Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 6:02 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 114  Következő
Ingola 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Ingola
ingola írta:
"Ha azt képzelném, hogy az Úristen nem érti a tréfát, nem is akarnék a mennybe jutni!" (Luther Márton)

-Honnan van a forrás ?
Ezt Luther mondta volna ? :)

szer. feb. 01, 2012 12:46 am
Gyémánt Listatag

"Ha azt képzelném, hogy az Úristen nem érti a tréfát, nem is akarnék a mennybe jutni!" (Luther Márton)

vas. jan. 29, 2012 8:50 am
Gyémánt Listatag

De az ÚR ezt mondta Sámuelnek: Ne tekints a megjelenésére, se termetes növésére, mert én megvetem őt. Mert nem az a fontos, amit lát az ember. Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az ÚR azt nézi, ami a szívben van. (1 Sámuel 16:7.)

csüt. jan. 19, 2012 1:39 pm
Gyémánt Listatag

A híradások tele vannak a "leminősítésekkel". Először magam is azt hittem, hogy itt valami hatalmas dráma zajlik, de tegnap rájöttem, hogy miről is van itt szó.

A besorolás pusztán azt mutatja, hogy a bankok mennyit tudnak keresni az adott országban. Ha csökken a fogyasztás, akkor a bankok nyeresége is csökken - ezért alacsonyabb osztályzatot kap az adott ország, vagy cég.

Van egy másik szempont is: ha a bank mégis ragaszkodik az eddig megszokott, magas hozamhoz, akkor nem biztos, hogy visszakapja a pénzét. Ezt hívják kockázatos befektetésnek. Amióta kitalálták a pénzt, ez ismert fogalom. (A kínai selymet pl. magas áron lehetett eladni Velencében, de sok karaván soha nem ért haza.)

Hogy ebből miért kell akkora ügyet csinálni? Valószínűleg egyszerűen arról van szó, hogy akinél a pénz van, annak nagyobb a befolyása, és messzebbre hallatszik a szava, mint a munkából élő embereké...

hétf. jan. 16, 2012 8:56 am
Gyémánt Listatag

Olyan játék ez, mint a tenisz: te elütöd a labdát, a másik visszapattintja. Néha elhibázod, néha elhibázza. De újra szerválsz, míg egyre jobban játszod a szeretet játékát. Az a legcsodálatosabb, ha megtalálod azt, akivel egy életen át játszhatod.

(Böjte Csaba)

pén. jan. 13, 2012 8:32 am
Gyémánt Listatag

A farizeizmus nem szimpla képmutatás,... intakt, magasrendű embernek tüntetem fel magam, aki a humánus értékek megvalósítását tartja fontosnak, holott kizárólag világi gyarapodásra törekszem és a morális magatartást fedezéknek használom. (Hamvas Béla )

--------------------------------------------------------------------------------

Napi Ige:
A nagyobbik fiú
"Neked is örülnöd kellene..."(Lukács 15,32)

A tékozló fiú példázatában a nagyobbik fiú otthon maradt és most, hogy öccse hazatért, megbotránkozik azon, hogy az atya a hazatérő testvérét milyen fogadtatásban részesítette. A nagyobbik fiúban Jézus a farizeusokat jelképezte, hiszen a példázatot előttük, sőt egyenesen nekik mondta. A farizeusokat zavarba hozta Isten - Jézus által meghirdetett - bűnbocsátó szeretete. Mi jellemezte ezt az önigazult kegyességet? Ez a kegyesség nem érezte az Istenben való örömöt. Aki a saját kegyességére épít, az mindig arra néz, hogy ő mit tett Istenért, és nem arra, hogy mit tett Isten érte! Ezért lett az élete szomorú! Isten szolgálatát nehéznek, küzdelmesnek, terhesnek és örömtelennek érzi!
Amikor a bűnös nagyobb örömet érez, mint az igaz, úgy tűnik, mintha az Isten a jó és rossz között igazságtalan megkülönböztetést tenne. Érdekes az atya a fia szavára nem felel kemény szavakkal. Neki joga van azt tenni, amit akar. Csak azt mondja, hogy a bűnös ember megtérésén örülni kellene.
Az önigazult élet testvértelen élet. A nagyobbik fiú azt mondja az öccsére: Ez a te fiad, nem azt mondja, hogy a testvérem. Az önigazult kegyesség szeretetlen kegyesség. Élete csak maga és az ő tettei körül forog. Magát teszi mércének. Számunkra az is különös, hogy az atya kérleli a nagyobbik fiát, hogy menjen be a vendégségbe. Ő, az atya nem mond le a nagyobbik fiáról sem, Ő hívja az örömtelen embereket is.
A példázat furcsán félbeszakadt. Nem mondja el, hogy a nagyobbik fiú bement-e, vagy sem. Jézus élettörténete azt bizonyítja, hogy nem ment be! És nagyon szomorú, hogy évszázadok gyülekezeti történetei is erről számolnak be. Bizony a nagyobbik fiak botránkoztak a bűnösök barátján és nagypénteken "feszítsd meg!"-et kiáltottak. És szomorú tapasztalatként lehet leírni: minden ilyen lelkület ma is feszítsd meg! -et kiállt! (Sarkadi Nagy Pál)

szomb. jan. 07, 2012 1:07 pm
Gyémánt Listatag

"Aki az Isten országán dolgozik, nem az igazságszolgáltatás, hanem a könyörület jegyében áll. Nem ítél, hanem szeret." (Hamvas Béla )

--------------------------------------------------------------------------------

Napi Ige:
Az Atya öröme
Hozzátok elő a legszebb ruhát és adjátok fel rá.... (Lukács 15,22)

A hazatérő tékozló fiúnak az Atya örömünnepet rendez. Szép ruhába öltözteti, gyűrűt huzat az ujjára és sarut a lábára. Jézus kifejezi ezekkel a képekkel, hogy mi a bűnbocsánat. Mi annyiszor nem hisszük, hogy van bűnbocsánat. Ezt Jézus nagyon jól tudja! A fiú azt kéri, hogy atyja a házában szolgává tegye csupán. Ha az atya a kérését teljesíti, akkor a vétkének jegyét állandóan magán hordta volna. Mindenki látta volna rajta, hogy egyszer fiú volt, most pedig napszámos. Látta volna azt, hogy a távolság, a szakadék atyja és közötte még mindig megvan.
Ez a fél megbocsátás lett volna, mely szóval megbocsát ugyan, de nem tud felejteni, hanem a régi vétket mindig előhozza. Azt hiszi, hogy már valami nagy dolgot tett azáltal, hogy a fiút "napszámosként" eltűrte. Ezért figyelnünk kell Jézusra és látnunk kell, amit a hazatért fiúval az atya tett. Nem szolgának fogadta, hanem fiúként a keblére öleli! Megbocsát egészen és nemcsak félig, nem szomorú arccal, hanem nagy örvendezéssel.
Isten a mi Atyánk bűnömet egészen megbocsátja és egészen elfelejti. Soha nem látja többé rajtam. Mennyire feledésbe ment Jézus példázata a keresztyén megbocsátásban. Gyakran elolvassák ezt a példázatot, prédikálnak, "evangelizálnak" alapján, de nem veszi senki komolyan. Nem bocsátottak meg, vagy ha megbocsátottak, csak félig, mert nem felejtenek. Milyen jó a mi Atyánk, Ő teljesen tud felejteni annak, aki odaáll elé és megvallja méltatlanságát! (Sarkadi Nagy Pál)

pén. jan. 06, 2012 11:14 am
Gyémánt Listatag

Babits Mihály: Csillag után

Ülök életunt szobámban,
hideg teát kavarok...
Körülöttem fájás-félés
ködhálója kavarog.
Kikelek tikkadt helyemből,
kinyitom az ablakot
s megpillantok odakint egy
ígéretes csillagot.

Ó ha most mindent itt hagynék,
mennék a csillag után,
mint rég a három királyok
betlehemi éjszakán!
Gépkocsin, vagy teveháton -
olyan mindegy, hogy hogyan!
Aranyat, tömjént és mirhát
vinnék, vinnék boldogan.
Mennék száz országon át, míg
utamat szelné a vám.
"Aranyad tilos kivinni!"
szólna ott a vámos rám.
"Tömjéned meg, ami csak van,
az mind kell, az itteni
hazai hatalmak fényét
méltón dicsőíteni."
Százszor megállítanának, -
örülnék, ha átcsúszom:
arany nélkül, tömjén nélkül
érnék hozzád, Jézusom!

Jaj és mire odaérnék,
hova a csillag vezet,
te már függnél a kereszten
és a lábad csupa seb,
s ahelyett hogy bölcsőd köré
szórjak tömjént, aranyat,
megmaradt szegény mirhámmal,
keserűszagú mirhámmal
kenném véres lábadat.

hétf. jan. 02, 2012 9:57 am
Gyémánt Listatag

Napi Ige:
Veletek vagyok
Íme én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig! (Máté 28,20)

Krisztus legyen az újévben az első! Vele kezdem az újévet. Ezért ne féljek az előttem álló időtől: Velem van az év minden napján, hozzon bármit is az. Ő a fundamentum, akire az életemet építhetem. Egyedül Reá, senki másra. Miért? Mert ígérte: Velem van minden napon. Ő megmarad. Mellettem marad! Ha az év minden terhét magunk akarnánk hordani, összeroskadnánk alatta. Az apostol int mindnyájunkat: Minden gondotokat Őreá vessétek, mert Neki gondja van reátok! Ez az újév örömhíre! Ura minden napnak, minden napomnak, mert Ő élő és örökkévaló.
Ebben az új évben is életem Ura akar lenni. Ne múljék el egy nap sem, hogy Vele ne legyek. Ha Vele vagyok, az előttem lévő idő a Vele töltött idő lehet! Ha mindent elvesztenék, Ő akkor is megmarad. H a minden reménységünk elhervadna is, Ő még mindig utolsó reménység, akiben minden körülmények között reménykedhetünk.
Mindig Övé lesz az utolsó szó is, ezért ne féljek. Ha nem is tudom, hogy mit hoz az újév, egyszerűen bizonyos lehetek: Krisztus velem lesz! És ha ez az év az utolsó évem lenne, Ő velem lesz akkor is, amikor a halál küszöbét átlépem. És velem lesz az Ő országában, hiszen Ő mondotta: Elmegyek helyet készíteni nektek, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek. De jó esztendőm lesz!
8)

vas. jan. 01, 2012 8:31 am
Gyémánt Listatag

Nézem a televíziót - valahol Kelet-Afrikában bóklásznak. A narrátor teátrális hangon mondja:

- A mocsári antilopok kedvéért le kell térni az utakról, és pusztán a dzsípíeszt követve :shock: kell bemenni az ismeretlen vadonba.

A nagyobb hatás elérése érdekében még bevágtak egy felvételt is, amelyen a terepjáró bal első kereke kipörgött egy meredek kaptató tetején. :wink:

Ez ám a kihívás! Négykerékmeghajtású autó, műholdas helymeghatározás...

Nekem viszont eszembe jutott Livingstone és Teleki Sámuel, akiknek ugyanazon a vidéken nem volt szükségük utakra, ugyanis gyalog mentek. És műhold helyett a nap járása után tájékozódtak - meglehetősen hatékonyan. Ja, és a másik kezükkel még térképet is rajzoltak, merthogy arról a területről akkortájt olyan még nem volt. :-)

szomb. dec. 31, 2011 1:03 pm
Gyémánt Listatag

Zsófi, a póltlányunk, kapott valakitől karácsonyra egy nagy darab vásznat, amiből huzatot lehet varrni neki párnára, paplanra.
A párocskám éppen ott ül a varrógépnél Zsófival, és varrják a cihát. :-)

Én meg közben megnéztem, mit is jelent a "vég vászon" kifejezés - merthogy előszőr úgy gondoltam volt elkezdeni a bejegyzésemet, hogy "Zsófi kapott egy vég vásznat!"

De megnéztem az Országos Levéltár honlapját is:
1 vég vászon = 45 sing, 28 méter vászon.

Akkoriban a vásznat még szövőszéken szőtték, ritkán volt szélesebb hetven centinél. De még háromszorosan véve is kilenc méter anyag volna...

Egy szó, mint száz, Zsófi nem kapott egy vég vásznat. De egy ágycihára azért elég! :-)

Ingola

szer. dec. 28, 2011 7:14 pm
Gyémánt Listatag

Karácsonyi hír (Index):

"Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója szerint az egész világgazdaság veszélyben van az európai adósságválság miatt."

Ezalatt vélhetően azt kell érteni, hogy szegény bankárok talán most nem ötszörannyit fognak keresni a búzán, mint az a földműves, aki megdolgozott érte...

A földművesek számára egészen más hírem van: Ne féljetek!

A "ne féljetek" kifejezés negyvennégyszer szerepel a Bibliában - emlékeztetésként arra, hogy él az Úr!
Az egyik legszebb igét Joel próféta könyvében leltem: Ne féljetek, ti mezei vadak! mert zöldülnek a pusztának virányai; mert a fa megtermi gyümölcsét; a füge és szőlő is kitárják gazdagságukat. (Jóel 2,22.)

És Jézus születésekor is elhangzik ez a bíztatás: És monda az angyal nékik: Ne féljetek, mert ímé hirdetek néktek nagy örömet, mely az egész népnek öröme lészen:
Mert született néktek ma a Megtartó, ki az Úr Krisztus, a Dávid városában.
(Lk 2,10-11.)

Ne féljetek! :)

Szeretettel:

Ingola

hétf. dec. 26, 2011 6:03 am
Gyémánt Listatag

A vers az, amit mondani kell.

Kányádi Sándornak egy kisdiák válaszolta ezt arra a kérdésére, hogy "mi is az a vers?"

Tegnapelőtt találkoztam Kányádi Sándrorral, és erről is beszélt. És végre megértettem: a vers olyan műfaj, amelyet hallgatnak vagy mondanak, de nem olvasnak. Az olvasott vers halott, életre kell kelteni.

A vers akkor kel életre, amikor hangzik. Amikor kimondják.

Ahogy ezt írom, közben, végre, esik a hó. :-)

Eszembe jut Sándor bácsi egyik verse:

Képeslap

Szász Endrének

most tél van itt nálunk nagy hó békebeli
a föld szintjét jó fél öllel megemeli

az éjszakák megannyi mammuthallgatás
az ember mást se tesz napokig csöndet ás

befagyott magányunk jégpáncélja alatt
dédelgetünk egy-egy piros szemű halat

kaparja kitartóan a tájat a tél
hatalmas zsilettje a szél

míg bruegheli tökéllyel zúzmarát
virágzik olt mentén a fűzfaág

és átüt mindenen mint tépésen a vér
a hófehér

1973

(ingola)

szer. dec. 21, 2011 1:48 pm
Gyémánt Listatag

Nem a mezőgazdaságból élek, de szeretem az esőt, és zavar a szárazság.
Idén elmaradtak a nyárvégi esők, de októberben és novemberben sem esett. Porzott a kert, ahogy megástam...

December elején aztán elkezdtem imádkozni az esőért is. És két nap múlva végre megjött a csapadék!

(No, ez korábban is eszembe juthatott volna... :) )

vas. dec. 18, 2011 8:40 am
Gyémánt Listatag

"Az eső lehull a földre; s nem tér vissza az égbe anélkül, hogy meg ne hozná gyümölcsét."

(Böjte Csaba)

szer. dec. 14, 2011 8:46 am
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 114  Következő