Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 6:31 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Olaszliszka után - Hogyan tovább ? 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Az asszonyt nyúzni kell, utána meg sózni!
(falusi történet)

Lujza nagyon el van keseredve, mert a fia, meg a hülye, iszákos férje börtönben van.

A fiúnak volt egy kikapós felesége, akivel a férj nagyon elégedetlen volt. A részeg apa úgy okította a fiát, hogy az asszonyt nyúzni kell, majd sózni, mert olyan rossz, hogy ezt érdemli! A fiú jó tanítvány volt, és nyúzta, majd sózta az asszonyt. Tudomásom szerint az bele is halt ebbe.

Szegény Lujza asszony valamikor olyan nagy igyekezettel próbálta meg előteremteni az iszákos, kártyás, hőzöngő férje mellett számos gyerekének a napi betevőt, és most öregen csak sír, hogy ilyen fordulatot vett az élete, ez a nagy tragédia érte...

kedd márc. 11, 2008 8:52 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Abszolút nem kapcsolódik a hevesi eseményhez, de ha már itt vagyok, elmesélem.

Lehettem 12 esztendős, amikor nyáron Dunaharaszti mellett az ártéren bóklásztam, és egy szekeret vettem észre.
A bakon egy 16 éves forma cigánygyerek ült, odaintett magához.
Én, azt hívén, hogy valamiben segítségre szorul, odamentem.
Akkor megkérdezte: "Azt mondtad, kurva az anyám?" És a lovaknak való ostorral az arcomba csapott.
És én még akkor is azt hittem, hogy ő téved, és nem ugrottam odébb.
Úghogy kaptam mégegyet az arcomba.
Akkor láttuk egymást életünkben először.
Az volt az első alkalom, amikor eszembe vettem, hogy nem jó a magyar embernek öt méternél közelebb kerülnie egy cigányhoz.
De én soha nem bántottam azóta sem cigányt szóval sem, és kézzel még kevésbé.

Ingola

vas. szept. 30, 2007 11:59 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Meglehetősen ambivalens érzésekkel olvasom a hírt: nem hiszem, amit a cigányok állítanak, miközben tudom, hogy - sajnos - nagyon is hihető.

Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek a nyomozás - amit ilyen esetben ügyészek folytatnak - eredményére.

kedd júl. 10, 2007 9:50 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
Az offolásért elnézést kérek, valóban én idéztem elő azzal, hogy egy nyilvánvalóan cigányok által elkövetett bűnügy kapcsán rákérdeztem fórumtársamra, hogy jön elő hozzászólásában a"gojok rugdosása".

Hát, kérlekszépen, amúgy személyes tapasztalatok és megfigyelések alapján. Utólag azonban az alantival is alátámasztva:

A Magyar Hírlap november 3.-i (pántek) számában a 3. oldal jobb felső sarkában, a Kuruc kiskáté tüntetőknek c. cikk fotó mellékletének kommentjében, a következő mondat van:

"A gój motorosok ezúttal szerveztilag otthon maradnak".

Ebből meg mi csöpög? Kedves farizeus barátom.

Október 23.-án akkor most mi volt. Zsidó vagy gojverés?

Salom: Imre

U.i. Az idézetben a hosszú ó helyesírási hiba, nem tőlem való.

vas. nov. 19, 2006 3:49 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Az offolásért elnézést kérek, valóban én idéztem elő azzal, hogy egy nyilvánvalóan cigányok által elkövetett bűnügy kapcsán rákérdeztem fórumtársamra, hogy jön elő hozzászólásában a"gojok rugdosása".

Nyugodtan el lehet marasztalhatsz miatta, még mindig jobb, mint ez a többesszám második személyű fogalmazás, ami kétségkívül kényelmes, de olcsó tárgyilagoskodás.

hétf. okt. 30, 2006 10:08 pm
Profil E-mail küldése
Site Admin

Hozzászólás 
Elértünk ismét arra a szintre, ahol

1) ismét nem a témáról van szó

2) ismét egymást szapuljátok

további jó szórakozást !

Üdv

Adminisztrátor

hétf. okt. 30, 2006 8:17 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Értelmetlen játszani az antiszemita szóval, általánosan elfogadott értelme van, senki nem gondol róla arabellenességre, noha az arabok is sémiták.

Ugyanígy meghatározott értelme van a judaizmus szónak, ami nem etnikai, hanem vallási tartalmat hordoz. Judaista az, aki a zsidó vallást követi.

A keresztyén ember szükségképpen antijudaista, de nem lehet antiszemita.

Ez utóbbi jelző elől - érdekes módon - mindenki menekül. Ha a kódolt szövegeket valaki dekódolja, és nevén nevezi a jelenséget, rögtön következik a nevetséges védekezés: jobb esetben, hogy "bizonyíytsák be", rosszabb esetben, hogy "nincs is ilyen jelenség".

Nem értem. Hát nem tisztességesebb - mint tette azt egykor gróf Teleki Pál - nyíltan vállalni?

hétf. okt. 30, 2006 11:16 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:

1.)
Épelméjű és -lelkű ember leginkább nem foglalkozik velük sem piszkolódó, sem dícsérő módon. Ha meg bizonyos ismereteket is szerzett a társadalomról, annak negatív jelenségeit nem faji alapon magyarázza.

2.)
Te pedig nem azért vagy antiszemita, mert leírod a "zsidó" vagy a "goj" szót, hanem mert csöpög belőled a gyűlölet a zsidó származású emberek iránt.

3.)
Tudod, a jó hangos "Áldás, bélesség!"-től még senki nem lesz keresztyén ember.

Na Jó, akkor bele a sűrüjébe.

1.)
Tisztázzuk a "velük"-őt. Tudniillik a zsidókról volt szó. Nem kell a szó, illetve név leírtától dideregni, hiszen nem esünk pánikba ha spanyolt, indiánt, hollandot, angolt, mexikóit, vagy hottentottát írunk le alkalmilag. Azt hiszem ezzel legjobban a világzsidóság normálisabb és túlnyomó része is lelkesen egyetértene, ha ezt olvasná. Persze létezik egy összzsidósági magyarországi hungarofób töredék mely erre hisztérikusan antiszemitázna. Esszük nem-esszük, ez van. Szerintem nem kell ézrevenni.

Annál érdekesebb kinyilatkoztatásod, miszerint éppelméjű ember nem foglalkozik sem piszkolódó, sem dicsérő módon. (Mármint a zsidókkal, nem bátorkodtál kimondani).
Mindjárt (önző módon) meg kell kérdezzelek, hol piszkolódtam a zsidókkal. Na elő vele, idézzél !
Tragikomikusabb és logikus következménye kinyilaykoztatásod második tétele miszerint éppelméjü ember dicsérő módon sem foglalkozik velük. Ha most én is hülyéskednék, azt mondhatnám, hogy ez igazán antijúdaizmus. Azért nem írtam antiszemitizmust, mert kb. egy milliárd szemita van a világon és kb. 12 millió zsidó, tehát a szemiták kb. 0.12%-a !!! Ezért az antiszemitizmus egy teljesen logikátlan, tehát alaptalan kifejezés, ha csak nem akarunk 1000-millió arabnak nekimenni.(Bár megérdemelnék, de most nem ez a téma.)

Másrészről, ha ismereteket szerzünk egy társadalomról, és ha az illető társadalmat egy fajtabélyeg is prominensen jellemez, akkor nem vétek az ismereteket faji jelleg alapján is osztályozni. A Jóisten teremtette emberfajták éppen legérdekesebb jellemzői a változatosságok, ami azt jelenti, hogy a jó tulajdonosságokból ennél-annál a fajtánál különbözö aspektusok magaslanak ki, hasonlóan a rossz tulajdonságok is sajnos, de a nagy átlagban véve, ismétlem ÁTLAGBAN VÉVE az emberfajták egyedi összértéke, remélem Istemn előtt is egyenlő. Ez azonban távolról sem jelenti azt hogy az emberfajták egyenlők. Az internacionalosták, globalisták szeretnék ezt az emberfajták teljes összekeverésével erőszakosan elérni., de nem fog menni. De nem ám !
Érdekes a zsidók időnként változó állásfoglalása a faji/vallási tekintetben. Érdekes dokumentum gyűjteményem van arról, hogy aszerint, hogy éppenséggel a pillanatnyi helyzetnek melyik előnyösebb, mondják, hogy ők nem faj hanem csak vallás. Máskor meg éppen ellenkezően ha úgy jobb. Egyszer régen ez engem érdekelt, ma már nem. inkább a magyarsággal foglalkoztam az utólsó 25 évben.

2.)
Azért mert nem vagyok judeophile, azért szerinted csöpögök belőlem a gyűlölet a zsidószármazásu emberek iránt. Hát észnél vagy te szerencsétlen ? Ideig kell lesűlyedned mert máskülönben kifogytál vitaképes érvekből ? Megint megkérlek, idézz!

3.)
Szomorú, amikor 60-év hazugságrendszere olyan erősen átjárja az emberek gondolkodását, mint egy halálos kábítószer, mellyel nagyon keservesen szakít az, aki hozzászokott. Remélem a Jóisten felvilágosít és meggyógyít. Ennek reményében:

ÁLDÁS, BÉKESSÉG.

Oláh Imre J.

hétf. okt. 30, 2006 8:52 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Idézet:
Ez az embercsoport --- úgy tűnik --- olyan különleges, olyan nagyszerü, olyan csodálatra méltó, olyan hihetetlen, olyan védett és talán olyan erős, hogy a nyugati világban furcsa helyzet állt elő. Mi, nem-zsidók írhattunk bármely embercsoportról, de nem írhattunk a "zsidó"-nak nevezett csoportról úgy, hogy ne kavarnánk vele vihart. Vannak kivételek. Írhatunk "zsidókról" ha szolgai, rajongó stílusban tesszük, ami hangsúlyozza, hogy ez a csoport mennyire csodálatos, különleges, tökéletes és bámulatra méltó."

Épelméjű és -lelkű ember leginkább nem foglalkozik velük sem piszkolódó, sem dícsérő módon. Ha meg bizonyos ismereteket is szerzett a társadalomról, annak negatív jelenségeit nem faji alapon magyarázza.

Te pedig nem azért vagy antiszemita, mert leírod a "zsidó" vagy a "goj" szót, hanem mert csöpög belőled a gyűlölet a zsidó származású emberek iránt.

Tudod, a jó hangos "Áldás, bélesség!"-től még senki nem lesz keresztyén ember.

pén. okt. 27, 2006 9:56 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:

1.)
Ha gerinces volnál, egyesszám első személyben beszélnél......

2.)
"nem "elfeledkeztetek", hanem elfeledkeztél Messiáshívőről, igaz, csak időlegesen."

3.)
Mit keres ennél ennél a témánál a "goj" szó? Nem cigányok gyilkoltak Olaszliszkán? Akkor hogy jön ez ide?

4.)
Régen volt alkalmad zsidózni egy kicsit? Ezt a tragikus esetet gondolod a legmegfelelőbb alkalomnak, hogy előrángasd a vesszőparipádat?

5.)
Miért nem veszed észre, hogy az antiszemita gondolatoknak semmi keresnivalójuk itt? Ez egy református honlap fóruma.

6.)
Ha eddig nem is szólt senki, miért gondolod, hogy a fórum többi résztvevője vevő erre a lelki és szellemi tisztátalanságra?

7.)
Pimasz módon, ízléstelen utalással szólítottál meg ugyan, de azért válaszolok: Valóban inkább hallgatok,

8.)
...hogy ne az indulat beszéljen belőlem, és ne jöjjenek ki a számon olyan ostoba gondolatok, amilyenekkel te reagáltál erre az esetre

Hát erre azonnal válaszoltam, de befejezés után a javítás közben kidobott a rendszer és elveszett az egész. Nem baj, talán kicsit túl paprikás is volt, most rekonstruálom az egészet finomabb változatban. Különben sem jó forrón enni a kását. Másrészről meg nagyon lekötötték figyelmemet az október 23.-i Qurcsányizraeli magyarverések illetve azzal kapcsolatos levelek és beszámolók.

1.)
Az egyesszám első személyben beszélésnek indoka nem volt.
Olvassál légyszíves figyelmesebben ! Ugyebár én ajánlottam a bírósági elrettentő és végrehajtandó halálos itéleteket, la Mer mint a gyengédebb nemhez tartozó inkább javasolt életfogytiglani sittet. Erre jegyeztem meg, szarkasztikusan, hogy "talán mindketten túl erélyesek vagyunk", hiszen a nagy romaphile ex vitapartnerünk nyilván szelidebb megoldást ajánlana.

2.)
Tehát igenis elfeledkeztünk Messiáshívőről látszólag mindketten. Ha jól emlékszem egy pár régi szóváltásra, la Mer sem volt éppen szerelmes bele. Ha meg úgy tudod, hogy ex vitapartnerünk csak időlegesen maradott távol, váljék egészségedre. Ebből feltételezem, levelező viszonyban vagytok még mindég.

3.)
Persze, hogy a cigányok lincseltek, gyilkoltak Olaszliszkán. A sunyi neobolsevik liberális sajtó halgatott is róla, vagy próbált szerecsent mozsdatni. Na itt ugrott be nekem a "goj" szó. Ugyanis arra gondoltam, mi történt volna ha nem egy buta cigánykölyök idétlenkedik az autó elé, hanem mondjuk egy zsidó gyerek. Egy biztos, Tel Aviv, Budapest, London, New York összes liberálbolsevik lapja (azaz az a világsajtó 95%-a), no meg a rádiók meg TV-ék, a fasiszta magyar nacionalizmus borzalmairól tömték volna tele a nyugati fogyasztótársadalom fejét.
A "goj" szó tehát így jön ide. (Adod a kis naív ártatlant, azt a látszatot keltve mintha ezt magad nem tudnád, pedig már ismerünk annyira, hogy nem vagy hülye).

4.)
Igen már elég rég. Sajnos ők gondoskodnak maguk arról, hogy ismételten velük foglalkozzak, a vesszőparipa látszatát keltve.
Legújabb bogaruk, "hirtelen" kiderítették, hogy a II. Világháboru végén a Köszegre visszavonúlt magyar kormány ott zsidópusztító gázkamrát működtetett, kegyesen megengedve, hogy ez volt az egyedüli Magyarországon.
Van ugyan a Tíz Parancsolatban egy ami tiltja, hogy felebarát ellen hamis tanubizonyságot tegyen valaki, de erre ők magasról tesznek, mert a Talmud szerint emez a gojok irányába nem érvényes. Na, már megint beugrott itt a büdös "goj" szó, azt a hétmeganyó'cát !

5.)
Szóval aki le meri írni a "zsidó" szót az máris antiszemita ? Hiszen én a kérdéses hozzászólásomban még ezt sem írtram le csak a "goj" szót, mire kegyelmednek azonnal beugrott a "zsidó". Fura dolog ez. Nem?

Izelítőnek itt egy idézet:

Ez az embercsoport --- úgy tűnik --- olyan különleges, olyan nagyszerü, olyan csodálatra méltó, olyan hihetetlen, olyan védett és talán olyan erős, hogy a nyugati világban furcsa helyzet állt elő. Mi, nem-zsidók írhattunk bármely embercsoportról, de nem írhattunk a "zsidó"-nak nevezett csoportról úgy, hogy ne kavarnánk vele vihart. Vannak kivételek. Írhatunk "zsidókról" ha szolgai, rajongó stílusban tesszük, ami hangsúlyozza, hogy ez a csoport mennyire csodálatos, különleges, tökéletes és bámulatra méltó."
Robert Lidsay: Racial Holy Wars, Real ans Phantom.
(Szent faji háborúk, valós és képzelt).

6.)
Hát eddiig tényleg nem szólt senki, legalább is ebben a témában nem. Egyszer ugyan kaptam egy nyaklevest az adminisztrátortól, mert begépeltem az "Igazság védelmében" címü interjút Polgár Lajosal, de nem haragudtam meg érte, hiszen ma Magyarországon a hazúgság birodalma tombol még mindég, azaz áramvonalasan KELL műk0dtetni egy honlapot. Ameddig kell, remélem már nem sokáig.

Hogy a "a lelki és szellemi tisztátalanságaimra" van-e vagy nince-e vevő, azt kegyeskedj lemérni a rovatmelletti olvasó-számlálóból egy-egy beírt hozzászólásom után. Ha nem szólok hozzá valamihez a számláló kicsit lasabban forog, vagy éppenséggel pang.

7.) Hát, nem szólítottalak meg, csak céloztam rád. Gratulálok, hogy magadra ismerél
Azt meg készséggel elismerem, hogy kicsit pimasz volt a procedura, de végül is működött. Célom ugyanis az volt, hogy kipiszkáljalak az alól a lapos kő alól ami alatt itt az olaszliszkai cigányügyben lapúltál mint az előbb említett lib-bolsi sajtó. Na és mit kaptam? Állásfoglalás helyett, antiszemita lelkifröccsöt. Köszi, így is világos.

Máskülönben:" ...de azért válaszolok: valóban inkább hallgatok, ..."
Na jó, akkor most melyik ?

8.)
Ó, kérlek, csak semmi alakoskodás ! Le az egzisztenciát védő álarccal ! Csak engedd ki a szádon a legostobább gondolatokat, lelkileg teljesen pucéran. Garantálom meg fogsz könnyebbűlni, jobban fogod magad érezni, gondolom mi is.

Apropó! A pimaszkodást ha jól emlékszem Te kezdted, már e honlap megalakulása körüli időkben. Mivel én vagyok az idősebb, megbocsátható a visszapimaszkodás.

Kissé duzzogva, de jóindulatulag: Imre

pén. okt. 27, 2006 5:51 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Oláh Imre J. írta:
[Szia la Mer ! Talán mindketten túl erélyesek vagyunk, hisz elfeldkeztünk Messiáshívő társunkról. Talán ő meg tudná győzni a csőcseléket, hogy legközelebb nem kellene acélbetétes bakancsal beadni az utolsó halálos rugást a következő gojnak.
.............................................................
Az egyébként könnyen károgó ügyész/jogász barátunk is nagyon lapul a fű tövénél :wink: .

Ha gerinces volnál, egyesszám első személyben beszélnél; nem "elfeledkeztetek", hanem elfeledkeztél Messiáshívőről, igaz, csak időlegesen.
Mit keres ennél ennél a témánál a "goj" szó? Nem cigányok gyilkoltak Olaszliszkán? Akkor hogy jön ez ide? Régen volt alkalmad zsidózni egy kicsit? Ezt a tragikus esetet gondolod a legmegfelelőbb alkalomnak, hogy előrángasd a vesszőparipádat?
Miért nem veszed észre, hogy az antiszemita gondolatoknak semmi keresnivalójuk itt? Ez egy református honlap fóruma. Ha eddig nem is szólt senki, miért gondolod, hogy a fórum többi résztvevője vevő erre a lelki és szellemi tisztátalanságra?

Pimasz módon, ízléstelen utalással szólítottál meg ugyan, de azért válaszolok: Valóban inkább hallgatok, hogy ne az indulat beszéljen belőlem, és ne jöjjenek ki a számon olyan ostoba gondolatok, amilyenekkel te reagáltál erre az esetre, látható megelégedettséggel magad iránt.

vas. okt. 22, 2006 8:24 pm
Profil E-mail küldése

Hozzászólás 
Sziasztok!

Próbálom visszafogni az indulataimat, remélem sikerül...
Amint meghallottam a történteket egyből tudtam, hogy csakis egy összetartó roma család (műveletlen paraszt cigányok) követték el a GYILKOSSÁGOT!Ez igenis gondatlanságból elkövetett emberölés, mert az ilyeneket nem lenne szabad élni hagyni!!!!!Sajnálom, ha valakit megbántok a szavaimmal, és nem szeretnék általánosítani, tudjuk, hogy a romák egy típusáról beszélek, de náluk igenis lehet általánosítani! Ha egyre csúnyán nézel, jön a száztagú cigány.., csak nem a zenekar.

Tavaly augusztusban a párommal mi is elsodortunk egy roma kislányt.Kihajtott elénk biciklivel. Nagyon megilyedtünk, de Hál'Istennek nem történt semmi baj, csak felborult a kislány, felhorzsolta a könyökét. A párom annyira sajnálta a történteket, hogy még pénzt is adott a gyerek anyjának egy új biciklire, pedig az is teljesen ép volt. A pénzt persze benyelte, de nem parádézott, a pénz előtt sem.

Azért feljelentett minket, nem hazudtolta meg magát, bár nem tudom, mit várt...Mindkét felet hibásnak találták.Ez a páromnak 50.000 ft-jába és 3 hónapra a jogsijába került. A kislány nem kapott büntetést, még a biciklijét sem vették el...:). Nem értem miért élteti őket a bosszú...!?! Erről szól az életük...Csak sanjálni tudnám őket, ha ezzel másoknak nem ártanának, így viszont elkötnél az összesnek a petevezetékét, mert élőt én nem bántanék, de jobb csírájában elfojtani a bajt!
Egymást bezzeg nem írtják!

Ha az áldozat gyerekeire gondolok, nincs bennem a tettesek iránt semmi emberbaráti szeretet, és ha ezen múlik, nem mondhatom hívőnek magam...:(.

szomb. okt. 21, 2006 11:04 pm
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
:?

:lol:

Imre

szomb. okt. 21, 2006 8:00 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Oláh Imre J. írta:
Na most aztán nekemjöhet egy-egy Kádáridomította kriptokommunista, vagy kisebbségvédő emberjogbuzi..... Még bibliaidézet sem fog levenni a lábamról.....Szeretettel: Imre

:?

szomb. okt. 21, 2006 2:22 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
netlelkész írta:

Ma újra Megműtik Henit............

– Nem tudtuk ki, fiú-e, lány-e, nem tudtuk, hogy mi történt vele, de azt láttuk, hogy borzasztóan összeégett és iszonyú fájdalmai vannak. Folyamatosan azt ismételgette, segítsünk, segítsünk. Nem mertük megérinteni, mert nem akartunk még nagyobb fájdalmat okozni. Mondtuk neki, jön a segítség, .......

– A mentősök megengedték, hogy egy kis vizet adjak Henriettának. Pár cseppet ivott. A száját is alig tudta kinyitni a fájdalomtól, ajkai összeégtek, nyelve fekete volt – mondta Erzsi.
Henrietta csuklóját és lábát vastag műanyag zsinórral kötözte össze a támadója. A „bilincsek" beleégtek a húsába.
A mentők nagyon hamar megérkeztek, a lány, mielőtt elveszítette az eszméletét, még velük is tudott beszélni..........

Mint azt már megírtuk, a lányt a makói ipari parknál a mentőautóból áttették a Szegedről érkező rohamkocsiba, azzal szállították előbb Szegedre, majd onnan mentőhelikopterrel Budapestre...........

Köszönet illeti "netlelkész"-t, hogy ezt az embertelen szörnyűséget ide beszerkesztette.

Sajnos kimaradt belőle, hogy a CIGÁNYMÁGLYÁN oly gonoszan felgyújtott MAGYARLÁNY augusztus 10.-én a kórházban, kitűnő kezelések ellenére, belehalt borzalmas sérüléseibe.

Megdöbbentő még, hogy az internacionalista balliberális csürhe hangadói, a cigányság mellett teszik le a voksot az ügyben. Ezek szerint nem csak az elvetemedett gonoszok ellen kell harcolni, hanem az eszeveszett gonosz barmok ellen is.

Imre

pén. okt. 20, 2006 5:21 pm
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő