Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 6:33 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Emberséges Magyar Rendőrök 

Rendőrhöz méltatlan volt-e, a töntetésen részvevőkkel szembeni fellépés?
Igen. A nemzet szégyenei azt ott eljáró rendőrök. 50%  50%  [ 7 ]
Igen. A nemzet szégyenei azt ott eljáró rendőrök. 50%  50%  [ 7 ]
Nem. Éles lőszerrel kellett volna a tömegbe lövetni. 0%  0%  [ 0 ]
Nem. Éles lőszerrel kellett volna a tömegbe lövetni. 0%  0%  [ 0 ]
A rendőrök nem tehetnek semmiről. Parancsra cselekedtek! 0%  0%  [ 0 ]
A rendőrök nem tehetnek semmiről. Parancsra cselekedtek! 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 14

Emberséges Magyar Rendőrök 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Emberséges Magyar Rendőrök
la Mer írta:
Ha jól értem, akkor ha egy 10 fős bandával megyek rabolni, és közben megölöm a lakás tulajdonosát, akkor senkit nem fognak elítélni emberölésért, mert nem lehet tudni, a 10 fő közül ki az elkövető?

Pedig sohasem derült volna ki, ha nem adod itt írásba... :D

Ingola

pén. jan. 23, 2009 5:52 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Emberséges Magyar Rendőrök
Négymillió forint egy kilőtt szemért
Bodoky Tamás
| 2009. 01. 16., 11:00

Peren kívüli egyezség keretében négymillió forintot és két éves kamatait, összesen 4,5 millió forintot fizetett a Rebisz jogutóda, a Készenléti Rendőrség Nagy Lászlónak. A korábban szakmunkásként dolgozó férfi bal szemére teljesen megvakult, miután 2006. október 23-án a rendőrség gumilövedékkel kilőtte a fél szemét. Ügyvéde további 11 millióért és életjáradékért perel.

Nagy László a Fidesz nagygyűlésén vett részt az Astorián 2006. október 23-án, majd a Deák tér felé próbálta elhagyni a helyszínt. A rendőrsorfalat látva visszafordult, majd a lovasroham és a könnygázgránátok elől a tömeggel együtt a Dob utcába menekült. "Minden kis utca le volt zárva, mindenfelől rendőrök támadtak" - nyilatkozta 2007-ben az Indexnek.

Ezután már csak arra emlékszik, hogy a kórházban tért magához, ahol azonnal megoperálták, a szájpadlásán keresztül vették ki az arcüregéből a másfél centis gumilövedéket, amely az arccsontját is darabokra törte. Szemtanúk és videofelvételek igazolják, hogy a Dob utcában 15-20 méterről, fejre célzott lövést kapott egy rohamrendőrtől, azonnal elveszítette az eszméletét, mentők szállították kórházba.

Törvényellenes cselekedetekkel nem gyanúsították, nyomozás nem folyt ellene, ő viszont feljelentést tett az ügyészségen, sértetti képviseletét Magyar István ügyvéd látja el. Az orvosi szakvélemény szerint bal szemére véglegesen megvakult, térlátását elveszítette, ezért nem dolgozhat tovább az építőiparban. Munkahelye, ahol nyílászáró beépítő szakmunkásként dolgozott, elbocsátotta.

A Budapesti Nyomozó Ügyészség 2007-ben megszüntette a hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás vétsége és más bűncselekmény miatt Nagy László feljelentésére indult nyomozást, "mert az elkövető kiléte a nyomozás során nem volt megállapítható". Azt viszont megállapította a nyomozás, hogy a maradandó sérülést kétséget kizáró módon gumilövedéktől szenvedte el.

A nyomozásban ebben az esetben is megállapították, hogy a Rendőrségi Biztonsági Szolgálat (Rebisz) által használt fegyverek és gumilövedékek beszerzésére és használatba vételére az ORFK Fegyverzeti, Műszaki szakterület közreműködése és jóváhagyása nélkül került sor, és hogy a rendszerbevételi javaslatot az igazságügyi és rendészeti miniszter csak 2006. december 6-án hagyta jóvá. Az igazságügyi fegyverszakértői jelentés szerint a rendőrség által alkalmazott gumilövedékekkel csak olyan közelre lehet pontosan célozni, ahol már életveszélyes sérülést okoznak.

A nyomozás közben kiderült az is, hogy a Nagy Lászlót ért lövés pillanatában a helyszínen a Rebisz bevetési osztálya és más rendőri egységek oszlattak, köztük legalább öt gumilövedékes puskával rendelkező rendőr dolgozott. De hogy melyikük lőtte ki a sértett szemét, nem lehetett megállapítani, mert a kilőtt gumilövedékek a fegyver azonosítására alkalmatlanok.

A készenléti rendőrség jogelődje, a Rebisz Nagy László 2007 elején előterjesztett kártérítési igényét teljes egészében elutasította. Csak azután kezdődtek meg az egyeztetések, hogy Papp Károly dandártábornok lett a jogutód Készenléti Rendőrség parancsnoka - mondta Magyar István ügyvéd az Indexnek.

Nagy László kárigénye 15 millió forint nem vagyoni kártérítés és életjáradék, ebből a rendőrség a részegyezség keretében 4 millió forintot és két éves kamatait, összesen mintegy 4,5 millió forintot fizetett meg 2008. december közepén. A sértett mégis perre megy: további 11 millió forint nem vagyoni kár, és elmaradt munkabére életjáradék formájában történő megfizetéséért fogja perelni az egykori Rebiszt.

(Index.hu)

pén. jan. 16, 2009 12:50 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
50 éves munkatársam robogóval jár dolgozni. Reggel a Hungária körúton a parkolósávban gurult el az araszoló kocsisor mellett, amikor egy RENDŐRSÉG feliratú furgon index nélkül bevágott elé, és keresztben megállt. (Fékcsikorgás, farolás, stb. az ütközés elkerülése érdekében.)

A furgonban ülő, embernek látszó teremtmény pedig, aki vélhetően a rendőrség kötelékébe tartozott, kiüvöltött az ablakon:
- MENJ A F....MBA!!!

A munkatársam kikerülte a furgont, és továbbment. De a visszapillantó tükörben még látta, hogy ezt az akciót a furgon még háromszor megismételte az arra haladókkal...

pén. jún. 20, 2008 8:08 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Én úgy emlékszem, hogy az emberiség elleni bűncselekmények elkövetői ellen sem fogadják el érvként a bírák, hogy "parancsra cselekedtem"...

pén. feb. 22, 2008 12:57 pm
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Ez a "rendőr csak a munkályát végzi" ("És, hogy épp a nem tetsző kormányt szolgálják? Eskü köti őket, amit nem szeghetnek meg. Mert aki megszegi, az börtönbe kerül, és a családja is tönkremegy, az életéről nem is beszélve.") megállapítás azért kicsit sántít!
Nem hiszem, hogy az a munkája egy rendőrnek, hogy agyonverjen egy magát megadó állampolgárt, vagy testre, fejre célozva lövöldözzön, és még sorolhatnám. Persze tisztelet a kivételnek.
Másrészről viszont tökéletesen igaz, hogy a rendőrséget tudatossan züllesztik, ami pont azoknak jó akik dróton rángatják őket. Azt is mondhatnám, hogy a tüntetések alkalmával két legyet is ütöttek egy csapásra a liberálszocik; egyrészt jól megregulázhatták a népet, másrészt mindezt olyanokkal akiket majd jól meg lehet útáltatni az emberekkel - ezzel is sárbanyomni a megmaradt becsületüket. (persze voltak köztük akik szemmel láthatóan élvezettel vettek részt az akcióban).
Így az átlag magyar majd a rendőrt "köpi le" nem pedig a felbújtót.

csüt. feb. 21, 2008 5:13 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Én borzasztóan sajnálom azt az embert, aki ezeket leírta.

De lámpással kell keresnem azt a "RENDŐRSÉG" feliratú autót, amelyik betartja a sebességkorlátozást. Tízből egy az arány. (Sziréna nélkül, persze.)

Korábban ha igazoltattak, mindig előzékenységre törekedtem. Kiszálltam a kocsiból, mert nagyon lekezelő kommunikációs helyzet a rendőr számára a kocsi ablakán keresztül beszélgetni a megállított vezetővel.

De amióta a rendőrséget felső parancsra egyetemlegesen kriminalizálták (még a hátam is borzong bele, hogy ilyet vagyok kénytelen leírni) azóta az igazoltatáskor csak félig engedem le az ablakot, és nem állítom le a motort, hogy legyen valami kevés esélyem megvédeni magamat, ha esetleg az "intézkedő" rendőr le akarna spriccelni a gázspréjével. :cry:

szomb. feb. 16, 2008 3:28 pm
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Kedves Netlelkész, ezen az idealista álláspontodon ideje lenne túllépned, miszerint a magyar nem bánthat magyart, és hasonlók, mert ez nem igaz. Ha megnézed a magyar családokat, akkor láthatod, hogy a teljesen egységes kommunistaellenes szemléletű, keresztyén családok leszármazottai között ugyanúgy ott vannak Thürmer, Gyurcsány, Kóka, Orbán, Dávid, Csurka hívei, mint általában ez a társadalomban megkülönböztethető. Az egységesen hívő keresztyén családok utódai sokszor keresztyénellenesek, vagy közömbösek, vagy maradtak jobb esetben keresztyének. Sajnálatos a tény, de ezzel kell számolni.

A fentieket figyelembe véve kellene megfogalmaznunk az álláspontunkat, teendőinket.

Üdv!

szer. feb. 13, 2008 11:02 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Az egész olyan, mint amikor valaki egy nagyon magas hegyről legurít egy óriási követ, mert úgy gondolja, hogy a nyomában kapaszkodó többi emberrel szemben így célszerű védekezni.
És még büszke is magára.
A szikla azonban gurul tovább, immáron a saját törvényei szerint, és nem tudja többé irányítani az, aki elindította.

Egyértelműnek látszik, hogy másfél éve legmagasabb szintről adták parancsba a rendőrségnek, hogy kezdjenek el verekedni az emberekkel. Vettek nekik símaszkokat ezerszám, meg gumipuskát és ólmosbotot. Leszedették velük a jelvényeket.
És megnyugtatták őket, hogy szabad a vásár, nem lesz számonkérés.

És meg is tartották az ígéretet. Jutalmat kaptak, a számonkérés elmaradt. Még az a rendőr is állományban maradhatott, akit bizonyított szadizmusa miatt másfél év börtönbüntetésre ítéltek. A nyílvánvaló hamistanúzás „büntetése” egyszerű ejnye-bejnye.

A szikla azonban nem állt meg, gurul tovább…

Az állomány elbízta magát látva, hogy még annak sincsen következménye, ha egyenes adásban adják le a TV csatornák a nyilvánvaló törvénytiprást.

Néhány szemelvény a közelmúltból: Két rendőr emberrablásban segédkezik, mert így akarják kicsikarni a csempészett cigarettáért járó 300.000 forintot. Egy nyomozó ellop helyszínelés közben 400.000 forintot egy bankból. Rendőrök Szigetszentmiklóson véresre vernek két erdélyit. Egy közúti intézkedés során a rendőr 300.000 forintot kér cserébe a jogosítvány megtartásáért. Egymás után négy (!) rendőr vezet részegen – hazaszállítják őket a szondáztató kollégák, a jogosítványukat nem vonják be.
A sor messze nem teljes, és valószínűleg csak a jéghegy csúcsát látjuk.

Hallani persze olyan hangokat, hogy meg kell erősíteni a lakosságnak a rendőrségbe vetett bizalmát. Első lépésként új egyenruhát terveznek bevezetni… (Újrameszelik a sírokat – kívűlről…)

Kíváncsian várom a további fejleményeket. Nyugodt persze nem vagyok, mert a családom is lehet a következő áldozat.
És nem ártana valakinek kordában tartania azt kopaszra borotvált réteget is, amelyik fekete terepjáróval jár, és fizikai erőszak útján szerez érvényt akaratának…

Ingola

vas. feb. 10, 2008 8:54 am
Arany Listatag

Hozzászólás 
A Magyar Rendőrhöz

Tudom, hittél abban, hogy a magyar nem bántja a magyart. Hallottam tőled a Szabadság-Hídon. Tudom, hogy megijedtél és félni kezdtél összevert társaidat látva a TV ostroma után. Tudom, hogy bűntudat bánt, amiért hagytad összeveretni őket, és te végignézted pár száz méterről, a Nádor utcából ezredmagaddal.. Tudom, azóta már tudod, hogy ez "csak politika" volt. Tudom, útálod Gergényit és suttyónak tartod.Tőled tudom. Tudom, hogy október 23-án a szíved bosszúért kiáltott a TV-nél megsérült bajtársaidért. Szépnek tartom a bajtársiasságod, de akkor, ott melléjük állni még a parancs ellenére is, szebb és igazabb lett volna. Tudom, már azt is tudod, hogy játszik veled a politika Tudom, azt gondolod, hogy most a bosszúban rajtunk, tüntetőkön a sor. Hisz nekünk nem csupán bajtársainkat, de szüleinket, gyermekeinket, szerelmeinket, barátainkat vertétek véresre, aláztátok meg, vagy tettétek egy életre nyomorékká. Én ezért nem ítéllek meg, mert ítélkezni Isten dolga. De megkérdezlek: te megérdemelnéd a kegyelmet? Tudod, gaztetteid ellenére még mindig közénk tartozol, és mi még mindig vigyázunk rád. Ha nem így lenne, már rég halott lennél; ha csak a vízágyú kezelőszemélyzetére a TV-nél vagy a Deák téri tank lehetőségeire gondolok.

Magyar nem ölhet Magyart!

Azt is tudom már, hogy ismét ott vannak köztetek az ügyeletes szócsövek. Laktanyákban, folyosókon, irodákban; ahogy mindig is megjelentek az események előtt. Mindenre van kész válaszuk, és sugárzik belőlük az indulat és a gyűlölet. Te pedig átadod magad az érzésnek. Kiállni a saját elveidért sosem volt erősséged, ezért lettél rendőr. (Ne érts félre! Nem megbántani akarlak, de ez így van; ilyennek is kell lennie.) Zuhansz a gyűlölettel, és a szócsövek elérik, hogy mire az utcára érsz, már nem is látsz, csak pusztítani akarsz. Csontot törni, elpusztítani a nyomorod "okát", engem, aki miatt hetek óta nem láttad a gyermeked, szerelmed.

Biztosan én vagyok az oka?
A ügyeletes szócsövek persze ezt mondják. Ők mindent meg tudnak magyarázni.

DE ÉN NEM NEKIK ÍRTAM EZT A LEVELET.

Ez a levél hozzád szól, Magyar Rendőr!

Hozzád, aki megérted, hogy miért nem félek a viperádtól és miért nem maradok majd aznap otthon. Elárulok valamit. Járja köztünk egy mondás: "Aznap még a fájdalom is édes." Tudom, hogy ugyanúgy szereted a hazád, mint én, és megvéded az indulatoktól. Ez így helyes! Tedd! Azt is tudom, hogy sok társaddal együtt legszívesebben a túloldalon állnál aznap. Ezért ne is várd tőlem, hogy otthon maradjak, mert érted is megyek az utcára aznap százezred magammal. Nem szeretném, hogy csalódj bennem, és így önmagadban. Helyetted is átélem majd `48 eszméit, belélegzem a szabadság előszelének szemet és torkot maró illatát. Eléd állok majd egyenes derékkal és magasra emelt fővel. Szemben az elnyomás
eszközével: Veled.

Tudom, az élet néha furcsa.

Én nem azt akarom, hogy tagadj parancsot vagy ne légy lojális a céghez. Arról sem beszélek, hogy ne lépj fel ellenem, ha olyat tennék, amivel megszegem a törvényt. De az esküdet ne felejtsd el! Szolgáld a törvényt, a rendet, és védd az életet. Ha így teszel, én is vigyázni fogok rád!

Közel a nap, mikor megmérettetik majd hit és erény. Én a szabadságban hiszek, a te erényed pedig a rend. Egyik sem ér semmit a másik nélkül.

Ezért egy dolgot kérek tőled, Magyar Rendőr!
Mielőtt megütsz, nézz majd a szemembe, és lelkiismereted szerint cselekedj, mert az a legmagasabb törvény!

Ne akard elpusztítani a saját vágyaid!

Legjobbakat:

A Tüntető

szomb. márc. 03, 2007 8:23 am
Profil Honlap
Arany Listatag

Hozzászólás Emberséges Magyar Rendőrök
Ide várjuk azoknak a rendőröknek a hozzászólásait, esetleg önvallomásait, akik részt vettek október 23.-án a tüntetés szétverésében.

szomb. okt. 28, 2006 10:51 am
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ]