Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 6:18 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
Pozitív Hírek 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Pozitív Hírek
Szia Rosta!

Csak nem érdekelt vagy? :wink: Nem értem, miért véded a védhetetlent...

Tudom, hogy a mai magyar társadalomban a kisebbséghez tartozom, de ha egyedül maradiok, akkor sem tudom elfogadni a felfelé mutogató önigazolást, a kommunista rendszer által kialakított "erkölcsöt", ami normává tette az ügyeskedést. Sajnos, húsz év elteltével még mindig itt tartunk: a társadalom többbségét még mindig a homo sovieticus-ok alkotják. Nálunk eufemisztikusan (sőt nem is úgy, inkább magától értetődő természetességgel) adóelkerülésnek nevezik azt, ami adócsalás, és amiért a Lajtától nyugatra aki elköveti, évekig rohad a börtönben, ráadásul az egészséges szemléletű polgári társadalom megvetésétől kísérve. Igaz, nálunk nincsenek polgárok, itt a dzsentri éledt újjá, meg a proli konzerválódott, igaz, mindkettő - ha trendi akar lenni - nagy betűkkel írja a saját hátára hogy "polgár".

Tudom, nem épp jól veszi ki magát, ha olyan ágál az adócsalás ellen - mint én - akinek alkalma sincs az elkövetésére, mert "kényszerből" becsületes, hiszen alkalmazott, aki eleve az adótól megszabadítva kapja a bérét, s marad, amennyi marad. Node nem baj, hiszen a csalás ettől még csalás, a csaló pedig jobban él ebben az országban, mint a többi. A "derék" vendéglősök is sokkal jobban élnek mint én, de bánná a fene, ha nem a csalás révén érnék el ezt. (Mindenesetre roppant érzékenyek arra, hogy ha ők lopnak is, őket ne lopja meg az alkalmazott, ezért aztán minden záráskor standolnak.) És nem érdekel, hogy vannak náluk nagyobb csalók, mert rongy erkölcs az, ami nem a tilalomhoz, hanem a mások bűnéhez méri annak megítélését, hogy bűn-e a bűn.

Egyébként semmi Gyurcsány-specifikus nincs ebben a kérdésben. Nem most vetődik fel először a standolás, állandó kérdése ez a jövedékiadó-törvénynek. Egyébként a mi kis magyar, proliszemléletű vállalkozóink egyet nagyon megtanultak, amióta demokrácia van: pofázni és hangulatot kelteni (a múlt rendszerben kussoltak, mert különben nem lett volna gebin vagy egyéb seft). Emlékszem, amikor a Boros-kormány bevezette az általános számlaadási kötelezettséget, a piacon a kofák tele pofával borosoztak, lassították a kiszolgálást, és keltették a hangulatot a vevőkben. És "természetesen" sikerrel, mert a sok birka még azok mellé állt, akik röhögve verik át őket. Versenyt borosoztak a kofákkal.

kedd feb. 17, 2009 9:10 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:
Ott van például az az év végén elfogadott törvénymódosítás, ami előírja a vendéglátó helyeknek a jövedéki terméknek számító égetett szeszesitalok naponkénti, a záráskor történő standolását. Vagyis minden nap végével rögzíteni kell a készlet mennyiségét, hogy átlátható legyen, mi után is kell adózni. A vendéglátósok persze háborognak, demonstrációval fenyegetőznek, és már sikerült is maguknak megnyerni egy emeszpés és egy fideszes képviselőt, hogy nyújtsanak be önálló indítványt a standolás eltörlésére.

Szia Varjú!

Ez egy elég rossz példa szerintem. A vendéglátósokat annyi féle teher nyomja, annyi idióta előírást akarnak betartatni szerencsétlenekkel, hogy csoda, ha élnek. Már a vendéglő alapításához olyan követelményeket írnak elő, hogy csak a nagyon merész emberek tudnak belevágni a szakmába, vagy a nagyon gazdagok. Tízmilliós befektetéseket kell végrehajtani ahhoz, hogy egyáltalán kinyithassanak.Te magad is tudod, hogyha valaki a törvény szerint minden rendelkezést betart, akkor 100 megtermelt forintból 6-ot ha kézhez kap. A vállakozást körülvevő ezernyi őrült teher, kiadás mellett ez a szesz standolás csak tovább szorítja a hurkot a vendéglősök nyaka körül. Ezt csak a gyurcsányi ötletelések egyik példájának tartom, rengeteg hasonló született sajnos...

hétf. feb. 16, 2009 6:41 pm
Gyémánt Listatag

la Mer írta:
De itt vannak ők, a mai szentjeink, akik emlékeztetnek minket arra, mi is az igazi világosság.

Mondjuk inkább: tiszta lelkű emberek. Mert a mai szentek között is vannak ilyenek, de másfélék is, vannak jók és kevésbé jók, példásak és példátlanok. Nem mondhatni, hogy "kiegyensúlyozott a mezőny". :wink:

Én mindenesetre nem a politikusoktól, hanem a keresztyénektől várnám...

kedd feb. 03, 2009 4:39 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

la Mer írta:
Azért elsősorban a politikusoknak kellene odafigyelniük magukra, mert ők adják a példát és a viselkedésmintát a társadalomnak.

Hát, nem tudom... Én úgy látom, hogy már a múlt rendszerben szépen megtanultak az emberek csalni, lopni hazudni, amikor a "politika" a színfalak mögött zajlott, arra mindenki csak félve sandított a diktatúra miatt, nyilvánosság nem volt, hogy az akkori politikusok viselt dolgait látták volna az emberek. Igaz viszont, hogy akkor a hazug, képmutató politika terelgette az embereket a kerülőutakra, de az is igaz, hogy sokan maradtak inkább "élhetetlenek", akik nem tudrtak "ügyesen elintézni" dolgokat, "jól járni". Manapság meg nehezen tudom elkülöníteni, mi az ok és mi az okozat.

Ott van például az az év végén elfogadott törvénymódosítás, ami előírja a vendéglátó helyeknek a jövedéki terméknek számító égetett szeszesitalok naponkénti, a záráskor történő standolását. Vagyis minden nap végével rögzíteni kell a készlet mennyiségét, hogy átlátható legyen, mi után is kell adózni. A vendéglátósok persze háborognak, demonstrációval fenyegetőznek, és már sikerült is maguknak megnyerni egy emeszpés és egy fideszes képviselőt, hogy nyújtsanak be önálló indítványt a standolás eltörlésére.

Akkor most ki is diktál? A korrupt képviselő, vagy a képviselőt megvesztegető, adócsaló "derék" vendéglős? (És most kapcsoljuk ki azt a gyakorta hallott védekezést, amivel az adócsaló azzal indokolja a közterhek alóli kibúvását, hogy különben őt tönkretenné az állam.) A mai társadalom lényegét különben is nagyon találóan fogalmazta meg a már a második világháború után De Gaulle tábornok: "Azelőtt a szatócsok szavaztak közjegyzőkre, ma meg közjegyzők szatócsokra."

kedd feb. 03, 2009 12:42 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Az valóban pozitívum, ha valaki szavatartó ember. Más kérdés, hogy hülyeségre nem kell vállalkozni, és akkor nem kell azt kényszerűen véghezvinni. Mert az ilyesmi azért lerontja a dolog komolyságát.

Amúgy miért csak a politikusoknak kéne elgondolkodniuk rajta? Miért nem bárkinek? Az ilyesfajta intelem elfér az egész magyar társadalmon, ami összességében semmivel nem különb, mint politikai elitje.

hétf. feb. 02, 2009 1:04 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Ebben a hírben mi a pozitívum? Hogy Tomcat papírt eszik, vagy hogy a ferencvárosi időközi választáson 25 % körüli részvétel mellett 7 %-ot ért el? :D

hétf. feb. 02, 2009 11:29 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Idézet:
A borsodi cigány vajda maximálisan kiáll Pásztor mellett

Pásztor Albert a Borsod Online-nak telefonon csak annyit nyilatkozott a történtekről: nem várja el, hogy bárki sajnálja, de azt sem tűri, hogy lerasszistázzák. A felfüggesztett rendőrkapitány megismételte: számolt vele, hogy nyilatkozata visszhangot fog kiváltani, de elhatározta, akkor sem hajlandó elhallgatni a tényeket, ha ez a beosztásába kerül.

A pénteki kijelentése után más beosztásba helyezett miskolci rendőrkapitány nem tűri, hogy rasszistának próbálják beállítani; ezt maga az érintett, Pásztor Albert nyilatkozta szombaton az MTI-nek. „Senki ne sajnáljon, és senki ne próbáljon rasszistának beállítani, mert azt nem tűröm” – hangsúlyozta Pásztor szűkszavú reagálásában a távirati irodának.

