Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: szer. szept. 20, 2017 6:49 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Pozitív Hírek 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Nem kellene ennyire görcsösen védeni őket, és ennyire görcsösen húzni rá mindenkire a gyűlölködő és antiszemita jelzőt.

Nem védek senkit, mert védeni a gyanúsítottat kell, gyanúsított pedig nincs. Egy előítéletes feltételezés van, és az előítéletesség ellen szólok, a kedvedért: görcsösen. :)

Amúgy az "antiszemita" jelzőt nem húztam rád, te hozod most elő, nyilván azért, hogy méltatlanul és alaptalan vádaskodónak állíts be, noha az előítéletességről és a gyűlöletről beszéltem. Arról, ami például a kurucinfóból csöpög, és ami már itt is megjelenik. A gyűlölködő (és valóban ordenáré módon antiszemita) heccoldal egy keresztyén fórumon, mint hiteles forrás...

szer. feb. 13, 2008 12:44 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Varjú, te egyfolytában ellenünk harcolsz itt, vedd észre.
Nem látom az indítékaidat tisztán. De remélem, te sem látod őket, és ezért teszed...

Nem "ellenetek", hanem az előítéletesség ellen. (Az eddigiek alapján nem nagyon számítok rá, hogy ezt belátod.)

Indítékom pedig az értetlenség. Értetlenül állok az előtt, hogy tanult emberek képesek olyan ostoba mesét akár feltételezett lehetőségként elhinni, mint a rituális gyilkosság és páskasütés keresztyén gyermek vérével. (Lehet, hogy az "ostoba" jelző nem is jó, inkább az "ördögi" a megfelelő, ha a hatását is nézzük. Ld. ismét a tiszaeszlári ügyet.)

Azért persze az értetlenségem kezd múlni, egyre inkább úgy látom, hogy az előítéletesség talaján sarjadó gyűlölet csodákra képes. Igen, akár egy diplomás ember is elhiheti...

Mindenesetre ez a Tánczos ügy jól ki van találva. Jóiedig lehet majd sugalmazni, hogy "már megint a zsidók", aztán ha mégsem lesz perújítás és nem sikerül bizonyítani ennek a szerecsétlen embernek az ártatlanságát (ami egyébként lehetséges), akkor lehet magyarázni azzal, hogy "na persze, hiszen zsidó az elkövető, azoknak mindent szabad". Kész a magyarázat, és ugyan ki gondolna bele jobban? Jó kis táptalaja ez a kurucinfós szellemi tisztátalanságnak.

szer. feb. 13, 2008 8:46 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
Bár igaz: mindenen át lehet lépni, tényeken, ismereteken is, nem kerül az semmibe... :?

De nagyon is kedves Varjú.
A tényeken, ismereteken való átlépés miatt kellett a szegény ártatlan Táncos Gábornak 10 évet vesztenie fiatal életéböl.

Egyébként ha a szerecsenmosdatás olimpiai sport lenne , Te már többszörös világbajnok lennél.

Nálad ez a tendenciózus megnyilvánulás mindég akkor ugrik be ha a magyarság vs. mások téma kerül megvitatásra. És , akkor jaj annak aki magyaroldalon van. Mond, te azért néha nem szégyelled magad ? A lelkiismeret nálad néha nem rezdül ?

Ingolának miért kell szemére hánynod, hogy mint diplomás ember és presbiter, (szerinted) keveset tud a Júdaizmusról. Mert Te annyit értessz hozzá? Ha ismernéd a Judaizmust, feltétlenül ismernéd a Talmudot is. És akkor talán jobban meggondolnád miket irkálsz ide be, az olvasóközönséget félrevezetve. Ingola biztos többet tud a Talmudról mint Te. Gondolom majd azzal jössz elö, hogy a Talmudnak vannak antiszemita indittatásu forditásai is. Nem. Mára van hiteles forditása, hozzá lehet férni. A neten. Olvass bele. Talán talán lészen világosság.

Egy ideig úgy gondoltam, veled lehet barátségosan is értekezni.Egyszer-kétszer ment is, de most megint regresszálunk. Sajnos. Ne mond , hogy én kezdtem.

szer. feb. 13, 2008 4:05 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
/Tisztelt Társaság !

Valószinü véletlen, hogy pont itt a Pozitiv Hirek-ben vitatjuk meg ezt a szörnyü tragédiát, de ha már itt, akkor az én pozitiv hirem, hogy megtaláltam a Vérgyilkosság-ot két részletben:

Vérgyilkosság I:

http://kuruc.info/r/39/14186

Vérgyilkosság II:

http://kuruc.info/r/39/14705

Eredetileg a cikk a Magyar Jelen-böl való, és Toroczkai László kutatásai eredménye. A Kuruc is lehozta, archiválta is.

Persze a Kurucra mondhatja egy szellemi nyomorék, hogy bulvár meg nyilas weblap, feltünö azonban az az érdekessége, hogy nem az van benne ami nincs, hanem arról számol be mindég ami van. Nem hazudozik, nagy ritkán kisebb dolgokban talán tévedhet is. Mnden esetre a mindennapos tájékozodás végett nem jó mellette elmenni. A kormány is olvassa.

szer. feb. 13, 2008 3:05 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Varjú, te egyfolytában ellenünk harcolsz itt, vedd észre.
Nem látom az indítékaidat tisztán. De remélem, te sem látod őket, és ezért teszed...

Természetesen ö sem. Különben nem irkálna ennyi zöldséget össze-vissza.

Ha netalán nem igy van, egy esetleges alternativ inditék lehet, hogy tudja, figyelik, emiatt mindég politikailag korrekten fogalmaz, szerecsenmozsdatásaival a jelenlegi hatalomhoz dörgölödzik. Ezáltal ugyan nemzettestvéreit ócsárolja,esetleg árt is vele ha tájékozatlan olvasó botlik bele, minderre fütyül mert a kis sz.-ros egzisztenciális önérdek az én-én-én a legfontosabb. Egyszer már a webmesterünk is megirta, hogy egy magasbefolyásu állami hivatal szerverjéröl ir, csak személyi jogai tiszteletben tartása miatt nem tette nyilvánosságra a részleteket. Nekünk viszont ennyi is elég.

szer. feb. 13, 2008 12:15 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Nekem már kezd elegem lenni ebből mentalitásból. Még mi mentegetőzzünk, ha véletlenül egy zsidó keveredik gyanúba...

Valóban gyanúba keveredett "egy zsidó"? Vagy csak a gyűlölködő lelkület kelti a hangulatot, és akarja azt a saját szándékai szerint alakítani?

Akkor legyen eleged "ebből a mentalitásból", kedves la Mer, ha majd nyoma sem lesz a társadalomban annak a romlott gondolkodásnak, ami szerint "ezektől (ide tetszelés szerint behelyettesíthető bármely nép vagy társadalmi csoport neve) minden kitelik". Ha valóban az egyén bűneit, érdemeit teszik mérlegre, mindenféle elfogultság nélkül...

kedd feb. 12, 2008 5:47 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Szóval ennek a gyilkosságnak van rituális jellege - valahonnan csak vette a mintát az illető...

Az meg nem kétséges, hogy honnan... :?

kedd feb. 12, 2008 5:33 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
És még minket vádolnak antiszemitizmussal, ha megpróbáljuk tényként kezelni a tényeket.

A tényeket kellene tényként kezelni, nem tendenciózus feltételezéseket.

kedd feb. 12, 2008 5:26 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves Varjú!

Neked magadtól jutna eszedbe fültől fülig átvágni egy állat torkát, ha ki akarod véreztetni? Egy böllér pl. leszúrja az disznót, és nem körbevágja a torkát.
Szóval ennek a gyilkosságnak van rituális jellege - valahonnan csak vette a mintát az illető...

kedd feb. 12, 2008 2:49 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Úgy tudom, a cikk írója is leszögezi, nem a zsidó szokásokról van szó, hanem egy zsidó szektáról, azaz néhány fanatikus elmebetegről...

Akiket ugyan még sohasem sikerült azonosítani, de az mellékes is, a lényeg, hogy léteznek. Hogy milyen szekta? Hát zsidó. Elég ennyi, ráadásul könnyű megjegyezni, és a lényeg benne van...

Annakidején a dobi csendbiztos nem sokat sejtelmeskedett, nem találgatott, nem kutatott valami sosemlátott szekta után, hanem szépen előszedte azt, aki kéznél volt: az eszlári saktert, vagyis előbb annak ötéves fiacskáját, aki aztán terhelő "vallomást" tett az apjára. :wink:

kedd feb. 12, 2008 2:34 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves Varjú!

Az általam említett cikk számos képtelenséget és merész következtetést is tartalmaz, amelyeket szándékosan nem említettem.
Nyilvánvaló, hogy egy hívő zsidó nem eszik véres pászkát, és nem gyilkol. A gyermekáldozatot egyébként is számos helyen elutasítja a Szentírás.

A fanatikus szót én szektásként értelmeztem, és hozzátettem azt is, hogy feltehetően elmebeteg volt az illető. A vallási fanatizmusnak időnként elképesztő példáit látni - elég, ha arra a skizofréniás apácára utalok, aki meghalt egy román kolostorban, amikor ördögűzés címén több napra a keresztre kötözték.
Abban viszont igazat adok Neked, hogy a leírtak alapján az elkövető etnikai hovatartozása csakugyan nem állapítható meg.

Ingola

kedd feb. 12, 2008 2:31 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Azért az mindenesetre furcsa módja egy gyilkosságnak, hogy szándékosan maximális mennyiségű vért csorgatnak ki az áldozatból, és azt nyom nélkül eltüntetik a helyszínről...

Valóban furcsa, ha valóban így történt. De akkor sem az a kézenfekvő következtetés, amit alább olvashattunk. Mert ha ateista zsidóra utalna, még hagyján, de vallásosra teszi, akinek épp a vallása tiltja a vér fogyasztását.

Bár igaz: mindenen át lehet lépni, tényeken, ismereteken is, nem kerül az semmibe... :?

kedd feb. 12, 2008 1:24 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Tényeket sorol fel, semmi hivatkozás holmi zsidó szokásokra, semmi ködösítés, semmi indulat, semmi általánosítás vagy kollektív előítélet.

És persze semmi tendencia... :)

Az meg persze merő véletlen, hogy valaki esetleg eljut addig a következtetésig, amit ingolánál olvastam:

Idézet:
Ha ezek valóban így voltak, akkor tényleg fennáll egy fanatikus (és feltehetően elmebeteg) izraelita által elkövetett rituális gyilkosság lehetősége is.

Félreértés ne essék, nem tulajdonítom Ingolának ezt a nála olvasható következtetést, hiszen róla mint diplomás emberről, másrészt presbiterről feltételezem, van valami fogalma a judaizmusról, de hogy ideírta, azt bizonyítja: már megfogalmazódott ilyen konklúzió, ami primitív, de legalábbis tanulatlan emberek számára már nem biztos, hogy olyan képtelenség.

A másik érdekesség, hogy ezek a "tények" nem valamelyik nyomozóhatóság asztalára kerültek (ahová valók lennének egy esetleges perújítás alapjaként), hanem a nagyközönség elé, amit - ezek szerint - sokan ismernek, meglehetősen nagy a publicitása. Vajon miért? A közvélemény nem tud igazságot szolgáltatni Tánczosnak, ha valóban ártatlan...

Szóval, kedves la Mer, én nem vagyok olyan jóhiszemű, mint Te, hogy azt tudnám mondani: nincs ebben a semmi különös. Lehet, hogy gyanakvónak, netán cinikusnak tartasz, de túl vagyok azon, hogy mindenkinek mindent úgy higgyek el, ahogy mondja. Talán az a hatodfél évtized az oka, ami eltelt felettem...

kedd feb. 12, 2008 12:16 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
A meggyilkolt leánynak egyik fülétől a másikig húzódó metszéssel vágták át a torkát, ami a zsidó áldozati szertartásokat idézi.
- Az igazságügyi orvosszakértői vizsgálat tanúsága alapján a gyermek még élt, amikor elvágták a torkát. Legalább másfél liter vért kellett veszítenie a sérülése miatt, ennek ellenére alig találtak vért a helyszínen. Az egyik lehetséges feltételezés, hogy a vért valaki egy edényben felfogta, és elvitte onnan.
Ha ezek valóban így voltak, akkor tényleg fennáll egy fanatikus (és feltehetően elmebeteg) izraelita által elkövetett rituális gyilkosság lehetősége is.

Azért nagyon remélem kedves Ingola, tudod hová tenni az efféle elméleteket...

-------

Amikor - úgy harminc ével ezelőtt - elolvastam Krúdy A tiszaeszlári Solymosi Eszter-ét, majd Eötvös Károly A nagy pör-ét, nem gondoltam volna, hogy egykor újból megjelenik a vérvád képtelen meséje. No nem azért, mert nem tartottam volna képesnek az emberi gondolkodást úgy elaljasulni, hogy az ne tudna valamilyen cél érdekében a legképtelenebb elméleteket is előállítani (újjáéleszteni) gyűlöletének tárgya ellen, hanem mert azt nem feltételeztem, hogy lesz még valaha számottevő "közönsége" az ilyesminek. Mert Tiszaeszlár rég volt, és - ugye - 1882, meg a nem épp a magasan képzett népességéről elhíresült Szabolcs... Hiába, huszonöt évesen van az emberben jó adag naivitás.

Nem is tudom, hogyan lehetne az ilyesmire, mértéktartóan reagálni, hogy az ember ne bántsa meg eltévelyedett gondolkodású embertársait? Mert nyilván hiába biztatna bárkit, aki komolyan veszi ezt a képtelenséget, olvasna esetleg az izraelita vallásról, a rituális dolgokról, vallási tilalmakról, stb.

Talán a humor segítene? Mondjuk egy életkép rituálisan szalonnázó rabbikról. De alighanem ezt sem értenék, hiszen aki komolyan veszi a vérrel kevert pászka készítését, mit mond annak a szalonna... :?

kedd feb. 12, 2008 9:20 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
A Lantos méltatásokhoz csak annyit szeretnék befejezésül hozzátenni, hogy úgylátszik a Jóisten is megelégelte már a nagy magyarpártoló megnyilvánulásait. Ma mondták reggel be a rádióba, hogy e napon, Feb-11-2008 lantos Tamás szenátor korán reggel meghalt.

Lesz a Mazsihisznél sirás-rivás.

kedd feb. 12, 2008 2:01 am
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő