Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: pén. szept. 22, 2017 9:41 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szeretet 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Ne izgulj, nem képzelem magam Don Quijote-nak, Téged sem Dulcinea del Tobozo-nak.

Ja, és Imrét sem Amadis de Gaula-nak. :)

kedd nov. 08, 2005 5:41 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Nem la Mernek adresszáltam a "barbár" jelzőt. Azokat szoktam évődve ezzel illetni, akik a száraz bort savanyúnak mondják, meg a vörös bort "pirosnak". Egyébként van némi komolyság is benne, mert a bornak is megvan a maga kultúrája, ahhoz is kell egy kicsit érteni akkor is, ha nem borász az ember, csak úgynevezett borbarát, aki mértékkel fogyasztja, és meglátja benne a szépséget.

Ami a varjú kontra turult illeti, a turul intelligenciájáról nem tudunk, mivel mondabeli állat. A varjúnak viszont utána tudsz nézni Brehm-nél, szerinte igen intelligens állat. :)

kedd nov. 08, 2005 5:36 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:

De abban csak a szárazat (a barbárok szóhasználata szerint: savanyút). :)

Ez aztán jópofa. A tenger (la Mer) az barbár, a varju meg civilizált. Még ha legalább Turul volna, lenne valami esélye.

Imre

kedd nov. 08, 2005 5:25 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Idézet:
Én a bort jobban szeretem :wink:

Szó se róla, én is. De abban csak a szárazat (a barbárok szóhasználata szerint: savanyút). :)

hétf. nov. 07, 2005 7:53 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
OK, értem. Elsősorban Imre szintén nem valami rövid írása késztetett ilyen hosszú válaszra. Remélem viszont, hogy nemcsak hosszú...

Ja, majd elfelejtettem.... A szőlő cukorfoka teljesen megfelelő. :)

vas. nov. 06, 2005 9:55 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves Imre!

Engedd meg, hogy a végén kezdjem, mert írásodban itt vetsz fel olyasmit, amire általános érvénnyel tudok válaszolni. Ezt írod:

Idézet:
Azt hiszem a "Bárgyún elhisz mindenféle mesét, azt tartja egyedül igaznak, ahelyett, hogy saját (nagyszerű) gondolatait szeretné." mondattal teljesen földhözvágtál. Gondolom la Mert is, különösen a második felével. A magam részéről semmit sem tudok vele kezdeni. Nagy cécó lenne újrafogalmazni ?

Nem, nem lenne "nagy cécó"; meg lehetne más szavakkal, talán símulékonyabb szöveggel is fogalmazni, de nem akarom, mert az nem az én, sokszor valóban "szegletes" stílusom lenne. Másrészt senkit nem akartam vele földhöz vágni, de nekem ez a véleményem arról a jelenségről - amely többnyire az Istent kereső értelmiségi embereket jellemzi -, hogy képtelenek elfogadni alázattal az isteni kinyilatkozatatást, úgy gondolják, hogy entellektüelhez nem méltó dolog az ilyesmi, hozzá kell adniuk a "magukét", hiszen Isten "azért adott észt". És szorgalmasan tobábbgondolják azt, amit nem kell, és "továbbírják" azt, amit nem szabad, mert Isten nem ezért adta elénk, hanem hogy elfogadjuk. Természetesen megvan a maga oka annak, hogy ezt teszik, hiszen meggyőződés nélkül ostobaság is elfogadni valamit. A keresztyén hívő ember viszont meggyőződéssel fogadja el a Szentírást, mert valamilyen módon - mindenkinek megvan erről a maga története - a saját életén tapasztalta meg annak igazságát. A keresők is eljuthatnak ide, ha a saját szellemi teljesítményüket a maga jelentőségén értékelik, és nem akarják Isten bölcsességével versenyeztetni, vagyis szívükben eljutnak az alázatig. Akkor majd nyilván nem fogják lesajnálni a "ketreclakókat", akiket ma nem értenek meg (talán még sajnálnak is), mert nem ismerik "ketrec" adta végtelen szabadságot.

És akkor egyes kérdésekkel kapcsolatban:

Idézet:
Hiszek abban, hogy a Szentírást Isten ihlette. Abban a formában, ahogy ma ismerjük? Kétlem. Már volt szó arról, hogy az Ótestamentum sokrészben ókori szumir átvétel. Szerkesztőinek például szemükre lehetne vetni, hogy nem nevezik meg forrásaikat. Aztán, ugye, itt vannak a fordítási problemák, meg az is, hogy ki és mikor határozta el, hogy mi megy bele és mi nem.

Ismerős kéredések ezek, hioszen a Biblia-kritika, illetve a Szentírás "történettudományi" boncolgatása nem újkeletű jelenség sem az ateisták, sem a keresztyén teológusok részéről (az előbbiektől teljesen érthetően, az utóbbiaktól már nem annyira). A más kultúrák vallási hagyatékát, az Írás keletkezésének körülményeit, aztán a kanonizáció történéseit olyan "óriási explorációnak" állítják be általában, ami teljességgel megkérdőjelezi az általunk ismert Szentírás Istentől származó voltát. Bár tudom, ezzelk megint sokak nemtetszését fogom kiváltani, megmondom őszintén, páratlanul csökött gondolkodásnak tartom például azt, ha valaki abból a körülményből támaszt kételyeket az Írás Istentől való voltát illetően, hogy az egyes könyveket évszázadokkal Krisztus után zsinatok kanonizálták, vagyis emberek döntöttek róla. Az innen való továbblépéshez kellene a keresztyén hit, és akkor nem lenne feloldhatatlan a dilemma. A hívő ember ugyanis olyan "emberi" dolgokban is, amilyen egy zsinati döntés, képes felfedezni Isten munkáját.

Ismerem azt is, hogy az egész Ószövetség a babiloni fogság után keletkezett - bár Te ennél óvatosabban fogalmazol: "állt össze" -, ami ugyancsak "régi nóta" a bibliakritikában, igaz ellene mond neki, hogy a "samáriai Tóra" a Krisztus előtti 9. század végéről (800 körüli időből) való. Arra pedig inkább nem reflektálnék, hogy Ábrahámnak (tehát nem a zsidóknak - ha valakinek esetleg ez nyomasztja a kedélyét) nem Isten nyiolatkoztatta ki magát, hanem valami asszír uralkodó egrecíroztatta a jónépet.

Idézet:
Ha a Bibliát nem ismered eléggé, szivesen adom a hivatkozásokat is. Ennyivel tartozom Neked, ha érdekel.

Köszönöm szépen, elboldogulok vele valahogy.

Idézet:
Azért, haladunk, mert ide nem tettél be egy vigyorgó ( ) tökfejet, melyek aztán engem igazán nem irritálnak, inkább derülök rajtuk, mégpedig azért mert nem a mondottakkal logigus összefüggésben jelennek meg, hanem inkább hisztérikusszerüen.

Ha nem irritált volna kedves Imre, nem ismételted volna meg a "tökfej"-et, és a "hisztérikus megnyilvánulás"-sal sem kínáltál volna meg engem. Épp ezért - belátásból - tartózkodom a "smily" jel használatától.

Idézet:
Nem kellene , hogy prioritás legyen la Mert földbe döngőlni !

Ezt sem veszem a jóhiszeműség hiányának, inkább valami félreértésnek. Eszem ágában sincs senkit "földbe döngölni", de talán lehet mások véleményével szemben markánsan megfogalmazott véleményem. Te különösen nem vethetsz a szememre olyat, hogy esetleg sarkos formában teszem, hiszen adresszáltál nekem egy-két keresetlen szót (pl. hogy "politikai korrektségemet" akarom világgá kürtölni), de én ezen nem sértődtem meg, hanem válaszoltam. Láthatólag la Mer sem tekinti inszinuációnak a véleményemet, mert a maga stílusában válaszol rá, amit én meg tőle nem veszek zokon.

Egyébként pedig változatlanul elvetendőnek tartom, hogy akkeresztyénséggel, Jézus Bibliából megismerhető tanításaival, az abból eredő lelkiséggel más, attól merőben idegen (még ha látszatra nem is az) tanításokat, lelkiséget kevercseljünk. Tudom, hogy a "jövő útja" pedig ez, és lesznek még a Szentíráshoz ragaszkodók megint üldözött emberek, ahogy ma egyelőre csak próbálják őket nevetségessé tenni, és szívesen sütik rájuk a "fundmentalista", meg a "fanatikus" jelzőt. De annyi baj legyen: "Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek." (Apcsel. 5:29) A legjópofább az, amikor az inkvizicióval hozzák összefüggésbe a Szentíráshoz ragaszkodót, mintha nem épp a Bibliától elrugaszkodottak csináltak volna inkviziciót az igaz hitet követőkkel szemben; vagy azzal vádoják, hogy "fejbevágja a másikat a Bibliával", végül pedig - mintegy ultima ratioként - a képébe ordítják: "Nincs benned szeretet!" Mert a Szentírás feltétlen elfogadása nyilván csak olyan farizeus, írástudó akadékoskodás és felesleges pedantéria... mert a szeretet... Aki pedig az Írással akadékoskodik, azt ennek a szeretetnek a jegyében móresre kell tanítani.

Természetesen szó sincs arról, hog la Mernek tulajdonítanék ilyen gondolatokat, de már találkoztam ezekkel. Ezért tartom fontosnak a Szentíráshoz való ragaszkodást, és a szinkretizmus távoltartását a keresztyénségtől.

Idézet:
a Magad kifejezésével --- szocializálódtál (???),

Nem az én kifejezésem, a szociológiáé, ami a kommunizmusban "burzsoá apologetikus tudománynak" minősült. A szocializáció pedig az embernek az adott társadalomba (societas) való beilleszkedésének folyamatát, a tanulást, nevelődést, a szokások felvételét jelenti.

Idézet:
Persze nem tudod mert a ketrec nem engedi, hogy tudjad! Én, ha Isten lennék, szeretettel (mert ugye Isten maga a Szeretet) reámosolyognék, és az isteni mosoly az igyekvőt MEGVILÁGOSÍTANÁ, és mivel e mosoly a szerető Jóistentől eredt feltétlenűl megismertetné magával Jézussal is! Papok, Szentírás ide-vagy-oda.

Nem hát, persze hogy nem tudom... Maradjunk annyiban, hogy Istenről valamennyien nagyon keveset tudunk, amit tudhatunk, azt az általad "ketrec"-nek nevezett ismeretanyag adja. Nevetségessé teszi magát az ember, ha azt gondolja, más, szépnek tetsző, de idegen utakon többet tudhat meg Róla.

Áldás, békesség!

p.s. Névnapod alkalmából fogadd jókívánságaomat: Isten éltessen soká erőben, egészségben!

vas. nov. 06, 2005 7:36 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
A mai (sólyi) prédikációban:

"Az önző ember nem tud szeretni..."

vas. nov. 06, 2005 1:53 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
Idézet:

Ez bizony nagyon ciki... Semmi keleti misztika, ezotéria, okkultizmus (pedig ezek hozzáadásával egész használhatóvá lehetne tenni a Bibliát).

---------------

Bárgyún elhisz mindenféle mesét, azt tartja egyedül igaznak, ahelyett, hogy a saját (nagyszerű) gondolatait szeretné.

Kedves Varju !
Hiszek abban, hogy a Szentírást Isten ihlette. Abban a formában, ahogy ma ismerjük? Kétlem. Már volt szó arról, hogy az Ótestamentum sokrészben ókori szumir átvétel. Szerkesztőinek például szemükre lehetne vetni, hogy nem nevezik meg forrásaikat. Aztán, ugye, itt vannak a fordítási problemák, meg az is, hogy ki és mikor határozta el, hogy mi megy bele és mi nem. Valószínü belekerült olyasmi is aminek nem lett volna szabad. Például a kb Ke. 1600 , (azaz nagyjából Ábrahám körüli időkben) , egész általános volt az a hangnem melyel egy aszír királyi dekrétum, vagy rendelet kezdődött : "Én a Te Urad és Istened ......)". Mert szokás volt az akkori időkben, hogy a magukat világhatalomnak képzelő aszír királyok sőt néhány egyiptomi fáraó is magát Istennek nyilvánítsa. Meg is kivánta, hogy istenként tiszteljék, vagy egyenesen imádják. Tudjuk, hogy az aszírok majdnem kipusztították az őstelepes szumír népet, de kultúrájukat nagyjában magukévá tették. Ezért a babiloni könyvtárak tele voltak az ősi szumír szentírások agyagtábláival, és természetesen az összes aszír királyi rendeletek és dekrétumok másolataival, vagy eredetiivel. A babiloni fogság alatt az akkori zsidó intelligencia egy része fontos ás magas beosztásokba küzdötte fel magát a királyi udvarban. Gondoljunk például Dánielre. Illyen poziciókban nem volt nehéz elérni a királyi könyvtár bármely anyagát. Sőt, egy kis ésszel, másolatokat is lehetett kijuttatni. Azt hiszem megegyezhetünk abban, hogy az Ótestamentum a babiloni fogság után kezdett összeállni. Egy nemzete érdekét néző szerkesztő, nyugodt lelkiismerettel betehetett az Ótestamentumba egy-egy ilyen "Én a Te Urad és Istened" tipusu dekrétumot, hiszen egy-kétszáz év után már lehetett "echte" pldánynak is venni. Nem?

Hogy ilyen esetek feltétlenűl voltak, bizonyítja az " ÚR " Mózes sivatagi táborábani látogatása, amikoris rettenetesen felháborodik azon, hogy az egész tábor területe össze-vissza van kakálva, és elrendeli hogy ezekután minden izraeli férfi kisásót hordjon az övére akasztva, szüksége végeztével azonnal ássa el az ürülékét, mert ha újra látogat nem akar ismét sz.-t látni. Én úgy gondolom itt inkább egy aszír követ, vagy aszír delegáció látogatásáról volt eredetileg szó. A látogatás cálja az is lehetett, hogy megtárgyalják milyen feltételek mellet engedi őket az " Úr isten" letelepedni a mai Izrael területén és azt hogy az aszírok ennek ellenében milyen szolgálatokat várnak és ahhoz milyen segítséget garantálnak. De először a kisásó, mert különben nagy baj lesz.
Ilyen aszíroknek megfelelő szolgálat, az utószumir kánaáni szkita tipusu őslakosság teljes kiírtása volt. Amit aztán az asz-ÚR segítséggel meg is tettek.

Szóval kedves Varju --- Testvérkém az Igazi Úrban --- , a fentiekben semmi semmi "bárgyú" mese nincs, az Ótestementumban olvashatsz róla bőven. Természetesen a logikus következtetések nincsenek benne, de hát azért adott a Jóisten észt hogy erre önerőből is rájőjjünk, a Szenírást tanulmányozva. Ha a Bibliát nem ismered eléggé, szivesen adom a hivatkozásokat is. Ennyivel tartozom Neked, ha érdekel. Amiket most írtam, emlékezetből írtam. (Egy hivatásos magyar történész nyomán is. (Nem Badiny, vagy Horváth István, mielött kirázna a hideg).

Persze bárki megteheti, hogy csinál magának egy szószerinti Szentírásketrecet, amiből megtiltja magának, de másoknak is, hogy kikukucskáljon. Ez is élet. Nem is fogja Istent megbotránkoztatni, vagy bosszantani. Estleg bedug a ketrecbe nagyritkán egy banánt, hogy a ketreclakó köldöknéző meditációját békéban tovább folytathassa. De az is lehetséges hogy megszánja a ketreclakót és bedob egy riasztógránátot, hogy felébressze, más is van! Ez nem az én dolgom, legföljebb csak imádkozni tudok, hogy az utóbbit is dobja be.

Ha la Mer levelében nem látsz semmi keleti misztikát, ezotériát, okkultizmust, miért írod "(pedig ezek hozzáadásával egész használhatóvá lehetne tenni a Bibliát)" Itt nyilván megint csak élcelődsz, mert ha nem akkor az egész virtuális gyülekezt elött lőtted magad jelképesen főbe.
Azért, haladunk, mert ide nem tettél be egy vigyorgó ( :D ) tökfejet, melyek aztán engem igazán nem irritálnak, inkább derülök rajtuk, mégpedig azért mert nem a mondottakkal logigus összefüggésben jelennek meg, hanem inkább hisztérikusszerüen.

A magam részéről nem vagyok a keleti misztika, ezotéria, okkultizmus bajnoka. Bár a misztika pontos meghatározásán már párszáz éva fáradoznak mások, én sem vagyok okosabb. Egyszerübb viszont a másik kettő: Ezotéria=földöntúliság, okkultizmus=rejtettség, rejtekiség. Ebbe most nem mehetek bele, mert nem ez a téma.

Nem kellene , hogy prioritás legyen la Mert földbe döngőlni ! Ő sem bajnoka az előbb emlitetteknek. Van azonban egy őskori keleti bölcsesség melyet kicsit is ismerve igen is "használható"-BBÁ "lehetne tenni a Bibliát"

A la Mer-adta web címen ugyanis nagyon érdekes dolgokat lehet megtudni, megtanúlni. Nagy anyag, csak belenéztem, emellett vannak idevonatkozó némi ismereteim is. Leszűrt idevonatkozó gondolataim:

---Még abban a körben is ahol Te --- a Magad kifejezésével --- szocializálódtál (???), megengedettnek kell hogy legyen elismerhetni, hogy rendszeres testi edzéssel olyan egyéneket lehet kifejleszteni, akik az átlag embertársaiknál, mondjuk, tízszeres teljesítményre képesek. Ilyenek például az olimpiai bajnokok, kevésbbé a többi sportoló. Tisztán fizikai szinvonalon. Mivel az ember nem állat, hiszen esze, értelme, lelke van, Istenadta mindhárom, vagyis semmi sátánizmus. Az értelmi, szellemi szinvonalon is lehet az embert viszonylag olimpiai színvonalra trenírozni. Idevonatkozólag tragikus, hogy ilyen igyekezet a nyugati világban nincs, és mégtragikusabb, hogy még igény sincs rá. Keleten még van. Most kápzeld el, ha egy egyént egyszerre fizikailag és szellemileg ilyen színvonalra treníroznak, annak eredménye 10x10 vagyis 100-szoros átlagemberi teljasítmény. Ettől még mindég nem lesz tökéletes, mert ugye mi keresztyének világosan értjük, hogy a kegyelem és megváltás nem az emberi igyekezet hanem Jézus szívünkbefogadása függvénye. Mi van, ha az ilyen 100szoros ember nem ismeri Jézust? De..., a szellemi és fizikai harmónia lehető legtökéletesebb formájában keresi az Istent. Mit csinálnál vele? Persze nem tudod mert a ketrec nem engedi, hogy tudjad! Én, ha Isten lennék, szeretettel (mert ugye Isten maga a Szeretet) reámosolyognék, és az isteni mosoly az igyekvőt MEGVILÁGOSÍTANÁ, és mivel e mosoly a szerető Jóistentől eredt feltétlenűl megismertetné magával Jézussal is! Papok, Szentírás ide-vagy-oda. Mint látod, itt úgy adtam elő adolgot, hogy hogyan oldanám meg a dolgot, ha én Isten lennék. Az elgondolkoztató az egészben az, hogy az ilyen különleges képességekre szert tett emberek arról is beszélnek, hogy életük ilyen vagy olyan szakaszában MEGVILÁGOSULTAK. Ezek szerint van Isten aki ezt megtegye, nem kellett feltételeznem, hogy mi lenne ha belekontárkodnák művébe.

Azt hiszem a "Bárgyún elhisz mindenféle mesét, azt tartja egyedül igaznak, ahelyett, hogy saját (nagyszerű) gondolatait szeretné." mondattal teljesen földhözvágtál. Gondolom la Mert is, különösen a második felével. A magam részéről semmit sem tudok vele kezdeni. Nagy cécó lenne újrafogalmazni ?

A szeretet jegyében üdvözöl: Imre

vas. nov. 06, 2005 5:27 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Idézet:
kizárólag a Szentírás, ami mérvadó,

Ez bizony nagyon ciki... Semmi keleti misztika, ezotéria, okkultizmus (pedig ezek hozzáadásával egész használhatóvá lehetne tenni a Bibliát). És főleg semmi szkepszis, ami borzasztóan intellektuális tud lenni...Hát milyen ember az ilyen? Bárgyún elhisz mindenféle mesét, azt tartja egyedül igaznak, ahelyett, hogy a saját (nagyszerű) gondolatait szeretné.

:) (Ezt nem ezért raktam ide, hogy Oláh Imrét irritálja; ha mégis ezt a hatást váltja ki, sajnálom, nem tehetek róla.)

szomb. nov. 05, 2005 10:31 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Kedves La Mer !

Nem akarom tovább lesből követni ezt a vitát, de annyi értelme volt, hogy világosan konstatáljam, hogy itt gyöngyszemeket szórsz vitapartnered lábai elé, aki viszont ezeket nem tudja megkülönböztetni a kecskebogyóktól. Hiába itt minden, csak gyakorlótér vagy ebben a vitában!
Ne felejtsd, Varju jogász (saját korábbi tájékoztatása szerint), gondolom ügyész, vagy ügyvéd. Igy-vagy-úgy, ebben a mesterségben soha sem fogod lepipálni, mert az ügyész dolga az, hogy valakiről bebizonyítsa, hogy bűnös, fütyülve arra, hogy az-e vagy sem, az ügyvédé meg az, hogy megvédje a vádlottat minden áron (illetve minden árért), akár bűnös, akár nem. Itt az állandó szentírásra hivatkozás csak mez, mert --- pont ebben a "Szeretet" témában --- a szeretet jelét a jogász oldalról még eddig nem sikerült észrevennem. Csak az állandó, szinte elvbőli kötözködést. Remélni merem, hogy az állandó kötözködés csak valamiféle viszketegség, nem pedig egy rejtett szándék a komolyabb témákat leszabotálni.
Most a vita lényegéről, ha jól értem. Egyik oldal az tartja, hogy minden, még a legapróbb dolog is predesztinált. Mondjuk mint egy rajzfilm, ahol annak teremtője nagy türelemmel minden filmkockára valót egyenként megrajzol, igen piciny változatokban vagy 100-ezer darabot, aztán másodpercenként 20 kockát visszajátszva van egy órahosszára való mozgókép. Természetesen szamárság lenne feltételezni, hogy a mozgókép szereplőinek szabad akarata lenne. Ilyen körülmények között nem is beszélhetünk erényről, bűnről, megváltásról, tudományról, vallásról, szeretetről, mert mindezeknek ilyen körülmények között az égvilágon semmi értelmük sincs. Még egy Szentírásnak sem.
Logikus következtetés: Az Isten nem marha! Mármint, hogy egy ilyen univerzumot teremtsen, ahol nem egy óráig kellene unatkoznia egy lelketlen alkotáson, hanem úgy cirka 13-milliárd évig.
Egy értelmes Isten, kell hogy valamit teremtsen, mert ha végtelenűl hatalmas és örökkévaló, miért unatkozzon ? Ezért teremt magának egy olyan univerzumot, ahol vannak általános irányelvek melyek be vagy be nem tartása jutalmat vagy gyomlálást eredményez. Tehát mondjuk 51 %-ban predesztinált, 49 %-ban szabadakaratu. Igy hosszútávon, nagyszámokban, mindég Isten akarata érvényesűl, de kapsz elég szabad zsinórt is, hogy hurokra kerülj. És Isten számára sem lesz a teremtés így működve unalmas. Így már minden, jó vagy rossz, értelmet kap, azaz egásznek van ÉRTELME.
Varju Ha ezt Te is olvasod, ne haragudj, hogy ezt nem veled vitázva tárgyalom meg. Ugyanis veled azért nem lehet vitázni, mert ha kezdessz értelmes érvelésből kifutni, átcsapsz gúnyolódó viccelésbe, és ezek a ( :D , :D , :D , .....) vigyorgó tökfejek is hirtelen megszaporodnak.
Egyébként, la Mer, amit az aikidoról írtál, nagyon jó és érdekes. Fiatalabb koromban szerettem volna én is belekezdeni, de sajnos soha nem volt rá idő vagy lehetőség. Varju elöbbi pofozkodó vicce teljas tudatlanságról árulkodik. Egy-egy ilyen mester, nyugodtan, teljesen bekötött szemmel Varju elött ülne , akár órákig is várva türelemmel hogy őt pofonvágja. Aztán abban a kritikus pillanatban amikor a gondolatból tett lett volna már el is törte volna a mester a pofozkodó kezet.

Ha folytatjátok, velem O.K., de én ebből kiszálok.

Szeretettel: Imre

szomb. nov. 05, 2005 3:56 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Idézet:
Hmmm... hmmm... most nagyon visszafogottan csak annyit mondok, hogy ha majd te is, kedves varjú, kidolgozod a kis röptetési technikáidat olyan tökéllyel, mint az említett japán úriember, akkor folytatsd ilyen stílusban, lécci.

OK, kedves la Mer, nem erőltetem, mert látom, hogy érted a viccet, csak nem szereted... :)

No, még azért talán annyit, hogy ami a "kis röptetési technikákat" illeti, azokat meghagyom Uyeshiba mesternek, mert sajnos nincs érzékem a távol-keleti dolgokhoz (őszintébben: általában idegennek találom azokat), miután itt, Európában szocializálódtam. Talán - ha már japánokról van szó - a hajlongás még valahogy elmegy... Az olyan udvarias dolog. Bár amikor látom őket mosolyogva hajlongani, mindig eszembe jut, mi volna, ha kicsit közelebb állnának egymáshoz, és össze-összekoccanna a fejecskéjük. Akkor is mosolyognának? :) [/quote]

csüt. nov. 03, 2005 3:36 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Idézet:
Kötözködsz,

Nem kötözködöm. Valóban hiszem, hogy a világban minden Isten akarata szerint történik, amiben persze megvan a mi szerepünk is, amit sok ember "nagyvonalúan" elkönyvel a maga érdemének. Továbbá azt is hiszem, hogy mondaz a képesség és lkészség, amivel rendelkezünk, hogy a szerepünket betöltsük, Istentől van, az ő ajándéka.

Idézet:
És ebben az a szép, hogy mindezt az aikido alapítója, Uyeshiba mondta, aki az egészet képes volt mozgás - harcművészet szintjén realizálni

Azt elhiszem. Két nagy pofon után - amit a bohóckodásáért kapott - már nem "ragaszkodott körömszakadtáig" a saját igazához, hanem "engedékenységét, megértését" mozgási energiává alakítva eliszkolt. :lol:

Bocsánat, ezt kimondottan a "vicceskedvűek" kedvéért írtam, akiknek külön szobát szánsz a templomodban. :) [/quote]

csüt. nov. 03, 2005 1:19 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
"Akkor legyenek ezek a Mindenható Isten megnyilvánulásai, így már jó?"

Ne korlátozd a Mindenhatót. :)

szer. nov. 02, 2005 3:31 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Szerintem viszont a Mindenható Isten.

kedd nov. 01, 2005 3:26 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
A mai ige:

A szeretet türelmes...
A szeretet soha el nem múlik!

1Kor13 4-8.

kedd nov. 01, 2005 11:55 am
Profil E-mail küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő