Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. szept. 21, 2017 4:44 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Következő
Ingola 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Ingola
Közeledjetek az Istenhez, és Ő közeledni fog hozzátok. (Jakab 4,8/a)

Napi Ige: 2 Timóteus 4,1-8.

4,1 Kérve kérlek az Isten és a Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élőket és holtakat; az ő eljövetelére és országára kérlek:
4,2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.
4,3 Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük.

4,4 Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak.

4,5 Te azonban légy józan mindenben, a bajokat szenvedd el, végezd az evangélista munkáját, töltsd be szolgálatodat.

4,6 Mert én nemsokára feláldoztatom, és elérkezett az én elköltözésem ideje.

4,7 Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam,

4,8 végezetre eltétetett nekem az igazság koronája, amelyet megad nekem az Úr, az igaz bíró ama napon; de nemcsak énnekem, hanem mindazoknak is, akik várva várják az ő megjelenését.

Krisztus el fog jönni!

Krisztus eljövetelére emlékezteti az apostol fiatalabb munkatársát, amikor lelkére köti a reá váró feladatokat. Bizony jól tudja, milyen serkentő és fegyelmező erő van annak tudatában, hogy egykor számot kell adnunk szolgálatunkról, amikor Urunk megjelenik, hogy ítéljen élőket és holtakat. Sok restséget és hanyagságot, lagymatagságot le tudnék vetkőzni, ha gyakrabban gondolnék erre a nagy találkozásra.

A szolgálatunkban vannak könnyű és vannak nehéz időszakok. Ami a szolgálatunkban állandó, az Ige hirdetése, a Krisztusról való bizonyságtétel beszédben és életben. Amennyiben a jelenre nézünk, úgy megállapíthatjuk, hogy minden népszerűbb, mint a Krisztus evangéliuma. Bizony az emberek saját kívánságuk szerint választanak tanítókat, és tanításokat, s eközben azt hiszik:? Ez a modern, szabad ember lehetősége. Ilyen közegben: Európa új pogány miliőjében kell az Igével előállnunk. Mindezt a Krisztustól tanult szeretettel és türelemmel kell tennünk. Mert az Isten ügyéért nem kell harcolnunk, hiszen az Övé, akárcsak az országa, nekünk az Ő megkereső irgalmának evangéliumát kell és szabad hirdetnünk, és csak azt!

Bizony Krisztus eljövetelére gondol az öreg apostol is, amikor visszatekint hosszú, küzdelmes pályafutására. Ennek várásában és világosságában látja az életét: harcnak, futásnak. Azaz teljes erőbedobást igénylő dolognak. Mindebben a hitet megtartotta és a hit megtartotta őt is. Úgy érzi: ebben van igazolása minden odaadásának, erőfeszítésének, áldozatának. Érdemes volt a Krisztus szolgálatában elemésztenie egész életét, mert az Úr ama napon rá fogja nyomni életére az Ő jóváhagyásának pecsétjét, s ez bizony mindenért bő kárpótlás! Ennek a reménységnek az öröme legyen a miénk is.

Krisztus eljövetelét emlegeti az apostol, mint próbakövét a keresztyén léleknek. Akik várva várják az Ő megjelenését, azok igazán az Övéi. Akiknek mit sem jelent az Ő visszajövetelének ígérete, és közömbös szívvel meg tudnak feledkezni róla, vagy akik éppen csak nyugtalan, remegő szívvel tudnak rá gondolni mint veszedelmes kilátásra, azoknak valójában mi közük Őhozzá? Akik várják, imádkozzák a régi keresztyén imádságot: Jövel, Uram, Maranata.

Napi ima:

Mindenható, örök Isten! Áldunk, hogy közbenjárónkká tetted egyszülött Fiadat: a valóságos embert, aki együtt érez velünk, a valóságos Istent, aki ismeri atyai szándékaidat, és a halálból feltámadva közbenjár értünk. Add, hogy nevében könyörögve elnyerjük mindazt, ami üdvösségünkre van.

Úr Jézus Krisztus! A tiéd minden hatalom mennyen és földön: kérünk, tekints le ránk, gyengeségeinkkel küzdőkre, és ruházz fel erőddel, hogy hűséges tanúi legyünk a halál fölött aratott győzelmednek.

Úr Jézus Krisztus! Rád bízzuk a konfimáló gyerekeket és felnőtteket. Te vezesd őket is az Atyához. Hálát adunk értük és könyörgünk, hogy erősödjenek hitben és szeretetben Szent Igéd által.

Úr Jézus Krisztus! Add Lelked vigasztalását és erejét mindazoknak, akik az élet gondjával, a betegség terhével, az egyedüllét reménytelenségével, a halál félelmével küzdenek. Győzd meg szívüket, hogy a te szeretetedtől sem ezen a világon, sem az eljövendőben semmi el nem választhatja őket.

Úr Jézus Krisztus, megdicsőült Üdvözítőnk! Örvendező szívvel magasztalunk, hogy a halál feletti diadalodban minket is részesítesz, és lakóhelyet készítesz számunkra Atyád házában. Kérünk, add Szentlelkedet, és általa tedd a te utadat a mi utunkká is, hogy keresztünket nap, mint nap fölvéve eljussunk a mennyei Atyához, akinek jobbján a Szentlélekkel együtt élsz és uralkodsz mindörökké. Ámen.

hétf. máj. 28, 2012 7:12 pm
Gyémánt Listatag

Továbbra is Illés (a szárazságról jut eszembe):

"És szóla Thesbites Illés, a Gileád lakói közül, Akhábnak: Él az Úr, az Izráel Istene, a ki elõtt állok, hogy ez esztendõkben sem harmat, sem esõ nem lészen; hanem csak az én beszédem szerint.

És lõn az Úrnak beszéde õ hozzá, mondván:
Menj el innét, és menj napkelet felé, és rejtezzél el a Kérith patakja mellett, mely a Jordán felé folyik.
És a patakból lesz néked italod; a hollóknak pedig megparancsoltam, hogy tápláljanak téged ott.
Elméne azért, és az Úrnak beszéde szerint cselekedék; és elméne és leüle a Kérith patakja mellett, a mely a Jordán felé folyik.
És a hollók hoztak néki kenyeret és húst reggel és este, és a patakból ivott.

És lõn néhány nap múlva, hogy kiszáradt a patak; mert nem volt esõ a földre.

Ez, eddig, ha kihagyjuk Isten parancsát, egy hatalmas öngól... [i]"ez esztendõkben sem harmat, sem esõ nem lészen; hanem csak az én beszédem szerint "
Illés kérte a szárazságot, ezért a saját patakja is kiszáradt.

Nagyon jó volna, ha olyan hitem lehetne, mint Illésnek volt... Megrázó, ahogy kimondja: "Él az Úr, az Izráel Istene, a ki elõtt állok",

És még a saját fejére is szomjóságot kér...

Ingola

kedd máj. 22, 2012 10:25 pm
Gyémánt Listatag

Így szól az Úr: Vele leszek nyomorúságában, kiragadom onnan, és megdicsőítem őt. (Zsoltárok 91,15)

Most éppen ezt tapasztalom meg... :-)

Olvassátok el a 45-dik zsoltárt is! Csodálatos! :-)

Ingola

szomb. máj. 05, 2012 6:25 pm
Gyémánt Listatag

Aztán összefutottunk a tulajdonossal is. Vele nem a parkolóban, hanem az erdőben.

Mint kiderült, falunkbéli! :-)
(Valahogy úgy adódott, hogy összejött némi pénze, úgyhogy megvette a gróf Bethlen István miniszterelnök által építetett vadászházat a mellé épített kiszolgáló épületekkel és a hozzá tartozó területtel együtt, és ügyesen felújíttatta, úgyhogy neki történetesen van egy panziója Jávorkúton.)

Szóval ő túrázott a feleségével és a két kisebbik gyermekével. (A nagyfiú besegített a konyhán, nagyon komolyan vette a feladatát, és ez nekem nagyon tetszett.)

Az apuka pedig olvasta a vendégkönyvbe írt bejegyzésemet - egy idézetet - "Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel nagyon meg vagyok elégedve!"
Hálás Köszönettel: Tilly Péter és Andrea (Törökbálint)

Fogalmam sincsen, hogy hogyan azonosította be a bejegyzést a személyemmel, de 12 órán belül sikerült neki. Hát, ha valamiért, akkor ezért érdemes a dícséretet is beírni a vendégkönyvbe! :-)

Ingola

szer. máj. 02, 2012 10:06 pm
Gyémánt Listatag

Helyszín: Bükk-fennsík, parkoló.

Csend, madárcsicsergés, gallyakat szedegető családok, szalonnasütés, béke.

Érkezik egy piros autó, megáll, dübörög a duc-duc zene, az összes ajtót kinyitja, hogy továbbra is hallja neki kedves muzsikát...

Odamentem, hogy beszéljek vele (a párocskám először vissza akart tartani, aztán biztos távolba menekült, hogy ne is lássa a végkifejletet).

Egy harmincas férfi volt. A rádiót már akkor kikapcsolta amikor kezet nyújtottam neki, hogy bemutatkozzam, hiszen nem értettük volna egymás szavát a hangzavarban.

- Megengedi, hogy kérdezzek valamit?
- Persze, tessék!
- Miből gondolja, hogy mi itt, valamennyien, akik itt vagyunk a réten, éppen ezt a zenét szereténk hallgatni éppen ilyen hangerővel?
- Hiszen kikapcsoltam már... Csak addig szólt, ameddig kipakoltam a kocsiból.
- Nagyon szépen köszönöm!

Békességes, kedves élmény volt. Maradt a madárcsicsergés, a hancúrozó gyermekzsivaly és a tavaszi napfény. :-)

Ingola

kedd máj. 01, 2012 4:51 pm
Gyémánt Listatag

"Gyakrabban használd a füled, mint a nyelved."
(Lucius Annaeus Seneca)

vas. ápr. 22, 2012 6:27 pm
Gyémánt Listatag

Saci írta:

Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai,...Aki által kiáltjuk:

"Abbá Atya" ! Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkkel együtt, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk." [/b]
[/quote]

Kedves Saci!

Az "Abbá" jelentése apuka, apuci! (Cseri Kálmántól hallottam.)

Jézus és Isten egy.

Jézus ember volt, és az édesapjához (aki történetesen a világ teremtője volt) fohászkodott. Abbá! Apuci!!

Egy további adalék az antropomorf istenképhez.

Kedves Saci, továbbra is azt gondolom, hogy a folyamat föntről lefelé ment végbe. A Jóisten adott valamit nekünk abból, ami Őbenne van...

Ingola

vas. ápr. 22, 2012 5:32 pm
Platinum Listatag

A borzongás jogos: amit ésszel nem tudunk követni, logikusan megérteni, -mert tudjuk, hogy a legfelsőbb erők működnek-
borzongunk, - mivel rajtunk kívül állnak.

De, ha a másik oldalról nézzük, Jézus ajándékozta hittel:
Idézet:

"Ha pedig Krisztus bennetek van, bár a test a bűn miatt halott, a Lélek életet ad az igazság által."

Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai,...Aki által kiáltjuk:

"Abbá Atya" ! Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkkel együtt, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk."

szer. ápr. 18, 2012 2:12 am
Gyémánt Listatag

"A szél arra fúj, amerre akar; hallod a zúgását, de nem tudod,
honnan jön, és hova megy: így van mindenki, aki a Lélektől született."
(Jn 3,7)

Olyan sokszor hallottam, olvastam már ezt az igét - és még mindig megborzongat...

Ingola

kedd ápr. 17, 2012 9:54 pm
Gyémánt Listatag

Tudom hogy nem egészen ide való, de annyira szép, hogy muszáj megosztanom Veletek:

Kosztolányi Dezső: Nők

Nem kamasz-szerelem kis hevületében
beszélek.
Az élet közepén, megkoszorúzva női karoktól
vallok,
nők, rokonaim.
Most már elmondhatom, hogy oly közel voltatok hozzám,
mint senki más,
s szeretlek is benneteket.

Zavarosak, mint én,
termékenyek, mint én,
zavaros források, melyekből aranyat mostam,
igazi aranyat.

Természet tündérei, szeszélyesek és kiszámíthatatlanok,
de igazabbak
a meddő gondolatnál,
a büszke hazugnál,
a csontos, ijesztő, gyilkos férfinál.
Hová is futhatnék én,
kócos fejemmel,
költészetemmel,
rettenetesen cikázó tétovaságommal,
ha nem volnátok ti,
megértők, megbocsátók,
elvtelen szentek,
jámbor pogányok,
bizonytalan jók,
valóság hű sáfárjai.

Ha varrtok, vagy vajat mértek,
kirakatot szemléltek komolykodó szakértelemmel,
s hócipőben topogtok, kecsesen, de balogul is, mint az albatroszok,
fölkacagok az örömtől, hogy vagytok,
és én is vagyok mellettetek.

Hozzátok kötözött engem a végzet,
örökkévalóan,
köldökzsinórral, azután a vágyak
eleven kötelével,
hogy mélyetekben keressem az utat az élet felé,
s öletekbe ejtsem le terhes koponyámat.

Nem egy, hanem mindegyik.
Mindegyik leányom, mindegyik feleségem,
mindegyik barátnőm, rejtélyes kedvesem.
Mindegyik anyám.

vas. ápr. 15, 2012 11:49 am
Gyémánt Listatag

A tepsit elmosni a legnagyobb áldozat, jótétemény, amelyet ember a konyhában tehet.

Ennél már csak egy nagyobb jótétemény létezik: kettő(!) tepsit elmosni! :lol:

Szerénységem tiltja, hogy elmondjam, melyik jóságot követtem el ma a konyhában. :)

Ingola

szomb. ápr. 14, 2012 1:06 pm
Gyémánt Listatag

Saci írta:
" Én nem tudom feloldani az ellentmondást az eleve elrendelés és Isten antropomorf vonásai között,..."

--Ez az, amivel nem tudok mit kezdeni, annyira eltérő egymástól a két téma, amit összehoztál.- De lehet, hogy én vagyok az értetlen.-
Üdv.
Saci

Kedves Saci!

Dehogy vagy értetlen - pusztán arról van szó, hogy emberek vagyunk mindketten, és nem adatott meg nekünk az isteni bölcsesség.

És ide kívánkozik a gondolat, amellyel a szeretett tanítvány zárta le az evangéliumát:

De van sok egyéb is, a miket Jézus cselekedett vala, a melyek, ha egyenként megiratnának, azt vélem, hogy maga a világ sem foghatná be a könyveket, a melyeket írnának. Ámen.

Üdv: Ingola

szomb. ápr. 14, 2012 11:39 am
Platinum Listatag

ingola írta:

Ő akkor spontán idézett a tízparancsolatból(!) - "mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok" - ezzel a példával érzékeltette az Istenben is meglévő emberi vonásokat.

Ingola

Kedves Ingola!

Sajnos a két malomban őrlés megmaradt.- Úgy látszik nem tudunk közös nevezőre jutni.

A fenti példa abban a vonatkozásban egyértelmű,- bár én a Teremtőről vonatkoztatnám az emberre, aki a teremtmény és nem fordítva...
Szabó püspök urat nagyon jól ismerem és nagy tisztelője vagyok, nem gondolom, hogy alaptalannak nevezném, amit mond.- Sajnos a harmadkézből továbbadottak, meg az emlékezet félre is viheti az eredeti gondolatot.

-Az alap-vita ott kezdődött, amit most idézek:
" Én nem tudom feloldani az ellentmondást az eleve elrendelés és Isten antropomorf vonásai között,..."

--Ez az, amivel nem tudok mit kezdeni, annyira eltérő egymástól a két téma, amit összehoztál.- De lehet, hogy én vagyok az értetlen.-

Úgy vélem, - a magam részéről abba hagyom, meddő vitának látszik.-

Üdv.
Saci

kedd ápr. 10, 2012 12:59 pm
Gyémánt Listatag

Lett végre új szivattyúnk! (Az előző ugyanis elromlott.)

Beraktuk a kútba, hangtalanul szolgál - csak a vízcsőre tett kezeddel lehet érezni, hogy bekapcsolt.

Közben virágoznak a fák, csiripelnek a madarak... :)

És amikor meglocsoltam családom nőtagjait - abszolút többségben vannak - eszembe jutott, hogy mennyire tapintatlan a locsolóvers, amely a hölgy várható elhervadásáról beszél. :shock:

Mennyivel helyesebb volna "tervszerű megelőző karbantartásról" beszélni? (Ez onnan jutott eszembe, hogy én még dolgoztam a Magyar Optikai Művek (MOM) TMK műhelyében.)

Kifejtettem ezt az ötletemet a párocskámnak is.

(Nem kellett volna... :lol: )

Ingola

hétf. ápr. 09, 2012 10:44 pm
Gyémánt Listatag

Saci írta:
Istennek bármiféle antropomorf vonásáról beszélni alaptalan.

Kedves Saci!

Az antropomorf istenkép fogalmáról dr. Szabó István püspök úrtól hallottam először, egy könnyed, baráti beszélgetés során - amikor még nem volt sem püspök, sem doktor, hanem a Bihari úti gyülekezetben szolgált lelkipásztorként.

Ő akkor spontán idézett a tízparancsolatból(!) - "mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok" - ezzel a példával érzékeltette az Istenben is meglévő emberi vonásokat.

Lehet, hogy tévedett, hiszen ő is ember - ámbár bibliaismeretét és teológiai felkészültségét én nem vonom kétségbe.

De térjünk vissza arra, amit Te írtál: a tízparancsolatban elhangzott kinyilatkoztatásra, annak értelmezésére azt mondani, hogy az "alaptalan"...

Sokat kell még tanulnom. :oops:

Ingola

hétf. ápr. 09, 2012 10:16 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Következő