Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: hétf. szept. 25, 2017 1:58 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szeretet 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Szeretet
Idézet:

A SZERETET HALÁLA

"Nincs kártékonyabb bűn, mint az önsajnálkozás, mert félretolja Istent, trónra ülteti az önzést és panaszra nyitja a szánkat. Életünk szellemi élősdi lesz; nem szép és már nem bővölködő ez az élet."

O.Chambers

hétf. máj. 16, 2011 9:56 am
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Milyen jó lenne magyarul is tudni ? :)

pén. márc. 04, 2011 12:28 am
Platinum Listatag

A dicsőség Istené :D

hétf. okt. 18, 2010 11:30 pm
Kiemelt Listatag

Hál'Istennek,egyszerre történt mindkettő szerintem.
Segítséget is kaptam,és az ima ereje is elérte szerény otthonom háza táját:))

vas. okt. 17, 2010 5:55 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

ingola írta:

Addig is imádkozom értetek, mert ez sokkal több minden emberi segítségnél!

Ez olyan mint ha azt mondanád,hogy inkább lélegezzen az ember mint egyék,mert a lélegzés sokkal többet ér az evésnél.

Tény,hogy a lélegzés a legfontosabb az életben maradáshoz.

De attól,hogy valaki lélegzik,még éhen halhat ha nem eszik.

Ezért az ima és az emberi segítség"Istenre hallgatva" egy egységet alkot,egyik sem fontosabb a másiknál,hanem az egyik következik a másikból.Ezért a kettő egymással szembe nem állítható.

Az viszont igaz,hogy ha az ember nem Istenre hallgatva segít hanem saját "szakállára"akkor az könnyen rosszul sülhet el,mert lehet,hogy Isten akarata ellen cselekszik az illető.

Ezért a sorrend:először az ima,majd a segítség .

vas. okt. 17, 2010 8:47 am
Gyémánt Listatag

Kedves csodaváró!

A puszta névnél és a településnél pontosabb elérhetőségre is szüksége van annak, aki segíteni szeretne neked. Egy telelefonszám, vagy egy e-mail cím biztosan kell, hogy fel tudjuk veled venni a kapcsolatot, hogy legalább azt megtudjuk, hová kell küldeni a segítséget. (Ha nem szeretnéd a közösbe beírni, akkor a profilodban megvan rá a megfelelő hely, azt töltsed ki.)

Addig is imádkozom értetek, mert ez sokkal több minden emberi segítségnél!

Szerettel:

Ingola

vas. okt. 10, 2010 5:03 pm
Kiemelt Listatag

Talán nem itt van ennek a kérésnek a megfelelő helye,de mindent megpróbálok.

Kedves Barátaim!

Ismeretlenek,és ismerősök.

Azt hiszem életem legnehezebb levelét foglmazom meg,ezekben a pillanatokban.

Sosem volt könnyű életem,de nem panaszkodtam,mert a teremtő rengeteg csodával ajándékozot meg.

Gyerekek szülők,szerető férj.Tudom az élet senkinek sem könnyű,minket sem került el a válság.

( svájci frank alapú jelzáloghitel.)

Szépen lassan úszik el mindenünk..Kocsi,luxus dolgok???(antikváriumban vásárolt könyv,gyereknek már csak a duriból tudok vásárolni)De mindez nem számít amíg együtt vagyunk és érezhetjük az egymás iránti ragaszkodást.A családba vetett hitet.

Igen ám,de jön a tél.És én nem játszottam tücsköt a nyár folyamán,tüzelőt sajnos nem tudok venni.Hiába dolgozunk mindketten.A ház törlesztő a rezsik,a három gyermekem iskoláztatása,mind-mind pénzbe kerül.Való igaz nagy házat vásároltunk,de csak azért,hogy a beteg idős szüleim velünk lakjanak.Tőlük segítségre nem számíthatunk anyagiakban.

Viszont a gyerekeim imádják és bármit megtennének értük.Azt hiszem ennél többet nem várhatok.

A férjem szüleitől kaphatnánk segítséget,de ők meg nem adnak,sem anyagiakban,sem erkölcsileg.

Most jön az amitől a hideg kiráz,hogy idegen emberektől kell segítséget kérnem.Bízva abban,hogy nem tünt még el a világból

az egymás iránti segítségnyújtás.Bármennyi kis összeg segítség.Vagy maga a fa ,és a szén.

Círka 50mázsa szén,és ugyanennyi fával húztuk ki a tavalyi telet..Azt hiszem ennyi szintén elég lenne.

Szégyellem magam,de igazából,én mindent megtettem már.Az imáimban mindig csak azt kérem,hogy vigyázzon a szeretteimre,és adjon annyi erőt,hogy a kezem felemeljem,és a lábamon járjak,mert a gyermekeim nem kérték az életet

Az a minimum,hogy megadom nekik azt amit csak tudok.Hálistennek jó gyerekek,nem követelőznek,bár a bánat a szemükben látszódik.

Szívesen megadom a címem,teljes nevem,hogy aki segíteni akar,és tud utánnam nézzen,hogy nem csalásról van szó.

Végűl Nagy László verével zárom ezt a belyegyzést,és remélem,minél hamarabb kapok reagálást.

Adjon az Isten
szerencsét,
szerelmet, forró
kemencét,
üres vékámba
gabonát,
árva kezembe
parolát,
lámpámba lángot,
ne kelljen
korán az ágyra hevernem,
kérdésre választ
ő küldjön,
hogy hitem széjjel
ne dűljön,
adjon az Isten
fényeket,
temetők helyett
életet -
nekem a kérés
nagy szégyen,
adjon úgyis, ha
nem kérem.

Ui:A nevem Buzásiné Szabó Erika és Szentmártonkátán lakom.Kérem önöket/benneteket,minél előbb válaszoljatok

pén. okt. 08, 2010 7:39 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
" A tevékeny szeretetet félelmetes szakadék választja el az ábrándos szeretettől. Az ábrándos szeretet nyomot kíván hagyni a földön, s viszontszeretetre vár, méghozzá azonnali viszonzásra. Az igazi szeretet azonban hősies. Kész akár a vereségre is, hisz helye és ideje Istenben van." (Pilinszky János, Dosztojevszij után)

kedd dec. 16, 2008 1:02 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Isten éltessen sokáig, kedves Anikó Ancsi! :)

Ingola

vas. júl. 27, 2008 12:30 pm
Kiemelt Listatag

Hozzászólás 
Szeretet :wink:

A szeretet a legfontosabb.. Nem a törvények alkotják a legfőbb parancsolatot hanem a szeretet amely által s amelyben a törvény belefoglaltaik. Isten szeret. I János: 4.19 „Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretet minket” Pál Róma 5:8 „ Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy amikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt” Amikor Isten Lelke betölt megtapasztaljuk ezt a szeretetet új szeretet éled bennünk s általa felszabadulunk a szeretetre. Az Atya Krisztusra tekint s általa ránk.. Egyetlen igaz ember nincs a Földön (sajnos tökéletesek nem lehetünk) Fontos, hogy elfogadjuk önmagunkat Olykor az Ó emberemből adódó érzékenységem és olykor bizonytalanságom.. figyelmetlenség …. Ha hibáztam és hibázunk (sajnos mindannyian) Tudjunk(tudjak!) tovább lépni.. Azonban ha minél közelebb vagyunk az Úrhoz annál inkább általa a benne rejlő tökéletességhez. Ha a keresztre tekintünk megértünk mindent…. Képtelen lennék Isten szeretete s minden nap megújuló kegyelme nélkül élni!

Szeretettel: Anikó

kedd júl. 22, 2008 6:59 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Szerintem te is tudnál ilyet írni...

Először azt hittem, Te írtad. :)

Ingola

vas. júl. 13, 2008 3:58 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Engem megfogott az írása. Nagyon őszinte és igaz volt.

Jó volna, ha személyesen is írogatna ide. :)

vas. júl. 13, 2008 3:14 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Névtelen kedves testvérünk írta:

Nagyon fárasztó így szeretni. Talán nem is érdemes. Hisz úgy sem változtatunk semmin. Hisz a másik úgyis a maga ura. S mit sem ér számára a fájdalmasan ordító óvó hang.

Szeressünk hát mindhalálig!

Emberként Krisztus is átélte ugyanezt az érzést... Sőt, előre megmondta, hogy még Péter is meg fogja Őt tagadni.

A vége pedig az egész világ összes bűnének eltörlése lett.

Szeretni időnként roppant fárasztó. Olyan ez, mint gyümölcsfát ültetni. Öt esztendőn keresztül csak a munka van vele, mire végre meghozza első zsengéjét.
Annyi csak a különbség, hogy a szeretet első viszonzását, gyümölcsét rohanva viszi hálaasással az Úr elé az ember. És összehasonlíthatatlanul nagyobb öröm ilyenért hálát adni, mint azért, hogy végre termett egy marék besztercei szilvám.

Az Úr békessége meg fogja őrizni a Te szívedet is az Úr Jézus Krisztusban, kedves la Mer. :) (Azért vagyok ilyen magabiztos, mert Ő mondta el nekem...)

Szeretettel:

Ingola

pén. jún. 20, 2008 9:20 pm
Kiemelt Listatag

Hozzászólás 
Bizalom.... :

Úgy érzem nagyon fontos a türelem és az engedelmeség , hogy Isten akarata és áldása érvényesülni tudjon az életünkben.
Főleg kezdetben ismételt Isten keresésem kezdetén.... nagyon-nagyon bizonytalan voltam egyszerűen döntésképtelen (érzékeny) bizonyos helyzetekben. .Néhány emberben bíztam s utána (ált ha nem megfontolt az ember) sebezhetőnek éreztem magam. Minden ember más és más, gondolatainkban érzelmeinkben külömbözhetünk. Egy adott kérdés esetében is másként vélekedhetnek az emberek. A fórumon is van rá példa. Egyedül feltételek nélkül csak Istenben bízhatunk.MIKEÁS 7,5" Ne higyjetek a barátnak; ne bízzatok a tanácsadóban ; az öledben ülő előtt is zárd be szádnak ajtaját." Szerintem egy közösségen belül sem alakítunk ki mélyebb bizalmi kapcsolatokat mindenkivel.. de fontos, hogy legyen néhány keresztény barátunk testvérünk akikel egymásért imádkozhatunk és véleményt tanácsot is kérhetünk egymástól. Példabeszédek:15,22 "Hiábavalók lesznek a gondolatok, mikor nincs tanács, de a tanácsosok sokaságában előmennek" Példabeszédek: 20,18 " A gondolatok tanácskozással erősek; és a bölcs vezetéssel folytass hadakozást" A szeretethez szükséges a bizalom. Remélem mindinkább sikerül bízni....s sikerül

Szeretettel: Anikó :D

hétf. jún. 16, 2008 5:06 pm
Kiemelt Listatag

Hozzászólás A teszt ?
Minden ember más és más.... Gondolatainkban érzéseinkben külömbözünk.Szerintem mindenki másként vélekedik egy emberről .A teszt jó :) hisz önmagunkat igy kicsit jobban megismerhetjük.A véleményem az , hogy egy ember személyiségéről a legközelebbi barátok is másként vélekednek, mert mindenki más más pozítivumot találhat egy emberben.Keresztényeknek Krisztusra kell tekinteni és általa az emberre.Az Atya is a fia által tekint reánk. :) Tehát ne mindig a negatívumokat keresük a másik emberben!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anikó Ancsi kedd jún. 10, 2008 5:15 pm-kor.

csüt. jan. 03, 2008 5:53 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő