Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: hétf. nov. 20, 2017 3:07 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Gondolatok az igehirdetésröl 
Szerző Üzenet
Arany Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Szabad-e lopott dolgot ajándékozni?

Csak nem illegálisan letöltött mp3-ra gondolsz? :)

vas. nov. 06, 2005 4:48 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Idézet:
Hogy a fenébe csinálja azt egy lelkész, hogy elmegy politizálni és nem bújik farkasbőrbe?

Sehogy. Nézd meg a szerepléseit azoknak, akik megpróbálták. Nem véletlen, hogy 2000-ben a zsinat úgy határozott, függessze fel a lelkészi szolgálatát, aki politikai pályára lép. A katolikus egyház egyáltalán nem engedi a papjainak a poltikusi tevékenységet. Ha semmi másban nem is, ebben egyet tudok velük érteni. :) [/quote][/code]

kedd nov. 01, 2005 3:17 pm
Profil E-mail küldése
Arany Listatag

Hozzászólás 
Értettem. :)

Jó tanulást!

kedd nov. 01, 2005 1:44 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
Csak Őszinte voltam.

De ne izgulj, olyankor, mindig jól megkapom a magamét! És utána persze őrült mód szégyellem magam!

Ha nem hinnék, nem bíznék és nem lennék hűséges, már rég nem lennék itt!

kedd nov. 01, 2005 1:23 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Amikor igazán kellene, akkor mindig a saját fejem szerint szoktam működni.

Ha ez vígasztal, sokszor én is. De utána jönnek az újabb jelek, amikből kiderül, hogy jól vagy rosszul cselekedtem-e. Ezekből tanulok.

Mindig újabb és újabb leckéket kapunk, nem szabad megijedni, ezek formálnak minket. És minden azon múlik, mennyire erős, mennyire megingathatatlan Belé vetett hitünk!

kedd nov. 01, 2005 1:14 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Én már annak is örülnék, ha egy-egy pillanatra hűséges tudnék maradni Hozzá... Csak amikor már épp azt hiszem, hogy sikerült, akkor jön a kövekező pálya, nehezített poénosabb akadályokkal...

Ha hiszel Benne, akkor bíznod is kell Benne!

kedd nov. 01, 2005 1:00 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
"...minden egyes pillanata az életünknek igenis egy cél felé halad. Ez a cél talán nem ismert számunkra, de ugyanakkor van egy Mennyei Atya, aki elhatározta, hogy honnét és hová akar eljuttatni bennünk egyénenként..."

"...Van Valaki, van Valami, van egy Erő, amely újra fel tud tölteni bennünket hittel, reménnyel. Amely azt mondja, hogy ne aggódjatok, ne aggodalmaskodjatok!..."

Mikor valami rossz dolog történik az életünkben, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a Jóisten magunkra hagyott minket, egyedül maradtunk.
Pedig dehogy! Épp ellenkezőleg! Minden egyes, általunk rossznak ítélt momentuma életünknek csak egy újabb jel, egy újabb iránymutatás. Hisz Istenünk minden percünket követi, és ha bizonytalannak véli gondolatainkat, tetteinket, egyből megmutatja számunkra a helyes utat, melyen az általa -részünkre- kijelölt cél felé haladhatunk. Épp ezért Belé vetett hitünk, bizalmunk, hűségünk egyetlen egy pillanatra sem inoghat meg!!!

kedd nov. 01, 2005 11:26 am
Site Admin

Hozzászólás Gondolatok az igehirdetésröl
Akkor mégiscsak jól mondtam... Nem az egyes ember elkövetett bűneit vátotta meg, hanem az ember még el nem követett bűneit előzi meg. A korábbiakat meg ne is firtassuk, legfeljebb jóvátenni szabad őket, "megváltani" nem.

Ezekszerint rosszul gondoltam, hogy hogy gondoljátok ;)

Bikádi László 2005. aug. 23. 16:53 | Válasz | #11

Örülök, hogy ennyi gondolatot ébresztett a prédikációm. :-)

BLK

© la Mer 2005. aug. 23. 07:52 | Válasz | #10

Ha már a keleti mondásoknál tartunk, én is tudok egyet:
a guru, a szellemi tanító, felelős a saját hibáiért, helytelen viselkedéséért. Az viszont már a tanítvány felelőssége, ha hagyja magát félrevezetni. Mindketten hibásak tehát, ha ezért lesz eredménytelen a munkájuk. A tanítvány azért hibás, mert túlságosan kritikátlan, odaadó, szófogadó, vakon követi a gurut, egy másik személyt. Ez mindig nagyon ártalmas, önveszélyes viselkedés. Másrészről viszont a mester, a szellemi vezető, azért okolható a közös kudarcért, mert hiányzik belől az együttműködési készség, a tisztesség, amely ilyen helyzetben megóvná őt attól, hogy kárt okozzon másoknak.

...mondta a dalai láma.

© la Mer 2005. aug. 22. 14:14 | Válasz | #9

Tudtátok-e, hogy a nagy francia forradalom után szellemi helyett fizikai táplálkozásra használták a Notredamot... (lásd még zabálás).

© la Mer 2005. aug. 22. 14:09 | Válasz | #8

Ez komoly, hogy pénzváltó meg ajándékshop van a prágai templomban????????
Ez olyan, mint nálunk Ungváron, amikor számítógép meg tornaterem volt benne...

© la Mer 2005. aug. 09. 13:49 | Válasz | #7

Már többször hallottam azt, hogy a keresztyéneknek nem a bűnöst kell gyűlölni, hanem a bűnt. Nekem ezzel problémám van. Ugyanis szerintem nem lehet a bűnt gyűlölni, több okból sem.
1. Nem létezik bűn, csak helytelen világlátás, rossz megszokás, előnytelen körülmények, gyengeség, tévedés és néhány pszichiátriai eset.
2. A gyűlölet egy alacsonyszintű, ösztönös érzés, ami ennél fogva nehezen irányítható és könnyen célt téveszt. Lehet helyteleníteni valamit, lehet tenni ellene, meg lehet ítélni, lehet, hogy nem tetszik az, amit valaki csinál, de ez tudatos jelenség, messze van a gyűlölettől és a haragtól, ami még ártalmas is az ember saját egészségére.

© la Mer 2005. aug. 01. 14:53 | Válasz | #6

Talán csak én vagyok így vele, de kicsit igazságtalannak tartom a mostani prézikációt...

Ugyanis elmondom, hogy én miért nem jártam eddig templomba...

Az úgy kezdődött, hogy Ungváron születtem. Aztán néhány hónappal később talán megkereszteltek apám szülővárosában. Nem tudom, hogy igaz-e, mert szüleim nem lehettek jelen, egyébként pedig tilos volt a keresztelés. Emiatt papírom sincs róla. Szüleim néhány hónappal később elváltak, "keresztszüleim" pedig apám ismerősei voltak, állítólag az egyik annyira kommunista, hogy eredetiben olvasta Lenin műveit.

Na, ez volt sokáig az egyetlen templom-élményem. Csak időnként mentünk be hűsölni egy-egy templomba, amikor meleg nyári napokon városnézni voltunk Magyarországon.

Otthon anyám mindig rámszólt, hogy ne nézzek a nyitott templomajtó felé, mert nemmessze volt a munkahelye, és egy rossz nézés is elég lett volna, hogy kirugják.

Lehet ezért őt hibáztatni, de én nem tenném, mivel így jónéhány leendő hívő egyáltalán létezik. Nemlétező embereket pedig igencsak nehézkes térítgetni...

Legutolsó templomélményem is elég mély nyomot hagyott bennem:
Nemrégiben problémáim voltak a magánéletemben. Gondoltam, kellene egy hely, ahol elgondolkodhatok kicsit rajtuk. Mentem épp hazafelé, hát látom, felújították a Szent István Bazilikát. Gondoltam, megnézem, még úgyse láttam.
(Nagyon szép.)
Megláttam a mécseseket, amiket az emberek szoktak ott gyújtani, gondoltam, én is gyújtok egyet. Ritkán szoktak Istentől kérni, de akkor nem láttam más megoldást. Elnézegettem a lángját, és megláttam a többi pici lángot, mindegyikben valamilyen kétségbeesett kérés... Hirtelen elszégyelltem magam, hogy mit akarok én itt az én hülyeségemmel, másoknak sokkal több bajuk van...
Leültem egy padra, és felocsudtam: kis sárga ferdeszemű fényképezőgépek mosolyogtak körülöttem...

Állatkert avagy mit keres BigBrother a templomokban?

© la Mer 2005. aug. 01. 14:18 | Válasz | #5

Tegnapelőtt kaptuk ajándékba, úgyhogy valószínű az Úristennél is ez lehet a téma reggelinél... :)
Emiatt nem volt időm még elolvasni, de már így ránézésre is érdekesnek tűnik. És vannak benne a rendszerváltás utánra vonatkozó részek is, azt mondja.

Válasz 'H.Zsuzsanna' üzenetére (#4)

H.Zsuzsanna 2005. aug. 01. 14:05 | Válasz | #4

Megnéztem, még mindig időszerű a téma! és pont passzol a vasárnap elhangzott prédikációkhoz.

Az előszót be is másolnám:

"Hiánypótló, izgalmas írást vehet a kezébe az olvasó, amely egyetlen kötetben, szakszerűen és olvasmányosan mutatja be a kommunista kor egyházának életét 1945-1990-ig. A könyv képet ad az egyházüldözés 1945-60 közötti időszakáról. Megrázó fejezeteket olvashatunk a kor vértanúiról, hitvallóiról, egyházának életéről. Új szempontokat nyújt az 1960-90-ig tartó rész. Ezekről az évtizedekről az egyetemi szintű történelemkönyvek is úgy írnak, mintha a növekvő vallásszabadság időszaka lett volna. A szerző ezzel szemben bemutatja e kor híveinek, papjainak, főpapjainak szorongatott helyzetét; miközben szól az élő egyházról is. A kötet második részében kiemelt helyet kap a papi-ügynök téma, annak háttere és fogalomzavarai. Sok ma felvetett kérdésre kapunk választ. Korabeli fényképek, állam-biztonsági okiratok és titkosrendőrségi fotók teszik érdekessé a művet. A szerző, dr. Tomka Ferenc egyetemi tanár, plébános. Végigélte a kort, mint teológiai tanár, és egyidejűleg, mint kisközösségi vezető: hiteles tanúként mutatja be a "földfeletti" és a "föld-alatti" egyház életét. Miközben a múltat szemléli, meghívja az olvasót, hogy éljen ma tiszta emberként; és legyen ily módon egy testvéri, párbeszédre épülő jövő alakítója."

© la Mer 2005. aug. 01. 13:52 | Válasz | #3

Tomka Ferenc: Halálra szántak, mégis élünk!
Egyházüldözés 1945-1990 és az ügynök-kérdés

Olvastátok?
Az előszó szerint autentikus személytől valódi tényekkel illusztrált átfogó képet ad a kor római katolikus egyházának helyzetéről.

© la Mer 2005. júl. 14. 13:23 | Válasz | #2

Gondolataim a "Áldozócsütörtök Hajmáskér 2004." nyomán.

> S mivel az emberiség lakhelye a Föld, épp ezért leglogikusabb mindannyiunk számára, hogy úgy képzeljük, hogy a földhöz képest van lent vagy fönt valami.
Leginkább a szülőhelye, attól távolodva egyre kevésbé lakóhelye. Valóban, ha a Marsról kell visszatérni, akkor még egy Szibériának is tud örülni az ember...
A hinduk is 3 párhuzamos világot ismernek, de ők ki is mondják, hogy azok mind itt vannak... Nem lehet véletlen.

> Hogy a test levetése, amit mi halálnak hívunk, az nem tragédia. Kiteljesedés.
Felelőtlenségnek is nevezhetem, hogy az ember megfeledkezik földi kötelességeiről. A multkor, amikor azt álmodtam, hogy ott voltam Isten előtt, és megkért, hogy egyesüljek vele, éreztem, hogy ez egyúttal a halálomat, az "én" létezésének végét jelentené. Ami bennem lélek van, az belevegyülne a "közösbe", ezáltal az én "bűneim" Istent is beszennyeznék. Akkor mondtam Neki, hogy "Nem". Még nem, először meg kell tisztulnom annyira, hogy nagyon ne ártsak neki. Azóta keresem a módját. Addig megmaradok Tőle független létezőnek.

> az elmúlás hozza meg a kiteljesedést
És a kiteljesedés magában hordozza az elmúlást, legalábbis az álmom szerint. -> Az élet a tökéletlenség bizonyítéka.

> most nem tudom mit mondjak róla. Nem voltam ott.
Az a probléma, hogy a mai világban racionális érvelést követelnek meg tőlünk, és ilyen irracionális dolgokat nem lehet racionális érveléssel alátámasztani. Racionális gondolkodással egyedül a materializmus vezethető le. Ezért keveredek mindig önmagammal ellentmondásba, amikor megpróbálom valakinek elmagyarázni, hogy miben is hiszek.

> az sem véletlen, hogy akik az ünnepeinket meg akarják szentségteleníteni, akik munkanapokká teszik őket, azok közül nagyon sokan ezt tudják. És figyelnek a napokra és az órákra, hogy akkor és ott, amikor különlegesen figyelni kéne az Istenre, akkor ne tehessék meg.
Egyszer iskolánkban, ortodox húsvét vasárnapra kommunista munkavasárnapot szerveztek. Én nem mentem el. Mert útáltuk a kommunkstákat, az oroszokat, stb. Másnap osztályfőnöki órán kiállítottak az osztály elé (én voltam az egyetlen), és az osztályfőnök gúnyosan a szemembe mondta: "Jól ünnepeltél tegnap?" Én meg magamban akkorát röhögtem: "Nem nyert! Nem tudod, hogy a mi húsvétunk egy héttel korábban volt? :)"

Bikádi László 2005. jún. 19. 13:25 | Válasz | #1

Kedves Látogatóink!
Ha meghallgattátok a letölthető prédikációkat, megtisztelnétek, ha ezen a fórumon leírnátok, mit indított meg bennetek. Van ami kimaradt? Esetleg meg kellene jobban magyarázni, stb...
A prédikátor :-)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára admin hétf. szept. 19, 2005 8:46 am-kor.

kedd szept. 13, 2005 2:39 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19