Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: szomb. szept. 23, 2017 5:15 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
Gondolatok az igehirdetésröl 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Loisz írta:
---Időnként lehet evangéliumot is hallani tőlük...

:D

szer. okt. 22, 2008 11:00 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Loisz írta:
.

-Igen, ez a kulcsszó: "ha őszintén megtér Istenéhez". - Másként történt ez
az Ószövetség idején, és más a feltétele az "őszinte megtérésnek" az
Újszövetségben.--- Közbenjáró nélkül nem térhet meg az ember Istenhez.

"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az
ember Jézus Krisztus, aki váltságul adta önmagát mindenkiért tanubizony-
ságként a maga idejében."
1.Tim.2,5-6

Fél órával ezelőtt hallottam a Mária rádióban a beszámolót, hogy "október 19-án lezárult Lisieuxi Szent Teréz szüleinek, a Martin házaspárnak boldoggá avatási szertartása. Ez az ő mennyei születésnapjuk, mostantól fogva szabad az ő képeiket terjeszteni - eddig 15.000 ember kért belőle - és lehet hozzájuk fordulni, imádkozni közbenjárásért.
Az asszony apáca, a férj szerzetes szeretett volna lenni, de szülői tanácsra és isteni sugallatra összeházasodtak. 10 hónapig testvéri házasságban éltek, de a gyóntatójuk tanácsára ezt feladták, és a házasélet felé fordultak. Kilenc gyermekük született 13 év alatt. Négy kicsi meghalt, de öt lány felnőtt. Példamutató módon mind az öten apácának mentek."

A 19 éves lányommal hallgattuk - őszintén szólva ő ironizált a dolgon, de én komolyan elgondolkoztam ezen a híren. Hiszen sok testvérünk számára ez a megélt vallásgyakorlat része...

Ingola

---Köztudomásu, hogy a Mária rádió a RÓMAI KATOLIKUS egyház médiája.---Időnként lehet evangéliumot is hallani tőlük, de természetesen
tele van a dogmatikáikkal összefüggő hamis tanitásokkal.

-A bálványimádást Isten számtalan helyen megtiltja, a HK.94. kérdése
foglalkozik ezzel és cca 30 igével támasztja alá.

"Mi a bálványimádás? - Az, ha az ember az egy, igaz Isten helyett, aki
önmagát igéjében kijelentette, vagy még őrajta kívül is mást képzel, vagy
tartogat magának, hogy abba BIZALMÁT vesse." HK 95.

-A hamis tanításokért azok fognak felelni, akik hirdették és félrevezették
a népet.--Egy a közbenjáró Isten és ember között a Jézus Krisztus, aki
ezt megveti, Isten akaratát veti meg.

-A félrevezetett hivek számára a bálványimádás nem pozitívum, mert
nimádságuk nem jut el Istenhez,-- a megnyugvás önáltatás.- De hála
Istennek egyre többen olvassák a Bibliát és jönnek rá az igazságra.---

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz szer. okt. 22, 2008 11:03 am-kor.

szer. okt. 22, 2008 10:54 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Pozitív hozadéka csak a hívőre nézve van: a kézzel fogható dolgok kapaszkodóként szolgálnak, és megnyugtatják őket.

Én nem mondanám pozitívnak, hogy az efféle kézzel fogható dolgok nyugatatják meg a hívőt.

szer. okt. 22, 2008 10:50 am
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Kedves Ingola

Teljesen egyetertek veled, abban, hogy a feleloseg a papoke. Sok ember szerintem utana se nez, hallottam olyan velemenyeket, hogy o elmegyen meghallgatja a templomban amit a pap mond, es az jo neki. Nem bun utananezni az Irasban az elhangzott dolgoknak.

A bereai gyulekezet is igy tett:

Cselekedetek 17:11 - " Ezek pedig nemesb lelkűek valának a Thessalonikabelieknél, úgymint kik bevevék az ígét teljes készséggel, naponként tudakozva az írásokat, ha úgy vannak-é ezek. "

Miert is fontos ez? Lehetseg hogy a pap vagy a pasztor aki tartja a beszedet, rosszul mondja. Egy masik jo dolog, amiert megeri utanezni a dolgoknak, hogy jobban meggyozodunk arrol a temarol.

szer. okt. 22, 2008 10:47 am
Profil E-mail küldése YIM
Arany Listatag

Hozzászólás 
Kedves la Mer

Nagy kulonbseg akozott hogy tisztelsz valakit es akozott hogy imadkozol hozza. Ugyanilyen alapon imadkozhatunk az apostolokhoz is, hiszen ok is husegesek voltak, csak ez nem irason alapul. Valamilyen szinten imadatot mutatsz be azzal, hogy valakihez imadkozol.

Jezus ezt allitotta amikor megkisertette Satan: " Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj. " Csak neki szolgalj ...

Pal apostol egyik leveleben igy nyilatkozik: Efezus 6:18,19 " Minden imádsággal és könyörgéssel imádkozván minden időben a Lélek által, és ugyanezen dologban vigyázván minden állhatatossággal és könyörgéssel minden szentekért, Én érettem is, hogy adassék nékem szó számnak megnyitásakor, hogy bátorsággal ösmertessem meg az evangyéliom titkát ". Megjelenik, hogy kikert imadkozzanak az efezusbeliek, a szentekert, nem a szentekhez.

Janos apostol is erdekes szituacioba kerult: Jelenesek 19:10 " És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke."

Angyalok sem szabad imadni.

szer. okt. 22, 2008 10:32 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
mrscope23x írta:
Lehet hozzajuk imadkozni kozbenjarasert? Amint Loisz idezte, Jezus Krisztus a kozbenjaro, csakis o. Szerintem ez irasellenes, hogy ilyesmit terjesztenek a radioban. Csakis Istenhez lehet es szabad imadkozni.

Énszerintem is írásellenes, és egy csomó dolgot "kivesz" Isten kezéből ez az eljárás. De a felelősség nem a híveké, hanem a tanító papságé, ezért is nem kommentáltam a hírt. Olyasmire szólítják fel a híveket, amelyeknek semmiféle hatása nincs Istenre (jó esetben elnézi, és nem bosszankodik rajta). Pozitív hozadéka csak a hívőre nézve van: a kézzel fogható dolgok kapaszkodóként szolgálnak, és megnyugtatják őket.

Ingola

szer. okt. 22, 2008 10:25 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
A 19 éves lányommal hallgattuk - őszintén szólva ő ironizált a dolgon, de én komolyan elgondolkoztam ezen a híren. Hiszen sok testvérünk számára ez a megélt vallásgyakorlat része...

Meglehet, de nem gondolom, hogy pusztán ettől dícséretes lehet valamely magatartás; a bigottságot nem tartom érdemesnek az elismerésre. Mert nemcsak a materiális dolgokban kell mértékletesnek lenni, hanem a lelkiekben is.

Még talán annyit: 19 évesen én is ironizálnék a hír hallatán, így öregedőben csak a fejemet csóválom, hogy fiatal lányok önsorsukat rontják, ráadásul - akár tudatában vannak, akár nem - vétkeznek Isten teremtett rendje ellen.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára varjú szer. okt. 22, 2008 10:14 am-kor.

szer. okt. 22, 2008 10:03 am
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Lehet hozzajuk imadkozni kozbenjarasert? Amint Loisz idezte, Jezus Krisztus a kozbenjaro, csakis o. Szerintem ez irasellenes, hogy ilyesmit terjesztenek a radioban. Csakis Istenhez lehet es szabad imadkozni.

szer. okt. 22, 2008 8:17 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Loisz írta:
.

1.Tim.2,5-6

Fél órával ezelőtt hallottam a Mária rádióban a beszámolót, hogy "október 19-án lezárult Lisieuxi Szent Teréz szüleinek, a Martin házaspárnak boldoggá avatási szertartása. Ez az ő mennyei születésnapjuk, mostantól fogva szabad az ő képeiket terjeszteni - eddig 15.000 ember kért belőle - és lehet hozzájuk fordulni, imádkozni közbenjárásért.
Az asszony apáca, a férj szerzetes szeretett volna lenni, de szülői tanácsra és isteni sugallatra összeházasodtak. 10 hónapig testvéri házasságban éltek, de a gyóntatójuk tanácsára ezt feladták, és a házasélet felé fordultak. Kilenc gyermekük született 13 év alatt. Négy kicsi meghalt, de öt lány felnőtt. Példamutató módon mind az öten apácának mentek."

Ingola

szer. okt. 22, 2008 7:45 am
Platinum Listatag

Hozzászólás 
.

1.Tim.2,5-6

kedd okt. 21, 2008 7:06 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Lót vérfertőzéséhez:

Ezzel a félrelépéssel a történetnek még nincsen vége. A Moábitákat megátkozták a zsidók, mert Egyiptomból visszajövet nem kenyérrel és sóval fogadták a rokonságot. Gondolhatánánk, hogy itt a vérfertőzés büntetése...

Ehhez képest Ruth könyve így kezdődik: És lőn azon napokban, a mikor a bírák bíráskodának, éhség lőn a földön. És elméne egy férfi a Júda Bethleheméből, hogy Moáb mezején tartózkodjék; ő meg a felesége, és a két fia. (Ruth 1,1) És befogadják őket tíz évre - hadakozásról nem szól az ige. És moábita feleséget vesz mindkét fiú... (Néhány éven belül a papa és mindkét fiú meghal, ez mondjuk lehet intő jel).

De aztán az özvegyen maradt Ruth hazaköltözik az anyósával Betlehembe, az Úrnak szenteli magát, és hozzámegy Boázhoz.

És tőle, a moábitától fog származni Dávid...

Nekem ez a vargabetű azt üzeni, hogy lehet akármilyen bűnös az ember, ha őszintén megtér Istenéhez, akkor áldássá teszi őt... :)

Ingola

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ingola szer. okt. 22, 2008 7:27 am-kor.

kedd okt. 21, 2008 3:36 pm
Platinum Listatag

Hozzászólás 
mrscope23x írta:
Kedves Loisz

Elnézést kérek, csak meg vagyok szokva az angol billentyűzettel. A magyar billentyűzettel kicsit lasabban tudok írni. Azt irtam ott, hogy imádkozzunk, hogy tegye egységessé szívünket. Ezalatt azt értem, hogy ne legyen bennünk viaskodás. Ne kívánjunk olyat amit nem hasznunkra válna, vagy ne cselekedjünk olyat amit nem szeret Isten, mivel akkor már nem teljes szívvel szolgáljuk őt.

-Á, köszönöm, így már értem.-
Mostmár csak az a kérdés marad, - A Biblia szerint hogyan érhetjük el
azt, hogy "ne kivánjunk", "ne cselekedjünk" amit Isten nem szeret,---
és teljes szívvel szolgáljuk Őt.---Ez az élet csak Krisztusban érhető el.-

- A viaskodás alatt azt érted,
hogy ne legyen bennünk hit-harc ? Ez sajnos lehetetlen.-
Ha már ujjászületett
krisztushivők vagyunk,- a Sátán annál jobban támad bennünket,
ezért még több harcunk lesz, hogy megmaradjunk a hitben.
De ez szép harc,
Pál apostol szerint a "hitnek harca" az egyetlen szép harc, ezt irja Timó-
teusnak "Harcold meg a hitnek szép harcát"...

szer. okt. 15, 2008 12:42 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
Kedves Loisz

Elnézést kérek, csak meg vagyok szokva az angol billentyűzettel. A magyar billentyűzettel kicsit lasabban tudok írni. Azt irtam ott, hogy imádkozzunk, hogy tegye egységessé szívünket. Ezalatt azt értem, hogy ne legyen bennünk viaskodás. Ne kívánjunk olyat amit nem hasznunkra válna, vagy ne cselekedjünk olyat amit nem szeret Isten, mivel akkor már nem teljes szívvel szolgáljuk őt.

szer. okt. 15, 2008 9:59 am
Platinum Listatag

Hozzászólás 
mrscope23x írta:
Persze magatol erthetodo dolog, hogy nem tokeletes a szivunk, kovetunk el hibakat. A szemunk meglatja, a szivunk megkivanja, es akkor megszuletik a bun. Mennyire fontos is kovetni a krisztusi gondolkodast, miszerint orizzuk meg egyszerunek a szemunket, es mindig imadkozzunk Istenhez, hogy tegye egysegesse szivunket.

---Dehát magunktól nem tudjuk "követni" a krisztusi gondolkodást !!

Az utolsó előtti szót nem értem "egysegesse" - egységessé, vagy
egészségessé ? elirás, -vagy mit akarsz ezzel mondani ? Hm ?

kedd okt. 14, 2008 10:55 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
Persze magatol erthetodo dolog, hogy nem tokeletes a szivunk, kovetunk el hibakat. A szemunk meglatja, a szivunk megkivanja, es akkor megszuletik a bun. Mennyire fontos is kovetni a krisztusi gondolkodast, miszerint orizzuk meg egyszerunek a szemunket, es mindig imadkozzunk Istenhez, hogy tegye egysegesse szivunket.

hétf. okt. 13, 2008 1:59 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő