Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 7:26 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Rick Warren imádsága Barack Obama beiktatásakor 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Rick Warren imádsága Barack Obama beiktatásakor
Idézet:
A szektor megfelelőbb szabályozásának ahhoz is hozzá kell járulnia, hogy a pénzügyi ágazat iránti bizalom helyreálljon. Ehhez bizonyos időnek el kell telnie – jegyezte meg.

Bizalom... az lesz. Mert akinek hitelre van szüksége (a mai világban kinek nincs?), annak nagyon nagy "bizalma tud lenni" a "pénzügyi ágazathoz". :D

Hanem kedves Rosta, nem értem: Végülis mivel van bajod? A Wall Street-tel vagy a neoprotestánsokkal?

Amúgy hallottam Obama papájáról, aki nigériai bevándorló volt, de - gondolom - a vallására céloztál. Nos, ő lehetett mozlim, de az ifjabb Obama keresztyén. Gondolom, amikor a karrierjét kezdte építgetni, gondolt erre is. Mozlimként aligha lett volna befutó. A bőrszín nem probléma, de ez az lett volna. Nehezen tudom elképzelni, hogy egyhamar lenne esélye egy mozlimnak az USA elnökévé válnia. Az a szenzáció megeshetett 1960-ban, hogy a történelmülkben először egy katolikust választottak elnöknek (az sem volt "semmi" a yenki ideálhoz képest), de az iszlám mégiscsak gyökeresen más kultúrát képvisel.

kedd máj. 05, 2009 8:26 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:
azt meg hogy mi tette tönkre Amerikát meg a világot, azt nem tudom. (Nem olvasok elég Bogárt, és nem vagyok fogékony a manapság roppant trendy amerikázásra.) Mindenesetre a "tönkretett Amerikára" csak azt tudom mondnai: nekünk legyen mondva. :)

Szerintem elég lenne csak napilapot olvasnod. Valamiféle képed csak lenne arról, hogy mi is a probléma Amerikában és a nagyvilágban.

Itt egy idézet a New York Times-tól, hogy Obama válságot akar megoldani úgy, hogy konkrét elképzelése van a jövővel kapcsolatban.

Nem akarom elhinni, hogy Obama papájáról ne hallottál volna... 8)

Idézet:
Nagyon le fog értékelődni a Wall Street
MTI

2009. május 3.

Barack Obama amerikai elnök szerint csökken a pénzügyi szektor súlya az amerikai gazdaság egészében a konjunkturális visszaesés hatására. A Wall Street nem lesz olyan fontos és jelentős része a gazdaságnak, mint volt a 70-es, 80-as években, nem fogja annak felét sem kitenni – mondta Obama a New York Times Magazinban.

A pénzügyi ágazatra vonatkozó új szabályozások, a bankszektor reformja vezet majd az ágazat súlyának mérséklődéséhez.

Az elnök szerint máshogy fog kinézni a pénzügyi szektor, ha a recessziónak vége lesz. Azok az álláskeresők, akik mostanában rendesen a pénzügyi szektorban találnak munkahelyet, a jövőben a gépiparba fognak kerülni – érzékeltette az elnök a változást. Nem szeretnénk, ha minden jó matematikai képességű, felsőfokú végzettségű fiatal brókerré váljék – fejtegette.

A szektor megfelelőbb szabályozásának ahhoz is hozzá kell járulnia, hogy a pénzügyi ágazat iránti bizalom helyreálljon. Ehhez bizonyos időnek el kell telnie – jegyezte meg.

http://index.hu/gazdasag/vilag/2009/05/ ... ll_street/

hétf. máj. 04, 2009 5:01 pm
Gyémánt Listatag

rosta írta:
Obamát éppen a mássága miatt választották elnökké. Éppen amiatt, mert mást akar, mint a neoprotestáns, neokon társulat, amely tönkretette a világot, és Amerikát. ............... Inkább megválasztanak egy muszlim gyökérrel rendelkező afroamerikait elnöknek, mint egy fehér protestánst. Merthogy úgy tűnik, hogy ez az érdekük. Csak egy a körökön kívülálló elnökkel oldható meg a neoprotestáns világ okozta súlyos amerikai és nemzetközi válság.

Azért ami a vallási palettát illeti, nem a neoprotestáns irányzatok a megahatározóak, hanem még mindig a presbiteriánus és a baptista (amelyek azért nem annyira neo-k), azt meg hogy mi tette tönkre Amerikát meg a világot, azt nem tudom. (Nem olvasok elég Bogárt, és nem vagyok fogékony a manapság roppant trendy amerikázásra.) Mindenesetre a "tönkretett Amerikára" csak azt tudom mondnai: nekünk legyen mondva. :)

Amúgy Obama keresztyén, bár lehet, hogy vannak muszlim gyökerei. De nem is ez a lényeg, mert nem direkt vallási kérdésekről van itt szó, hanem szemléletről, annak az eredetéről, illetve arról, ami naggyá tette Amerikát. A válságot pedig nem ő fogja megoldani, úgy fog viselkedni, ahogy azt az amerikaiak egy amerikai elnöktől elvárják. Vagyis egy politikai, gazdasági és katonai nagyhatalom vezetőjeként (feltéve persze, hogy a következő ciklusban is elnök akar lenni).

hétf. máj. 04, 2009 4:20 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Obamát éppen a mássága miatt választották elnökké. Éppen amiatt, mert mást akar, mint a neoprotestáns, neokon társulat, amely tönkretette a világot, és Amerikát. Obamát éppen azért választották meg, merthogy másként akarja megszervezni Amerikát, mint ahogyan azt a neoprotestánsok tették.

Az újságok arról írnak, hogy a választó amerikaiak túlléptek a faji előítéletükön, és afroamerikait választottak. Van aki máshogy értelmezi a helyzetet, mint az újságok. Azt mondja, hogy az amerikaiak éppenhogy a előítéletük mentén választottak. Ugyanis elegük van az Amerikára, a világra bajt hozó neoliberális-neokon kurzusból, ezért valami teljesen mást akarnak. Inkább megválasztanak egy muszlim gyökérrel rendelkező afroamerikait elnöknek, mint egy fehér protestánst. Merthogy úgy tűnik, hogy ez az érdekük. Csak egy a körökön kívülálló elnökkel oldható meg a neoprotestáns világ okozta súlyos amerikai és nemzetközi válság.

hétf. máj. 04, 2009 3:58 pm
Gyémánt Listatag

Kedves Zsotza! Szép és valóban felemelő az imádság, miként az volt maga az egész beiktatási ünnepség is. Ha az irígység nem lenne keresztyénietlen tulajdonság, mondhatnánk: irígylésre méltó. Ha viszont erre nem is, követésre méltó volna. Azt hiszem, nem véletlen, hogy mindaz, ami ott látható volt "ki tud jönni" abból a társadalomból. Tudom, hogy a világ sokat változott, de nyugati civilizáció társadalmai közül még mindig az amerikai az, amely a legkevsbé távolodott el Istentől. És ez akkor is igaz, ha sokan fintorognak egynémely ún. neoprotestáns vagy szabadegyházi közösség lelkiségétől, vagy a feketék gyülekezeteinek istentiszteleti szokásaitól. De nem lehet elvitatni, hogy azért mégiscsak része az életüknek Isten és a gyülekezeti közösség. Ezért tudnak jól sáfárkodni azzal a szabadsággal, amit Istentől kaptak, nem most és nem 1776-ban, hanem majd négyszáz évvel ezelőtt, amikor a Mayflowerről a partra léptek. Az egész történetük ezt igazolja. Berzsenyi sorai jutnak az eszembe: "Nem sokaság, hanem Lélek s szabad nép tesz csuda dolgokat." Egy szabad emberekből álló társadalom, amelynek soha nem voltak születési előjogon kiváltágosai, miden ember az Istenbe vetett hitére és a maga szorgalmára támaszkodhatott, és boldogulhatott. Ezért sikerült kivívni a függetlenségüket, ezért az az ország a világ legsikeresebb és legerősebb állama. Nálunk a szabadság visszaszerzése után nem Isten kezdték keresni az embrek, hanem azokat az őseiket, akiknek esetleg valami kutyabőr-féléjük hetett, s ha találnak ilyet, roppant büszkék tudnak lenni rá. Másfélszáz évvel 1848 után...

vas. máj. 03, 2009 2:33 pm
Profil E-mail küldése
Kiemelt Listatag

Hozzászólás Rick Warren imádsága Barack Obama beiktatásakor
Kedves Testvérek! Rick Warren,az ismert amerikai baptista igehirdető,és író imádsága Barack Obama elnöki beiktatásakor,érdemes megnézni,felemelő,és bátorító!http://www.kispestibaptista.hu/2009/01/rick-warren/ A Kispesti Baptista gyülekezet Honlapján találtam,magyar fordítással! Hozzá lehet szólni a Honlapon! Testvéri tisztelettel:Zsotza

Net-naplóm: http://zsotza.blogspot.com

Segítség a misszióban Jehova Tanúi felé: http://szabadjt.szabadszo.hu , http://szabadjehovatanui.gportal.hu

pén. máj. 01, 2009 5:10 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ]