Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: pén. nov. 17, 2017 10:05 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Sátántopik 
Szerző Üzenet
Arany Listatag

Hozzászólás Re: Sátántopik
Az Istenkeresők Globális Egyháza szerint nem létezik se Jóisten, se pedig Sátán. Ez eleve a dualizmusnak a melegágya. Az egyetlen és valóságos Isten a Folyamatosan Változó Szellemi Való, ami nemcsak a jónak, de a gonosznak is a szellemi forrása. Mint tudjuk, Isten az ember lelkét a saját pillanatnyi képére teremti meg. Így születhetett meg a bűntelen Názáreti Jézus, és természetesen az az Aleister Crowley is, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát.

kedd ápr. 27, 2010 7:45 am
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
Kedves Loisz!

Nagyon jó, hogy vagy nekünk! :-)

És teljesen egyetértek veled sátánügyben is.

Egy dolog azért mégis gondolkodóba ejt... Károli minden egyes alkalommal nagy betűvel írja a Sátán nevet. Tulajdonnév.

Nem szabad alábecsülnünk...

Tisztelettel:

Ingola

-Kedves Ingola !

Köszönöm kedves soraidat !

Én is örülök, hogy itt lehetek Veletek és megbeszélhetjük egymással
gondolatainkat, kérdéseinket, aggodalmainkat... :)

-A sátánügyben, már mint a névhasználatban a nagybetü, vagy kisbetü...
az nem egyértelmüen Károli szerinti Sátán.- Pld. Péter apostol azt irja
(ami ugyancsak a Sátánra utal), "... ellenségetek, az ördög, mint orditó
oroszlán szertejár, keresve kit elnyeljen". - Használatos a diabolus
kifejezés is (lat.gör.), ami szintén kisbetü... Persze, a szövegkörnyezettől
függően, ha a "főangyalról" van szó, aki levettetett a földre, természete-
sen a nagybetüs Sátán.

-És az is igaz,- bizony nem lebecsülendő ELLENSÉG- Jézus szerint: "em-
berölő és hazugság atyja...." - Nagyon egyetértek Veled.- És még
hozzáteszem, amire felfigyeltem egy lelkipásztori igehirdetésben.

-"Ha kisért bennünket -embereket- a Sátán, mi ne álljunk vele szóba !
Azt se mondjuk, hogy: Távozz tőlem Sátán ! Ezt csak Jézus mondhatta,-
mert Ő LEGYŐZTE !!! " - Nagyon segitett nekem ez a tanács, mert előtte
én is beleestem az emlitett hibába,--- persze, eredménytelenül,- és annál
jobban kisértett.-

-Szivből mondhatom, amióta CSAK JÉZUSHOZ menekülök a Sátán elől,--
Ő mindég elrejt és megszabadit !!! Soli Deo Glória !

Szeretettel
Loisz

hétf. okt. 06, 2008 10:59 pm
Arany Listatag

Hozzászólás 
Jelenesek 7:3,4 - " Ezt mondván: Ne ártsatok se a földnek, se a tengernek, se a fáknak addig, míg meg nem pecsételjük a mi Istenünk szolgáit az ő homlokukon. És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.
Es kesobb pedig felsorolja a 12 torzs nevet: Juda, Ruben, Gad, Aser, Naftali, Manasse, Simeon, Levi, Issakar, Zebulon, Jozsef, Benjamin. Ezek nem lehetnek a test szerinti Izrael torzsei, mivel Jozsef torzse sohasem letezett, Efraim es Dan torzset pedig nem tartalmazza a felsorolas, tovabba a levitak a templomi szolgalatra voltak kivalasztva, de nem szamitottak oket a 12 torzshoz - lasd 4Mozes 1 az egesz resz.
Egy nagy osszeszamolasrol beszel ez a fejezet. Lathatjuk hogy minden torzsnek mas letszama, persze azok letszama akik harcba mehettek eleg nagy.

Ezert nem jelkepes ez a 144.000.

hétf. okt. 06, 2008 2:01 pm
Profil E-mail küldése YIM
Arany Listatag

Hozzászólás 
Kedves Ingola

Azzal kapcsolatban, hogy kivalasztott vagy-e vagy sem. Janos apostol a Jelenesek 14:1-4 terjedo versekben lathatjuk azok szamat akik el vannak pecsetelve egi eletre, vagyis 144.000. Ellenben a Jelenesek 7:9 verse beszel egy megszamlalhatatlan sokasagrol akik a tron elott allnak es dicsoitik az Urat. A Biblia errol a ket csoportrol beszel, akik megmenekulnek es akik fel lesznek tamasztva az ezer ev soran. A Mate 22:14-ben Jezus arrol beszel, hogy sokan vannak a hivatalosak de kevesen a valasztottak. Ebbol is kiderul hogy szamhoz vannak kotve az egi remenysegu emberek.

hétf. okt. 06, 2008 9:41 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves Loisz!

Nagyon jó, hogy vagy nekünk! :-)

És teljesen egyetértek veled sátánügyben is.

Egy dolog azért mégis gondolkodóba ejt... Károli minden egyes alkalommal nagy betűvel írja a Sátán nevet. Tulajdonnév.

Nem szabad alábecsülnünk...

Tisztelettel:

Ingola

vas. okt. 05, 2008 9:37 pm
Platinum Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
la Mer írta:
Azt hiszem, át kellene neveznem ezt a topikot... "Sátán nélkül nincs élet"-ről "Sátántopik"-ra...

Egy kérdésen rágódtam régen, de akkor még nem tudtam, hogy tökéletes békességben és boldogságban is elképzelhető élet, nem csak az állandó harc jelenti az életet...

Sőt, Istentől a tökéletes békét és boldogságot kapjuk, és Ő maga az Élet...

Remélem, az átnevezés után is megtaláljátok...

Igazad van kedves la Mer a tökéletes boldogsággal. De arra várni kell
addig, amit meg nem halok.
És elszomorít a gondolat, hogy nem tudom, a kiválasztottak között vagyok-e. Sőt, még az is megeshet, hogy valahogyan mégis bejutok, de odabenn kiderül, hogy nem megfelelő a ruházatom, és kihajítanak... :cry: (Bemenvén pedig a király, hogy megtekintse a vendégeket, láta ott egy embert, a kinek nem vala menyegzői ruhája.
És monda néki: Barátom, mi módon jöttél ide, holott nincsen menyegzői ruhád? Az pedig hallgata.
Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.
Mt. 22,11-13)

A legbájosabb ebben a példázatban, hogy az illetőnek magától eszébe sem jutott volna elmenni a menyegzőbe, de a király parancsára "begyűjték" őt is a szolgák az úton, a többiekkel együtt. Aztán megszégyenítették, összekötözték és kihajították... :roll:

-Kedves la Mer !

Csak üdvözölni tudom a változtatást !!! Veled együtt örülök, mert csak a
kisbetüs életben uralkodik a sátán !!! -- A nagybetüs ÉLET: KRISZTUS !
mert Ő legyőzte a sátánt és ÖRÖK életet ad annak, aki elfogadja Őt !

(Csak most vallom be, hogy az én szememet
már régen szúrta az előző elnevezés, de nem
"mertem" beleszólni a Te cimzésedbe...)

Ezért duplán örülök ! :)

Szeretettel
L.

-Kedves Ingola!

Amennyiben "komoly" a véleményed,--- :( szeretném felhivni a figyel-
medet, hogy CSAK annak nem volt mennyegzői ruhája, akit ezért meg-
szégyenitettek.--- A TÖBBIT is az útról gyüjtötték be,--- és hogy, hogynem, nekik volt mennyegzői fehér ruhájuk... :wink: Gondolom azért, mert ők elfogadták a felkinált "fehér" ruhát, mig az az egy NEM.-

Büszkeségből ? - "jó vagyok én igy, ahogy vagyok, ha már becitáltak..."
vagy "szüknek" érezte... vagy,... még sok-sok oka lehet annak, ha nem
fogadjuk el a felkinált fehér ruhát...

Szeretettel
L.

vas. okt. 05, 2008 2:18 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Azt hiszem, át kellene neveznem ezt a topikot... "Sátán nélkül nincs élet"-ről "Sátántopik"-ra...

Egy kérdésen rágódtam régen, de akkor még nem tudtam, hogy tökéletes békességben és boldogságban is elképzelhető élet, nem csak az állandó harc jelenti az életet...

Sőt, Istentől a tökéletes békét és boldogságot kapjuk, és Ő maga az Élet...

Remélem, az átnevezés után is megtaláljátok...

Igazad van, kedves la Mer a tökéletes boldogsággal. De arra várni kell addig, ameddig meg nem halok. És elszomorít a gondolat, hogy nem tudom, a kiválasztottak között vagyok-e. Sőt, még az is megeshet, hogy valahogyan mégis bejutok, de odabenn kiderül, hogy nem megfelelő a ruházatom, és kihajítanak... :cry: (Bemenvén pedig a király, hogy megtekintse a vendégeket, láta ott egy embert, a kinek nem vala menyegzői ruhája.
És monda néki: Barátom, mi módon jöttél ide, holott nincsen menyegzői ruhád? Az pedig hallgata.
Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.
Mt. 22,11-13)

A legbájosabb ebben a példázatban, hogy az illetőnek magától eszébe sem jutott volna elmenni a menyegzőbe, de a király parancsára "begyűjték" őt is a szolgák az úton, a többiekkel együtt. Aztán megszégyenítették, összekötözték és kihajították... :roll:

szomb. okt. 04, 2008 10:21 am
Arany Listatag

Hozzászólás 
Ertelem szeruen ezt ecseteli a Biblia. Latom nagyon jo Biblia ismereted van. Ritka az olyan ember aki elmondhatja ezt magarol. Jo ilyen tarsasaggal beszelgetni, meg ha nem is eloben, de jo itt lenni. Szeretek beszelni az emberekkel ilyen temakrol.

pén. okt. 03, 2008 1:01 pm
Arany Listatag

Hozzászólás Lucifer vajon Satan?
Sziasztok

Ezzel az idezettel kapcsolatban, mit gondoltok, hogy a hajnalcsillag kire utalhat? Vajon tenyleg Satanra? Honnan lehet tudni hogy Satan neve regen Lucifer volt? Az idezet az Ezsaias 14 reszebol van. Itt arrol beszel hogy a sirgodorbe fog kerulni ez a hajnalcsillag. Ha jol tudom oda csak halando emberek kerulnek. Satan tudtommal szellem.

Udv nektek
Norbi

pén. okt. 03, 2008 10:51 am
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
Íme egy részlet az "Exultet" himnuszból, melyet katolikus testvéreink minden Húsvét éjszakáján énekelnek, s melynek eredetet kb. a második századra nyúlik vissza (onnan már vannak írott források):

[...]
Flammas eius lucifer matutinus inveniat:
Ille, inquam, lucifer, qui nescit occasum:
Christus Filius tuus,
qui, regressus ab inferis, humano generi serenus illuxit,
et vivit et regnat in saecula saeculorum.
[...]

Találja égve lángjait a Hajnalcsillag (a hajnali Lucifer):
Az a Hajnalcsillag (Lucifer), mely nem ismer lenyugvást:
Krisztus, a Te Fiad
Aki a halálból feltámadva felragyogott szelíden az emberi nemnek,
és él és uralkodik mindörökkön örökké.

Üdv mindenkinek:
Nyika

hétf. júl. 23, 2007 3:36 pm
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Néhány helyesbítés Laura hozzászólásához, a még tisztábban látás végett:

Amit Laura leírt a Sátán eredetéről, az valójában egy mítosz: Isten a Sátánról semmi konkrétumot nem jelentett ki a "születésével" és az eredetével kapcsolatban. A Bibliában egy szó sincs arról, amit mi a "bukott angyal" mítoszaként ismerünk, s amit Laura itt leírt.

Lucifer Jézus Krisztus neve volt az Őskereszténységben! Lucifer (=Fényhozó) eredetileg a Hajnalcsillag neve, s jól érthető okból a kora keresztények Jézussal azonosították.

A "sátán" szó az Ószövetségben eredetileg "ellenséget" jelentett, később konkrétabban Izráel ellenségeit. Ezért vette fel az "Isten népének ellenségei" után az "Isten ellenes hatalmak" jelentését.

Volt olyan jelentése is a közigazgatásban (az ellenség szinonímájaként), hogy "ellenlábas", azaz "vádló": mai szóhasználatban "ügyész" (ez feltehetően még ősibb jelentés). Jób könyvében, ahol egy ősi elképzelés szerint Isten egy földi bíráskodó testülethez hasonló, ám égi törvényszéken ül, a sátán nem a Krisztus által emlegetett Isten ellenes valaki, hanem egyszerűen a vádat képviselő személy, aki mellesleg engedélyt kap arra Istentől, hogy vádjai igazolására próbára tegye Jóbot.

Üdv mindenkinek:
Nyika

hétf. júl. 23, 2007 9:00 am
Kiemelt Listatag

Hozzászólás Sátán nélkül nincs élet
Elnézést, hogy megint egy régi témát rángatok elő, de ha valaki esetleg ide téved, nem árt, ha tényszerű dolgokat is talál a témáról.
Tehát:
A Sátán eredetileg maga is angyal volt, oltalmazó kerub, akit mint angyalt Isten jónak teremtett. De nem tartotta meg eredeti tisztaságát, mert szívében felfuvalkodott, és Istennel egyenlő akart lenni. Ezért kárhozatra jutott, és az angyalok harmadrészét is fellázította. Kivettetett a mennyből, ő a levegőbeli hatalmasság fejedelme. Mindazonáltal beléphet a mennybe, ő az, aki folytonosan vádolja Isten előtt a választottakat. Jézus a kereszthalál által legyőzte, az idők végén a tűz és kénkő tavába vettetik, mely neki és az ő angyalainak készíttetett.
A Biblia a következő neveken említi:
-Sátán: ellnkező, ellentmondó
-ördög: görögösen démon
-ama gonosz
-alá esett fényes csillag, hajnal fia: Lucifer
-atyánkfiainak vádolója
-a mélység angyalainak királya
-az ember Fiának ellensége
-az egész föld kerekségének elhitetője
-Béliál
-Belzebub
-bűnbe esett angyal
-engedetlenség fiaiban munkálkodó lélek
-e világnak lelke
-gonoszság lelke
-e világ fejedelme
-e világnak istene
-ez élet sötétségének világbírói
-fejedelemségek és hatalmasságok
-hazugság atyja
-kígyó
-kísértő
-magát világosság angyalának tettető
-nagy veres sárkány
-ordító oroszlán
-tisztátalan lélek

Az ördög a kísértések által minden embert fogva tart, akik még nem lettek szabadok Krisztus által.
Az utolsó időkben jelenik majd meg az Antikrisztus, magyarul Ellenkrisztus. A Sátán ővele akarja azt a helyet betölteni, melyet Isten az ő Krisztusának szánt.
A Biblia beszél még az ördögűzésről, vagyis a gonosz szellemek kiűzéséről. Az így megszabadult emberek betegségekből gyógyultak meg, és helyreállt az Istennel való kapcsolatuk.

Még hosszasan lehetne beszélni a témáról, de a helyes látáshoz szerintem ennyi elég. Számunkra fontosabb, hogy megismerjük Isten terveit és szándékait az életünkre nézve, és minden igyekezetünkkel annak dicsőségét munkáljuk, aki a halálból az életre vitt át minket az Ő Fia által.

szer. márc. 07, 2007 1:47 pm
Profil E-mail küldése
Hozzászólás 
Ajánlom nektek a glenbenton.blogol.hu oldalt itt elég nyíltan olvashattok a sátánról és a sátánizmusról.Folyamatosan frissül és sok érdekesség van!

szomb. ápr. 01, 2006 9:03 pm
Hozzászólás 
Végül is ki a föld Úra Isten vagy a Sátán?

kedd márc. 28, 2006 6:05 pm
Hozzászólás 
Aki elfogadja Isten igazságát tiszta szívből és teljes elméből. Aki megcselekedi az igét. Nem elég az, hogy hiszek meg is cselekszem.

szer. márc. 15, 2006 9:34 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő