Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: szomb. aug. 19, 2017 4:24 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Arcképek 
Szerző Üzenet
Kiemelt Listatag

Hozzászólás Arcképek
Molnár Róbert,Kübekháza polgármestere. Nagy mélységeket,és magasságokat élt át,míg megtalálta az Úr Jézust. >>" – Nagy magasságból zuhantam le 2002-ben, amikor elveszítettem parlamenti mandátumomat. Vádoltam Istent. Nem sokkal azután a feleségem elhagyott, teljesen padlóra kerültem. Leporoltam a Bibliát, utolsó szalmaszálként kapaszkodtam bele. Egy éjszaka, miközben kisírt szemekkel mentem lefeküdni, azt hallottam: „egy, Mózes, tizenhat, kilenc”. Fogalmam sem volt, hogy ez melyik szakasz, döbbenettel olvastam tehát: „Térj meg a te asszonyodhoz, és alázd meg magad az ő karjai között...” Ezután egy evangéliumi konferenciára kerültünk, ahol „véletlenül” egy leprássá vált nagypolitikusról szólt az ige. A szakasz főszereplőjében, Naámánban megláttam önmagam, rájöttem, hogy ez a leprás ember én vagyok. Beláttam súlyos hibáimat és mulasztásaimat, amik a hamis vallásos magatartás miatt ma is hiteltelenné teszik a keresztény tanítást. Isten összetört, lerombolt, de még aznap magához is ölelt. Rendezte válságba jutott házasságunkat is: kéz a kézben jöttünk haza. Az addig meddő feleségem azóta három gyermeknek adott életet. Megtérésem előtt azt gondoltam, keresztény vagyok. Akkor rájöttem: csak vallásos képmutató voltam. [...] – Először újra kell evangelizálni az országot. Ez fog gyógyulást hozni. Rengeteg a kisiklott élet, sok a depressziós, az alkoholista, az országból elmenekülő fiatal. Családok tömkelege esett szét. Tény, hogy ma nincs a gyermekek előtt igazi férfikép, nincsenek igazi, erős apák, ritka a pozitív családmodell. A szüntelen pénz után loholó, robotoló személy a pénz rabszolgája, nem példakép. Különösképp, ha az édesanya is részt vesz a halálos hajtásban. Vissza kell állítani a munka becsületét, a férfi-nő kapcsolat példaértékét, meg kell erősítenünk a családokat. Ugyanakkor le kell számolnunk a népünket sújtó „ellenség-mítosszal”. Amíg az ország döntéshozói háborúsdit játszanak, miért vegyék őket komolyan a szavazók? A keresztényeknek példát kell adniuk majd ebben is. "<< Érdemes elolvasni élete,pályája történetét: http://www.mindennapi.hu/cikk/tarsadalom/a-kubekhazi-polgarmester-ujraevangelizalna-magyarorszagot/2010-12-26/906

Net-naplóm: http://zsotza.blogspot.com

Segítség a misszióban Jehova Tanúi felé: http://szabadjt.szabadszo.hu , http://szabadjehovatanui.gportal.hu

szer. márc. 30, 2011 11:48 am
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Arcképek
rosta írta:
Képes arra, hogy rövidlátó módon a Bajnait szakértőként láttassa, hiszen végül is stabilizálódott az ország. De milyen áron!!

Ez olyan,mint amikor egy elüszkösödött lábat levágnak,hogy a beteg életét megmentsék,a "hozzáértők" meg azért szapulják az orvost,hogy jó,jó de milyen áron.

Ha pedig meghal a beteg akkor terméseztessen megint az orvos lenne a hibás a "hozzáértők szemében"

Most,hogy a jelenlegi kormány a forintot újra elinditotta azon az úton amire legutóbb Gyurcsányék is,majd 315 -ös Eurós árfolyamon visszasírják még a "bölcs hozzáértök" a Bajnai"kis tudását".

Mert a gazdaságot nem üres politikai frázisokkal,hanem hathatós gyakorlati gazdasági döntésekkel lehet csak stabilizálni.

hétf. jún. 28, 2010 1:32 pm
Platinum Listatag

pegazus írta:
Varjú a pénzügyi befektetőknek nem szokása politikai ideológiák alapján döntéseket hozni,azt meghagyják a "bölcs" politikusoknak. :wink:

Azok a pénzügyi befektetők szerintem nem azt nézték a döntéseiknél, hogy a Bajnai mekkora szuper politikus, hanem azt, hogy az országnak adott az IMF 20-30 milliárd eurót.

Az meg amiatt adott, merthogy ha bukott volna az ország, akkor az osztrák, svéd, stb. bankok leányai csődöltek volna be, merthogy azoknak nem fizettek volna a hazai adósok. Dominószerűen rántottuk volna magunkkal az anyabankokat, ezzel fél Európát. Az IMF emiatt segített és nem a mi szép szemünkért. Főleg nem a Bajnai szép szeméért. A Bajnainak csak annyit kellett tenni, hogy magyarra lefordítja az utasításokat, esetleg részletesebben kidolgozza azokat és nagyobb hibákat nem csinál.

Persze közben azért szépen kiszolgálta a haveri kört, de az egy év alatt felélt 20-30 euro milliárd képes széppé formálni az ország aktuális helyzetét. Képes arra, hogy rövidlátó módon a Bajnait szakértőként láttassa, hiszen végül is stabilizálódott az ország. De milyen áron!!

A gond viszont most ott van az Orbán nyakán, az országon, hogy ezt a 20-30 milliárdot, meg a többi 70-80-at hogyan fogjuk majd visszafizetni!

szomb. máj. 22, 2010 6:17 pm
Platinum Listatag

varjú írta:

Ami a megkérdőjelezhetetlen érdemeit illeti, az ezt hangoztatókat én inkább a rajongók csoportjába sorolnám, mintsem a politikai ideológiáktól mentesekébe.

Varjú a pénzügyi befektetőknek nem szokása politikai ideológiák alapján döntéseket hozni,azt meghagyják a "bölcs" politikusoknak. :wink:

szer. máj. 19, 2010 10:42 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
Bajnai szakértelme és érdeme Magyarország gazdasági stabilizálása szempontjából megkérdőjelezhetetlen azokban a körökben ahol nem politikai ideológiák mentén mondanak véleményt másokról.

Felesleges Bajnait kaserolni, megtette ezt már ő maga a parlament nyitóülésén. Amúgy átlagos képességű embertől telik annyi "zsenialitás", hogy ha megmondják neki, mit kell tennie, akkor azt megteszi. Bajnai esete pontosan ez; az IMF-től részletekbe menően megkapta az instrukciókat, amelyeket végre kellett hajtania. Más kérdés, hogy jó a PR-tevékenysége, el tudja adni a "komoly szakember" imidzset, nem ripacskodik, mint az elődje (bár ez talán mégsem vehető érdemszámba).

Ami a megkérdőjelezhetetlen érdemeit illeti, az ezt hangoztatókat én inkább a rajongók csoportjába sorolnám, mintsem a politikai ideológiáktól mentesekébe.

szer. máj. 19, 2010 3:41 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Valóban,a fejlett nyugat elismerte Bajnai hozzáértését,és ennek köszönhetően nőt Magyarország iránti gazdasági bizalom.

Önmagában az IMF hitel kevés lett volna ahhoz,hogy az ország gazdaságilag ne omoljon össze.

Max. arra lett volna elég,hogy ne azonnal legyen gazdasági csőd,hanem később.

Bajnai szakértelme és érdeme Magyarország gazdasági stabilizálása szempontjából megkérdőjelezhetetlen azokban a körökben ahol nem politikai ideológiák mentén mondanak véleményt másokról.

szer. máj. 19, 2010 2:00 pm
Platinum Listatag

varjú írta:
pegazus írta:
Ahhoz,hogy egy gazdaság beinduljon....

Mert beindult? :?

Mi az hogy?! Nagyon is! Robog a gazdaság, ha nem vetted volna észre. Már a statisztikai hibahatáron belül 0,2 %-al fejlődött a gazdaság a uccsó időkben. Tele van a kassza! Havaj van meg dőzsi habzsi!

Bennünket irigyel a fejlett nyugat! :wink:

kedd máj. 18, 2010 10:00 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
Ahhoz,hogy egy gazdaság beinduljon....

Mert beindult? :?

hétf. máj. 17, 2010 7:08 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Ahhoz,hogy egy gazdaság beinduljon,mind mikró,mind makró szinten,önmagában egy hitel kevés,ahhoz szükséges az a szellemi erőforrás amivel Bajnai Gordon is rendelkezett.

És azoknak az intézkedéseknek a meghozatala amit a Gyurcsány kormány nem volt képes meghozni.

Az IMF hitel biztonságot jelentet az országnak elsősorban a spekulánsokkal szemben,de a gazdaságot nem az indította be hanem a Bajnai féle intézkedések meghozatala.

vas. máj. 16, 2010 11:37 pm
Gyémánt Listatag

Magyarországot az összeomlástól az IMF-hitel mentette meg, ahogy Görögországot is a hitel fogja megmenteni, nem Papandreu. Hogy mit kell csinálni, azt pedig megmondja a hitelező.

vas. máj. 16, 2010 8:46 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Bajnai Gordon miniszterelnök az utóbbi 20 év egyik legpozitívabb miniszterelnöke,akinek sikerült Magyarországot a gazdasági összeomlástól és a görögországi káoszhoz hasonló eseményektől megmentenie.

Bízzunk benne,hogy Magyarországnak lesz még majd hasonló tudású ,felelősségteljes miniszterelnöke.

vas. máj. 16, 2010 7:14 pm
Platinum Listatag

Amire Te gondolsz az a popolizmus. A radikalizmus eszméje nem veti ki magából a higgadságot és a komolyságot, sőt, mindez alapjai kell legyen.
A radikalizmus pedig valaminek a következménye, ezt ne feledjük!
Számomra a Jobbik nem 100%-os (ide értve hitelességet, szimpátiát, szakmaiságot), de ha már Morvaival nyitottunk (aki számomra kevésbé hiteles közéleti személyiség) folytatnám Vona Gáborral. http://hu.wikipedia.org/wiki/Vona_G%C3%A1bor (Az Ő személyében nemnagyon találok kivetni valót)

varjú írta:
la Mer írta:
Vagy csak mocskolódni tudunk?

Ha ezen a fórumon lehet találkozni mocskolódással, az leginkább az itt is meg-megjelenő kurucinfós idézetekben lelhető fel.

De igazad van, hogy ne csak élcelődjem, magam is állítok pozitív példát. Nekem Kósa Lajos jut az eszembe. Az a politikus, aki jó tíz évvel ezelőtt milliárdhoz közeli míniusszal vette át az ország második legnagyobb városát, és pár év alatt virágzóvá tette: Debrecen rengeteget fejlődött, és hosszú évek óta pozitív a költségvetése. És nemcsak kormánypártiként, vagyis 2002-ig, de azóta is sikeres polgármester, pedig ideje nagyobbik részében egy ellenséges kormányzat regnálása mellett kellett helytállnia.

Igaz, sokan unalmas figurának találhatják, hiszen nem mond "nagyokat", nem handabandázik, nem fröcsög, és nem akarja alkotmányon kívüli eszközökkel megdönteni a kormányt. Vagyis higgadt, komoly politikus, ami a mai radikalizálódó közhagulatban nem valami nagy erény.

vas. szept. 06, 2009 11:14 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

la Mer írta:
Vagy csak mocskolódni tudunk?

Ha ezen a fórumon lehet találkozni mocskolódással, az leginkább az itt is meg-megjelenő kurucinfós idézetekben lelhető fel.

De igazad van, hogy ne csak élcelődjem, magam is állítok pozitív példát. Nekem Kósa Lajos jut az eszembe. Az a politikus, aki jó tíz évvel ezelőtt milliárdhoz közeli míniusszal vette át az ország második legnagyobb városát, és pár év alatt virágzóvá tette: Debrecen rengeteget fejlődött, és hosszú évek óta pozitív a költségvetése. És nemcsak kormánypártiként, vagyis 2002-ig, de azóta is sikeres polgármester, pedig ideje nagyobbik részében egy ellenséges kormányzat regnálása mellett kellett helytállnia.

Igaz, sokan unalmas figurának találhatják, hiszen nem mond "nagyokat", nem handabandázik, nem fröcsög, és nem akarja alkotmányon kívüli eszközökkel megdönteni a kormányt. Vagyis higgadt, komoly politikus, ami a mai radikalizálódó közhagulatban nem valami nagy erény.

szomb. máj. 16, 2009 7:07 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

la Mer írta:
Ebbe a topikba pozitív mai magyar személyiségeket szeretnék összegyűjteni. Segítsetek!

Morvai Krisztina legyen az első.

Élete párjáról, Baló Györgyről sem kéne megfeledkezni, hiszen ő az, aki a nyugodt családi hátteret biztosítja e derék asszony közéleti küzdelmeihez. :wink:

pén. máj. 15, 2009 11:32 am
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő