Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 12:06 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Bemutatkozás 
Szerző Üzenet
Kiemelt Listatag

Hozzászólás Re: Bemutatkozás
Szervusztok,kedves Fórumtársak! Bár nem ez az első beírásom,azért röviden bemutatkoznék:Kovács Zsolt vagyok,a NET-en Zsotza néven szoktam chat-elni,fórumozni.1970-ben születtem,Halásztelken lakom Budapesttől délre (10 km) 1996 óta vagyok hívő keresztyén,a budapesti József utcai baptista gyülekezethez tartozom.Van feleségem,Icus,aki elvisel 1991 óta,és két lányom:Szabina (1995),és Andrea (1999) Ők is láthatóak a honlapomon (Lásd,lent a "Fórum-aláírásnál) 1986 és 1995 között a " Jehova tanúi" vallás-szervezetben véltem megtalálni az Igazságot,és a válaszokat az Élet értelmére,-míg (F)el nem ismertem Jézus Krisztusban a Megváltót,és önmagamban a Bűnöst.Ide a Fórumra a Gyalogló chat-en keresztül vezetett az utam ("Agapé-Istentisztelet" szoba) Isten áldása legyen a Fórumon,és Olvasóin! Szeretettel:Zsotza

Net-naplóm: http://zsotza.blogspot.com

Segítség a misszióban Jehova Tanúi felé: http://szabadjt.szabadszo.hu , http://szabadjehovatanui.gportal.hu

hétf. júl. 06, 2009 9:38 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

Hozzászólás Bemutatkozás
.

-Áldás, békesség ! - És szivélyes üdv. Mindenkinek.- Tegnap szóltam
bele a témákba, bár régebben regisztráltam.

Pásztor Jánosné a gyönyörüséges tolnai dombvidékről, pár éve. - Előtte
Bpesten éltem családommal együtt hosszabban. A fiam már egy gyönyörü
mezei virágot vett feleségül.- Egy portán, de külön lakásban élünk.-

A szivem közepében a tört.ref. egyház van,- de nagyon szeretem Luthert.

Ker.és közgazd.vonalon dolgoztam az egyik miniszteriumban,-- de hála
Istennek már megszabadultam a nagy lekötöttségből, úgy hogy szabad-
időmben a netezésre is futja, különösen mióta a férjem meghalt.-

A legnagyobb érdeklődésemet mostmár a Biblia tölti ki.- Szivből remélem,
lesz mód egymás hitéből épülnünk. - A többi majd kiderül... :)

Szeretettel
Loisz

szer. szept. 17, 2008 9:10 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
No, kevesen vállaljuk a nevünket... Tavaly november óta senki sem mutatkozott be.

Talán rémületet keltettem a testvérekben a bemutatkozásommal... :lol:

Szeretettel: Ingola

vas. júl. 13, 2008 1:07 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
:oops:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ingola vas. nov. 02, 2008 5:32 pm-kor.

csüt. nov. 08, 2007 6:12 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Annál őszintébb nem tudok lenni, mint hogy leírom a magam véleményét bizonyos kérdésekről, olykor a többség (vagy akár mindenki) véleményével szemben. Amúgy nem valami hálás dolog a többséggel szemben képviselni valamit, de végtére is nem jópofáskodni jár az ember egy fórumra (no meg máshová sem).

Nem gondolom egyébként, hogy puszta károgás lenne, amiket eddig írtam, mert nemcsak tagadtam, állítottam is. A véleményeim persze lehetnek irritálóak, esetleg többek számára elfogadhatatlanok, de ez nem ok arra, hogy a tisztességemet bárki kétségbe vonja. Lehet akár ostobaságnak is minősíteni, amit írtam, azt sem veszem rossznéven, mert végülis véleményekkel, nézetekkel hadakozunk egy fórumon, nem egymással.

A címkézést pedig nem tudom megértéssel fogadni, és nagyon sajnálatosnak tartom ezt a manapság gyakori jelenséget. És talán épp azért nem kellene ez, amivel a megértés mellett érvelsz.

hétf. jún. 11, 2007 4:31 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Sziasztok!

Elgondolkoztatott az itt látható 2 hozzászólás...
Most haragudjak vagy örüljek?
Azt hiszem sokszor pontosan az okozza a problémáinkat, hogy nem mondjuk ki amit gondolunk. Ez persze szokatlan és új megvilágításba helyezheti a dolgokat, de én is kimondom, mindíg amit gondolok. A legfelebarátibb dolognak tartom, ha valaki hozzám is őszinte.

Ne megsértődjetek az őszinteségen. Ha igazságtalannak érzi valaki, hogy mit gondolnak róla, bizonyítsa be, hogy nem igaz!

Ha Gabi úgy érzi, vogy varjú csak "károg", és alá is támasztja, akkor nem őt kell elítélni, hanem varjú próbáljon ékesebb hangon "énekelni".

Ráadásul így interneten nehéz bizonyítani, hogy ki provokátor és ki nem.
Bocs varjú, de nap mint nap újabb emberekről derül ki, hogy pl.:III/III-sok voltak. Meg kell értened, ha vannak mindíg bizalmatlanok.

L

hétf. jún. 11, 2007 2:31 pm
Profil Honlap
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Ha arra számítasz, hogy felülök az efféle provokációnak, tévedsz. Csak magadat mutatod be vele - igazán.

hétf. jún. 11, 2007 11:40 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Tisztelt Tagság !

Ideje, hogy én is bemutatkozzam.
Nevem: Oláh Imre Jenő. 1937-ben születtem Kispesten. Tehát most rövidesen 68-éves leszek. 1957 januárjában kerűltem Amerikába mint 56-os magyar menekült. Két okból: Apám 1944 ig a MÁV kassai székhelyü északmagyarországi vasutrendszer főmérnöke volt. Az ő feladata volt az északmagyarországi vasuti vagyont és mozgatható tulajdont egy később három részre szakaított kétmozdonyos hosszú szerelvényben megszervezni és nyugat felé menekíteni, a (felszaba)-dúlást megelőzendő. Hosszú döcögés, sok amerikai légitámadás és pár bombázás után kötött ki szerelvényünk az bajorországi amerikai zónában. Útközben, még a háboru vége elött, a németek dézsmálták meg a magyar vasuti vagyont. Közvetlen a háboru végén meg az amerikaiak raboltak ki nekik tetsző dolgokat. (ha szovjet zónéba kerültünk volna akkor még a nőket is). A Kassát örökölő szlovákok fel szándékoztak akasztani apámat, a vasuti vagyon kimenekítése miatt. Ugyanezért Rákosi kommunistái szerint is háborrus bűnösnek számított. Mégmielött Rákosiék hatalomra kerültak volna engem egy hazatérő barátjával hazavitetett Magyarországra, hogy a következő iskolaévet magyar iskolában kezdhessem. Ők is készülődtek haza avasuti vagyonnal. Közben a kommunisták kerűltak hatalomra. Igy én bent, ők meg kint rekedtek. Már mint apám, anyám, két kis hugom. 1951- ben apámék kivándoroltak Amerikába, én meg kilenc évig magyarországon, veszekedő rokonság között nevelkedtem fel. A kommunisták nem voltak hajlandók kiengedni szüleimhez. 56-ban kaptak is jó leckét. Az amerikai forradalomárulás után meg én menekültem ki Ausztriába. Onnan meg szüleim révén már könnyü volt kijönnöm Amerikába. Tehát először a családomhoz akartam visszakerülni, másodszor a bolsevizmustól megszabadulni.
Magyarországon az Autóipari Technikumból szereztem végzettséget közvetlen a forradalaom elött, utána Amerikában müszaki egyetemi kiegészítéssel lettem gépészmérnök. Ezen a vonalon sikeresen müködtem 45-évig. Van 11 müszaki szabadalmam. 10 amerikai és egy nemzetközi. Alapjában véve nyugdíjas vagyok, kiegészítésképp mint maszek különböző rövidlejáratu mérnöki munkákat renszeresen elvállalok.
1984 óta foglalkozom rovásírás kutatással, és ezzel kapcsolatban elkerűlhetetlenűl őstörténelemmel, főleg magyar őstörténelemmel, és mellékesen nyelvkutatással is. Rovásírásos cikksorozataim jelentek meg az amerikai és argentíniai magyar újságokban, lapokban, a 90-es évek második felében. Több Oláh Imre (legalább három) ismeretes a tárgykörökben, ezért tartom szükségesnek a J-t (Jenő) néha kiírni a nevem mellé, nehogy összetévesszenek egymással.
Apám után református vagyok, hugaim anyám után katolikusok.
Van egy aranyos, nálam kicsit fiatalabb koreai feleségem. Késői házasság.Gyerek nincs. Viszont van két Csángó keresztgyerekem, egy kisfiú és egy kislány akiket ottani magyar nyelvü iskolába járatok.
Nagyon otthon érzem magamat e fórumon és honlapon. Sok időt tölthetnék más forumokon is, de nekem ez tetszik. Ennek van értrelme.Nem üresjárat mint sok más.

Azt hiszem ennyi belőlem elég.
Szeretettel: Imre

vas. okt. 02, 2005 1:42 am
Profil E-mail küldése

Hozzászólás 
Kedves Zsuzsanna!

Köszönöm a segítséget, így már egészen más az élmény!

pén. szept. 30, 2005 9:04 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Kobold írta:
A fórum megjelenési formája tetszik, de még jobban tetszene, ha külön ablakban jelenne meg, és a teljes oldalszélesség egyszerre látható lenne.

Köszöntelek köreinkben kedves Kobold! :D

A fórumot úgy láthatod teljes oldalszélességben, ha a honlapcím után beírod hogy forum http://www.istentisztelet.net/forum

pén. szept. 30, 2005 7:36 pm

Hozzászólás 
Szép napot mindenkinek!
Ezúton üdvözlök minden fórumozót annak alkalmából, hogy sikerült beregisztrálnom.

A nevem Kovács Tamás, ezeken az oldalakon "Kobold" néven fogok megjelenni, ennek az az egyszerű oka, hogy ezt a nevet használom más helyeken is, minden fórumban, és egy több éves QSL-től nekem is nehéz megválnom.
Szükségesnek tartom elmondani magamról, hogy egyik vallás rendje szerint sem vagyok megkeresztelve, de ez nem gátol meg abban, hogy saját életfelfogásom szerint kötődjek a keresztény hithez.
Dogmáim, úgy érzem nincsenek, de szükség esetén hangosan kiáltok a nekem nem tetsző dolgok miatt.
Egyenlőre ennyit magamról.

A fórum megjelenési formája tetszik, de még jobban tetszene, ha külön ablakban jelenne meg, és a teljes oldalszélesség egyszerre látható lenne.
Próbálkoztam már sokat a felnagyításával, de nem sikerült, gondolom, ez másnak is bosszantó lehet.

Első szusszanatra ennyit szerettem volna.
Mindenkinek legyen szép a napja! :D 8)

Üdvözlettel: Kovács Tamás (Kobold)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kobold pén. szept. 30, 2005 9:05 pm-kor.

pén. szept. 30, 2005 12:27 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás Bemutatkozás
Áldás Békesség!

Én Bikádi László ref. lelkész vagyok.
Egyesek szerint: a Református Egyház szégyene..
12.000 látogatás és egy olyan fórumélet után amit itt ezen az oldalon megtapasztaltam, én inkább az Úr alkalmas eszközeként jelölném meg magam.
Köszönöm, hogy megismerhetlek Titeket!

BLK

vas. szept. 18, 2005 11:05 am
Profil Honlap
Site Admin

Hozzászólás Sziasztok
Filipov Györgynek hivnak. Heidelbergben élek és SAP programozással foglalkozom.
Egyik hobbim mostanában ennek a Honlapnak a szerkesztése.
Sajnos nincs annyi idöm erre amennyit szeretnék.

pén. szept. 16, 2005 12:15 pm
Site Admin

Hozzászólás Bemutatkozás
la Mer írta:
2005. szept. 08. 15:18
Mert aki szégyell engem és az én beszédeimet, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor eljön a maga, az Atya és a szent angyalok dicsőségében. Lk 9,26

Sza tök gáz, amit eddig csináltam...

IRL nevem: Horváth Gabriella, 29 éves vagyok, és amit ide a fórumba írtam, az nemkis szépítése annak, ami valójában vagyok.
Lakcímet, telefonszámot nem adok, mer az már tényleg túlzás lenne.
És aki ismer, és valami gondja van vele, hogy itt szórakozom, az nekem szóljon, személyesen, vagy duzzogjon magában, ahogy neki tetszik :)

szép napot mindenkinek,
Gabi.

Olah Imre J. írta:
Kedves Gabi!
Ezek szerint hétmérföldes csizmákban haladunk előre. Szeretettel és szívből gratulálok, bátorkodom kijelenteni mindnyájunk nevében.
Emlékszel? Amikor régebben a Cigánykérdés rovatban illetlenűl letoltalak mert álnéven írsz?
Elintéztük a problemát privátban, meg a fórumon is
akkor. Ami most idevágó az az unyanazon rovatban #13 leveledbőli idézet:
"Ameddig nem tudom felvállalni a saját ismerőseim körében, hogy mivel foglalkozom, addig maradok itt álnéven. Majd ha meggyőződéses református leszek és büszke leszek arra, hogy ilyen emberek között lehetek, akkor kiírom majd mindenhova a nevemet."
Semmi gondom nincs vele, hogy itt e fórumokon szórakozzál. Sőt, kellemes szórakozást kívánok.

Szép napot Neked is, áldás békesség: O. Imre
Válasz 'la Mer' üzenetére (#1)

la Mer írta:
Nem is rád gondoltam, hanem azokra, akikkel még nagyobb vitáim lesznek emiatt, főleg a családban.

Zoltán írta:
Ahogy a mai Magyar mondja: Coool!!!
Most én is "kitárúlkozom"...
Én Varga Zoltán Antal vagyok, megkeresztelt római katolikus, aki a hagyományos értelemben, nem vallja hitét; írogatok a fórumon, mert érteni és tudni szeretném mások élet-látását. Ezen fórum első érzelmi benyomása: éljen az őszinteség!!!
la Mer: "akikkel még nagyobb vitáim lesznek emiatt"!!!
a vita a legjobb - remélem olyanok is írnak ide akiknek valójában kéne...
:-)))

H.Zsuzsanna írta:
Akkor én is csatlakoznék :) :
Nevem Hegedűs Zsuzsanna, református keresztyén Istenfélő ember vagyok, és egyben ezen Gyülekezet egyik alapító tagja.
Remélem, hogy a gyülekezeti találkozón lesz módóm Veletek személyesen is találkozni! :)
Áldás Békesség!

kedd szept. 13, 2005 11:07 am
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő