Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: kedd okt. 17, 2017 7:56 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Beszélgessünk! 
Szerző Üzenet
Kiemelt Listatag

Hozzászólás Re: Beszélgessünk!
Talán nem itt van ennek a kérésnek a megfelelő helye,de mindent megpróbálok.

Kedves Barátaim!

Ismeretlenek,és ismerősök.

Azt hiszem életem legnehezebb levelét foglmazom meg,ezekben a pillanatokban.

Sosem volt könnyű életem,de nem panaszkodtam,mert a teremtő rengeteg csodával ajándékozot meg.

Gyerekek szülők,szerető férj.Tudom az élet senkinek sem könnyű,minket sem került el a válság.

( svájci frank alapú jelzáloghitel.)

Szépen lassan úszik el mindenünk..Kocsi,luxus dolgok???(antikváriumban vásárolt könyv,gyereknek már csak a duriból tudok vásárolni)De mindez nem számít amíg együtt vagyunk és érezhetjük az egymás iránti ragaszkodást.A családba vetett hitet.

Igen ám,de jön a tél.És én nem játszottam tücsköt a nyár folyamán,tüzelőt sajnos nem tudok venni.Hiába dolgozunk mindketten.A ház törlesztő a rezsik,a három gyermekem iskoláztatása,mind-mind pénzbe kerül.Való igaz nagy házat vásároltunk,de csak azért,hogy a beteg idős szüleim velünk lakjanak.Tőlük segítségre nem számíthatunk anyagiakban.

Viszont a gyerekeim imádják és bármit megtennének értük.Azt hiszem ennél többet nem várhatok.

A férjem szüleitől kaphatnánk segítséget,de ők meg nem adnak,sem anyagiakban,sem erkölcsileg.

Most jön az amitől a hideg kiráz,hogy idegen emberektől kell segítséget kérnem.Bízva abban,hogy nem tünt még el a világból

az egymás iránti segítségnyújtás.Bármennyi kis összeg segítség.Vagy maga a fa ,és a szén.

Círka 50mázsa szén,és ugyanennyi fával húztuk ki a tavalyi telet..Azt hiszem ennyi szintén elég lenne.

Szégyellem magam,de igazából,én mindent megtettem már.Az imáimban mindig csak azt kérem,hogy vigyázzon a szeretteimre,és adjon annyi erőt,hogy a kezem felemeljem,és a lábamon járjak,mert a gyermekeim nem kérték az életet

Az a minimum,hogy megadom nekik azt amit csak tudok.Hálistennek jó gyerekek,nem követelőznek,bár a bánat a szemükben látszódik.

Szívesen megadom a címem,teljes nevem,hogy aki segíteni akar,és tud utánnam nézzen,hogy nem csalásról van szó.

Végűl Nagy László verével zárom ezt a belyegyzést,és remélem,minél hamarabb kapok reagálást.

Adjon az Isten
szerencsét,
szerelmet, forró
kemencét,
üres vékámba
gabonát,
árva kezembe
parolát,
lámpámba lángot,
ne kelljen
korán az ágyra hevernem,
kérdésre választ
ő küldjön,
hogy hitem széjjel
ne dűljön,
adjon az Isten
fényeket,
temetők helyett
életet -
nekem a kérés
nagy szégyen,
adjon úgyis, ha
nem kérem.

Ui:A nevem Buzásiné Szabó Erika és Szentmártonkátán lakom.Kérem önöket/benneteket,minél előbb válaszoljatok

pén. okt. 08, 2010 7:35 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Kiemelt Listatag

Talán nem itt van ennek a kérésnek a megfelelő helye,de mindent megpróbálok.

Kedves Barátaim!

Ismeretlenek,és ismerősök.

Azt hiszem életem legnehezebb levelét foglmazom meg,ezekben a pillanatokban.

Sosem volt könnyű életem,de nem panaszkodtam,mert a teremtő rengeteg csodával ajándékozot meg.

Gyerekek szülők,szerető férj.Tudom az élet senkinek sem könnyű,minket sem került el a válság.

( svájci frank alapú jelzáloghitel.)

Szépen lassan úszik el mindenünk..Kocsi,luxus dolgok???(antikváriumban vásárolt könyv,gyereknek már csak a duriból tudok vásárolni)De mindez nem számít amíg együtt vagyunk és érezhetjük az egymás iránti ragaszkodást.A családba vetett hitet.

Igen ám,de jön a tél.És én nem játszottam tücsköt a nyár folyamán,tüzelőt sajnos nem tudok venni.Hiába dolgozunk mindketten.A ház törlesztő a rezsik,a három gyermekem iskoláztatása,mind-mind pénzbe kerül.Való igaz nagy házat vásároltunk,de csak azért,hogy a beteg idős szüleim velünk lakjanak.Tőlük segítségre nem számíthatunk anyagiakban.

Viszont a gyerekeim imádják és bármit megtennének értük.Azt hiszem ennél többet nem várhatok.

A férjem szüleitől kaphatnánk segítséget,de ők meg nem adnak,sem anyagiakban,sem erkölcsileg.

Most jön az amitől a hideg kiráz,hogy idegen emberektől kell segítséget kérnem.Bízva abban,hogy nem tünt még el a világból

az egymás iránti segítségnyújtás.Bármennyi kis összeg segítség.Vagy maga a fa ,és a szén.

Círka 50mázsa szén,és ugyanennyi fával húztuk ki a tavalyi telet..Azt hiszem ennyi szintén elég lenne.

Szégyellem magam,de igazából,én mindent megtettem már.Az imáimban mindig csak azt kérem,hogy vigyázzon a szeretteimre,és adjon annyi erőt,hogy a kezem felemeljem,és a lábamon járjak,mert a gyermekeim nem kérték az életet

Az a minimum,hogy megadom nekik azt amit csak tudok.Hálistennek jó gyerekek,nem követelőznek,bár a bánat a szemükben látszódik.

Szívesen megadom a címem,teljes nevem,hogy aki segíteni akar,és tud utánnam nézzen,hogy nem csalásról van szó.

Végűl Nagy László verével zárom ezt a belyegyzést,és remélem,minél hamarabb kapok reagálást.

Adjon az Isten
szerencsét,
szerelmet, forró
kemencét,
üres vékámba
gabonát,
árva kezembe
parolát,
lámpámba lángot,
ne kelljen
korán az ágyra hevernem,
kérdésre választ
ő küldjön,
hogy hitem széjjel
ne dűljön,
adjon az Isten
fényeket,
temetők helyett
életet -
nekem a kérés
nagy szégyen,
adjon úgyis, ha
nem kérem.

Ui:A nevem Buzásiné Szabó Erika és Szentmártonkátán lakom.Kérem önöket/benneteket,minél előbb válaszoljatok

pén. okt. 08, 2010 7:33 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

varjú írta:
De a bölcsességet nem a jópofaságokban kell keresni. Eszembe jutott a múltkor egykori professzorom, aki megkérdezte a jámbor jurátust, mit lát, ha letekint a Gellért-hegyről. A diák rávágta, hogy embereket. Mire a professzor: Haha! Egy jogász jogalanyokat lát. Amin persze az ember el tud mosolyodni, miközben jól tudja, hogy aki valóban jogalanyokat lát a hegyről letekintve, az nem jogász, hanem elmebeteg. :)

Erről a szólásról jut eszembe egy másik szólás, amely egy másfajta környezetben hangzott el valamikor fiatalkoromban. A jogosítványt akartam megszerezni és az oktatóm az alapismeretekre akart megtanítani a kocsiban ülve. Amikor a gyalogosokra terelődött a szó, akkor azt mondta rámutatva egy vétlen arrajáróra: "A gyalogos az a nagyon veszélyes állatfajta, amelynek egyedüli törekvése az, hogy magát a börtönbe juttassa. Ezért a szeme elsődlegesen mindig a gyalogosokon legyen!"

Ami azt illeti az ő szemszögéből nézve valahol igaza volt, rendesen megtanultam, hogy minden körülmények között a gyalogosnak van igaza, meg azt, hogy mennyire a helyzet hatalmában vagyunk, hiszen amikor kiszállunk az autóból, akkor rögtön magunk is gyalogossá válunk... :)

csüt. máj. 13, 2010 4:23 pm
Gyémánt Listatag

ingola írta:
Mintha csak az egyik kedves munkatársamat hallanám... Persze ő még csak most diplomázik jogból, a valós joggyakorlattal nem szembesült.

Amnnál figyelemre méltóbb... Még nem is végzett, még nem is ismeri a "valós joggyakorlatot", de máris tartózkodik az igaztalan általánosításoktól. Pedig milyen bennfentesnek tűnhetne néhány leszóló véleménnyel... :)

Korábbi hozzászólásomban én is említettem néhány visszás esetet, amelyek velejárói az igazságszolgáltatásnak (hiszen azt is emberek végzik), de semmiképp sem mondanám, hogy ezek általánosan jellemzőek. Az ilyesmit meghagyom az újságíróknak, hiszen ők csak a "balhés" ügyeket látják, mivel azokkal érdemes foglalkozni, az általánosítás meg nem vethető a szemükre, hiszen laikusok.

Ami pedig a bonmot-kat illeti, azokat is tudni kell a helyükön kezelni. Egykori kedves munkatársamnál, a joviális-táblabírós Ónodi Szabó Pistánál valóban mindig van raktáron egy-egy adoma, vagy jópofa szólás, amelyekről ő is nagyon jól tudja, azért van szükség rájuk, mert az embernek kell a mosoly is.

De a bölcsességet nem a jópofaságokban kell keresni. Eszembe jutott a múltkor egykori professzorom, aki megkérdezte a jámbor jurátust, mit lát, ha letekint a Gellért-hegyről. A diák rávágta, hogy embereket. Mire a professzor: Haha! Egy jogász jogalanyokat lát. Amin persze az ember el tud mosolyodni, miközben jól tudja, hogy aki valóban jogalanyokat lát a hegyről letekintve, az nem jogász, hanem elmebeteg. :)

csüt. máj. 13, 2010 3:22 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

varjú írta:
Remélem, hogy ezeket a körülményeket az eljárás során megfelelően értékelni is fogják az eljáró nyomozóhatóságok és a bíróság, s egyfelől a cselekmény minősítése, másfelől a büntetéskiszabás ezekhez fog igazodni. Úgy, ahogy azt az egyetemen a büntetőjog tudósai tanítják.

Mintha csak az egyik kedves munkatársamat hallanám... Persze ő még csak most diplomázik jogból, a valós joggyakorlattal nem szembesült.
(Egyébként közgazdász a végzettsége, felnőtt fejjel konfirmált le Cseri Kálmánnál - a szobatársa indítatására, aki egyébként nő létére a ferences rendiek oszlopos tagja...
Most az egyik zuglói gyülekezetben szolgál presbiterként. Ez önmagában is szívet melengető történet.)

De ide kívánkozik Ónodi Szabó István egyházmegyei jogtanácsos barátom többször elmondott története:

Az egyik előadójuk, egy hatalmas tudású büntetőbíró - aki 56 után vérbíróként is jeleskedett - feltette a kérdést a hallgatóknak:

"- A nemi erőszak büntetési tétele 2-8 év, minősített esetben 8-12 év szabadságvesztés. Önök szerint mitől függ az, hogy az elkövető 2 vagy 12 év börtönbüntetést kap?"

Az előadó válasza: attól, hogy a bírónak fia van-e, vagy lánya...

Nevezett barátom másik nagy mondása a bírói függetlenségről: A bíró független a törvényhozástól, a végrehajtó hatalomtól - és a tényállástól...

csüt. máj. 13, 2010 1:02 am
Gyémánt Listatag

rosta írta:
Merthogy ez az eset nem egyedi volt, hanem sokadik volt a láncban és ez köztudott. Nem a mindig józanul vezető Ingola egyedi esetéről van szó. Ez az ittas gyorshajtás nem az első, nem is a második, de nem is a harmadik eset volt a művész úr életében. Volt már olyan néhány éve, hogy hónapokig feküdt majdnem végzetes, hasonló balesete miatt kórházban. Még a kolléganőm is látta egy rendezvény után, erősen ittasan beesni a kocsijába a színészünket és látta őt elszáguldozni. No, ezek miatt a köztudottan visszatérő esetek miatt kell betenni egy konstans (egynél nagyobb) szorzót az ítélet kiszámításánál a tételbe a bíróságnak.

Remélem, hogy ezeket a körülményeket az eljárás során megfelelően értékelni is fogják az eljáró nyomozóhatóságok és a bíróság, s egyfelől a cselekmény minősítése, másfelől a büntetéskiszabás ezekhez fog igazodni. Úgy, ahogy azt az egyetemen a büntetőjog tudósai tanítják. Egyébként az a körülmény is, hogy az elkövető közszsereplő, súlyosító körülményként értékelendő, és nemcsak szerinteed vagy szerintem.

Csak azért mondom, hogy remélem, és nem a teljes bizonyosság tudatában, mert mostanában igen sok meghökkentő ítélettel találkoztam, amelyek egyike-másika a Justizmord kategriájába tartozik. Igaz, ezek általában olyan esetek voltak, amelyekben ártatlan embereket ítéltek el (pl. Kaiser Ede, a törökbálinti lelkész, újabban valószínűleg az anyagyilkossággal vádolt debreceni egyetemista), de fordított eetek is voltak, amikor nyilvánvaló bűnösséget nevetséges mértékű büntetések követtek.

Persze a "remélem" az egyben bizalmamat is jelenti, mert biztos vagyok afelől, hogy nem a tökkelütött, ostoba vagy gyáva bírák vannak többségben, hanem azok, akiknek az esze és a szíve is a helyén van, s a székben, amelyben ülnek, ők maguk is a helyükön vannak.

szer. máj. 12, 2010 8:48 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

rosta írta:
varjú írta:
rosta írta:
Mindig is ellenszenves volt ez a csóka. Színészként sem tartottam sokra. A szerepeit olyan hitelességgel játszotta, amennyire hitelesek voltak a tv szereplései az rtl klubban.

Remélem, azért az igazságszolgáltatás képviselőit sem ilyen, sem más érzelmek nem fogják befolyásolni. Elvárom ugyanis, hogy egy fél nappal se kapjon kevesebbet másnál csak azért, mert nagy tetszésemre adta elő annakidején estéről estére a tv-ben Arany Toldi-ját, vagy mert egész jó volt nemrég a Nemzetiben János vitéz szerepében ben, és persze többet se az ertéeles szellemi szémétért.

Nem az én tetszésemről van szó, hanem arról, hogy ez az emberke közszereplő! Már miért is kellene a törvénynek, a jognak a művészi értéket, teljesítményt a büntetésnél beszámítani?! Ezt semmiképpen nem kell. Azt viszont be kell számítani, hogy ő közszereplő, aki a tetteivel mintát, példát mutat a fiataloknak. Éppenhogy a sztársága, celebsége, a közszereplése miatt vonatkozik rá az a szabály, hogy szigorúbban kell megítélni a tetteit, hogy az emberek tanuljanak a közszereplő példáján.

Kedes Rosta!

A közszereplők felelősségével kapcsolatban tökéletesen egyetértek veled. A hatalom súlyával azonos mértékben növekszik a példamutatás felelőssége is; nagyon romboló, hogy az általunk látott kommunista attitűdnek az utóbbi nem képezi részét.

Az igazságszolgáltatás viszont az elkövetett cselekménnyel foglalkozik. Engem kimondottan zavart, hogy nem dícsértek meg azért, mert 13 éves vezetői múltam során ez volt az első balesetem. De az még jobban zavart volna, ha súlyosbítják a büntetésemet csak azért, mert presbiter vagyok.

A "nagy emberek" bíróság előtti megítélése mindig is eltért a pór népétől. A mai napig így van.

Persze lehet hivatkozni a sztárügyvédekre, rájuk lehet kenni a dolgot, de az csak egy szelete a történetnek.

"Kedvenc" esetem a Bárándy Péter volt igazságügyminiszter előző felesége által okozott baleset.

Az ex asszonyka egy hatalmas terepjárót vezetett Budán, az Alkotás utcában (2x3 sávos főút). Valahogy úgy alakultak a dolgok, hogy áttért a szembe sávba. Ehhez át kellett hajtania egy növényzettel beültett járdaszigeten, a dupla villamosvágányon, majd még egy beültetett járdaszigeten. Neki valahogyan sikerült.

És ott ütközött egy Skoda favorittal, 78 km/órás sebességgel. A Skodában a feleség meghalt, a kocsit vezető férj rokkant lett.

Jogerős ítélet: felfüggesztett börtönbüntetés, mert a bíróság nem tudta egyértelműen kizárni, hogy nem műszaki hiba okozta a balesetet.

A rokkant férjjel szemben eljárás indult, mert a felesége nem volt bekötve...

szer. máj. 12, 2010 7:49 pm
Platinum Listatag

varjú írta:
rosta írta:
Mindig is ellenszenves volt ez a csóka. Színészként sem tartottam sokra. A szerepeit olyan hitelességgel játszotta, amennyire hitelesek voltak a tv szereplései az rtl klubban.

Remélem, azért az igazságszolgáltatás képviselőit sem ilyen, sem más érzelmek nem fogják befolyásolni. Elvárom ugyanis, hogy egy fél nappal se kapjon kevesebbet másnál csak azért, mert nagy tetszésemre adta elő annakidején estéről estére a tv-ben Arany Toldi-ját, vagy mert egész jó volt nemrég a Nemzetiben János vitéz szerepében ben, és persze többet se az ertéeles szellemi szémétért.

Nem az én tetszésemről van szó, hanem arról, hogy ez az emberke közszereplő! Már miért is kellene a törvénynek, a jognak a művészi értéket, teljesítményt a büntetésnél beszámítani?! Ezt semmiképpen nem kell. Azt viszont be kell számítani, hogy ő közszereplő, aki a tetteivel mintát, példát mutat a fiataloknak. Éppenhogy a sztársága, celebsége, a közszereplése miatt vonatkozik rá az a szabály, hogy szigorúbban kell megítélni a tetteit, hogy az emberek tanuljanak a közszereplő példáján.

Merthogy ez az eset nem egyedi volt, hanem sokadik volt a láncban és ez köztudott. Nem a mindig józanul vezető Ingola egyedi esetéről van szó. Ez az ittas gyorshajtás nem az első, nem is a második, de nem is a harmadik eset volt a művész úr életében. Volt már olyan néhány éve, hogy hónapokig feküdt majdnem végzetes, hasonló balesete miatt kórházban. Még a kolléganőm is látta egy rendezvény után, erősen ittasan beesni a kocsijába a színészünket és látta őt elszáguldozni. No, ezek miatt a köztudottan visszatérő esetek miatt kell betenni egy konstans (egynél nagyobb) szorzót az ítélet kiszámításánál a tételbe a bíróságnak.

Jó, hogy reagáltál az írásomra, merthogy ez a gondolatmenet az írásod nélkül nem is nagyon jutott volna az eszembe. Merthogy annyira megszoktuk a korrupciót, meghogy a nagy emberek nem kaphatnak olyan büntetéseket, mint a kisemberek, hogy már szinte nem is jut el a tudatunkig, hogy a kiváltságosak sajnos általában megússzák. Szóval kösz! :)

Még annyit, hogy a Stohl a baleset pillanatában teljesen elvesztette a valóságérzékét, merthogy mint valami akcióhős odalépett és egy cigit kért az általa elkaszált emberektől, majd sajnálatosan lelépett a helyszínről. Ezt hívják cserbenhagyásnak. Lassan kezdett csak előtte kibontakozni, hogy mekkora nagy bajt csinált. Többek között egy 77 éves ember combnyak törést szenvedett miatta, ami ebben a korban könnyen lehet akár halállal járó betegség is.

Tényleg szomorú egy történet...

kedd máj. 11, 2010 5:40 pm
Gyémánt Listatag

Én 2000. február másodikán a sűrű ködben megpróbáltam megelőzni egy Ifát a hatos úton Paks és Szekszárd között.
Nem sikerült, mert szembe jött egy Alfa Rómeó, meglehetősen gyorsan. Elfelejtette felgyujtani a lámpáját, úgyhogy nem láttam meg idejében.
A vezetőnek eltört a lába, mert nem volt bekötve. Én kétségtelenül nem voltam ittas, de ettől még az én hibám volt. És elmondhatatlan lelkiismeretfurdalásom volt miatta sokáig.

Az Alfában utazott három felnőtt utas is, őket is kihallgatták tanuként. Mindhárman "aludtak", semmire nem emlékeztek. Amúgy reggel nyolc óra tájban történt az eset...

De ettől még nem kellett lemondanom a presbiteri szolgálatról, és a munkahelyemet sem kellett elhagynom.

A művészi teljesítmény és a közlekedési kihágás két külön dolog. Ezzel az erővel Ady Endrét is ki lehetne törölni a magyar irodalomból, hiszen alkoholista volt, és paráználkodott. (Balassy Bálintot és Csokonait nem is említve...)

Nekem inkább az jutott az eszembe erről az esetről, hogy a színfalak mögött már régebben érlelődhetett az elégedetlenség vele szemben. Részleteket persze nem tudok, de az az érzésem, hogy végre találtak egy alkalmas ürügyet, hogy megszabaduljanak tőle. Ha annyira jó munkatárs és értékes művész volt, akkor nem fordult volna vele szembe egyszerre az összes eddigi kenyéradója.

Jut eszembe, közben választások is voltak...

hétf. máj. 10, 2010 10:12 pm
Gyémánt Listatag

rosta írta:

hétf. máj. 10, 2010 6:05 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

http://index.hu/bulvar/2010/05/08/stohl ... llitottak/

szomb. máj. 08, 2010 5:49 pm
Platinum Listatag

BUÉK Istentisztelet.net! :)

pén. jan. 01, 2010 2:49 pm
Platinum Listatag

Áldott, békés, szeretetben gazdag Karácsonyt és boldog Újévet kívánok minden kedves fórum írónak, olvasónak, működtetőnek a családjuk körében! :)

pén. dec. 25, 2009 2:01 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves Cilla!

Én is örömmel olvasom azokat az értékeket, amelyeket idehozol nekünk. :-)

Legyen Neked is nagyon szép, áldott heted! :-)

Ingola

hétf. nov. 17, 2008 11:55 am
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
Áldott hetet!

cilla :D

vas. nov. 16, 2008 9:04 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő