Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: pén. szept. 22, 2017 9:39 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Szeretet 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
"...mi az önzetlenség célja: a saját üdvösségünk? Mert borzasztó látni, hogy a másik milyen pocsékul érzi magát? Magamnak csinálok jót, ha neki segítek..."

Lásd, ettől az önzéstől mentes a hívő ember, mert tudja, hogy nem jócselekedetek által, hanem hit által, Isten ingyen kegyelméből igazul meg. :)

"Kegyelemből tartattatok meg hit által, és ez nem tőletek van, Isten ajándéka ez; nem a cselekedetekből, hogy senki ne dicsekedjék." (Ef. 2,8-:9)

kedd okt. 25, 2005 3:09 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Pilinszky János: Az odaadó szeretetről...
Egy lírikus naplójából (1.rész)

Nem csak a tudós törekszik pontos ismeretre, hanem a költő is. Ennek a megismerésnek a neve: szeretet.
Oda akarom adni magamat valaminek, vagy valakinek. Szeretni akarom, hogy megismerhessem, és meg akarom ismerni a világot, hogy szerethessem.
Fel akarom fedezni és meg akarom segíteni a dolgokat, hogy ajándékképp visszakapjam tőlük önmagamat. Hogy élni segítsenek.
Ez azonban csak akkor lehetséges, ha mezítelen valóságukban szemlélem őket, sőt: bajukban, szegénységükben, árvaságukban, azon a ponton, ahol szükségük van rám.
A szeretet a legpontosabb diagnoszta. Csak a mezítelenül őszinte ember képes a valóság egy mezítelen darabjának bizalmába férkőzni, és cserébe kiérdemelni annak viszontbizalmát.
Az írás nem beszámoló a világ megoldott tájairól, hanem cselekedet: nem konyhakertészet, hanem expedíció.
A költő szeretni kívánja a világot, igyekszik az univerzumnak legesettebb csillagai felé fordulni.
Az éhezőkért és mezítelenekért jött a világra. S dicsősége, ha minél nagyobb mezítelenséget ruházhat fel, s minél esendőbb kezekből kapja meg viszonzásul a maga ünneplőruháját..
De erről már nem beszél. Csak a megközelítés folyamatártól szólhat a költemény.
A szeretet csodáját, ha bekövetkezik, némaság kell, hogy óvja-takarja. Ami drága, azt nem koptathatjuk, azzal birtokoljuk, hogy nem érünk hozzá egy pillanatra sem.

{Forrás: Pilinszky János: Szög és olaj 134.o.}

kedd okt. 04, 2005 10:30 pm
Profil E-mail küldése Honlap

Hozzászólás Egy klasszikus véleménye a szeretetről . . .
Kosztolányi Dezső

Szeretet

Mennyi ember van,
akit szeretek.
Mennyi nő és férfi,
akit szeretek.
Rokonszenves boltileányok,
kereskedősegédek, régi és hű
cselédek, lapkihordók, csöndes,
munkás írók, kedves tanárok,
kik vesződnek a kisfiammal.
Találkozunk mi olykor-olykor,
meg-megállunk, szemünk összevillan,
s én még maradnék tétovázva,
talán hogy elmondjam ezt nekik.
Mégsem beszélek, mert csak a részeg
aggastyánok s pulyák fecsegnek.
Ilyesmiről szólni nem ízléses.
Meg aztán nincsen is időnk.
De hogyha majd meghalok egyszer,
s egy csillagon meglátom őket,
átintek nékik kiabálva,
hajrázva, mint egy gimnazista:
"Lásd, téged is szerettelek."

pén. szept. 30, 2005 9:16 pm
Profil E-mail küldése
Site Admin

Hozzászólás Szeretet
Mer 2005. aug. 21. 14:48 | Válasz | #9

Nekem semmi bajom a liberálbugris női hanggal. Szerintem nagyon jól kérdezett, kihozott a témából egy jó riportot, hagyta az interjúalanyt érvényesülni... bár aki ilyen jól tud beszélni, azt nem is nehéz. Kezdetben ugyan megpróbálta megzavarni interjúalanyát a "hol van a diploma?" kérdéssel, de miután lelkész úr leszerelte, már csak békés beszélgetés maradt hátra.

Csak azt nem értem, hogy miért nem szabad egy lelkésznek táncolni... én még új vagyok itt, magyarázza ezt el nekem valaki. És úszni szabad neki? Beszélni szabad, azt láthatjuk. De miért csak ilyen régiesen? Énekelni is, asszem, vagy ott is csak zsoltárokat? És szabad neki édeset is enni vagy csak savanyút? És szabad neki rövidnadrágban is járni vagy a legnagyobb nyári melegben is kabátot kell hordania?

Válasz 'Olah Imre J.' üzenetére (#8)

© Olah Imre J. 2005. aug. 20. 12:45 | Válasz | #8

Szeretett mindenki, kedves "la Mer"

"la Mer" ezúttal igazán kitett magáért. Megadott egy hálózati címet a #7. hozzászólásában.
Ha veszünk 100 embert aki ilyen hosszú hálózati címet beír egy levelezőlistára, akkor 99-szer azt tapasztaljuk,hogy kihagyott egy pontot vagy vesszőt, és a bejövő lap azt mondja, hogy ilyen hálózati lap nem létezik. Ezek szerint "la Mer" és én a felső 1%-ba tartozunk, mert ő jól adta és én jól vettem.Persze a magam részéről viccelek, de lehet ,hogy "la Mer"-t illetőleg véletlenül igazam van.
Nagy élmény volt Bikádi László Nagytiszteletü urat saját hangján megismerni. Az interview nagyon érdekes volt.
Szeretném előzetesen leszögezni, hogy az egész interview tárgyával szándékom van részleteen foglalkozni ebben a fórum rovatban. Ehhez viszony az szükségea, hogy az egész hallgatható (barbárúl "audio") programot lementsem. Le is fogom menteni.
Addig is csak nagyvonalu benyomásaim:

1.) Adva van egy búgóhangu liberálbugris női
hang, aki egyszerűen nem tud magyarul.
Helyesírásilag beszéde tűrheő. Kiejtésileg
és hansúlyhordozás szempontjából, totális
kataszrófa !!!

2.) Vele szemben egy magyar református lelkész- pap. Elvárt kötelessége az lenne,(a búgóhangu
interviewer kérdéseire), hogy összeomolva
teljesen hülyét csináljon önmagából.)
Hát nem csinált! Csinált viszont hülyét a
búgóhanguból! Békésen, alázatosan, mesterien.
Összefoglalva, reformátusmódra és magyaarul.

Csak szemelvényképp:
A búgóhangü kérdezi:
"Hóóógy leett maaagááából paaap?
Természetesen a válasz egy tökéletes magyar. ízes és ropogós válasz volt, amit itt képtelen vagyok parodizálva visszaadni, mert csak a magyar helyesíreás szabályai szerint írhatnám le.És így elveszne a humor.
Szóval órjási problemák vannak itt a beszélt és másodsorban írott magyar nyelvvel. Ha veszem a sólyi (dunántúli), szegedi, bodrogközi, csallóközi,kárfpátaljai,székely,bukovinai, csángó,alföldi,szegedi, debreceni, stb. nyelvjárásokat, csak azt látom, hogy végsősoron ugyanegy a nyelv, ellentétban a budapesti (búgóhangu), Habsburg-cseh-zsidó-német-oszrtrák újságírói nytelvjárással (budapesti tájszólással ???) szemben.Mondom ezt mindazzal elletétben, hogy Nagybudapest terültén azaz Kispesten születtem 1937-ben.
(Valóban csak zárójelban: Ha valaki azt hinné, hogy netán antiszemitázok, csak menjaen nyugodtan a pokolba! Ez magyar kérdés!)
Nagyon hálás lennék bárkinek, aki a "la Mer" által bemutatott rádió interview írott szövegére rá tudna irányítani .txt vagy .doc formátumban.

Célom nem kötekedés lesz. Igan nagy tisztelője vagyok Bikádi László Nagytiszteletü Úrnak. Különlegesen meghallgatva a fentemlített rádióinterview-t. Vannak azonban nyilvánvaló hiányosságok is! Például 1000-éves magyar kultúrára hivatkozni. Holott K.u. cirka 300-ból már észrevehető a Jézushitü kereszténység eszméje a Kárpátmedencéban, hogy nemondjam Középeurópában!A párszázévveli későbbi római egyház ezt "pogány"-nak titulálta.(Kedves "varju" sziveskedj más rovatban hebe-hurgya módra ezirányu nézeteidet újrarendezni,(már szándékosan nem akarom a barbár "revidiálni" szóhasználatot erőltetni.)
Szóval szeretet e rovat tárgya. Fentieket 1rva
csak látszólag tértem el a tárgytól.
Magamról most csak annyit, hogy lelkes kutatója vagyok a magyar őstörténelemnek, ezen belűl az ősmagyar rovás 1rásnak melynel legrégebbi emlékei, (nem sok, de éppen elég) K.e. circa 6000 évre vezethetők vissza a KÁRPÁTMEDENCÉBEN.
Igaz, hogy jött késbb Atilla (hogy visszaállítsa ami Európában elveszett, igaz hogy jött Árpád aki végre visszaállította ami legalább a Kárpátmedencéban elveszett. Ezt megelőző t1zezerévek sokaságában már a Kárpátmedencében élt egy etnikum mely a mai magyar nemzet ír-magja,mag-ír, magy-ar, MAGYARű volt.

Folytatnám ha lenne valami érdeklődés. Különben a falrahányt borsó nem kedvenc foglalkozásonűm.

Addig is tisztelkettel: O.I.J.

© la Mer 2005. aug. 18. 08:38 | Válasz | #7

Itt:
http://real1.radio.hu:8080/ramgen/kossu ... =0:04:00.0

Válasz 'N.Zsuzsi' üzenetére (#6)

N.Zsuzsi 2005. aug. 17. 15:45 | Válasz | #6

Tegnap este fél kilenc körül
véletlenül bekapcsoltam a Kossuth rádiót. Egy szimpatikus fiatalameber, egy
lelkész beszél benne. Nagyon közeli kapcsolatban lehet Istennel, mégis nagyon emberi volt.Az adás végén megtudtam, hogy a sólyi református gyülekezet lelkészével készült a beszélgetés, 2003.évi adás ismétlése.
Akkor eszembe jutott, honnan ismerős Sóly, az interneten láttam a honlapjukat, valaki ajánlotta.

© la Mer 2005. aug. 16. 15:09 | Válasz | #5

Szerintem az engedelmesség is kakukktojás...
Végzetes hiba ha úgy értelmezed, hogy "légy engedelmes ellenségeddel". Maga lenne az önmegsemmisítő vallás :)

birtoklási vágy: a szerelem szól erről, sokan összekeverik a szeretettel...

ragaszkodás: a dolgokat kell tudni megszerezni, megtartani és elengedni. Utóbbit erősen gátolja a ragaszkodás. Néha kárt okoz annak, akit ragaszkodással szeretünk, nem is beszélve magunkról, ha olyasmihez ragaszkodunk, ami nem lehet a miénk.

együttérzés: ebből is legalább kétféle van: az egyik, amikor valami körülmények folytán hirtelen együttérzünk valakivel, megsajnáljuk, a másik, amikor sajnálat nélkül is odafigyelünk a másikra.

Válasz 'H.Zsuzsanna' üzenetére (#2)

Pető Kata 2005. aug. 15. 12:01 | Válasz | #4

Bocs, kimaradt. A korintusi első levélben található meg hosszabban. az ugynevezett szeretet himnusz. Ugyanakkor a romaiakhoz írt levelében is megtalálható a szeretet "megfogalmazása".

Pető Kata 2005. aug. 15. 11:54 | Válasz | #3

Milyen az igazi szeretet? Pál apostol írta le legszebben és legtökéletesebben.

H.Zsuzsanna 2005. aug. 15. 10:15 | Válasz | #2

Talán a birtoklási vágyat kivéve mindegyik része az igaz szeretetnek, illetve szerintem elengedhetetlen része a megértés és a tolerancia.
Az alábbi bibliai idézet nagyon jól kifejezi milyen az igaz szeretet:
"A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltûr. A szeretet soha el nem múlik."
(1Kor13,4-8)
Válasz 'la Mer' üzenetére (#1)

© la Mer 2005. aug. 15. 09:41 | Válasz | #1

Szeretet, együttérzés, ragaszkodás, birtoklási vágy, engedelmesség...

Szerinted milyen az igazi szeretet?

kedd szept. 13, 2005 4:15 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8