Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. jún. 22, 2017 9:26 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Pozitív Hírek 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Pozitív Hírek
Igazad van, bár a szavazatszerző intézkedések és a szavazatok között nem mindig tudom észlelni a korrelációt. Emlékszem 2002-re, amikor az előző évi, a földdel és a családi gazdaságokkal kapcsolatos törvények egyértelműen kedveztek a mezőgazdaságból élő népességnek, amit aztán valahogy nem nagyon tükröztek a választási eredmények. Talán csak Hajdú-Biharban jött ki az, amit várni lehetett volna.

csüt. feb. 26, 2009 5:03 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

varjú írta:
Azért a Fidesznek nem kellett volna ehhez adnia a nevét. Ha az olcsó népszerűsködés volt mögötte, akkor végképp nem, mert párezer vendéglátós szavazata nem oszt, nem szoroz. Mindig van, akiknek a voksáról le kell mondania egy komoly politikai erőnek, hogy tényleg komoly maradjon.

A Fidesz eddig azt játszotta a politikai ellenfeleivel, hogy "nem párbajképes, tehát nem ereszkedem le a szintjéig". El is veszített két választást, magunkon érezzük az eredményét.

Minden egyes szavazatra szükség van. Ez már rég nem Grál lovagok nemes küzdelme, hanem közönséges pankráció...

csüt. feb. 26, 2009 3:39 pm
Gyémánt Listatag

ingola írta:
A standolásról szóló jogszabályt közben megváltoztatták... :-)

"Nagykoalíciós" akarattal... :shock:

Azért a Fidesznek nem kellett volna ehhez adnia a nevét. Ha az olcsó népszerűsködés volt mögötte, akkor végképp nem, mert párezer vendéglátós szavazata nem oszt, nem szoroz. Mindig van, akiknek a voksáról le kell mondania egy komoly politikai erőnek, hogy tényleg komoly maradjon.

csüt. feb. 26, 2009 2:37 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Kedveseim!

A standolásról szóló jogszabályt közben megváltoztatták... :-)

csüt. feb. 26, 2009 1:51 pm
Gyémánt Listatag

rosta írta:
Nem ez volt a kérdés. A kérdés a standolás. Ehhez gondolom nem értesz, ezért most a vita kedvéért más fogást keresel rajtam. Megszoktuk tőled ezt a fajta fórumozást, ezért nem szeretek veled beszélgetni, mert ez a mindenáron a másikat legyűrni mentalitás jön át a hozzászólásaidból. Dehát nincs más... :(

Valóban nem a kérdés volt ez, hanem annak a lényege, ameddig a vitában jutottunk. Egyébiránt annyira értek a kérdéshez, amennyire bárki más, aki érdeklődik a köz dolgai iránt: a standolás lényege, hogy a jövedéki ellenőrzésnek legyen támpontja, vagyis a kocsmáros ne tudja a jövedéki adót elcsalni. A saját embereit pedig azért standoltatja, hogy meg ne lopják, mert erre a lopásra természetesen kényes (a maga által elkövetettre már nem annyirta). Semmilyen fogást nem keresek rajtad, az meg kifejezetten vicces tőled - akié általában az utolsó szó -, hogy engem kínálgatsz a másik mindenáron való legyűrésével, "eskütársakat" toborozva ("megszoktuk tőled").

csüt. feb. 26, 2009 1:08 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:
Nem hinném, hogy újra kéne kezdenünk; te is elmondtad a magadét, én is.

Nem egészen. Én elismertem, hogy nem vagyok a kérdés szakértője, te viszont tartanád magad ahhoz, hogy szakértő hozzászóló vagy. :)

varjú írta:
Amin nem tudunk megegyezni: Te igazolhatónak tartod az adócsalást (sőt ha egy elfogadhatatlan kormányzat országlása idején törénik, még valamiféle éthosszal is körülrakod), szerintem viszont aki adót csal, az egész egyszerűen csaló (és természetesen nem a kormányt rövidíti meg, hanem azokat, akiknek szinté nel kell viselniük a rossz kormányt). Ennyi.

Nem ez volt a kérdés. A kérdés a standolás. Ehhez gondolom nem értesz, ezért most a vita kedvéért más fogást keresel rajtam. Megszoktuk tőled ezt a fajta fórumozást, ezért nem szeretek veled beszélgetni, mert ez a mindenáron a másikat legyűrni mentalitás jön át a hozzászólásaidból. Dehát nincs más... :(

Ami a konkrét kérdést illeti, igen, én bizonyos politikai helyzetekben még a polgári engedetlenséget is helyénvalónak tartom. Felnézek Martin Luther Kingre, és Gandhira. Jól látod. Megértem, hogy egy végletekig rossz kormányzás esetén az emberek valamilyen formában reagálnak erre.

csüt. feb. 26, 2009 11:48 am
Gyémánt Listatag

Nem hinném, hogy újra kéne kezdenünk; te is elmondtad a magadét, én is. Amin nem tudunk megegyezni: Te igazolhatónak tartod az adócsalást (sőt ha egy elfogadhatatlan kormányzat országlása idején törénik, még valamiféle éthosszal is körülrakod), szerintem viszont aki adót csal, az egész egyszerűen csaló (és természetesen nem a kormányt rövidíti meg, hanem azokat, akiknek szinté nel kell viselniük a rossz kormányt). Ennyi.

csüt. feb. 26, 2009 10:00 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Szerintem meg erősen tematizálták a lapok a kérdést, így aztán országos üggyé nőtte ki magát. Mindenki hozzászólt a kérdéshez, megvolt a véleménye róla attól függetlenül, hogy bármiféle rátekintése lett volna a dologra. Mindenki hozzátette a maga kis megalapozatlan, de pártosan egyik oldal mellé álló véleményét.

Mi is vitatkozunk de szerintem te sem tudod, hogy a gyakorlatban mit is követel ez meg, más országokban működik-e ez az intézmény, és milyen keretek között működik, ha egyáltalán. Én sem vagyok profi a kérdésben, de ha te igen, akkor gondolom nem kerül sokba idekanyarítani egy pár perces értekezést a standolás hasznáról, és közállapotokat javító, államkasszát kifehérítő hatásáról, a problémákról, kitekintve mondjuk az osztrák, olasz, amerikai példákra. Köszönöm!

csüt. feb. 26, 2009 9:20 am
Gyémánt Listatag

rosta írta:
...az államcsőd kellős közepén az országot egy ilyen pitiáner kérdés foglalkoztatta, mint a standolás.

Nem hinném, hogy ez a kérdés az "országot" foglalkoztatta volna. Mi váltottunk róla néhány szót, miután betettem ide, mert olvastam valamelyik újságban, hogy a decemberben elkfogadott törvény módosítására már januárban önálló indítványt terjesztett be egy maszopos képviselő, akihez gyorsan csatlakozott egy fideszes. Előbbiről nem tudni, mi motiválja talán hogy kellő időben tűnjön különbözőnek a jövőre esélytelen pártjától (majd rájön...), utóbbi viszont elárulta, hogy vendéglátósok a szülei (egyem a kis szívét).

De ez a hír egyáltalán nem foglalkoztatta az ország közvéleményét (ez itt egy értékítélet-mentes megállapítás volt - mielőtt túlzott jelentőséget tulajdonítanál neki, vagy azt állítanád, hogy a kormányt mentegetem és a népet gyalázom), ami azért is érthető, mert sok egyéb mellett azt is természetesnek tartja mindenki, hogy a jogszabályokat heti rendaszerességgel módosítgatják, a jogbiztonság nagyobb "dicsőségére".

hétf. feb. 23, 2009 8:34 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Szivessen tettem,hisz a mottom tényekről csak is tényszerűen :)

vas. feb. 22, 2009 7:41 pm
Platinum Listatag

Hú, te aztán utánanéztél a sztorinak, lehet mondani, hogy oknyomoztál a hitelesség érdekében. Ismereteim szerint valóban így történtek a dolgok, talán annyiban tér el a valóságtól, hogy a második lövés a bűnöző falábát lőtte ki, nem a járókeretet, így aztán tényleg nincs vér a történetben.

Köszönöm, hogy a pontosság érdekében kiegészítetted a híreket...! :mrgreen:

vas. feb. 22, 2009 7:32 pm
Platinum Listatag

Na igen képzelem,hogy zajlodhatott ez a nem mindennapi bravuros rendőrségi akció,amikor az éjszaka folyamán a kommandosok ellepték a környéket és felszólították az elvetemült gonosztevőt,hogy felemelt kézzel jöjjön elő és addja át a felbecsülhetetlen értékü 10$-os összértékü ritkaságnak számító, Hogyan fözzünk krumlis tésztát cimű könyvritkaságot.

Miközben természetessen rendörségi helikopterek keringtek a ház körül azért nehogy elszökjön a gengszter.
Ekkor az elvetemült asszony kitipegett a házból járókerettel, kezében a felbecsülhetetlen értékű könyvritkasággal és
jelezte ha nem távoznak, széttépi a könyvet.

Ekkor hosszabb tárgyalás után megegyeztek a
kőnyvtúszejtővel a rend őrei,hogy egy profi túszmentővel próbálják megoldani a könnyünek épp nem nevezhető helyzetet.

Kisebb komunikációs zavar után az elvetemült bűn elkövető végül is Bruce Willist választotta
túsztárgyalónak.

Bruce hozta a formáját mindössze 4 lövést adott le.

Az egyik gellert kapott lövés az elvetemült asszony járókeretének az egyik lábát találta el,így az elesett és a rend éber őrei gyorsan lecsaptak a gengszterre,kiszabaditval ezzel az
értékes könyvritkaságot.

Másnap Iowa kormányzója nyilatkozott a sajtónak a bravurós túszkönyv mentő akcióról.

Arra a kérdésre,hogy nem sokalja -e a 10 000 000 példányszámban kiadott ,10 $ összértékü könyv megmentéséért a 15 000 000 $ összértékü akció dijjat ,röviden és tömören csak annyit mondott,
A krumplistésztáért semmi sem drága.

Arra a felvetésre pedig,hogy az egész herce hurca nagy felhajtás ,ingyen reklám a krumlis tésztának csupán azért történt,mert a választási kampányát a krumlis tészták gyártója mint egy 50 000 000 $ - os összértékű adománnyal támogatta,azt határozottan visszautasította ,mondván,hogy ennek semmi alapja és ,hogy ez a felvetés egy aljas rágalom.

Majd elköszönt úgy,ahogy mindig is szokot ....

vas. feb. 22, 2009 7:16 pm
Platinum Listatag

Tudom ajánlani a törvényhozóknak az alábbi példát, csak az lenne a feltételem, hogy a vezető párt, és tartozékai legelőször önmagukkal legyenek ennyire szigorúak:

Idézet:
Megúszta a börtönt a könyvtárnak tartozó
MTI
2009. február 22.

Mégsem kerül börtönbe az az amerikai nő, akit letartóztattak, mert nem vitt vissza idejében egy könyvet egy könyvtárnak.

A 39 éves asszony tavaly áprilisban vett ki egy könyvet egy iowai könyvtárból, és azóta nem vitte vissza. Nem valami ritka, igen értékes kötetről van szó, hanem egy 13 dollár 95 centes (3 ezer forintos) könyvről. A könyvtár a kölcsönzés lejárta után többször is megpróbált postán és telefonon kapcsolatba lépni a nővel, sikertelenül. Az intézmény ezután a rendőrséghez fordult, tavaly szeptemberben egy rendőr ki is ment a nő lakcímére, de a könyv ezután sem került vissza a könyvtárba.

A napokban Buchanan megye rendőrsége elunta a dolgot és éjszakai akció keretében lecsapott a nőre. Bevitték a kapitányságra és lopás címén eljárást indítottak ellene. Másnap azonban már el is engedték, mert a hölgy kifizette a 250 dollár óvadékot. A nő ellen azóta ejtették ellene a vádat, viszont meg kell fizetnie 50 dollár perköltséget, a könyvtárnak 13 dollár 95 cent kártérítést, és vissza kell vinnie a könyvet.

Kihasználom, hogy hétvégén otthon vagy kedves Varjú, így még beírom, hogy a legfelháborítóbb, hogy az államcsőd kellős közepén az országot egy ilyen pitiáner kérdés foglalkoztatta, mint a standolás. Kormányzás helyett ilyen gumicsontokat dob be a kormány a köztudatba, mint a standolás, meg 10-15 éves programokat, amelyek megfogalmazása semmit sem jelent per pillanat, és a jövőben bizonyosan más kormányok veszik kezükbe ezeket a problémákat. Gimicsont gumicsont hátán, de még csak véletlenül sincs a gazdasági válság megoldására valami hathatós programja ennek a hazugságban, adateltitkolásban, bűnben fogant kormánynak.

vas. feb. 22, 2009 10:51 am
Platinum Listatag

varjú írta:
Én nem favorizálom az adót. Fizetem. :wink:

Nem azért, hogy az utolsó szó az enyém legyen, de csak addig fizeted ilyen vígan, amíg abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy olyan alkalmazotti státuszban vagy, ahol automatikusan fizetik utánad az adót. Abban a pillanatban, amikor ebből a státuszból kikerülsz, és nem tudsz oda visszakerülni, nos akkor jön a fekete leves, amit persze nem kívánok neked.

A szlovákok példája is mutatja, hogy az emberek inkább fizetnek fizethető adót, mintsem adócsalók legyenek. Abban a pillanatban, hogy radikális adócsökkentés következett be náluk, a beszedett össz adó mennyisége jócskán megugrott. Merthát senki sem szeret bizonytalanságban, büntethetőségben élni. Tehát az adóbeszedés okos politikával úgy is irányítható, hogy a lakosok kevesebbet fizetnek, és az államnak nagyobb bevételei lesznek.

pén. feb. 20, 2009 9:57 am
Gyémánt Listatag

rosta írta:
...az általa favorizált adózás...

Én nem favorizálom az adót. Fizetem. :wink:

Ha már szóba került a pálinkafőzés tilalma, végképp nem értem, azzal mi a bajod. Annak a konzervatív lélek csak örvendezhet, hiszen nincs is más ilyen, politikai rendszereken átívelő vívmány, ami már az osztrák-magyar monarchia idején is megvolt nekünk. Ma sem tudtja kikezdeni semmi, még az sem, hogy az unió felől akár főzhetnénk is. :D

csüt. feb. 19, 2009 10:59 pm
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő