Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: kedd szept. 19, 2017 9:46 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Házasság 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
És mi van akkor, ha az egyik tett fogadalmat, a másik meg csak azt igérte, hogy "próbáljuk meg"?

Akkor az van, hogy a másik egy szemétláda. (De nehogy beüsd a Biblia keresőjébe az utolsó szót.) :wink:

szer. máj. 02, 2007 10:35 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Hát de várjál... Itt csak arról van szó, hogy ha a feleség a házasságtörő. A férfiakkal mi van? Semmi?
És szerinted akkor konkrétan mi minősülhet házasságtörésnek?
És ha nem is volt ígéret, Hanem csak annyi, hogy "próbáljuk meg, legfeljebb elválunk"?

Hogy mi van a férfiakkal? Ugyanaz, mint a nőkkel, hiszen ők is elmondják a fogadalmat. Házasságtörés pedig bármi lehet, ami a hűség megszegése. Aki szeretetlenül viselkedik a másikkal szemben, elhanyagolja a párját, nem gondoskodik róla, stb., az házasságot tör, hiszen nem erre tett fogadalmat Isten előtt.

Ami meg a"próbáljuk meg, legfeljebb elválunk" esetet illeti, az nem is házasság.

szer. máj. 02, 2007 7:41 am
Profil E-mail küldése
Kiemelt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Hát de várjál... Itt csak arról van szó, hogy ha a feleség a házasságtörő. A férfiakkal mi van? Semmi?
És szerinted akkor konkrétan mi minősülhet házasságtörésnek?
És ha nem is volt ígéret, Hanem csak annyi, hogy "próbáljuk meg, legfeljebb elválunk"?

Szép estét!
Azt szeretném kérdezni ,,miért baj,,vagy bün ha az ember elválik?
Én Töletek fényévekre vagyok ,,néha ugy érzem,,ami a tudásom illeti vallás terén.
azt viszont tudom,,hogy Én szivemböl cselekedtem,,a házasságkötésemkor,,és a válásomkor is.kétszer váltam,,,,az elsö,házasságom templomban is kötetett,,én megértem hogy ott van a házasssági "eskü",,de az idö mulik,,a dolgok változnak,,és a rosszabbik esetben,el is romlanak,,addig hosszu az ut,,sokszor probálja az ember,,megmenteni,,jobbá tenni,,,de ezt egy életen át tenni,,,és ha nem az a végeredmény,,amiért teszed miért kell ""szenvedni""??nem lesz jobb,,és a szüntelen probálkozásaidtol teljesen kimerülsz és belefáradsz,,miért nem lehet elvállni,,anélkül,,hogy ne érezd azt hogy e területen,,bünt követtél el,, mert nem tartottad magad az eskühöz,,,azt az esküt akkor ott komolyan gondolja mindenki,,, ez tény,,de a dolgok változnak,,ez is tény,,
Nem érzem azt hogy mert elváltam rosszabb lennék Bárkinél,,ki a Házassságában él,,,ami sokszor egy nagy szinház,,,
Most irok Nektek elöször a nyilvánosba,,és ne legyetek kérlek tul szigoruak velem,,,szeretek itt lenni!

kedd máj. 01, 2007 6:29 pm
Profil Honlap
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Most akkor van válás vagy nincs?

"Mondom pedig néktek, hogy a ki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; és a ki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő." (Mt 19, 9)

Vagyis, ha a másik házasságot tör, akkor van. Házasságtörést pedig sokféleképpen lehet elkövetni, nemcsak azzal, amire a Károli-fordítás szerencsétlen "paráznaság" szaváról az emberek általában gondolnak. Mind a Luther-fordítás (Ehebruch), mind a King James alapján (adultery) egyértelmű, hogy a házasságtörést említi Jézus kivételként. Házasságtörés pedig bármi lehet, amivel az ember megszegi a másiknak Isten színe előtt tett fogadalmát.

Tehát van, bár keresztyén emberek - függetlenül egy-egy eset körülményeitől, sőt általában nem is ismerve azokat - sokszor nagyon elítélőleg tudnak szólni róla, függ. Egészen addig, amíg a saját családjukban elő nem fordul...

kedd máj. 01, 2007 5:06 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Most akkor van válás vagy nincs?

Nem hiszel a statisztikáknak? :?

kedd máj. 01, 2007 10:55 am
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Az anyasag nem foglalkozas! Az anyasag HIVATAS...!

csüt. márc. 29, 2007 1:58 pm
Kiemelt Listatag

Hozzászólás anyaság
Kedves netlelkész!

Valamennyi anyatársam nevében megköszönöm a hozzászólást.
Nem ígérem, hogy "munkaköri leírásomat" meg tudom tanulni kívülről, de azt hiszem, legközelebb elsütöm a lényegét.

Egy főállású anyaságát büszkén vállaló kutatási munkatárs

szomb. márc. 10, 2007 11:31 am
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Csak egy A N Y A ?

Egy nőtől - miközben jogosítványát újította meg egy önkormányzati hivatalban - egy adatfelvevő hölgy megkérdezte, hogy mi a jelenlegi foglalkozása. A megkérdezett egy ideig tétovázott. Bizonytalan volt, hová is sorolja magát.
"Arra gondolok," magyarázta az adategyeztető, „hogy van-e munkája, vagy csak..?"
"Természetesen van munkám!" csattant fel a nő. "Anya vagyok."
"Nincs 'anya' kategóriánk foglalkozásként. A 'háztartásbeli' fedi le ezt." mondta az adatfelvevő segítőkészen.

Már el is felejtettem ezt a történetet, mígnem egyik nap ugyanilyen helyzetben találtam magam a városházán. A hivatalnok nyilvánvalóan egy karrierista nő volt. Magabiztosan, hatékonyan dolgozott, olyan jól csengő címet viselt, mint például "Hivatali kikérdező" vagy "Városi adatfelvevő".

"Mi a foglalkozása?" kérdezte. Mi késztetett arra, hogy ezt mondjam?
Nem tudom. A szavak egyszerűen kibuggyantak belőlem.

"Gyermekfejlődési és emberi kapcsolatok területén dolgozom társkutatóként."

A hivatalnok abbahagyta pillanatnyi munkáját, golyóstolla megállt a levegőben. Felnézett, mint, aki rosszul hallott. Megismételtem a titulust lassan, kihangsúlyozva a leglényegesebb szavakat. Aztán csodálkozva láttam, hogy ezt mind leírta nagy fekete betűkkel a hivatalos kérdőívre.

"Megkérdezhetem," mondta a nő érdeklődve, "egész pontosan mit csinál ezen a területen?" Hűvösen, az izgalom legkisebb jele nélkül a hangomban, szinte kívülről hallottam, amint így válaszolok:

"Folyamatos kutatási programban veszek részt

(melyik anya nem)

laboratóriumban és terepen is.

(normálisan azt mondtam volna kint és bent).

Dolgozom a Felettesemnek

(elsőként az Úrnak, aztán egész családomnak),

és van már négy kreditem is.

(mindegyik lány).

Természetesen a munkámhoz tartozó tevékenység igényli a legtöbb figyelmet az ember-szakmákban

(melyik anya tagadja?)

és gyakran dolgozom 14 órát 1 nap

(inkább 24-et).

Ebben a munkában jóval több a kihívás, mint más, „átlagos" foglalkozásoknál. A jutalom inkább a megelégedettség, mint pusztán a pénz".

Érzékelhetően folyamatosan nőtt az elismerés a hivatalnok hangjában,
amint kitöltötte a nyomtatványt. Felállt és személyesen kísért az ajtóig.

Miközben hazafelé vezettem, fényes új karrierem lebegett a szemem előtt. Otthon 13, 7 és 3 éves labor-asszisztenseim üdvözöltek. Az emeletről hallottam új (6 hónapos) kísérleti modellünket gyermekfejlesztési programunkból, amint új hangmintáit próbálgatja.

Úgy éreztem, ütést mértem a bürokráciára. Hivatalos feljegyzés készült rólam egy, az emberek számára elfogadhatóbb foglalkozásról. „Egy újabb anya", vagy 'Anyaság" már nem hangzik elég jól. Micsoda pompás pálya! Különösen, ha van egy titulus is az ajtón.

Netán ez teszi a nagymamákat „haladó" kutatási munkatárssá a gyermekfejlesztési és emberi kapcsolatok területén, a dédnagymamákat pedig a haladó kutatási munkatársak ellenőreivé? Szerintem igen! Még azt is gondolom, hogy a nagynénik kutatási munkatárs asszisztenssé léphetnének elő!

Kérlek, tudasd ezt a jó hírt a többi

anyával,

nagymamával,

nagynénivel vagy

más barátoddal, akiket csak ismersz.

szomb. márc. 10, 2007 11:12 am
Profil Honlap
Arany Listatag

Hozzászólás 
Mi a véleményetek arról, hogy manapság egyre "divatosabbá" válik, hogy az anya visszamegy dolgozni és helyette valaki más neveli a gyereket?

Unokatesóm kisfia még nincs 1 éves, de ő most munkába állt, így a férje van otthon a gyerekkel. A férj nem dolgozik, mert le van rokkantva, de van 1 otthoni vállalkozása, aminek ő a vezetője + az alkalmazottja.

Barátnőm kislánya októberben született, de ő már eldöntötte, hogy márciusban visszamegy dolgozni, a gyerekre meg majd vigyáz a nagymami.

Bár még mindig jobb, ha 1 családtag neveli, mintha bölcsödébe raknák! :wink:

A mai világban általában egy ember keresete nem elég fenntartani a családot. De mi van a gyerekkel, nem hiszem, hogy jót tesz neki, ha ilyen kicsinek elszakad az anyjától!
Szerintem hibás a média, hiszen azt a képet vetíti elénk, hogy ez a helyes, követendő modell. Másrészt hibás az állam, hiszen a kétkeresős családmodellt preferálja.
Bár én sem azért tanultam, hogy főállású anya legyek, de semmi pénzért nem bíznám rá (és nem is fogom rábízni) a gyermekemet másra, még a saját Anyámra sem, holott benne megbízom!

hétf. jan. 02, 2006 12:22 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
A mai hírek közt találtam a hirszerzo.hu-n:

Idézet:
"Kukába a hűségesküvel!" - Milyen lesz a jövő házassága?
2005. december 2. 13:50

Egy norvég jogászprofesszor szerint a házasság intézményét alapjaiban kell megváltoztatni. Hege Brækhus többek között a hűségesküt is eltörölné.

Hege Brækhus norvég jogászprofesszor szerint a házasság intézménye úgy rossz, ahogy van, és alapjaiban kellene megreformálni. A családjoggal foglalkozó egyetemi tanár úgy gondolja, többek között a hűségeskü sem etikus: a „holtomiglan-holtodiglan” egy alaptalan ígéret, hiszen a változó érzelmeket nem lehet az akaratunkkal irányítani.

A házasságot pedig nem a szerelem tartja össze egy életen keresztül, hanem ennél sokkal praktikusabb okok, leggyakrabban a gyermekes anya anyagi kiszolgáltatottsága. A professzor szerint meg kell szüntetni a családfenntartó-elvet: a modern társadalom feladata, hogy kellő anyagi függetlenséget biztosítson mindkét félnek.

A professzor jogilag diszkriminatívnak tartja a „férj” és „feleség” fogalmát is: ezt az „anya” és „apa” elnevezésnek kellene felváltani, ily módon válás esetén a házasság nélkül együtt élők nem kerülnének hátrányos helyzetbe - a csalások elkerülése végett pedig törvénybe kellene iktatni a születés utáni apasági DNS-vizsgálatot.

pén. dec. 02, 2005 8:01 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Arany Listatag

Hozzászólás Re: Házasság
Szükségesnek nem mondanám, házasság nélkül is le lehet élni egy életet, még akár párban is...

Kötöttség? A póráz effektusra gondolsz?
Ez teljesen egyéntől függ!
Szerintem inkább felelősség. Megszűnik az "Én" fogalma és felváltja a "Mi"... Csak így működhet helyesen.

Ma már egyre gyakoribb az élettársi kapcsolat, abban nincsenek a "szerződéssel életbe lépő" iratlan szabályok (egészségben-betegség, míg a halál el nem választ, stb...), ezáltal nincsenek korlátok..., tartozol valakihez, de megmarad a szabadságod.

Mára teljesen átalakult a házasság fogalma, ez már nem ugyanazt a "szent házasság"-ot jelenti mint anno.

Házasság szempontjából én 2 féle embert ismerek, egyik, akik nagyon fiatalon házasodnak, ők a naívok, a válóperes ügyvédek elsődleges jövedelemforrásai, a másik, akik tapasztalatokat gyűjtenek és kivárnak, egyetlen korlátjuk az idő...

pén. dec. 02, 2005 5:40 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő