Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 4:45 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Segítsük egymást! 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Időnként kapunk postán segélykérő leveleket (Dawn kórosok, rákbetegek, stb.), és ismételten adunk is fel nekik pénzt a mellékelt csekken.

Az eddig is nyilvánvaló volt számomra, hogy a levélnek megvan a maga költsége (a benne levő szórólapot valaki megtervezi, színesben kinyomtatják, a csekk is pénzbe kerül, meg a kézbesítés is), amire néhány száz forintot szükségszerűen a mi adományunkból vesznek el.

De az utóbbi időben már tudatosan olyan helyeket választottam ki, akik nem reklámra, hanem valóban az alapítványi célra fordítják a kapott adományt.

Sajnos nem spórolható meg az utánjárás, hogy mi lesz az adományaink sorsa, ugyanis lehet kirívó eseteket is hallani. :cry: Bocs, de szükségesnek látom megosztani veletek: mn.mno.hu/index.mno?cikk=413054&rvt=22&rvt2=57

csüt. jún. 07, 2007 4:40 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
netlelkész írta:
Tudjátok, a gyülekezeti tapasztalatok azt mutatják, hogy mindíg a lelkész hív fel adakozásra, és a hívek folyamatosan morognak, hogy: Má' megint fizetni kell.

Erre az a megoldás, hogy az adományra szánt összeget havi átutalási megbízásként a folyószámláról kell fizetni. (Ez talán nagyosan hangzik, de a munkába járók többségének van folyószámlája, tehát megoldható.)

Ha rá tudsz venni valakit, hogy havonta csak ötszáz forintot utaltasson át, akkor az egy év alatt már 6000 Ft - amennyit sokkal kevesebben áldoznának a legnemesebb célra is, mint ötszázat.

És a legfontosabb: Nem kell rá odafigyelni, nem lehet halogatni, és, főleg véletlenül sem költjük más célra.

De a legmeghökkentőbb az, hogy az adakozástól egyszerűen több lesz a pénzünk. A mai napig nem jöttem rá, hogy hogyan hozza össze az Úr, de valahogyan mindig megoldja. :)

csüt. jún. 07, 2007 4:13 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
rosta írta:
A magyar átlagember alapvetően családban, gyerekben gondolkodik, és mégis már a hetét sem tudom, hogy mikor láttam állapotos kismamát, akiket annyira kedvelek... :cry:

Pedig forgalmasabb helyeken (bevásárlóközpontban) gyakran látni őket. Különösen estefelé, amikor az oviból hazafelé menet bemennek vásárolni.

Egyébként itt a honlapon is láttál egyet a minap! :) Éppen úrvacsorázott Sólyban.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ingola csüt. jún. 07, 2007 4:13 pm-kor.

csüt. jún. 07, 2007 3:56 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
Hála Istennek, én nagyon sok áldott állapotban levő asszonykát látok! Komolyan, mintha csak azok lennének itt a környéken.
Ezzel együtt nagyon jónak találom az ötletet. Segítsünk!

Azt is el kell mondanom, hogy külön öröm, hogy ezt TI - ennek az oldalnak a közössége -, találtátok ki!
Tudjátok, a gyülekezeti tapasztalatok azt mutatják, hogy mindíg a lelkész hív fel adakozásra, és a hívek folyamatosan morognak, hogy: Má' megint fizetni kell.
Jó érzés, hogy az itt lévő emberek igenis akarnak gondoskodni egymásról.

BLK

csüt. jún. 07, 2007 6:44 am
Profil Honlap
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
la Mer írta:
Szerintetek mi lenne erre a megoldás?

Vannak református, más felekezethez tartozó és felekezetközi segélyszervezetek, fel lehet hívni a figyelmet a szükséget szenvedőre, és lehet anyagilag támogatni a szervezetet, hogy tudjon segíteni.

Szerintem az a gond, hogy az ország harmada szenved ilyen alap probléma miatt, hogy azt a nyomorult 10 000 Ft-ot előteremtse, ami az alapvető életéhez kellene. Ezt az óriási szegénységet az egyházak, a segélyszervezetek nem tudják megoldani.

Rengeteg fiatal nem kap állást, nincs meg az a 10 000 Ft, ami ahhoz kellene, hogy egyen, vagy lakhatása legyen, vagy ha már ez megvan, akkor gyereket vállaljon, mert a bébiételre már nem futná.

A magyar átlagember alapvetően családban, gyerekben gondolkodik, és mégis már a hetét sem tudom, hogy mikor láttam állapotos kismamát, akiket annyira kedvelek... :cry:

szer. jún. 06, 2007 6:42 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Én úgy gondolom, hogy ha van egy testvérem, akkor annak én segítek.

Nagyon jól teszed, ezt én is így gondolom. Csak itt épp az volt a kérdés, hogy mi a megoldás arra, ha van valaki, akinek tízezer forintra van szüksége az életfeltételei fenntartásához.

Ennek az ismeretlennek a helyzetén való javítás módjára adtam a választ, amiben nemigen lehetne kifogásolnivalót találni (no persze lehet...).

szer. jún. 06, 2007 7:54 am
Profil E-mail küldése
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
Szia Varjú!

Azt hiszem, hogy sehol nem írtam, hogy mindegyik ilyen.

Nézd, én nem szeretek vitatkozni, csak leírtam a tapasztalatomat.Innentől kezdve mindenki eldöntheti, ha kérnek tőle, ad vagy nem ad.

Amúgy szívesen létrehoznék alapítványt, csak ahhoz is pénz kell.

Üdv cilla

szer. jún. 06, 2007 12:07 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
cilla írta:
Igen, ez olyan szépen hangzik, hogy segélyszervezet.

Nemcsak szépen hangzik, de azért is hozzák létre, hogy segítsen. Elhiszem, hogy vannak intézmények, amelyek nem töltik be a rendeltetésüket, de egész egyszerűen nem igaz, hogy mind ilyen lenne.

cilla írta:
Tudom, hogy ilyen a társadalom, és rengetegen vannak így, de ha mi keresztények sem segítünk egymásnak, mennyivel vagyunk különbek? Mitől vagyunk keresztények?

Nem gondolom, hogy a Református Segélyszolgálat vagy a Baptista Szeretetszolgálat, az Ökumenikus Segélyszolgálat nem keresztyének által létrehozott és működtetett szervezetek volnának, ráadásul nemcsak keresztyéneken segítenek. De aki nincs megelégedve a működésükkel, részt vehet a munkájukban, hogy jobbá tegye, de az elől sincs elzárva, hogy másokkal együtt maga alapítson hasonló szervezetet.

cilla írta:
Nem olyan könnyű elfogadni sem, ha kap az ember, mert szégyelli, hogy szegény, szégyelli a körülményeit.Szégyelli önmagát az ember, szégyelli a mások által levetett ruhákat.

Sokkal nehezebb elfogadni egy konkrét személytől az adományt, mintha azt egy "személytelen" szervezet közvetíti. És az adakozónak is jobb, hogy az a másik nem érzi magát a lekötelezettjének, azon kívül biztos lehet benne, hogy a szervezeten keresztül ellenőrzött módon oda jut az adomány, ahol szükség van rá.

Mert végülis a segítség a fontos:

"...a te alamizsnád titkon legyen; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván."

kedd jún. 05, 2007 8:39 pm
Profil E-mail küldése
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
la Mer írta:

Vannak református, más felekezethez tartozó és felekezetközi segélyszervezetek, fel lehet hívni a figyelmet a szükséget szenvedőre, és lehet anyagilag támogatni a szervezetet, hogy tudjon segíteni.

Igen, ez olyan szépen hangzik, hogy segélyszervezet.Én is próbálkoztam, egy kettőnél, sőt még családsegítőnél is.Következő kérdések a segítségkérő felé.Drogozik?Hajléktalan?Üti veri a férje?Gyereket vár és nem tudja, hoiva vinni?
Válasz.Ja, bocsánat, ez egyik sem, csak már másfél éve munkanélküli vagyok, és nincs mit ennem, még ugyan megvan a lakásom, de nem tudom fizetni a rezsit, tele vagyok adósággal, és közben még egy felnőtt gyermekem is van, aki tanul.Ja, és ha időnként nem segítettek volna a Testvérek, akkor már rég az utcán lennék.A gyermekem talált diákmunkát, így legalább Ő nem éhezik annyira és még bérletet is tud venni.
Válasz:-Hát sajnos nem tudunk segíteni.Ön egyáltalán nincs krízis helyzetben.Tényleg, várjuk meg, míg az utcára kerül, várjuk meg, hogy a tv-ben mutogatják, és riportot csinálnak vele, hogyan lett hajléktalan.
Ja, és ez az ember nem tud orvoshoz menni, mert ugye nincs bejelentve sehol.Tudom, hogy ilyen a társadalom, és rengetegen vannak így, de ha mi keresztények sem segítünk egymásnak, mennyivel vagyunk különbek?
Mitől vagyunk keresztények?
Még egy.Nem olyan könnyű elfogadni sem, ha kap az ember, mert szégyelli, hogy szegény, szégyelli a körülményeit.Szégyelli önmagát az ember, szégyelli a mások által levetett ruhákat.ÁÁÁÁÁÁÁ
Végezetül már csak ennyit szeretnék, hozzátenni a biblia szavaival.

Mt 25,35
Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;
14. Mt 25,37
Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?
15. Mt 25,42
Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;
16. Mt 25,44
Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

Jak 4,17
A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.

És még sorolhatnám.

kedd jún. 05, 2007 5:04 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:

kedd jún. 05, 2007 1:43 pm
Profil E-mail küldése
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
Kedves Lamer!
Sajnos magamnak sincs, de ha Isten is úgy akarja akkor kapok 20000,- segélyt(remélem), abból tudok küldeni egy ezrest, vagy kettőt.Tudom, hogy ez nagyon kevés, de ha több Testvérünk összefog, akkor tudunk segíteni annak aki szükségben van.
Üdv szeretettel cilla

hétf. jún. 04, 2007 10:16 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő