Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. jún. 22, 2017 9:28 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 110, 111, 112, 113, 114
Ingola 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
És mondá az Úr nékem: Most már szerezz magadnak bolond pásztornak való szerszámot.
Mert ímé, én pásztort állítok e földre, a ki az elveszetteket meg nem keresi, a gyöngével nem törődik, a megtépettet meg nem gyógyítja, a jó karban levőt nem táplálja, a kövérinek húsát megeszi, és körmeiket széttördeli. (Zak. 11:16-17)

Hoppá! Most éppen ez történik! (Nem lehetne valahogyan úgy intézni, hogy máskor teljesedjék be az Írás? Legalábbis ez a része...)

pén. dec. 07, 2007 12:46 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Mennyire kifejező szó a "felekezet"!

Nem az egész. Csak a fele. És a másik felével hadakozik.

Csak tudnám, miért...

pén. dec. 07, 2007 12:09 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Munkám kapcsán 10-12 évvel ezelőtt sok kardiológussal kerültem közeli kapcsolatba. Többségüket nagy tudású, sziporkázó intellektusú, vidám emberként ismertem meg. A szó szoros értelmében a túlvilágról ráncigálták vissza a betegeket, akár évekkel meghosszabítva az életüket.

Ma, egy kongresszuson megint találkozhattam velük. Megtört, fásult tekintet...
Kettőjükre sikerült ugyan mosolyt varázsolnom, de totálisan leszívták az összes lelki energiámat.

Közben kaptam egy igét:

Monda pedig az Úr: Simon! Simon! ímé a Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát;
De én imádkoztam érted, hogy el ne fogyatkozzék a te hited: te azért idővel megtérvén, a te atyádfiait erősítsed. (Lk. 22:31-32)

Nagyon nem szeretek a rostán rázattatni!!!

csüt. dec. 06, 2007 1:45 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Ezt újra leírom - annyira kedves... :)

Szenci Molnár Albert: Napló

1598

Heidelbergában, mikor a kollégiumban igen nagy szükségben éltem, így kezdtem az évet:
Január 1-én, vasárnap reggel négy órakor felébredvén, zsoltárokat énekeltem az ágyban, magyarul, latinul és németül egészen öt óráig. Öt órakor fölkeltem, a Zsoltárok könyvét olvasgattam, majd befűtöttem a kályhába, és imádkozni kezdtem. Nyolc óra előtt meghallgattam Tossanus úr prédikációját, ebéd után pedig Mileusét, amikor ez befejeződött, ellátogattam Thököly Istvánhoz, egy nemes ifjúhoz, aki két óra hosszáig tartó kegyes beszélgetés után újévi ajándékként nyolc batzot adott.

kedd dec. 04, 2007 5:05 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Van egy rakás furulyám. Többnyire egy hatlyukú pásztorfurulyán játszom, szép, csengő hangja van. Egy barátom vásárolta nekem a Mesterségek Ünnepén néhány éve.
Az éjjel azt álmodtam, hogy hosszában végighasadt. Megpróbáltam összeszorítani a hasadékot, de nem sikerült megszólaltatnom többé.

„tarisznyák mélyén rejtőznek
a hangjukat vesztett furulyák
sír a bárányka, vérét venni
diadalmas kések fenődnek”

Rossz álom volt.

kedd dec. 04, 2007 10:16 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
A párocskám nagyon szereti Andrea Bocellit. Tegnap, ahogy hallgattuk, elgondolkoztam: hogyan tudja ez az ember ennyire pontosan, hogy mikor kell belépnie? Hiszen világtalan, nem látja a karmestert!
Mondtam is a párocskámnak, hogy biztosan ott áll a karmester mellett, és az valahogyan megérinti őt, úgy jelez neki.
A párocskám erre kicsit megállt a galuskaszaggatásban, rám nézett: „- Ő nem látja, hanem tudja, érzi a muzsikát. A világ legnevesebb színpadain énekel végig egész operákat. Gondolod, hogy a karmester minden alkalommal kimászik a zenekari árokból, ha Bocelli következik?”
„- És honnan tudja, hogy mikor hová kell állnia a színpadon, hogy merre kell kimennie?”
„- Édesem, ez az ember síelni is megtanult…”

Több kérdésem nem volt.

kedd dec. 04, 2007 10:13 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Tegnap kaptam egy elektronikus levelelet.
A feladó lényegében megkérdőjelezte a szavahihetőségemet.
Én meg bőbeszédű választ írtam neki, pedig egyetlen mondat is elég lett volna: "Egy tény igazságtartalma független attól, hogy elhiszed-e vagy sem."

kedd nov. 27, 2007 8:13 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
A mai napunkat egy pesbiteri konferencián töltöttük Fóton.

Csodálatos érzés volt, hogy mind a 200akárhány ember ismerte az énekeket, és tisztességesen, ritmusban, hangosan énekelte.
Olyannyira, hogy idónként nem lehett hallani az orgonát sem. :)) Pedig Fóton szép nagy, hagyományos orgona van!

Dr. Papp Lajos szívsebész professzor tett bizonyságtételt munkásságáról, magyarságáról, hitéről, erős másfél órán keresztül. Túl rövidnek érezte azt az időt a hallgatóság....

Kevés idők múlva mp3 formátumban közkincssé válik az az előadás. Ha elérkezik az ideje, beírom a linket. :)

Amúgy a helyszínen dedikáltattam vele az egyik könyvét. Megvan Édesanyám karácsonyi ajándéka. :)

Ingola

szomb. nov. 24, 2007 7:25 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Régóta kedves szavam a kelevéz.

Öreganyám nagyon szerette Arany balladáit, úgyhogy bennem meggyökerezett a verssor, hogy:

"Jó kardja előtt a had rendre ledűl,
Kelevéze ragyog vala balján."

És számomra természetes volt, hogyha az ember jobb kezével kardozik, akkor a bal karján pajzs ragyog. Avval védi magát.
És valahol - talán valamelyik énekünkből visszaköszön a szófordulat, hogy "jó paizsom és kelevézem". Ami a megszokott bibliai gondolatritmus szerint bennem szinonímaként ragadt meg.

Ezúttal (is) tévedtem:

Kelevéz. 1. Az elsőként egy XIII. századi okiratban megjelenő kelevéz (1273: Keleuez hn.) ’egy fajta dárdaszerű szálfegyver; a lovagi tornán használt lándzsa vashegye’ — ’Art Lanze; Eisenspitze der Lanze’ (TESz., EWUng.) etimológiai szótáraink szerint ismeretlen eredetű. A középkori
hajító és döfő szálfegyver-variánsok magyar nevének származása kevés kivétellel már tisztázódott: cúca déli szláv; dárda lasz, ill. középkori latin; gerely német; kopja szláv, közvetlen forrása meghatározatlan; lándzsa latin eredetű olasz. Nem véletlen, hogy e szavak mindegyike idegenből jött, hiszen a kérdéses harci eszköz használatát is idegen fegyveresek honosították meg a magyar hadászatban (a XII. század óta rohamosan növekvő szerepükről l. pl. OROSY ANDRÁS „A lovagi haditechnika és a lovagság Magyarországon az Árpád-korban” c. tanulmányát: Mályusz Elemér Emlékkönyv. Bp., 1984. 47—57). Kelevéz szavunk eredetéről szóló alábbi magyarázatom is erre a tényre támaszkodik: előképe feltehet>en lovagi harcmodorra vonatkozó idegen nyelvi anyagban található.
(Futaky István)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ingola szomb. nov. 24, 2007 7:38 pm-kor.

szomb. nov. 24, 2007 12:37 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Mondják, és láttam is az ismerősi körben, hogy a rákos betegség nagyon közel hozza egymáshoz a házastársakat. Addig nem tapasztalt ragaszkodás alakul ki a két fél között, mert tudják, hogy minden egyes közösen megélt nap pótólhatatlan adomány, amelyet meg kell becsülni.

Erről pedig az jutott az eszembe: Minden párkapcsolat véges, hiszen az ember halandó! Az is lehet, hogy a párocskám nem ér haza Debrecenből, hanem az autópályán történik vele valami...
Akkor hát miért bírkózunk egymással ahelyett, hogy összeölelkeznénk, és hálát adnánk az újabb napért, amelyet közösen megérhettünk?

szer. nov. 21, 2007 9:17 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Fázik a párocskám, megyek tüzet rakni! :-)

kedd nov. 20, 2007 7:56 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Milyen kicsi a világ...

Néhány napja teljesen véletlenül összefutottam egy ritka, veretes magyar nevű nevű hölggyel. Eltelt egy jó óra, mire félve megkérdeztem, hogy nem rokona-e annak az ugyanilyen nevű testvérpárnak, akikkel együtt konfirmáltam 30 évvel ezelőtt?
"- Gergő? Hogyne ismerném, az unokaöcsém! :-)" válaszolta, és akkor már ő is mosolygott.

Aztán megjöttek az autómentők, és elbúcsúztunk. (Az "összefutás" ugyanis az Erzsébet hídon történt, amikor az álló kocsisort - benne minket is - hátulról kb. 30-cal megtolta egy szende kislány egy termetes buszlimuzinnal.)

Tetszett a vékony nemzetiszín szalag is, ami a kocsija belső tükrén lógott. Kedvet kaptam hozzá, lehet, hogy követem a példáját. :-)

hétf. nov. 19, 2007 8:13 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 110, 111, 112, 113, 114