Mint ismert, pénteken a miskolci bűncselekmények statisztikáiról szólva nyilatkozta azt a rendőr ezredes, hogy cigányok követték el decemberben és januárban a miskolci utcai támadásokat. Később kifejtette azt is: a rendőrség nem tartja nyilván a magyar állampolgárok nemzetiségét és hovatartozását, de a kihallgatások során a gyanúsított családi körülményei mellett erről is nyilatkozik. Életkörülményei ugyanis enyhítő körülménynek számíthatnak a bűncselekmény megítélésénél.

„Fel vagyok háborodva” – reagált Lakatos Attila borsodi cigány vajda arra, hogy a miskolci rendőrkapitányt leváltották. Szavaival nyomatékosította: „maximálisan kiállok Pásztor Albert mellett”. Szerinte ugyanis a miskolci rendőrkapitány nem tett mást, csupán tényeket közölt.„Egy olyan emberről beszélünk, aki feltette az életét a rendőri munkára”, tisztességgel, becsülettel végezte a feladatát – fogalmazott Lakatos Attila. „Ne Pestről osszák az észt, mert az nem ér el idáig. Jöjjenek el ide, éljenek itt, és nézzék meg, milyen itt a helyzet” – nyilatkozta a cigány vajda. Mit kellett volna mondani Pásztor Albertnek, ha 200 betörésből 200-at cigány követ el? – tette fel a kérdést Lakatos.

Lakatos Attila megjegyezte, ő maga vajdaként számos fórumon elmondta: „igen, van cigánybűnözés”. Ilyenkor nem arról beszél, hogy egy biciklin a roma ember hazatolja a fát az erdőről, mert különben megfagyna, hanem arról, amikor fiatal emberek, akár 200-300 forintért bántalmaznak valakit, és ezek az elkövetők cigány származásúak – mondta az MTI-nek.

Jó ilyet olvasni azután, hogy a volt kisebbségi ombudsman (Kaltenbach Jenő) a ma reggeli rádióriportot ostoba módon végigkorrektkedte és rasszizmusról hablatyolt. Igaz, nem az övéiért kell tartania a hátát, illetve senkiért sem kell tartania. Ellentétben a borsodi cigányvajdával, aki láthatólag komolyan veszi a tisztét, és valóban jót akar az övéinek. Felelősséget visel értük, de nem úgy, hogy mellébeszél és másokra mutogat.

szomb. jan. 31, 2009 6:06 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Ez már rég nem vadhajtás. A korrupció és a lopás a rendszer fő mozgatórugójává vált,

Szerintem, kedves Ingola, ezt így látták már (WTO meg Világbank nélkül is) hetven évvel ezelőtt a harmadikutasok is, de kérlek ne vedd ezt meg lenépiírózásnak, ahogy nem thürmergyuláztalak le manapság gyakori sztereotipiák mögött fellelhető politikai irányzatokra való asszociálással. (Nem tehetek róla, hogy nem a francia Robert Schumann jutott eszembe. :wink: )

A jelenségek, amelyeket említesz, sokkal kevésbé rendszerspecifikusak, mint civilizatórikusak. A nyugati civilizáció lényegéből, a korlátlan szabadság felé való következetes és megállíthatatlannak látszó haladással függenek össze. Kapitalista rendszer volt az is, amely 70-80 évvel ezelőtt eltűrte, hogy a politika és a jog korlátok közé szorítsa, mert volt erkölcs, ugyanis a nyugati világ még nem istentelenedett el. Sokszor törvények sem kellettek, "ment" az emberség magától is: Weiss Manfréd idejében nem voltak szociális biztonságot kikényszerítő törvények, a tőkés mégis lakótelepet, óvodát, kórházat, uszodát, sportpályát épített a munkásainak.

Szóval nem a szisztéma ramaty, hanem egyre inkább az a közeg - maga a társadalom - amelyben működik. És félreértés ne essék: ettől még egynémely gazember felelőssége természetesen nem kérdőjeleződhet meg.

kedd szept. 23, 2008 7:38 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves Varjú!

Mivel a kapitalizmus teret ad az emberek pénzéhségének, a "vadhajtásokat" a kezdetektől fogva korlátozni kellett mindenféle törvényekkel, de azóta is keresik és meg is találják a joghézagokat. Ebben élen járnak azok, akik nem dolgoznak, hanem pénzt forgatnak (bankokban és a tőzsdén).

A helyzet sokat romlott az elmúlt két évtizedben, amióta a pénzvilág meghatározó szereplői rájöttek, hogy nemzetközi egyezményekkel kikerülhetik az egyes államok polgárainak beleszólását a dolgaikba. Magyarországon kevesen tudják, hogy mi az GATT, a WTO vagy a TRIPS, és a Világbankról is kevés fogalmuk van.

A végeredményt viszont te is látod, kedves Varjú: a boltban 250 Ft az alma, a gazdának meg 30 forintot ajánlanak érte a külföldi tulajdonú feldolgozóüzemek. És ha te ennek hallatán leTürmerezel engem, akkor hozzáteszem azt is, hogy amikor az amerikai engergetikai óriás, az EON összeolmlott a sok éves hazudozás után, akkor kiderült, hogy a demokraták és a republikánusok szenátorai közül ugyanannyit támogatott a választásokon, hogy később mindenképpen keresztül tudja vinni a számára kedvező tövényjavaslatokat.

Ez már rég nem vadhajtás. A korrupció és a lopás a rendszer fő mozgatórugójává vált, és nekem csak annyi maradt az egészből, hogy némi elégtétellel hátradőlök, ha valamelyik a saját dugájába dől. Eleget hazudott és csalt ahhoz, hogy rászolgáljon. :)

kedd szept. 23, 2008 7:23 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Ha csak a kapitalizmus vadhajtásaival és egyes emberek bűneivel van bajod, nem a szisztémával vagy egy országgal, akkor nincs köztünk véleménykülönbség.

hétf. szept. 22, 2008 12:00 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
ingola írta:
Isten teremtett rendjével ellentétes az, hogy valaki nem kapál, nem készít téglát, nem tanít gyermeket, hanem pénzt forgat, és abból sokkal jobban él, mint aki értéket teremt.

"14. Mert épen úgy van ez, mint az az ember, a ki útra akarván kelni, eléhívatá az ő szolgáit, és a mije volt, átadá nékik.
15. És ada az egyiknek öt tálentomot, a másiknak kettőt, a harmadiknak pedig egyet, kinek-kinek az ő erejéhez képest; és azonnal útra kele.
16. Elmenvén pedig a ki az öt tálentomot kapta vala, kereskedék azokkal, és szerze más öt tálentomot.
17. Azonképen a kié a kettő vala, az is más kettőt nyere.
18. A ki pedig az egyet kapta vala, elmenvén, elásá azt a földbe, és elrejté az ő urának pénzét.
19. Sok idő múlva pedig megjöve ama szolgáknak ura, és számot vete velök.
20. És előjövén a ki az öt tálentomot kapta vala, hoza más öt tálentomot, mondván: Uram, öt tálentomot adtál vala nékem; ímé más öt tálentomot nyertem azokon.
21. Az ő ura pedig monda néki: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
22. Előjövén pedig az is, a ki a két tálentomot kapta vala, monda: Uram, két tálentomot adtál volt nékem; ímé más két tálentomot nyertem azokon.
23. Monda néki az ő ura: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
24. Előjövén pedig az is, a ki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, a ki ott is aratsz, a hol nem vetettél, és ott is takarsz, a hol nem vetettél;
25. Azért félvén, elmentem és elástam a te tálentomodat a földbe; ímé megvan a mi a tied.
26. Az ő ura pedig felelvén, monda néki: Gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, a hol nem vetettem, és ott is takarok, a hol nem vetettem;
27. El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét."
(Mt 25)

Lehet Isten dicsőségére is pénzt forgatni. Ezt tudták a reformáció korának svájci, holland, német, angol protestáns bankárai, tőkései, akiket ez mozgatott, és ezért halmoztak fel országaikban annyi gazdagságot, hogy máig nem tudják azt elérni a pápista kultúrájú országok. Ez a titka később a protestáns eredetű és etikájú USA gazdagságának, azon kívül persze, hogy kezdettől szabad és egyenlő emberek közössége volt, here réteg (nemesség, arisztokrácia) nélkül.

Amúgy meg nem tudom, kedves Ingola, mi a pozitív abban a hírben, ami a más bajáról tájékoztat. Akkor sem, ha tudom, hogy jobb és baloldalon (a Jobbiktól Thürmer Gyula pártjáig) ropant trendi dolog az amerika-ellenesség. Jó, jó, tudom, mi a káröröm, de annak láttán nekem meg azon kell vigyorognom, hogy nyugodtan lehet a legrosszabbat kívánni: meg se kottyan nekik. :wink:

(Bocsánat, de én még ott tartok, hogy ők - finnyás, és többezer éves kultúrájukra fenemód büszke európaiak által lenézett Reagan-ek, Bushok - kényszerítették térdre a "gonosz birodalmát".) :D

Kedves Varjú!

Az általad idézett példázatban szóba sem kerül a Jóisten. A nyereséget nem ő kérte. Mit is mond a pénzről Jézus?

Mutassatok nékem egy pénzt; kinek a képe és felirata van rajta? És felelvén, mondának: A császáré.
Ő pedig monda nékik: Adjátok meg azért a mi a császáré, a császárnak, és a mi az Istené, az Istennek.
(Lk. 20,24-25.)

Ami a svájci bankokat illeti: én nem a pénzintézeti tevékenységet utasítom el, hanem az olyan jellegű tranzakciókat, mint amilyet pl. Soros György hajtott végre 15 évvel ezelőtt: egy hármas dollár-jen-márka vétel-eladással milliárdos haszonra tett szert, és ezzel megrendítette a tajwani, dél-koreai és a japán gazdaságot, vállalatok és bankok egész sorát tette tönkre, rengeteg ember megélhetését veszélyeztetve. És amikor rákérdeztek, hogy ez nem zavarja-e, elintézte annyival:
"- Pénzügyi döntéseimben nem humanitárius, hanem gazdasági szempontok vezérelnek."
Tudod, kedves Varjú, nekem ilyenkor nyílik ki a bicska a zsebemben, és mondom azt, hogy az ilyen ember bizony menjen tönkre! :evil: Szíves engedelmeddel kitartok ezen véleményem mellett még akkor is, ha Türmer Gyulával, meg holmi divatos trendiséggel azonosítasz.

A Merril Lynch new-yorki székházának a díszkivilágítása évi 500.000 dollárba került, ez nyilván csak apró morzsa korábbi extraprofitból. Szerinted ez "Isten dicsőségére végzett pénzforgatás"?

hétf. szept. 22, 2008 6:36 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Isten teremtett rendjével ellentétes az, hogy valaki nem kapál, nem készít téglát, nem tanít gyermeket, hanem pénzt forgat, és abból sokkal jobban él, mint aki értéket teremt.

"14. Mert épen úgy van ez, mint az az ember, a ki útra akarván kelni, eléhívatá az ő szolgáit, és a mije volt, átadá nékik.
15. És ada az egyiknek öt tálentomot, a másiknak kettőt, a harmadiknak pedig egyet, kinek-kinek az ő erejéhez képest; és azonnal útra kele.
16. Elmenvén pedig a ki az öt tálentomot kapta vala, kereskedék azokkal, és szerze más öt tálentomot.
17. Azonképen a kié a kettő vala, az is más kettőt nyere.
18. A ki pedig az egyet kapta vala, elmenvén, elásá azt a földbe, és elrejté az ő urának pénzét.
19. Sok idő múlva pedig megjöve ama szolgáknak ura, és számot vete velök.
20. És előjövén a ki az öt tálentomot kapta vala, hoza más öt tálentomot, mondván: Uram, öt tálentomot adtál vala nékem; ímé más öt tálentomot nyertem azokon.
21. Az ő ura pedig monda néki: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
22. Előjövén pedig az is, a ki a két tálentomot kapta vala, monda: Uram, két tálentomot adtál volt nékem; ímé más két tálentomot nyertem azokon.
23. Monda néki az ő ura: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
24. Előjövén pedig az is, a ki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, a ki ott is aratsz, a hol nem vetettél, és ott is takarsz, a hol nem vetettél;
25. Azért félvén, elmentem és elástam a te tálentomodat a földbe; ímé megvan a mi a tied.
26. Az ő ura pedig felelvén, monda néki: Gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, a hol nem vetettem, és ott is takarok, a hol nem vetettem;
27. El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét."
(Mt 25)

Lehet Isten dicsőségére is pénzt forgatni. Ezt tudták a reformáció korának svájci, holland, német, angol protestáns bankárai, tőkései, akiket ez mozgatott, és ezért halmoztak fel országaikban annyi gazdagságot, hogy máig nem tudják azt elérni a pápista kultúrájú országok. Ez a titka később a protestáns eredetű és etikájú USA gazdagságának, azon kívül persze, hogy kezdettől szabad és egyenlő emberek közössége volt, here réteg (nemesség, arisztokrácia) nélkül.

Amúgy meg nem tudom, kedves Ingola, mi a pozitív abban a hírben, ami a más bajáról tájékoztat. Akkor sem, ha tudom, hogy jobb és baloldalon (a Jobbiktól Thürmer Gyula pártjáig) ropant trendi dolog az amerika-ellenesség. Jó, jó, tudom, mi a káröröm, de annak láttán nekem meg azon kell vigyorognom, hogy nyugodtan lehet a legrosszabbat kívánni: meg se kottyan nekik. :wink:

(Bocsánat, de én még ott tartok, hogy ők - finnyás, és többezer éves kultúrájukra fenemód büszke európaiak által lenézett Reagan-ek, Bushok - kényszerítették térdre a "gonosz birodalmát".) :D

vas. szept. 21, 2008 8:10 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Némi gazdasági hír nektek:

Wall St. in Worst Loss Since ’01 Despite Reassurances by Bush
http://www.nytimes.com/pages/todayspaper/index.html

A New York Times beszámolója szerint a 2001-es toronyházdöntés óta nem látott válság tört rá az amerikai pénzvilágra.

Az egyik legpatinásabb (158 éves) pénznitézet, a Lehman Brothers csődvédelmet kért. Másik, hasonlóan megbecsült társa, a Merril Lynch úgy kerülte el az összeomlást, hogy őt megvásárolta egy másik bankház, a jegyzési értékének töredékén.

Én már régen számítottam arra, hogy ez bekövetkezik.

Olyan ez az egész, mint III. András. "Hígítja" a királyi aranypénzt... Hamar kiderül a turpisság, mint ahogy most is kiderült.
III. András kicsiben csinálta, kicsi maradt a következménye.

Az amerikánusok a fél világot nézték hülyének, és nyúltak a zsebübke, játszottak a pénzzel, ami már nem is létezett. Csak számok voltak, a bankoknak a nyilvántartásaiban.

Most ez a szűk háló összezárult. Kiderült, hogy egymásnál fektették be a másoktól beszedett virtuális pénzeket mesés kamatok reményében.
És amikor fel kellett volna venni a hozadékot, akkor nem volt mit, mert termés csak akkor van, ha kapál is valaki!!! :wink:

Ingola

kedd szept. 16, 2008 9:40 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
AB: nem oszlathatók föl a spontán, békés tüntetések
A Fidesz üdvözli az Alkotmánybíróság döntését
2008. május 27. 17:50

MNO
Az Alkotmánybíróság (AB) kedden megsemmisítette a gyülekezési törvény azon passzusát, amelynek alapján a rendőrség mérlegelés nélkül köteles volt feloszlatni a bejelentéshez kötött rendezvényt, ha azt bejelentés nélkül vagy a bejelentett időponttól, helyszíntől, útvonaltól, céltól, illetve napirendtől eltérően tartják meg – olvasható a testület keddi határozatában, amelynek kivonatát az MTI-hez is eljuttatták. Balog Zoltán, a Fidesz országgyűlési képviselője nyilatkozatban üdvözölte az AB döntését, valamint közölte, hogy az ellenzéki párt továbbra is ragaszkodik a 2006. szeptember-októberi események független, valódi kivizsgálásához.

A Fidesz üdvözli a gyülekezési jogról szóló törvénnyel kapcsolatos keddi alkotmánybírósági határozatot – olvasható a párt közleményében. A Fidesz álláspontja kezdettől fogva az volt – amelyet a keddi alkotmánybírósági határozat is megerősített –, hogy a gyülekezési jogról szóló törvény megfelelően biztosítja a gyülekezési szabadság érvényesülését Magyarországon – áll Balog Zoltán fideszes országgyűlési képviselő nyilatkozatában. Az Alkotmánybíróság keddi döntése mérföldkőnek számít abban a tekintetben, hogy értelmezi a spontán gyülekezések tartalmát és korlátozhatóságukat. Továbbra is fontosnak tartják leszögezni, hogy demokráciában a rendészeti szervek kötelessége a biztonság és a szabadságjogok garantálása minden ember számára – teszi hozzá a politikus. Mindezek alapján a Fidesz továbbra is ragaszkodik a 2006. szeptember-októberi események független, valódi kivizsgálásához, mert az Alkotmánybíróság keddi határozata alapján megállapítható, hogy 2006 őszén az MSZP–SZDSZ kormány meghatározó tagjai és a közbiztonságért felelős szervek vezetői tendenciózusan alkotmányellenesen értelmezték a gyülekezési jogról és a rendőrségről szóló törvények előírásait, és ezzel ők maguk is hozzájárultak ahhoz, hogy az alkotmányos jogaikkal békésen élő embereket brutális rendőrtámadás ért – zárul az Országgyűlés emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának elnökének kommünikéje.
Az AB által kedden elbírált indítványok egy része a törvény egészével szemben fogalmazott meg alkotmányossági kifogásokat, másik része a bejelentési kötelezettségre, illetve a rendezvények feloszlatására vonatkozó szabályokat kifogásolta.

Az AB megállapítása szerint a gyülekezési jogról szóló törvény alkalmazásakor a bejelentési kötelezettség a közterületen tartandó, szervezett rendezvényekre vonatkozik. Önmagában a késedelmes bejelentésre hivatkozva viszont nem tiltható meg azoknak a békés rendezvényeknek a megtartása, amelyek nem jelenthetők be három nappal a tervezett rendezvény időpontja előtt – foglalt állást a bírói testület.

Az AB határozata szerint a gyülekezési jog kiterjed az előzetesen szervezett rendezvényekre, közöttük az olyan békés rendezvények megtartására, amelyekre a gyülekezésre okot adó esemény miatt csak rövid időn belül kerülhet sor. A gyülekezési jog kiterjed az előzetes szervezés nélküli gyűlésekre is. A határozat indoklásában az Alkotmánybíróság hangsúlyozta, hogy a békés gyülekezés szabadsága a vélemények, álláspontok együttes megjelenítését szolgálja. Nem minősül gyülekezésnek a közterület korlátlan idejű igénybevétele, illetve a nem közös véleménynyilvánításra irányuló rendezvény.

A testület szerint a bejelentési kötelezettség a gyülekezési jog alkotmányos korlátjának minősül; a keddi határozat értelmében a bejelentési kötelezettség a törvény hatálya alá tartozó valamennyi közterületi rendezvényre vonatkozik. Kivételt képeznek a spontán gyűlések, amelyek esetében lehetetlen az előzetes bejelentés megkövetelése az AB szerint.

Mint írták, „a mások alapvető jogait sértő, illetve közvetlenül veszélyeztető, törvényellenes gyűlésekkel szembeni fellépéshez a törvények megfelelő kereteket biztosítanak”. Hozzátették: a nem békés rendezvényeket, gyűléseket a gyülekezési jogról szóló törvény alapján fel kell oszlatni, a rendőri intézkedés ellen szegülőkkel szemben pedig a rendőrségi törvény felhatalmazása alapján kényszerítő eszközöket alkalmazhat a rendőrség. A jogellenes magatartást tanúsító tömeg ellen tömegoszlatási eszközöket vethet be a rendőrség.

A gyülekezési jog kiterjedésére és a késedelmes bejelentésre vonatkozó határozatot a testület egyhangúlag fogadta el, a gyülekezési törvény megsemmisítésére vonatkozó határozathoz azonban Bihari Mihály, Bragyova András, Holló András és Kiss László alkotmánybírók különvéleményt csatoltak.

(MTI)

szer. máj. 28, 2008 9:46 am
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
la Mer írta:
Én úgy gondolom, ennél tovább nem érdemes ragozni a témát.

Belátom, eddig sem volt érdemes...

Igazatok van, tényleg nem érdemes. Én is abba hagyom. Majd ha lesz egy igazi rendszerváltás, ugyis újra tárgyallják az ügyet egy tisztességes, igazságos biróság elött. Addig ez a téma nálam is befejezve. Legalábbis ezen a Fórumon.

csüt. feb. 14, 2008 1:28 am
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő