Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: kedd szept. 19, 2017 11:33 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Következő
Gondolatok az igehirdetésröl 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves la Mer,

Azt hiszem számodra nem újdonság, hogy én Károli "rajongó" vagyok. :)

Gyermekeimnek ezt olyanformán is igyekszem átadni, hogy Adventkor az örömüzenetet a Vizsolyi Bibliából olvassuk fel. Amelyben sok helyen szerepel a ma már csak fonetikai jelként használt "nyújtott" s betű is. A fiam úgy olvasta fel, hogy "szolgám fókákat igazgat" :)
("Mert lelke szenvedése folytán látni fog, és megelégszik, ismeretével igaz szolgám sokakat megigazít, és vétkeiket ő viseli." Ésa. 53,11)

Ingola

vas. jan. 13, 2008 9:25 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Végre sikerült megoldanom, hogy munkába menet az autóban is hallgathassam Bikádi László nagytisztelű úr igehirdetéseit.

Áldásként mindig a Filippi levél 4,7. versét idézi:

"És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban."

Ez nekem is nagyon kedves versem. Csak minden alkalommal, amikor a tiszteletes úr elmondja, megakadok azon a nyelvtani hibán, hogy "szíveiteket". Ugyanis a magyar nyelv szabályai szerint ez úgy volna helyes, hogy "szíveteket és gondolataitokat...", merthogy minden testvérnek csak egy szíve van, gondolatból viszont több is lehet lehet neki.

Ezt csak azért mondom el, mert ez az apró nyelvtani hiba minden alkalommal picit félreviszi a gondolataimat az igétől... :cry:

Ingola

szomb. jan. 12, 2008 2:16 pm

Hozzászólás 
Sziasztok!

:D

Csabesz

hétf. júl. 30, 2007 4:51 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
rosta írta:
Különben tényleg nem értem, hogy a kreacionistáknak miért kell szó szerint venni a teremtés történetet,...

Dehogy kell! Ez hit kérdése, hinni pedig nem kell.

Spurgeon-től, a nagy angol prédikátortól kérdezte egyszer valaki, valóban hiszi-e, hogy Jónást elnyelte a cethal, mire ezt a választ kapta: Ez van a Szentírásban; ha az állna benne, hogy Jónás nyelte el a cethalat, akkor azt hinném.

hétf. jún. 11, 2007 10:17 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
rosta írta:
3. A teremtéselméletnek vannak tudományos magyarázatai, amelyeket már itt is említettem a linkekben. Ilyen az Isten gondolatai című Templeton díjas könyv. És nem ilyen a Biblia által említett 6 napos teremtéstörténet. Amint ott olvasod a növények a második napon keletkeztek, például a gyümölcstermő fák, míg a nap csak a következő napon lett teremtve. Ez nemhogy tudományos, hanem napi, tapasztalati ellentmondás.

tulip írta:
Melyik az a gyumolcsfa, amelyik nem bir ki 1 azaz egy napot feny nelkul?

tavasz írta:
jaj, ugye ez nem komoly kérdés?
Ha ebből a logikából indulunk ki, akkor egyáltalán nem volt szüksége fényre, a teremtés szerint semmihez nem volt szükség semmiféle feltételre.
Ha így is működhetnének a dolgok, természeti törvények nélkül, akkor miért is kellett ez a rend, ok-okozati összefüggés, amit ma a természetben látunk? :roll:

tulip írta:
A kérdés nagyon is komoly. Ugyanis a 6 napos teremtés ellenzői ezt vetik ellene: Hamarabb, voltak nővények, mint a Nap. A Nap kell a fotoszintézishez, hogy bírták ki a növények? S erre a válasz az, hogy 1 napig kellett kibírni. (S akkor még megengedőek is voltunk)

Most már csak az a kérdés, hogyha az első megteremtett dolog a világosság volt, és ezzel elválasztotta a sötétséget a világosságtól Isten, majd jött az éjszaka, és az első nap reggele, akkor mitől volt a világosság, és mitől volt a nappal az első napon, ha még nem volt Nap, és semminémű égitestek nem voltak az égbolton, és a Földet is csak az első napon teremtette Isten? A nappalnak, és a világosságnak az egyedüli okozója, hogy van egy Föld, amely forog a Nap körül. A nappal hordozója a Föld később lett megteremtvve, mint a reggel, és a Nap a második napon volt megteremtve. Látható, hogy nem szószerint kell értelmezni a teremtéstörténetet, hanem jelképes volta szerint. Mint ahogy a Lót felesége sem nátrium cloriddá bálványozódott, hasonlóképpen itt sem kell tudománynek mondani Isten hatalmas teremtésének hat napos leírását.

Különben tényleg nem értem, hogy a kreacionistáknak miért kell szó szerint venni a teremtés történetet, és miért kell a Bibliát tudományos műnek tekinteni, mint ahogy a tulip tekinti. Egyes vallásos zsidó tudósok azt állítják, hogy a Biblia Isten kódolt könyve, amelyből, ha ismernénk a kódját, akkor minden a világon megtudható lenne belőle. A múlt, a jelen, és a jövő is. Valami ilyesmit érzek a kreacionistáknál is...

szomb. máj. 26, 2007 6:16 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
jajoka írta:
Az jutott eszembe, hogy a hit magában hordoz egy olyan bizalmat, ami szinte szükségtelenné tesz további kérdéseket.
A kételkedés =bizalmatlanság= hitvesztés=halál

Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való. Kol. 2,8

csüt. máj. 24, 2007 5:12 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Sóly, 2007. 05. 20. írta:
Ahol azt tanították a gyerekeknek, hogy ezt a világot Isten teremtette. És hogy ez milyen butaság. És amerikai kutatók nyilatkoztak róla, hogy igen, ez a primitív, buta embereknek a nézete.

Szerintem a teremtéstörténet elfogadása a hit körébe tartozik, nem a tudományéba.
A hit ellentéte a hitetlenség, a tudásé pedig a tudatlanság (butaság). Ez két külön dimenzió.

Ha nem így lenne, már az összes hitetlen istentagadó megkapta volna a Nobel díjat. A gyakorlati tapasztalat viszont éppen az ellenkezőjét látszik alátámasztani: a legnagyobb hangú ateisták átlagos tudásszintje igencsak mélyröptű (avagy magasan szántó)...

csüt. máj. 24, 2007 5:02 pm
Kiemelt Listatag

Hozzászólás 
Az jutott eszembe, hogy a hit magában hordoz egy olyan bizalmat, ami szinte szükségtelenné tesz további kérdéseket. Ahogy a szüleinktől nem kérek bizonyítékot arra, hogy valóban az ő gyermeke vagyok, úgy nem keresek bizonyítékot arra, hogy Isten teremtette a körülöttünk lévő világot. Elhiszem, mert ezt hozza tudomásomra az ő szava a Biblia. Tudom hogy ő olyan hatalmas, hogy nincs szükség kételkedni.
A kételkedés =bizalmatlanság= hitvesztés=halál

hétf. máj. 21, 2007 7:51 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Amúgy meg a világ legszélsőségesebb embere Jézus volt :)

A farizeusok szerint minden bizonnyal, de érdekes lenne tudni, mi volt róla a korabeli liberálisok (szadduceusok) véleménye. :wink:

kedd máj. 08, 2007 3:38 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
-8.38... nem vádolhatsz engem szélsőjobboldalisággal :)))

Másmilyen szélsőségességgel sem vádollak, mert - mint azt szélsőségesektől tudjuk - szélsőségesség nem létezik. :)

kedd máj. 08, 2007 3:04 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
A -8 baloldaliság az kb. akkor is megvolt már.

Húha! Azt Thürmer Gyula is megirigyelné... :wink:

kedd máj. 08, 2007 2:41 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Hát legalábbis illusztris társaság...

Nem emlékszem pontosan, de mintha Voltaire-ről olvastam volna, hogy azt mondta egyszer, nem bánja, ha a pokolra kerül, mert ott legalább nem lesz unalmas társaság. :D

kedd máj. 08, 2007 2:35 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Valahol én is az Ő környékükön voltam, amikor megcsináltam a P.C. tesztet... hehehe...

kedd máj. 08, 2007 2:26 pm
Profil Honlap
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Ennek ugyan nagyjából annyi köze van ahhoz, amit írtam, mintha azt mondtad volna, hogy itt nem esik annyit az eső, de mindegy...

kedd máj. 08, 2007 8:08 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Majd ha szülni tudnak és szoptatni, akkor Anyák napján róluk is egyenlő mércével fogok beszélni. :)

Pár évvel ezelőtt június elején jártam Brüsszelben, s egy nagyon kedves plakátot láttam, ami ott a hónap második vasárnapján szokásos Apák napjára készült. Egy bájos, copfos, tíz év körüli kislány mosolygott le a poszterről, alatta a felirat: Mercí papan!

kedd máj. 08, 2007 7:28 am
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Következő