Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: szomb. aug. 19, 2017 7:35 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Következő
Ingola 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Ingola
Olvasom Jákób történetét.

Üzenetet kap az Úrtól, hogy titkon menjen el Lábán földjéről. Szóval ez most nem a saját "csaló" nevéhez fűződik, hanem az Úr szándéka szerint hajtja el Lábán hajdan volt gazdagságát.

Mégis, felesége, Ráhel, ellopja az édesapjának, Lábánnak házi bálványait.

Lábán - aki ezek szerint bálványimádó - Jákób után szalad hét napi járóföldre és halálra keresi... a bálványt!

Ráhel ráül a bálványra, úgy rejti el, és azt hazudja, hogy a havibaj miatt tisztátalan, és nem állhat fel.

Az asszonyok havi vérzését, az azzal kapcsolatos tisztátalanságot Mózes törvényei tartalmazzák. Furcsa, hogy akinek házi bálványai vannak, az tiszteletben tartja ezeket a rendelkezéseket.
És furcsa, hogy miért lop házi bálványokat egy olyan asszony, aki Mózes törvényeit követi?

:?:

Ingola

hétf. okt. 15, 2012 9:07 pm
Platinum Listatag

Idézet:
Kérlek szépen benneteket, imádkozzatok velem együtt, hogy ne a rágalom győzedelmeskedjék!

-Döbbenetes, szinte hihetetlen, ma napság még mindig a "hazugság vád" alapján hozott igazságtalan elmarasztaló ítélet !
-Nagyon helyes, hogy tovább viszik.

Imádkozom Veletek az igazság győzelméért.

Az Úr adjon sok erőt!

Szeretettel
Saci

szer. szept. 12, 2012 8:53 pm
Gyémánt Listatag

Sűrű volt az egész hét, legkivált a hétvége. Péntek este 11 tájban tudtam lezárni a folyamatban lévő levelezésemet a beszállítóinkkal.

Közben megkaptuk a hírt: Zsolt barátom, lelkipásztor testvérem a megismételt eljárásban, másodfokon, újfent megkapta az öt év letöltendő börtönbüntetést az el nem követett cselekményért. Az ítélet indoklása szószerint megegyezett azzal, amelyet az előző eljárásban vizsgálatra alkalmatlannak minősített az eljáró feljebbviteli hatóság. Olyan szakértői véleményre hívatkozott, amelyet az eljárásból kizártak, és amelyet maga a szakértő is visszavont...
A megismételt eljárás felmentő végeredménye annyira borítékolható volt, hogy másodfokon a védelmet Zsolt ügyvédje ingyen vállalta.

Eddig a dolog drámai része.

Az örömteli rész pedig az, hogy ma, ebéd közben Zsolt barátom betoppant hozzánk Tündével, Isten által mellé rendelt társával. A három babájukra a nagymama vigyáz, így tudtak meglátogatni bennünket.

Leültek közénk - az asztal elég nagy, és ahol hat főnek jut, nem marad éhen a másik kettő sem - és beszélgettünk. Tünde már megélte az első másfél évet, amelynek során Zsoltot ártatlanul előzetes letartóztatottként börtönbe vitték. Közben szülte meg a második gyermeküket. Aztán kiderült, hogy az elsőfokú ítélet egy légvár volt, úgyhogy Zsoltot kieresztették.

Most, hogy megint vissza akarják vinni a börtönbe ugyanazon rágalmak alapján, meghökkentő nyugalom áradt mindkettőjükből. Zsolt már tudja, hogy mire számíthat. És Tünde is - annyi kiegészítéssel, hogy azóta megszületett a harmadik leányuk is. Az ítélet képtelenség, elviszik Strasbourgig is. (De először meg kell várni a Kúriához benyújtott felülvizsgálati kérelem elbírálását.)
De kijöttek hozzánk, hogy még láthassuk egymást.

Kérlek szépen benneteket, imádkozzatok velem együtt, hogy ne a rágalom győzedelmeskedjék!

Köszönöm szépen!

Ingola

vas. szept. 09, 2012 9:08 pm
Gyémánt Listatag

A gyülekezet lelkipásztora az istentisztelet végeztével megkért: alkalmas időben kikérhetné-e a véleményemet, tanácsomat, mert Diósdon is elérkezett az ideje a templomépítésnek. :-)

Természetesen igent mondtam, és nagyon jólesett a felkérés. Törökbálinton végigvittünk egy templomépítést, presbiterként a legelejéről láttam valamennyi pozitívumot és valamennyi buktatót.

Törökbálinton jelenleg egy olyan pap áll fel vasárnaponként a szószékre, aki teológiai diplomája dacára krisztushoz méltatlan módon viselkedett velem (és még másokkal is), és emiatt azóta kitakarja előlem Isten igéjét. 17 év presbiteri szolgálat után úgy döntöttem, hogy egy ideig nem a két kezemmel épített templomban fogom hallgatni Isten igéjét.

A pap leánya, Bori szombatos esküszik. Bori kedvéért újból belépek a kórusba, hogy egy közös énekkel tiszteljem meg én is kedves ismerősömet, akivel olyan sokat énekeltünk együtt a kórusban.

Ingola

szer. szept. 05, 2012 11:40 pm
Gyémánt Listatag

A mai nap is munkás volt. Kilépett egy emberünk, hamar kellett pótolni, de azt is megoldottam.

Aztán kikaptam a fő személyzetistől, hogy ő miért nem tud erről az egész dologról?

Aztán kiderült, hogy ő is kapott jókor idejében egy elektronikus levelet tőlem, csak ideje van az emailek olvasásának is.

Az egész dolog elrendeződött, mire felkelt a hold.

Holnap viszem az aláírandókat a kilépett munkatársnak valahová Pannónia Inferiorba.

Ideje volna az alvásnak is, de ez a kitétel nem szerepel Salamon bölcsességei között...

Ingola

szer. aug. 29, 2012 12:30 am
Platinum Listatag

Kedves Ingola!

Örülök a jó híreknek, élményeitek jóra válásának,- sőt leginkább, hogy kaptál Neked megfelelő munkát ! - Tényleg, JÓ AZ ÚR !

Továbbra is minden jót !
Üdv
Saci

vas. aug. 26, 2012 3:42 pm
Gyémánt Listatag

Saci írta:
Kedves Ingola!

Ha a bele szólásom miatt hallgattál el,- sajnálom, többet nem teszem.
Tudom, ez a Te rovatod.-
A hozzá szólásom beszélgetést kezdeményezett volna.-

Szeretettel
Saci

Kedves, drága Saci, Testvérem az Úrban!

Nem miattad hallgattam el, hanem kaptam egy olyan remek munkát, amely teljesen kitölti az időmet is, és szellemileg is lefoglal.

Mostanában egyszerűen kiesik a gondolatimból, hogy ide is írjak. Kérlek, bocsássál meg ezért nekem!

Látod, a Rábás bejegyzésemet is két hete leírtam, amikor visszajöttünk, de csak most jött meg az ihletésem, hogy megosszam Veletek.

Közben viszont voltunk néhány napot Dömsödön is.

Az őszapók csapatosan járnak, és egyátalán nem féltek tőlünk. Karnyújtásnyira ültek fölénk a diófa ágára. Némelyiket le is tudtam fényképezni.

A mókus a múltkor hajba kapott a pelével, a párocskám látta a veszekedést - de most már csak a mókus vörös farkát láttuk megvillanni - ezek szerint a pele most nem a mi házikónk padlásán fészkel, más helyet keresett magának.

A kertből lenyesett gallyakat az út túloldalára raktuk le, a bozóttal elborított, elvadult szomszéd föld szélére. Meggyújtottam, ahogy szoktam, de nemsokára kiderült, hogy ez nem volt egy megfontolt cselekedet. Most ugyanis a szomszéd földje, hatalmas bozótja lángot fogott...

Nagyon jól jött a hosszú slagunk és a bővizű kút, meg a lapát, amellyel elpaskoltam a lángokat.
Legjobban pedig a Jóisten segítsége.

De azért én is rendesen leizzadtam a végére.

Párocskám úgy foglalta össze: - Ezt megúsztuk!

Ingola

szomb. aug. 25, 2012 9:54 pm
Gyémánt Listatag

A Rába, kenuval nagy élmény volt. A hídról nézve időnként patakocskának látszik, de most éppen áradt. És amikor csónakba szálltunk, megéreztük, hogy milyen is az, amikor a három méter mély víz az úr. Az égető hőség ellenére a víz felett hűvös szél fújt.
A felső Tiszán is eveztünk már, de az egészen más volt. Sokkal egyszerűbb.
Itt, a Rábán az én sokat próbált hatalmas evezőlapátom, amelyet magam faragtam vagy 25 évvel ezelőtt, négy óra evezés után eltörött. Utóbb kiderült, hogy néhány ádáz szú meggyengítette a nyelét, de ez sem a Dunán, sem a Tiszán nem derült ki. Mert ott nem kellett annyira belekapaszkodni az evezőbe, mint itt. Aztán került másik evező. Kicsit kisebb a lapátja, de azért tudtam vele irányítani a csónakot.
Rábagyarmaton hallgattuk éjjel a sátorból, ahogy a szarvasok belecsobbannak a vízbe, és átúsznak a túlpartra. A partfalak többsége két méter magas, függőleges. De a tetején mégis villanypásztor védi a kukoricást, ugyanis a szarvas olyan meredélyeken is ki tud kapaszkodni, ahol én meg sem próbálkozom.
A holminkat vízzáró, lepántolt műanyag hordókban vittük magunkkal a csónakban. A hordókat a többiek madzaggal oda szokták kötni a csónakhoz, hogy boruláskor ne vesszenek el, de mi azt a megoldást választottuk, hogy nem fogunk felborulni, tehát a kikötözésre sincsen szükség.
A borulást két ízben is csak kizárólag a Jóisten kegyelméből kerültük el – meg is köszöntem Neki – de a koncepciónk végső soron bevált. Ha úszni akarnék csónakázás helyett, akkor minek vacakolni a kenuval?

Ingola

szomb. aug. 25, 2012 9:22 pm
Platinum Listatag

Kedves Ingola!

Ha a bele szólásom miatt hallgattál el,- sajnálom, többet nem teszem.
Tudom, ez a Te rovatod.-
A hozzá szólásom beszélgetést kezdeményezett volna.-

Szeretettel
Saci

szomb. júl. 14, 2012 11:24 pm
Gyémánt Listatag

A minap imádkoztunk az istentisztelet végén:

"Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben (...)"

És akkor belém hasított, hogy hol is van az a mennyország? Hiszen Isten mindenhol jelen van!

Meg is kérdeztem a lelkipásztort.

Érdekes választ adott: A mennyországról nagyon keveset ír a Szentírás (!??). Amit tudunk, azt egyfajta képi példázatként jeleníti meg a Biblia, a könnyebb megérthetőség kedvéért. Istent az akkori uralkodókhoz hasonlatosan egy magas helyen trónoló királyhoz hasonlították, csak éppen az Ő széke a felhők fölött van, ember számára megfellebbezhetetlen magasságban, magasabban minden királyénál.

Ésaiásról majd később.

Ingola

szomb. júl. 14, 2012 4:44 pm
Platinum Listatag

.
Kedves Ingola!

Örülök, hogy megvagy ! :)

Üdv.
Saci

szer. júl. 11, 2012 9:54 pm
Gyémánt Listatag

Kedves Saci!

Az elmúlt hónapokban nagyon összesűrűsödtek a dolgaim - ami alapvetően nagyon jó, mert értelmes munkával töltöm az időmet. :-)

Ettől függetlenül azért még ide is benéztem időnként, de amikor be akartam jelentkezni, a rendszer nem engedett be, hanem zavaros betűkódok kódok kibogozását várta el tőlem, amelyeket az ötödik síkertelen kísérlet után feladtam.

Írtam levelet Admin Gyurinak Heidelbergbe kb. egy hete - választ még nem kaptam, de a mai kódfeladványt sikerült helyesen begépelnem, úgyhogy végre bejutottam.

Szóval élek, a fűtésre alig kell költenem, a veteményesben annyi a cukkíni, hogy három családot is eltartunk vele...

És van egy viccem is: Mit tesz a rongybaba, ha leszakad a karja?
.
.
.
.
.
Előveszi a takarékszövetkezet! :-D

(Ézsaiással kapcsolatban is foglalkoztat most egy rész, de még nem fejtettem meg, úgyhogy addig is valami könnyebbel kell beérned. :-)

Áldás, békesség!

Ingola

vas. júl. 08, 2012 4:27 pm
Platinum Listatag

Hahó Ingola !

Hova lettél ?

Ha nem szólunk is hozzá, olvasunk... :)

Gondolom, jó a többes szám,- legalább is a számok ezt mutatják.

Gyere vissza, - szólj hozzá!

Saci

szer. jún. 27, 2012 1:26 am
Gyémánt Listatag

Vérgre esik az áztató eső!

Mostanában sokat jár az eszem Illés prófétán...

"És szóla Thesbites Illés, a Gileád lakói közül, Akhábnak: Él az Úr, az Izráel Istene, a ki előtt állok, hogy ez esztendőkben sem harmat, sem eső nem lészen; hanem csak az én beszédem szerint."

És onnantól fogva sem eső, sem harmat nem hullott, három és és fél éven keresztül.

Illést azért tisztelem, mert bevállalta ezt az egészet. Hogy tudta, hogy a patak, amelyből inni fog, kiszárad.

Ingola

szomb. jún. 09, 2012 10:29 pm
Gyémánt Listatag

"Istenben boldogult Farkas József lelkipásztor testvérünk így magyarázta: Az Atya Isten a mindenható Isten, a gondviselő Isten, a mindeneket betöltő Isten. A mennyekben lakozó Isten, a messze Isten. A Fiú Isten a hozzám közeli, lehajló, az engem megszólító Isten, az Ige Istene. A messzi Isten közelivé lett a Fiúban. A Szent Lélek a bennem élő Isten. Messze, közel, bennem – egy Isten: Atya, Fiú, Szent Lélek. A fenti, a messze Isten közel jött, sőt belém költözött, és így beszélünk Szentháromságról."

Ingola

vas. jún. 03, 2012 2:35 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1707 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Következő