Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: hétf. nov. 20, 2017 8:20 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
"Más"-ság, társadalom, hit 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: "Más"-ság, társadalom, hit
Egy autista fiú háromnegyed órás helikopter-repülés után lerajzolta Rómát, ahogy emlékezett rá.
Ehhez három napra volt szüksége hozzá. Az eredmény elképesztő!!

http://video.stumbleupon.com/#p=0k4lsi1dql

szomb. máj. 01, 2010 2:02 pm
Platinum Listatag

Az idő az majd megmutatja,hogy ki látott tisztábban és kit vakított el az érzelmi vakság.

csüt. jún. 11, 2009 10:16 pm
Gyémánt Listatag

Egy céllövöldét kéne keresned, hátha ott a légpuskával találnál is. És még papírforgót is kaphatnál.

csüt. jún. 11, 2009 9:02 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Kedves Varjú

Amint látom eléggé különbözik kettönk között a történelmi ismeretünk,vagy a történelem mozgatórugóinak a látásmódja.

És mivel téged elsősorban láthatóan erössen az érzelmi inditatás
motivál,ezért,mongolidiotázol,hülyézel vagy komcsizol,így úgy gondolom nincs értelme veled tényeken alapulú politikai alapú beszélgetésre.

Te mint Fidesz fan szemlátomást el sem tudod képzelni,hogy aki nem fidesz rajongó és birálja őket az ne "komcsi" legyen.

Annak idején az mszmp ugyan ezt tette elhitette az emberekkel ,hogy aki nem mszmp szimpatizáns az a népellensége és fasiszta.

Számomra az Mszp és a Fidesz egy és ugyan az,nem látok köztük különbséget.

Mind a kettöt kizárólag a hatalom érdekli.Az emberek pedig arra szavaznak amelyik több pénzt igér nekik.

Sajnos jelenleg nincs egy parlamenti vagy parlamenten kivüli párt sem amelyik alkalmas lenne arra,hogy az órszágot kivezesse a fokozódó erkölcsi és gazdasági válságból,így úgy néz ki,hogy a válság tovább fog erősődni minden téren,ez pedig pont oda fog vezetni ahova a történelem során mindig is vezetett.

Annak persze jobban örülnék ha nem így lenne és nem kellene teljessen a gödör aljáíg lesüllyednie az órszágnak ahhoz,hogy talpra álhasson.

csüt. jún. 11, 2009 7:43 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás Re: Re:
pegazus írta:
...a Fidesz saját maga alatt kezdte ásni a gödröt amikor kivitte a politikát az utcára...

Ez a panel is egy jól fejlett hülyeség, amivel a jelenleg hatalmon lévők képesek még mindig etetni a megmaradt szimpatizánsaikat, akik beragadtak nyolcvankilencnél. Az előtt valóban nem volt utcai politizálás, mert amikor mégis volt, akkor a hatalom a tömegbe lövetett, de legalábbis vízágyúzott. A diktatúrákban (kommunista, fasiszta, náci, falangista, stb.) valóban nincs utcai politizálás. Az csak a demokráciákban van. Mi is a bajaod vele? Mit gondolsz, mi a fenének biztosítja az alkotmány meg külön törvény a gyülekezési jogot?

pegazus írta:
a Jobbikra nem a voilt Mszp-s vagy Szdsz-es szavazók szavaztak ,hanem többségében a volt fideszes

Ezt így látod, mert nagyon szeretnéd, ha ez lennne a valóság. Ezzel szemben az a helyzet, hogy a Jobbik a legjobb eredményeket igazi MSZP-s bázisokon érte el Borsod, Szabolcs-szatmár, Heves, Szolnok, Nógrád), míg a leggyengébbeket a Fidesz-erősségnek számító nyugat-magyarországi megyékben.

Szóval, az a helyzet, hogy - akár teteszik, akár nem - visszafelé sült el a komcsik puskája, mert megjárták a Jobbik futtatásával, tőlük vitte el a proli-szavazókat. Amiben persze nincs semmi meglepő, hiszen a kommunista rendszerbe belefeledkezett rétegek leginkább a társadalom aljához közel helyezkednek el, és a szélsőségekre is ezek hajlamosak, ha csalatkoznak a várakozásaikban. Nem véletlenül verbuválódott ugyanonnan egykor a nyilas, majd a kommunista párttagság. (Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a Jobbiknak ne lennének értelmiségi támogatói, hiszen értelmiségi mindenre "jut", a legrohadtabb gondolatok is értelmiségi fejekben fogalmazódnak meg először.) Ezzel szemben a Fidesz szavazóbázisa jórészt a középrétegekből, a társadalom leginkább polgárosult részéből tevődik ki, olyanokból, akik nem ugranak a radikálisok handabandájára.

pegazus írta:
Így nagyon úgy néz ki,hogy a következő választáokon sem éri el a Fidesz az 50 % feletti mandátumot

Az ötven százaléknál kevesebb mandátumhoz 42 %-nál gyengébb listás eredményt kéne elérnie a Fidesznek, no meg az egyéni körzetek több mint felében veszíteni. Ne reménykedj... :)

csüt. jún. 11, 2009 7:42 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:
pegazus írta:
A szélső jobb a Fidesz gyermeke....

Ez a gondolat pedig az MSZP és az SZDSZ gyermeke; nem maszületett, szépen fejlett, kissé talán kövérkés is, de mongolidióta...

Mondod Te :)

Más pedig pont az ellenkezőjét.

Azért annak örülök,hogy szerinted is van vaóság alapja az általam leírtaknak és az nem idióta írás :)

Egy biztos a Fidesz saját maga alatt kezdte ásni a gödröt amikor kivitte a politikát az utcára és most kezd beérni a gyümölcs,a Jobbikra nem a voilt Mszp-s vagy Szdsz-es szavazók szavaztak ,hanem többségében a volt fideszesek és abba is biztos vagyok,hogy a Fidesz tovább fog gyengülni a Jobbik pedig tovább fog erősödni.

Így nagyon úgy néz ki,hogy a következő választáokon sem éri el a Fidesz az 50 % feletti mandátumot,mert a Jobbik a választóik minimum negyedét elfogja szipkázni,igaz az Mszp-ből is harap majd egy szép szeletet a Jobbik.

Azért arra kiváncsi leszek,hogy az a Fidesz aki eddig minden jobb oldali pártot szétvert,hogy bekebelezhesse,most mit próbál meg tenni a Jobbik ellen.

De akár mit is tesz a Fidesz, az idő a Jobbiknak dolgozik és a vesztes a végén a Fidesz lessz,az a Fidesz amelyiknek a holdudvarából született
a Jobbik.

"a történelem most is megismétli önmagát,mint mindig"

szer. jún. 10, 2009 10:14 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
A szélső jobb a Fidesz gyermeke....

Ez a gondolat pedig az MSZP és az SZDSZ gyermeke; nem maszületett, szépen fejlett, kissé talán kövérkés is, de mongolidióta...

szer. jún. 10, 2009 7:00 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:

A narancsért meg csak ne aggódj. Lehet, hogy lesz, aki majd jövőre nem is savanyúnak, de keserűnek találja, mert remélhetőleg kivizsgálják, ki finanszírozott és miből egy "radikális" pártocskát a narancs "savanyítására"...

Aggódni nem kell a "narancsért",habár én inkább egy lufit látok ami hamarossan ki is fog pukkadni,aminek köszönhetően a jobbik hatalomra is fog kerülni.

Igaz nem sokáig lessz hatalmon,mert az emberek inkább szeretik a rendet mint a káoszt,igaz ezt csak akkor gondolják majd így amikor már "ég a házuk is "

A francia forradalom hatalmi váltásai elég jól mutatják azt,hogy hogyan mozognak a hatalmi erők,és miből mi következik.

A szélső jobb a Fidesz gyermeke és mint minden rossz gyermek fel is fogja falni ha eljön az idő.

szer. jún. 10, 2009 3:53 pm
Gyémánt Listatag

Oláh Imre J. írta:
A normális reakció az az, hogy Magyarország a magyaroké!

Hát persze... Ján Slota szerint Szlovákia a szlovákoké, Corneliu Vadim Tudor meg a románokénak tudja Romániát. Jó társaság...

Nem politikai korrektkedést kellene keresned mindenütt, hanem inkább meglátni az efféle gondolkodás esztelen voltát. Meglátni, hogy a román, szlovák szerb nácinak a magyar a zsidaja. Meg esetleg elgondolkodni azon, hogyan álltak a magyarsághoz a nemzetiségek, és hogyan a zsidók. Mert ha csak annyi bajunk lett volna a nemzetiségeinkkel, mint a zsidókkal, Magyarország területe ma is 325 ezer négyzetkilométer lenne.

A narancsért meg csak ne aggódj. Lehet, hogy lesz, aki majd jövőre nem is savanyúnak, de keserűnek találja, mert remélhetőleg kivizsgálják, ki finanszírozott és miből egy "radikális" pártocskát a narancs "savanyítására"...

szer. jún. 10, 2009 1:37 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás Re:
varjú írta:
A "némely ismert és régóta itt tartózkodó, de bevándorolt népcsoport" meghatározást dekódoltam, de nálam nem hull "termékeny talajra", mert nézetem szerint csak az egyik helyzete jelent valós társadalmi problémát, a másik csak egynémely demagóg értelmiségi, valamint a társadalom szerényebb iskolázottságú rétegeihez tartozók kedélyét nyomasztja.

Én is dekódoltam, nálam termékenyebb talajra talált.
Megnyugtatlak mindkettő helyzete nem csak valós hanem tragikus problemát jelent. Csak az a különbség, hogy az egyik az utcáról nyilvánul meg a másik meg falak között. Az egyik fizikai ellenség, a másik szellemi. Az egyik állati, amásik sátáni.Az egyik cigánybűnözás, a másik zsidóbűnözés. Aki nevén meri nevezni a jelenséget az neked demagóg értelmiségi, vagy szerényebb iskolázottségu réteg. Te, mint értelmmiségi minek tartod magad? Te milyen "réteg" vagy? Szomszéd rovatban írtad, hogy nem szeretsz korrektkedni. Akkor most ez mi a szösz? Mert normális reakció az nem. A normális reakció az az, hogy Magyarország a magyaroké! És lám, egyre Jobban úgy néz ki az is lesz. Látom már kezd a narancs is savanyodni.

szer. jún. 10, 2009 4:38 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Tudod Varjú, engem az irritál, hogy mindenkivel baromira toleránsnak kell lennünk, de a határokon kívűl rekedt magyarjaink nem kapják meg az őket megillető állampolgárságot...

Ingola

vas. júl. 13, 2008 3:35 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Egy adalék a kubai menekültek esetéhez az MNO fórumáról:

Idézet:
Az eset óta eltelt időben azért a lassan csordogáló

információk fényében kicsit megváltozott a leányzó fekvése...:-))

Pontosítanunk kell, a megkéseltek ugyan magyar állampolgárok, de a

cigány etnikumhoz tartoznak és tanúk állításai szerint - akik érdekes

módon nem a kubaiak miatt vonakodnak tanúskodni - az elkanászodott

születésnapi banzájon történteket nem a menekültek számlájára kell

írnunk.

Lehet, hogy nem is a menekülteknek kellene megtanulniuk bizonyos normákhoz alkalmazkodni? Kár, mert nekik talán könnyebben menne... :)

szer. nov. 21, 2007 3:02 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kétségtelen a korreláció a kirekesztettség-érzet és a bűnözésre való hajlandóság között, ha az utóbbit nem is lehet egyenes következménynek tekinteni, a különválasztást a gyakorlatra vonatkoztatam. Oda próbáltam volna kilyukadni, hogy nem lehet úgy elejét venni a menelkültek bűnelkövetésének, hogy kitoloncolunk mindenkit, aki idegen. Ahogy a cigánybűnözést sem lehet a cigányok deportálásával kiküszöbölni. Volt persze állam, amely ezzel próbálkozott, de az kívül esik a civilizáción.

A "némely ismert és régóta itt tartózkodó, de bevándorolt népcsoport" meghatározást dekódoltam, de nálam nem hull "termékeny talajra", mert nézetem szerint csak az egyik helyzete jelent valós társadalmi problémát, a másik csak egynémely demagóg értelmiségi, valamint a társadalom szerényebb iskolázottságú rétegeihez tartozók kedélyét nyomasztja.

kedd nov. 06, 2007 12:37 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Engem ugyanaz dühít ebben a bevándorlósdiban, mint ami titeket is.

Kedves Ingola!

Nem tudom, kikre utalsz a többesszám második személyű személyes névmással, én mindenesetre egy személy vagyok, és a magam nevében beszélek.

Ezen kívül semmi sem dühít "ebben a bevándorlósdiban", ami - nem mellesleg - más kérdés, mint az állampolgárság megszerzése, mivel a bevándorlók (menekültek) nem kapnak automatikusan magyar állampolgárságot. A magyar nemzetiségű határontúliak élveznek bizonyos könnyítéseket az állampolgárság megszerzésében, igaz azt egyáltalán nem tartom elégségesnek, ezért magam is a kettős állampolgárság mellett szavaztam.

Szóval nem dühít, hanem meglehetősen ambivalens érzéseket kelt bennem a menekültügy, mert egyfelől én sem örülök az egészen másféle kultúrából érkező, vadidegen jövevényeknek, másfelől tudom, hogy nem lehet érzéketlenül bezárni mindenki előtt az ajtót. Azt is tudom, hogy bizony, sok olyan elem is jön, akik nem annyira a mindennapi életünket, hanem a bűnügyi statisztikát "gazdagítják". Ez viszont nemcsak az idegen nációbeliekre igaz, mert bizony a határontúli testvéreink közt is vannak olyanok, akik jobb volna, ha otthon maradnának, és az utódállam igazságszolgáltatását foglalkoztatnák. Legfeljebb erről nem szoktunk beszélni, mert a határontúliak idillizált képét (ők az igazi magyarok, csak ők tudnak szépen magyarul beszélni, stb.) rontaná, vagy mert tudjuk: nemcsak az idegenekkel szemben hajlamosak az emberek igaztalan általánosításokra, hanem a magukfajtával szemben is.

Viszont nem gondolom, hogy a menekültügyet kriminológiai kérdésként kellene kezelni - ha kíséri is olykor a kriminalitás -, merthogy nem az. Akkor sem, ha Bicskén késeltek a kubaiak, mert nem a menekültek többségére jellemző az eset (és mert az efféle kricsmikben elég gyakran késelnek, minthogy az nem jámbor diakónusok vagy szerzetesek találkozóhelye). A határontúliak befogadását sem abból a szempontból mérlegeltem, hogy tíz évvel ezelőtt a környékünkön elszaporodtak a betöréses lopások, amikor a közeli építkezésen erdélyi (nem román és nem cigány!) segédmunkások dolgoztak, mert tudtam, éppen jöhettek volna hasonszőrű szerencsétlenek Szabolcs vagy Borsod megyéből is.

Tehát mindent annak kell tekinteni, ami: a bűnelkövetést (bárkiét) kriminológiai, az idegenek befogadását menekültügyi, a határon túli magyarság állampolgárságának problémáját pedig nemzetpolitikai kérdésnek.

Nem hiszem, hogy az erdélyi magyar lánykát "versenyeztetni" kellene az afgán menekült lesoványodott gyermekével, mert nyilvánvaló, hogy az előbbi kedvesebb nekünk, az utóbbival szemben viszont kötelességünk a segítség, ami lehet befogadás, mert a visszatoloncolás esetleg a halált jelenti neki.
-----
Ami a kitelepített svábok sorsát illeti, én negyven évvel később jártam ott kint. Addigra természetesen megszűnt az elkülönülés, a hetvenes években már előfordultak "vegyes" házasságok, a helybéliek elfogadták németnek a németeket. Egyvalami viszont még árulkodott a különállásról: A falu központjában egy tábla jelezte, hogy ez az "Evangelisches Gemeindezentrum", vagyis az evangélikus faluközpont. Az egykori Flüchtlingek negyede ugyanis ezen kívül esett, és annak is volt amolyan központ-féléje. Kapóra jöhetett a felekezeti különbség (a kitelepítettek katolikusok voltak), nem kellett hogy más módon különböztessék meg magukat a derék helybéli keresztyének a jövevényektől. :)

De ma már tényleg nem téma ez, és minden sváb településnek van testvérvárosa, és ez így van rendjén.

Az erdélyi reformátusok köszöntésével:

Békesség Istentől!

kedd nov. 06, 2007 10:02 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
ingola írta:
Ez az egész felvetés, hogy akárki jöjjön ide, méretlenül, válogatás nélkül, ez nagyon nem helyénvaló.
Most igencsak vissza kellett fognom magam, hogy ne használjak keresztyén emberhez méltatlan megfogalmazásokat.

Engem ugyanaz dühít ebben a bevándorlósdiban, mint ami titeket is.
Jöjjenek a kubai "testvérek", a kínaiak, mindenki előtt tág kapuk nyílnak.

De amikor a határainkon túl rekedt magyarságról kell szavazni, akkor ugyanez a hivatalban lévő miniszterelnök a "nem" mellett agitál.

Ha a magyarnak: "nem", akkor a más nációknak százszor annyira sem!! Egészen addig, amig a magyarnak meg nem nyittatik a lehetőség, hogy a nemzetéhez tartozásáról dokumentumot is kaphasson. Mondjuk egy magyar útlevelet.

Ami pedig a bevándorlók fogadtatását illeti: Azokat a svábokat, akiket innen Törökbálintról kivittek Süssenbe, meglehet nem teljes körű szeretet övezte. De ennek ellenére Süssen Törökbálint testvérvárosa, és minket nagyon tiszteletre méltó vendéglátásban részesítettek, amikor néhány napra egy busznyian kilátogattunk.

Én csak az itt maradt üres házakba betelepített Érsekújvári, Nyitrai magyarok beszámolóit hallottam.
A közös bélyegük annyi volt: "Gyüttmentek!" Így, felkiáltójellel.
Törökbálint sváb lakosságnak csak harmadát hurcolták el, mert itt nem volt erős a Volksbund. Köszönhetően javarészt Zimándy Ignác plébánus úrnak, aki parlamenti képviselő is volt, és nagy magyar. (Persze őt is megrágalmazták antiszemitizmussal, de ez egy messzevezető tőrténet.)

Szóval, nekem pusztán a rosszul felállított prioritási rend fáj. De az nagyon.

hétf. nov. 05, 2007 10:29 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő