Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: kedd szept. 19, 2017 9:49 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Segítsünk! 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Én titkon igyekszem adakozni. Most csak azért írtam le az ilyen irányú szándékomat, nehogy azt gondolja valaki, hogy kivonom magamat egy általam javasolt cél támogatása alól, miközben másokban lelkiismeretfurdalást igyekszem ébreszteni.

Közben beszéltem a párocskámmal: Én titkon "2 fillérre" gondoltam. Ő hármat javasolt :), ma reggel el is küldtem.

Tudjátok, az a legnagyobb csuda, hogy eddig minden alkalommal duplán adta vissza a Jóisten valamennyi pénzbeni adományunkat. Fogalmam sincsen hogyan vitte véghez, de valahogy a számlán a hónap végén mindig több maradt, mintha nem adakoztunk volna.

Az adományotokra válaszul kaptok majd egy áldástól sugárzó köszönőlevelet. Az utolsó sora így szól:
"Ha valamiben segítségére lehetünk, kérjük, vegye fel a kapcsolatot velünk."

Nekem egyszer segítségre volt szükségem, és ők tényleg segítettek... Minden kevélységem porba omlott, amikor megtapasztaltam az ő szelíd alázatuk mögött meghúzódó hatalmas erőt és tudást... :oops:

Ingola

csüt. ápr. 03, 2008 10:01 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
"A Magyar Református Szeretetszolgálat felhívása a budapesti panelltűz károsultjai megsegítésére:

A Magyar Református Szeretetszolgálat megrendülve értesült a budapesti több mint 43 lakást érintő panelltűzről. A tűzoltók a legmagasabb riasztási fokozattal érkeztek a helyszínre 120 emberrel és 30 lakót menekítettek ki a tízemeletes épületből, 17-en szenvedtek füstmérgezést.

2007. június 11-én Czibere Károly, a Magyar Református Szeretetszolgálat titkára a tűzeset helyszínén találkozott XV. kerület alpolgármesterével, ahol 175 000 forint gyorssegélyt adott át, felajánlva a szeretetszolgálat további segítségét.

A károsultak közös képviselője elsősorban önkéntesek segítségét várja a lakások őrzésében és takarításában.
A Magyar Református Szeretetszolgálat szeretne további anyagi támogatást nyújtani a károsult családoknak. A lakók többsége idős nyugdíjas, szegénységük miatt a lakásoknak nem volt biztosítása.

A károsultak megsegítését a helyi Újpalotai Református Missziói Egyházközséggel és lelkészével Fogarasi Gábor nagytiszteletű úrral együtt végezzük

Aki részt kíván venni a szerencsétlenül járt családok segítésében, az alábbi számlaszámra küldheti az adományait: 11100104-19024031-58000009

Megjegyzés rovata kérjük tüntessék fel: "Paneltűz Budapest"

Czibere Károly
Magyar Református Szeretetszolgálat
czibere.karoly@zsinatiiroda.hu"

(www.reformatus.hu)

csüt. jún. 14, 2007 3:15 pm
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ]