Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 6:27 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
A lelkész válaszol 
Szerző Üzenet
Kiemelt Listatag

Hozzászólás A lelkész válaszol
ingola írta:
Néhányszor én is hozzászóltam Klaus téziseihez, de az volt az érzésem, hogy ő kinyilatkoztat (mégpedig igencsak sajátos téziseket), nem pedig párbeszédet kezdeményez.

Mostanában nem szoktam elolvasni a hozzászólásait. (Ez is egy lehetséges megoldás... :wink: )
Csatlakozom Ingola Fórumtárshoz! Én sejtettem / éreztem,hogy "kinyilatkoztatás" lehetnek Klaus gondolatai,-ezért is hagytam válaszok nélkül. Ha nem csak 24 órából állna egy nap,és nem kötne le az egykori hittestvéreim felé szóló szolgálat,akkor megpróbálnák Vele párbeszédet kezdeményezni.

Net-naplóm: http://zsotza.blogspot.com

Segítség a misszióban Jehova Tanúi felé: http://szabadjt.szabadszo.hu , http://szabadjehovatanui.gportal.hu

hétf. máj. 16, 2011 3:01 am
Profil E-mail küldése Honlap
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: A lelkész válaszol
Teljesen egyetértek Jajokával. A Bibliának számos olvasata, értelmezése lehetséges - hiszen ezért is tudja személy szerint megérinteni az ige az embert - azonban ezen a fórumon a hozzászólásokban mégiscsak érdemes volna figyelembe venni református hitünk, de minimum a kereszténység alapelveit.

Néhányszor én is hozzászóltam Klaus téziseihez, de az volt az érzésem, hogy ő kinyilatkoztat (mégpedig igencsak sajátos téziseket), nem pedig párbeszédet kezdeményez.

Mostanában nem szoktam elolvasni a hozzászólásait. (Ez is egy lehetséges megoldás... :wink: )

szomb. jan. 08, 2011 3:42 pm
Kiemelt Listatag

Kedves Nagytiszteletű Úr!
Rendszeres olvasója voltam a prédikációinak, amik már nem kerülnek fel a honlapra, és rendszeres olvasója vagyok a fórumnak is. Egy ideje gondolkozom azon, hogy a református hitünkkel ellenkező tanokat hirdető "testvérünk" miért kaphat ekkora teret egy gyülekezeti fórumon. Tőle kaptam válasz a kérdésemre, de azért a honlap tulajdonosának véleményére is kínácsi vagyok. Én ezt valahogy úgy élem meg, mintha a templomainkban mondjuk a scientológiai egyház hirdetné a maga tanait.
A konkrét kérdésem, hogy valóban a vallási viták színtere ez a fórum, vagy egy gyülekezet épülésének a tere.

Isten legyen az övéivel! Tisztelettel: Lajos Ernőné

csüt. jan. 06, 2011 11:39 am

Vakok lehetnek lelkipásztorok?

vas. szept. 06, 2009 9:00 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Rendre visszaköszön a Bibliában az oltár "szarva", és egyátalán, a szarv, mint kapaszkodó, mint menedék. Micsoda volna az a szarv? Mit jelent ez a szimbólum?

Ingola

-Mivel ez a "Lelkész válaszol" és én nem vagyok az,- az Ingolában írom,
amit a "szarv"-ról tudok. :)

Loisz

kedd nov. 25, 2008 12:17 am
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
ingola írta:
Már csak az a kérdés, hogy az az 1000 esztendő isteni vagy emberi időszámítás szerint értendő... :)

Nem az időszámítás kétféle, csak az időmúlás érzékelése. :wink:

"Mert ezer esztendő annyi előtted, mint a tegnapi nap, a mely elmúlt, és mint egy őrjárási idő éjjel." (Zsolt 90, 4)

--Dehát az isteni ÖRÖKKÉVALÓSÁGBAN nincs IDŐ !!! :) Az idő csak itt
ezen a földön van. Majd... eljön az idő, amikor "NEM LESZ TÖBBÉ IDŐ"
(Jel.10,6)

kedd nov. 25, 2008 12:15 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Rendre visszaköszön a Bibliában az oltár "szarva", és egyátalán, a szarv, mint kapaszkodó, mint menedék. Micsoda volna az a szarv? Mit jelent ez a szimbólum?

Ingola

vas. nov. 23, 2008 6:37 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Már csak az a kérdés, hogy az az 1000 esztendő isteni vagy emberi időszámítás szerint értendő... :)

Nem az időszámítás kétféle, csak az időmúlás érzékelése. :wink:

"Mert ezer esztendő annyi előtted, mint a tegnapi nap, a mely elmúlt, és mint egy őrjárási idő éjjel." (Zsolt 90, 4)

kedd okt. 07, 2008 1:27 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Cselekedetek 17:31 - "Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból. ". Ez a ferfi maga Jezus Kriszus, Isten ot fogja felhasznalni az itelkezesben. Itt egy iteletnaprol van szo, mint tudniilik Istennel egy nap olyan mint 1000 ev nalunk. A Jelenesek konyveben pedig ezer esztendorol beszel.

kedd okt. 07, 2008 1:16 pm
Profil E-mail küldése YIM
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 

Ingola

kedd okt. 07, 2008 12:10 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
Nagyon jo dolog lesz. A Bibliabol kiderul hogy rengeteg ember fog a Foldon elni Armageddon utan. 1000 evig olyan lesz a foldi elet, mint a Paradicsom Adam es Eva idejen ( Satan meg lesz kotozve ez ido alatt ). 1000 ev utan Satan el lesz oldozva egy rovid idore, hogy megegyszer megprobalkozzon megkiserteni az embereket. Es akik ellenallnak a csabitasnak egy orokke tarto eletnek orvendhetnek a Foldon.

Zsoltarok 37:9-11, 29
Jelenesek 20:1-3

Remenykedjunk benne, hogy ott leszunk mi is.

kedd okt. 07, 2008 10:24 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves Norbi!

Én csak annyit tudok, hogy valami jó dolog lesz. :)

Ingola

kedd okt. 07, 2008 6:54 am
Arany Listatag

Hozzászólás 
Kedves Ingola

A vers amelyet ideztel es amelyet en is leirtam neked, a Peter masodik levelerol volna szo, szerinted mit jelkepez az uj eg es az uj fold? Tenyleg megeg a fold es az eg? Vagy talan mast jelkepez?

Azt hogy Jezus mikent fog itelkezni az embereken konkretan azt nem tudom, lehet lesznek foldindulasok, egszakadasok.

hétf. okt. 06, 2008 9:29 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
mrscope23x írta:
Ez a sok gonoszsag ami van a Foldon. Tenyleg mennyire csodalatos dolog, hogy mindazok amik meg lettek jovendolve az 1Timoteus 3:1-5-ben mind mind teljesedik. Csak atelni ezeket az allapotokat nem annyira elvezetes. Isten intezkedett arrol hogy megvaltozzon ez az allapot. Mit a velemenyetek a 2Peter 3:13-rol? Szerintetek mit jelentenek azok a szavak?

Néhány sorral előbb maga Péter írja a magyarázatot, kedves mrscope23x:

Ez az egy azonban ne legyen elrejtve előttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap.
Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.
Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
(2 Péter 3,8-10)

Amikor végetér a türelmi idő, akkor égszakadás, földindulás lesz, amelyet nyilván az újjáépítés fog követni.

pén. okt. 03, 2008 3:10 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
mrscope23x írta:
Folytatva a gondolatot a Janos 1 reszerol ahol Jezusrol mint Szorol beszel. Az 1:14-ben ugy beszel rola mint aki testte lett. Kesobb olvassuk hogy imadkozott az Atyahoz. Valoszinu, hogy ha ugyanaz lenne, nem imadkozna hozza.

Isten anyagtól, tértől és időtől független, aki számos helyen lehet egyidejűleg, Jézus pedig hús-vér ember volt, annak fizikai kötöttségeivel együtt. És ember lévén neki is szüksége volt az imádságra.
Nem ugyanaz volt, mint az Atya, de egy ővele, hiszen maga mondta:Én és az Atya egy vagyunk. (Jn. 10,30.)

A megszemélyesítést részemről irodalmi kategóriának tartom; egy tárgy vagy fogalom nem válik személlyé attól, hogy megszemélyesítik... :wink:

pén. okt. 03, 2008 2:59 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő