Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: szomb. szept. 23, 2017 5:32 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Meghallgatlak... 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Jó régen jártam erre
HajduM írta:
Üdvözlet mindenkinek.

Jó régen jártam erre, ahogy látom.
És ha jól látom, eltűnésem óta nem is született ebben a témában hozzászólás? :))
Hát ahogy így visszaolvasom az írásaimat, eléggé sokkoló a stílus és a látásmód is.

Ezért most kérek elnézést.

Az elmúlt egy év, mióta nem jártam erre, gyökeres szemléletváltást hozott az életemben, úgyhogy itt az idő, hogy a ti rendíthetetlen hitetek tükrében megvizsgáljam azt.

---Kedves HajduM!

Én egészen új vagyok,- az előzményeidet nem olvastam végig, - mivel azt írod gyökeres szemléletváltáson mentél át,... akkor talán az új meglátások alapján volna érdemes kezdeni.-

-Ezért én ajánlom, hogy meghallgatlak és válaszolok jelenlegi hitem és tudásom szerint. :)

Üdv
szeretettel
Saci

kedd jan. 11, 2011 3:27 am
Ezüst Listatag

Hozzászólás Jó régen jártam erre
Üdvözlet mindenkinek.

Jó régen jártam erre, ahogy látom.
És ha jól látom, eltűnésem óta nem is született ebben a témában hozzászólás? :))
Hát ahogy így visszaolvasom az írásaimat, eléggé sokkoló a stílus és a látásmód is.

Ezért most kérek elnézést.

Az elmúlt egy év, mióta nem jártam erre, gyökeres szemléletváltást hozott az életemben, úgyhogy itt az idő, hogy a ti rendíthetetlen hitetek tükrében megvizsgáljam azt.

szer. szept. 08, 2010 4:46 am
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Meghallgatlak...
HajduM írta:

Csak azért foglalkozok a kereszténységgel, mert viszont komoly erkölcsi tartalommal és taktikai ismerettel ruházza fel az olvasót "Jézusnak" a tanításai!

FIGYELJ ÉS TUDATOSÍTSD MAGADBAN A KÜLÖNBSÉGET!

JÉZUS TANÍTÁSA, vagy JÉZUSNAK TULAJDONÍTOTT TANÍTÁS! Még utánajárni sem lehet, hogy mit tanított Jézus, és mi az amit a biblia írók neki tulajdonítottak!

Egy módszer van amivel rendszerré kovácsolható a Jézusi tanok erdeje, ez pedig az alap koncepcióra épülő logika!

Mi az alapkoncepció?

Az, hogy két világ létezik párhuzamosan, itt a földön! Az élet, és az élettelenség világa! A keresztény ember egyet tehet, és mindenki más is, hogy kísérletet tesz a két rendszer elkülönítésére! A bibliában és az életében!

Nincs éden kert, nincs bűnbeesés, nincs örök bűnösség, nincs áldozat, nincs önfeláldozás, nincs halál utáni ítélet! Az élet örök! Ez az alaptézis! Ha örök, akkor nem szűnik meg egy pillanatra sem! Itt elengedhetetlen, hogy az élet kapcsán, kilépjünk a földön láthatóból, és magasabb dimenziókban való folytonosságra gondoljunk, hiszen, ami örökké van, annak nincs múlta, sem jövője, az van! VAN! Az Isten szellem, tehát maga létezésével (amiben hiszel) jelenti ki, hogy a földi léten túl van egy másik világ, amit most még nem tudunk felfogni talán, de ugyanolyan realitás, mint amit itt a földön annak gondolunk!

Na látod azt ,jól teszed,hogy foglalkozol Jézus tanításaival,mert abban valóban ott van az isteni erkölcsi szellemiség.

Ez által képet alkothatsz arról,hogy mi az amit Isten jónak tart és mi az amit nem.

Leginkább a Bibliából neked a 4 evangéliumot ajánlanám,mert ebben találod meg közvetlenül Jézus tanításait.

Egyébként ha annak idején rajtam mullott volna,hogy milyen írásokat tartalmazzon a Biblia,akkor kizárólag a 4 evangéliumot tettem volna bele.

A 4 evangéliumban Jézus tanításai összecsengenek egymással harmonizálnak.

Azt írod,hogy nem lehet utálna járni,hogy mit tanított Jézus .

Szerintem viszont pontosan lehet érezni,hogy ha ugyanattól a lélektől származik egy gondolat.

Ami az alapkoncepciódat illeti:

Igen ,Jézus szerint két ember létezik,az egyiknek halott a lelke a másiknak feléledt az újjászületés által.

Ha az ember megtért akkor a többit már Isten munkálja ki benne a hite által.

Azt írod,hogy nincs éden kert, nincs bűnbeesés, nincs örök bűnösség .

A teremtéstörténetet alapvetően két féle képen lehet értelmezni.

Az első a szó szerinti értelmezés a második pedig a szimbolikus tartalmi értelmezés.

Személy szerint én is ez utóbbit tartom valószínűbbnek,aminek a lényege,hogy az ember egy viszonylagos képet kap arról,hogy hogyan került a jelenlegi állapotába.

Vagyis nem kell szó szerint értelmezni a teremtéstörténetet,mivel az egy szimbolikus történet,hanem a mondani valójának a lényegével kell
foglalkozni.

Azt is írod,hogy " nincs áldozat, nincs önfeláldozás, "

Gondolom itt Jézus önfeláldozására gondolsz.

Nem értem,hogy ezzel,mi a gondod,hisz napjainkban is sok ember adja az életét embertársaiért és nem azért mert nem szereti az életét.

Vagyis az élet szeretetével egyáltalán nem ellentétes az önfeláldozás.

Jézus önfeláldozása teljesen érthető és világos,és ez mutat arra rá,hogy mennyire szerette az embereket.

De miután látom,hogy nem érted az önfeláldozás értelmét,ezért írok erről egy egyszerű példát.

Tegyük fel,hogy egy atomerőműben elkel zárni egy reaktort,és azt csak úgy tudnád megtenni,hogy olyan sugárdózist kapsz a művelet végrehajtása közben,hogy
pár perc múlva biztos,hogy meghalsz.

Ha viszont nem teszed meg akkor az atomerőmű felrobban és több millió ember meghall,akik között ott vannak a szeretteid is.

Azt,hogy Te mit tennél azt nem tudom,azt viszont igen,hogy aki feláldozná egy ilyen szituációban az életét az embertársaiért és a szeretteiért az nem azért tenné,mert nem szereti az életet,hanem azért mert annyira szereti az embertársait és a családját.

Jézus kereszthalála is ezt a fajta önfeláldozást mutatja be,amit az emberiségért tett,ezzel is rámutatva arra,hogy Isten mennyire szereti a teremtményeit az embereket.

Azt is írod,hogy " nincs halál utáni ítélet ".

Nekem úgy tűnik,hogy Te nagyon szeretnéd a felelősséget elhárítani magadtól ezért találod ezt ki.

Ezzel kapcsolatban van számodra egy rossz hírem,a halál utáni ítéletben nem csak a kereszténység hisz,hanem a legtöbb vallás is .

Így nem tudsz amőgé bújni,hogy csak a kisebbség tévtanítása lehet ez :)

Szóval az csupán egy vágyálom részedről ,hogy az ember megúszhatja a döntéseinek a következményeiért való felelősségre vonást.

"ki mint vet úgy arat"

Egyébként a reinkarnációban hívő vallások"hinduizmus,buddhizmus" esetében sem egészen úgy van az újjászületés tanítása,mint ahogy
arra utaltál.

mert bizony ott is van ítélet és nem Te fogod eldönteni,hogy hova szüless hanem vagy a karma urai,vagy a felettes éned" vallási stílus alapján szabadon választható",és mivel a tudati fejlődés és az illuzionikus világkép lerombolása az elsődleges,így a Te
esetedben nagy eséllyel pályázhatsz arra,hogy a következő életedben egy pogrom kellős közepén fogsz egy zsidó rabbi családjába beszületni,hogy a zsidókkal szembeni előítéletedet a felettes éned ilyen módon rombolja le.

Írod még ezt is:"Az élet örök! Ez az alaptézis! Ha örök, akkor nem szűnik meg egy pillanatra sem!"

Ez valóban így van,ezt a kereszténység is így tanítja.

Annyit ehhez azért még hozzá tennék,hogy ebben az esetben értelemszerűen maga Isten az élet ami örök.

Írsz még arról,hogy a láthatatlan világban milyen világ vagy világok létezhetnek.

Igen erre van utalás a kereszténység tanításában is és más vallásokban is.

Személy szerint én arról szeretek határozott véleményt alkotni amiről van gyakorlati ismeretem is.
Mivel a fentiekről nincs, egy álomképet pedig nem jó kialakítani önmagunkban,mert átunna le is kellene azt rombolni,hogy a valóság is helyet kapjon,szóval ezzel inkább nem foglalkozom.

Neked is azt tanácsolom,hogy fogd a fantáziádat rövidebb pórázra mert ha elengeded, akkor könnyen válhatsz a vágyálmaid rabjává.

csüt. nov. 26, 2009 5:36 pm
Ezüst Listatag

pegazus írta:
HajduM írta:
pegazus írta:
Na igen az egy érdekes kérdés,hogy kit is lehet kereszténynek hívni és kit nem.

Ezzel kapcsolatban az eddigi ismereteim szerint alapvetően két tábor létezik,az elsőbe tartozóak szerint az nevezhető kereszténynek aki elfogadja a keresztény vallás ,vallási és teológiai dogmáit,míg a másikba azok tartoznak akik nem a vallási dogmákra hanem Krisztus személyére helyezik a hangsúlyt,vagyis aki elfogadja Krisztust az keresztény.

Személy szerint én is inkább az utóbbi csoportba tartozókat nevezném kereszténynek.

Ezzel szemben én viszont azt gondolom, hogy mindkettő keresztény, csak más hangsúlyoz!

Valóban mind a kettő csoportba tartozó kereszténynek számít,hisz az alap Jézus,Aki ott van mind a két csoportba tartozó esetében.

Nem két rész halmazról van szó ebben az esetben mint utaltál rá,amik egy egésznek a részei,hanem két vagy inkább több halmaz közös halmazáról.

Képzelj el két vagy több kört amik metszve egymást kiadnak egy közös rész halmazt,ez a közös halmaz a kereszténységen belül maga Jézus,ami viszont nem része a közös rész halmaznak azok az emberi dogmák,amik
a kereszténységen belül mint felekezeti,mint gyülekezeti,mint egyén szintjén megmutatkoznak.

Amiről Te beszélsz,hogy sok rész halmazból áll össze az egész,ha ez a kereszténység esetében néznénk,akkor
ezt úgy lehetne a fenti pld. alapján elképzelni,hogy adva van egy kőr ami maga a teljes kereszténység és azt felszabdaljuk részekre amelyek szimbolizálhatják a kereszténységen belül,a felekezeti,gyülekezeti és egyéni másképp látások lehetőségét.

Ezzel viszont az a gondom,hogy ha egy olyan kereszténységet veszünk alapul ami "tökéletes",akkor annak mentesnek kellene lenni az emberi hibás elképzelésektől,ez pedig ebben az utobbi esetben nem tud teljesülni,hisz a kereszténységen belüli felekezetek,gyülekezetek és egyéni elképzelések szintjén olyan ellentétek vannak amik antagonisztikus,feloldhatatlan ellentéteket tartalmaznak.

Ha viszont nem feltétel Isten igazsága hanem elégséges az emberi elképzelés szintje ,akkor azon a szinten
valóban a kereszténység olyan mint egy nagy massza
egy szeletekre feldarabolt kőr ahol mindenki megtalálja a saját igazát.

Én,viszont személy szerint jobban szeretek kívülről befele haladni akkor amikor az abszolút igazságot keresem,ezért addig bontom a rendszert ami pld. egy világnézeti,vallási,vagy filozófiai rendszer amíg az még stabilan áll,és már nem lehet belőle elvenni mert akkor összeomlik,ugyan akkor hozzá sem muszáj adni mert önmagában is megállja a helyét,és így ez lehet az alap.

A kereszténység esetében ez maga Jézus,ill Jézus elfogadása.

Ezért mondtam,hogy az a keresztény aki Jézust elfogadja.

Ugyan akkor a keresztények egy jelentős része más elfogadását is feltételnek tartja ahhoz,hogy az illető kereszténynek mondhassa magát.

Ezekre a pluszokra utaltam mint vallási dogmákra amelyek mint felekezeti,mint gyülekezeti mint egyén szintjén más és más lehet.

"Képzelj el két vagy több kört amik metszve egymást kiadnak egy közös rész halmazt,ez a közös halmaz a kereszténységen belül maga Jézus"

:)) van némi fogalmam a halmazelméletről, de én nem halmazokról beszéltem! Nem összekeverendő!

Rétegekről beszélek!

Van 10 celofán lap előtted!
Rajzolj az elsőre egy szájat, tedd rá a második celofánt, arra rajzolj egy szemet, a harmadik celofánra egy másik szemet, a negyedikre a hajzatot, és így tovább!

Végül az egymásra helyezett rétegek adják az egészet! Ilyenek a vallások is!
Bármennyire is szeretnék sokan a kereszténység kizárólagosságát, az nem valóság!

A kereszténység közös pontja Jézus is! IS! Nem csak! Ugye?
De Jézusig el kell ám jutni! Előbb teremtés kell, hogy legyen, hogy melyik vallásnak jobb a marketingje, az nem a vallás hitelességét mutatja! Egyébként csak nyugaton van nagy kultusza a kereszténységnek! India pl 95%-ban Hindu és mára túllépték az 1 milliárdos lélekszámot! Afrika ugyan ilyen arányban Iszlamista, 2 milliárd lélek! Kína 1.3 milliárd lélek Buddhista, iszlamista! Hol is van a kereszténység? Nem beszélve az ateistákról, és egyéb vallásúakról!

Ha a Török hódoltság igaz lett volna, ma Magyarország Iszlamista lenne nem gondolod? És akkor most a mellett korteskednél :))

"fenti pld. alapján elképzelni,hogy adva van egy kőr ami maga a teljes kereszténység és azt felszabdaljuk részekre"

Ezt nevezik liberalizmusnak! A júdaista keresztényeket erre tanítják! Egyáltalán nem csodálkozok, hogy ezt próbálod bizonygatni, de ez egyrészt emberiségellenes szemlélet, másrészt ezáltal és ebből fakadóan a kereszténység emberiség ellenes vallási irányzat, amely világosság angyalának mutatja magát, de amelyik a veres fenevadon ülő nő a nagy Babiloni szajha! Ez a kereszténység! A veresség, a szabadkőművességből való júdaista táplálék, szajha pedig azért mert eladta magát a cionista szabadkőműves céloknak! Érdekes, hogy Rothschild, név eredetileg Vörös pajzs, a jelenkori bank ezáltal pénzrendszer kialakítója, amely támogatása mellett jött létre a cionista szabadkőmüvesség, melynek jelképe a vörös csillag, a vörös az alapítóra utalva, az 5 ágú csillag pedig az öt földrészre, ami a világuralmi törekvés fő szimbóluma lett!

Nézd csak meg, hogy ez a csillag díszíti az Amerikai zászlót, ugyanúgy, mint a Szovjet kommunizmust is ez jelképezi, és a világon mindenütt jelen van ez a szimbólum, mára mindenszínben, mert már nem számít az eredet, csak a cél! Ismerős elmélet a: Múltat végképp eltörölni? Ezt csinálják világszerte, ezért nem ismerjük mi sem a teljes történelmünket, mert tele van hazugságokkal az egész oktatásunk!! Ez nem véletlen ám! Ne essünk tévedésbe! A kereszténység is az ő művük, célja, hogy engedelmes önfeláldozó tömegeket állítsanak elő vele! Tegnap néztem egy műsort, egy zsidó történész jelentette ki, hogy az egyiptomi fogság nem létezett, semmiféle kivonulás nem történt! A Tóra javarészt kitaláció, csak elenyésző valós eseményt tartalmaz! A teremtéstörténet pedig nyilvánvalóan mese! Az is amit én mondok, meg az is ami a bibliában van! Ez így nyilvánvalóan nem történt meg! És Jézus személye sem valós, az már a nyugati világ engedelmességre nevelésének az eszköze!

Milyen politikai környezetben is működött a Jézus korabeli világ?

Nagy tévedés azt gondolni, hogy a kereszténység a szeretlek romantika kiteljesedése! Neve alatt kapcsán, és okán, irdatlan kegyetlen tömegmészárlásokat hajtottak végre az évszázadok során, ezt nem ártana már tudomásulvenni!

Csak azért foglalkozok a kereszténységgel, mert viszont komoly erkölcsi tartalommal és taktikai ismerettel ruházza fel az olvasót "Jézusnak" a tanításai!

FIGYELJ ÉS TUDATOSÍTSD MAGADBAN A KÜLÖNBSÉGET!

JÉZUS TANÍTÁSA, vagy JÉZUSNAK TULAJDONÍTOTT TANÍTÁS! Még utánajárni sem lehet, hogy mit tanított Jézus, és mi az amit a biblia írók neki tulajdonítottak!

Egy módszer van amivel rendszerré kovácsolható a Jézusi tanok erdeje, ez pedig az alap koncepcióra épülő logika!

Mi az alapkoncepció?

Az, hogy két világ létezik párhuzamosan, itt a földön! Az élet, és az élettelenség világa! A keresztény ember egyet tehet, és mindenki más is, hogy kísérletet tesz a két rendszer elkülönítésére! A bibliában és az életében!

Nincs éden kert, nincs bűnbeesés, nincs örök bűnösség, nincs áldozat, nincs önfeláldozás, nincs halál utáni ítélet! Az élet örök! Ez az alaptézis! Ha örök, akkor nem szűnik meg egy pillanatra sem! Itt elengedhetetlen, hogy az élet kapcsán, kilépjünk a földön láthatóból, és magasabb dimenziókban való folytonosságra gondoljunk, hiszen, ami örökké van, annak nincs múlta, sem jövője, az van! VAN! Az Isten szellem, tehát maga létezésével (amiben hiszel) jelenti ki, hogy a földi léten túl van egy másik világ, amit most még nem tudunk felfogni talán, de ugyanolyan realitás, mint amit itt a földön annak gondolunk!

csüt. nov. 26, 2009 8:39 am
Platinum Listatag

HajduM írta:
De szülői házról lévén, kell legyen ott egy Anya is, csak valahogy az elzsidósítás miatt a nők szerepe teljesen háttérbe szorul, így azt a látszatot keltve, hogy csak egy Isten működik! Pedig az élet, az Anyától származik, az Atya a szellemiséget a tudást adja, és a kettő egyesülése szüli meg a lelket!

És mivel családokban és társadalmakban élünk, és az Istenpár, a maga hasonlatosságára, az ő "genetikai" állományukat örökölve teremtettünk, így bizonyosnak látom, hogy az egyisten ideája nem reális a többi tanítás tükrében!

Hát,hogy ha "minden" e-világi vallási és filozófiai tanítást figyelembe veszünk,akkor az az igazság,hogy az egy Isten hit az isten pár hittel szemben ,még mindig jóval nagyobb szám arányban vezet.

Azzal a gondolattal,hogy a szellem megtermékenyíti az anyagot,nincs semmi gondom ,addig,amíg a halott anyagról nem állítja valaki,hogy az is Isten.

Az anya isten fogalmával elsősorban nomád természeti népeknél lehet találkozni,ott ahol a sámánok,táltosok,és varázslók hitvilága van.

Azért ez a hitvilág elenyésző az egész emberiséget figyelembe véve.

Az egy Isten hit jóval nagyobb létszámban képviselteti magát.

szer. nov. 25, 2009 12:21 am
Platinum Listatag

HajduM írta:

Szerintem, nem többet, mint a tékozló fiú, az ember, és az atya, az Isten kapcsolatát mutatja be ez a példázat! A hazatért, megtért ember Isten általi fogadtatását! A megtérés tehát nem földi intézmény, hanem a földi pályafutás befejeződése a mocsokból való hazatérés folyamata, nem egy ima, amit néha elmormol az ember!
Tökéletesen cáfolja ez a szimbolika a félelemkeltő bosszúálló Isten képét, pontosan az ellenkezősét bemutatva, aki nagy örömmel fogadja haza, az elveszett fiút a gyermeket, mint az asszony amikor megtalálja a dénárját, és nem megkorholja az elvesztés miatt, hanem örül!

És még egy fontos szempont, a fiú, az ember tapasztalat szerzésének missziója, amikor is az Atya nem tiltakozik, hogy a fiú elhagyja a szülői házat, hanem kiadja annak "vagyonát, ami nyilván nem pénz, vagy tárgyi eszköz"
És itt a vallások kezdenek összekapcsolódni, hiszen ez magyarázza azt a tételt miszerint mi magunk választjuk, hogy leszülessünk a földre "elhagyjuk a szülői házat" és tapasztalatokat gyűjtünk a teremtett világról, és azért kell többször leszületni, (reinkarnáció), mert nem gyűjtöttünk elég tapasztalatot, nem váltunk tökéletessé, nem alakult ki a példa szerinti alázat, nem született meg az Isten, az Atya nélküli lét mocskosságának felismerése ahhoz, hogy a bűntudatunk ellenére Atyánk szemébe tudjunk nézni, és alázattal azt mondani, Atyám egyedül nem megy, szükségem van a támogatásodra, a veled való közösségre!

Értem,hogy mit akarsz mondani.

Röviden és tömören,szerinted Jézusnak a tékozló fiúról szóló története arról szól,hogy a földi létbe leszületett ember befejezi e világi létét,majd a lelke elhagyva a földi porhüvelyét visszatér az őt boldogan fogadó Atyjához.

A gond ezzel az értelmezéssel az,hogy először is figyelmen kívül hagyja Jézus többi tanítását,amik mind az e világi megtérés fontosságáról és a bűnös élettől való tartózkodásról szólnak.

Mert ha igazad lenne akkor Jézus azt mondaná,hogy éljetek úgy mint a disznók,és majd ha meghaltok akkor az Atya úgy is lemosdat benneteket .

De mint utaltam már előzőleg rá,Jézus pont az ellenkezőjét tanította eddig,így nem valószínű,hogy most meggondolta magát és egészen mást tanít mint eddig :)

A másik ok ami miatt könnyen cáfolható az általad leírt értelmezés helyessége,az maga a tékozló fiú történetének a
szövegkörnyezete.

Mert mit mond a történet ?

Az Apa hozatja haza a fiát ,vagy azt,hogy a Fiú önként úgy dönt,hogy haza megy.

És ez a lényeg,mert ha a fizikai értelemben vett halálról szólna a történet,akkor nem a fiú mondaná,hogy haza megyek,hanem az apa mondaná a szolgáknak,hogy menyetek és hozzátok haza.

Mert a halálunk időpontja nem a mi akaratunkon hanem Isten döntésén múlik."a gyilkosságot és az öngyilkosságot leszámítva"

De mivel a fiú dönt önként arról ,hogy haza megy ,így értelemszerűen ez a történet is arról szól mint Jézus még számos példabeszéde.

Hogy a bűnös tékozló ember,ha belátja bűneit és úgy dönt,hogy vissza tér bocsánatot kérve az Atyai házba,akkor az Atya mindig tárt karokkal és nagy örömmel várja .

Tehát a tékozló fiú esete nem arról szól mint amit írtál,hogy az ember majd a fizikai halála után bűnbocsánatban részesül,hanem arról,hogy a bűnős ember ha megtér még e világi életében addig amíg még nem halt meg,akkor bűnbocsánatban részesül.

kedd nov. 24, 2009 11:45 pm
Platinum Listatag

HajduM írta:

"Leírtam,hogy az az állításod amit az mp3-as hozzáoszlásodban mondtál,hogy Isten teremtette a bűnt,az nem felel meg a keresztény tanításnak."

Nem azt állítottam, hogy ez vagy az az ember tanította ezt, ez, vagy az az ige alapján, hanem a keresztény tanítás koncepciója szerint! Na most elsősorban maga az írás tanít az az írásban pedig az áll, hogy Isten teremtette az embert a maga képére és hasonlatosságára! Az egész világot Isten teremtette? Persze a tanítás szerint!

Nem így fogalmaztam, de a lényegen nem változtat!
A kereszténység elfogadja a teremtéskönyvében leírtakat?

Ha igen, akkor keresztény tanítás az, hogy az Isten teremtette a világot (mindennel együtt ami benne van, a mindenben pedig a bűn is benne van), bele az embert, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk! Tehát létezik egy gigászi világ, amiben mi vagyunk az újdonság, és amit mi teremtünk azok az egyre újabb "zsengék" Hiszen ha az Isten a maga képére és hasonlatosságára teremtett, akkor mi magunk is teremteni vagyunk képesek, legfeljebb nem tudjuk a módját, mert valaki elrejtette előlünk....

Hogy hiheted egyszerre azt, hogy mindent Isten teremtett, és azt, hogy azért vannak kivételek, amiket mégsem ő! De ha nem ő, akkor meg ki teremtette azt amit nem Isten teremtett?

Hogy,ki az aki Teremtett még Istenen kívül ?
Terméseztessen a teremtmény a szabad akarata által.
Mindent amit a jelenben e világban látsz az részben Isten teremtése és részben a teremtmények módosítása és így egyben teremtése is.

De lehetne pld.emberi példát is hozni a teremtésre.
tegyük fel,hogy pld. egy apának két gyermeke születik és az egyik megöli a másikat,akkor kit terhel a feleltség ki hozta be a családba a gyilkosságot, az apa aki gyermeket nemzett vagy a gyermek aki szabad akaratából úgy döntött,hogy elveszi a testvére életét.

Nem tudom,hogy Te melyiket tartod felelősnek a történtekért,de számomra a gyilkos a gyermek, és a felelősség is őt terheli a tettéért és nem az apját.

Ha viszont a te logikádat venném alapul a teremtéstörténetében leirtakról akkor azt kellene mondani,hogy az apa a felelős mert ő teremtette a gyilkosságot.

Hol ott ő nem gyilkosságot teremtett hanem egy szabad akarattal rendelkező embert,aki választhatót,és ő választott,helytelenül,amiért igen is jogos,hogy felelnie kell.

És ez a lényeg,mert ahogy a gyilkos gyermeknek felelnie kell jogosan a tettéért,úgy az embernek is felelnie kell a szellemi Atyjának,Istennek a tetteiért ha eljön az idő,mert
Isten minden ember lelkébe beírta az akaratát a lelkiismeretébe,és minden embernek lehetőséget adott arra,hogy válasszon,hogy hallgat-e erre a törvényre vagy sem.

kedd nov. 24, 2009 10:38 pm
Platinum Listatag

A többi hozzászólásodra megpróbálok majd holnap este válaszolni ha lesz kicsit több időm .

kedd nov. 24, 2009 1:33 am
Platinum Listatag

HajduM írta:
pegazus írta:

Ezzel kapcsolatban az eddigi ismereteim szerint alapvetően két tábor létezik,az elsőbe tartozóak szerint az nevezhető kereszténynek aki elfogadja a keresztény vallás ,vallási és teológiai dogmáit,míg a másikba azok tartoznak akik nem a vallási dogmákra hanem Krisztus személyére helyezik a hangsúlyt,vagyis aki elfogadja Krisztust az keresztény.

Személy szerint én is inkább az utóbbi csoportba tartozókat nevezném kereszténynek.

Ezzel szemben én viszont azt gondolom, hogy mindkettő keresztény, csak más hangsúlyoz!

Valóban mind a kettő csoportba tartozó kereszténynek számít,hisz az alap Jézus,Aki ott van mind a két csoportba tartozó esetében.

Nem két rész halmazról van szó ebben az esetben mint utaltál rá,amik egy egésznek a részei,hanem két vagy inkább több halmaz közös halmazáról.

Képzelj el két vagy több kört amik metszve egymást kiadnak egy közös rész halmazt,ez a közös halmaz a kereszténységen belül maga Jézus,ami viszont nem része a közös rész halmaznak azok az emberi dogmák,amik
a kereszténységen belül mint felekezeti,mint gyülekezeti,mint egyén szintjén megmutatkoznak.

Amiről Te beszélsz,hogy sok rész halmazból áll össze az egész,ha ez a kereszténység esetében néznénk,akkor
ezt úgy lehetne a fenti pld. alapján elképzelni,hogy adva van egy kőr ami maga a teljes kereszténység és azt felszabdaljuk részekre amelyek szimbolizálhatják a kereszténységen belül,a felekezeti,gyülekezeti és egyéni másképp látások lehetőségét.

Ezzel viszont az a gondom,hogy ha egy olyan kereszténységet veszünk alapul ami "tökéletes",akkor annak mentesnek kellene lenni az emberi hibás elképzelésektől,ez pedig ebben az utobbi esetben nem tud teljesülni,hisz a kereszténységen belüli felekezetek,gyülekezetek és egyéni elképzelések szintjén olyan ellentétek vannak amik antagonisztikus,feloldhatatlan ellentéteket tartalmaznak.

Ha viszont nem feltétel Isten igazsága hanem elégséges az emberi elképzelés szintje ,akkor azon a szinten
valóban a kereszténység olyan mint egy nagy massza
egy szeletekre feldarabolt kőr ahol mindenki megtalálja a saját igazát.

Én,viszont személy szerint jobban szeretek kívülről befele haladni akkor amikor az abszolút igazságot keresem,ezért addig bontom a rendszert ami pld. egy világnézeti,vallási,vagy filozófiai rendszer amíg az még stabilan áll,és már nem lehet belőle elvenni mert akkor összeomlik,ugyan akkor hozzá sem muszáj adni mert önmagában is megállja a helyét,és így ez lehet az alap.

A kereszténység esetében ez maga Jézus,ill Jézus elfogadása.

Ezért mondtam,hogy az a keresztény aki Jézust elfogadja.

Ugyan akkor a keresztények egy jelentős része más elfogadását is feltételnek tartja ahhoz,hogy az illető kereszténynek mondhassa magát.

Ezekre a pluszokra utaltam mint vallási dogmákra amelyek mint felekezeti,mint gyülekezeti mint egyén szintjén más és más lehet.

kedd nov. 24, 2009 1:25 am
Ezüst Listatag

pegazus írta:
HajduM írta:

Nekem egy nagy problémám azokkal a vitatkozókkal, akik nem vitatkoznak, hogy elmondja mindenki, hogy nekem zavarosak az ismereteim, sokan elmondták már, de nem indokolták meg, és nem támasztották alá semmivel!

Tehát arra kérnélek téged is, hogy ellenérvekkel támaszd alá az állításodat! Tehát idézd fel, ami szerinted nem helyén való, és érvekkel cáfold meg!

Jó de ezt már megtettem :)

Leírtam,hogy az az állításod amit az mp3-as hozzáoszlásodban mondtál,hogy Isten teremtette a bűnt,az nem felel meg a keresztény tanításnak.

És mivel Te állítottad,hogy Isten teremtette a bűnt.így értelemszerűen neked kellene ezt egy konkrét Bibliai Igével igazolni.

És lehetőleg konkrétan idézd a Bibliából és ne csak utalj valamilyen Igére,mert így nehéz kitalálni,hogy konkrétan melyik Igére gondolsz.

Javaslom,pld azt a tematikát,hogy konkrétan beidézel szó szerint egy Bibliai Igét vagy példabeszédet és arról írsz véleményt.

"Leírtam,hogy az az állításod amit az mp3-as hozzáoszlásodban mondtál,hogy Isten teremtette a bűnt,az nem felel meg a keresztény tanításnak."

Nem azt állítottam, hogy ez vagy az az ember tanította ezt, ez, vagy az az ige alapján, hanem a keresztény tanítás koncepciója szerint! Na most elsősorban maga az írás tanít az az írásban pedig az áll, hogy Isten teremtette az embert a maga képére és hasonlatosságára! Az egész világot Isten teremtette? Persze a tanítás szerint!

Nem így fogalmaztam, de a lényegen nem változtat!
A kereszténység elfogadja a teremtéskönyvében leírtakat?

Ha igen, akkor keresztény tanítás az, hogy az Isten teremtette a világot (mindennel együtt ami benne van, a mindenben pedig a bűn is benne van), bele az embert, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk! Tehát létezik egy gigászi világ, amiben mi vagyunk az újdonság, és amit mi teremtünk azok az egyre újabb "zsengék" Hiszen ha az Isten a maga képére és hasonlatosságára teremtett, akkor mi magunk is teremteni vagyunk képesek, legfeljebb nem tudjuk a módját, mert valaki elrejtette előlünk....

Hogy hiheted egyszerre azt, hogy mindent Isten teremtett, és azt, hogy azért vannak kivételek, amiket mégsem ő! De ha nem ő, akkor meg ki teremtette azt amit nem Isten teremtett?

Na mára eleget írtam :DD

hétf. nov. 23, 2009 8:20 pm
Ezüst Listatag

pegazus írta:
Mivel utaltál előzőleg a Tékozló fiú esetére ,így beszélgessünk,erről.

11.
Monda pedig: Egy embernek vala két fia;
12.
És monda az ifjabbik az ő atyjának: Atyám, add ki a vagyonból rám eső részt! És az megosztá köztök a vagyont.
13.
Nem sok nap mulva aztán a kisebbik fiú összeszedvén mindenét, messze vidékre költözék; és ott eltékozlá vagyonát, mivelhogy dobzódva élt.
14.
Minekutána pedig mindent elköltött, támada nagy éhség azon a vidéken, és ő kezde szükséget látni.
15.
Akkor elmenvén, hozzá szegődék annak a vidéknek egyik polgárához; és az elküldé őt az ő mezeire disznókat legeltetni.
16.
És kívánja vala megtölteni az ő gyomrát azzal a moslékkal, a mit a disznók ettek; és senki sem ád vala néki.
17.
Mikor aztán magába szállt, monda: Az én atyámnak mily sok bérese bővölködik kenyérben, én pedig éhen halok meg!
18.
Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és ezt mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened.
19.
És nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam; tégy engem olyanná, mint a te béreseid közül egy!
20.
És felkelvén, elméne az ő atyjához. Mikor pedig még távol volt, meglátá őt az ő atyja, és megesék rajta a szíve, és oda futván, a nyakába esék, és megcsókolgatá őt.
21.
És monda néki a fia: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened; és nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam!
22.
Az atyja pedig monda az ő szolgáinak: Hozzátok ki a legszebb ruhát, és adjátok fel rá; és húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábaira!
23.
És előhozván a hízott tulkot, vágjátok le, és együnk és vígadjunk.
24.
Mert ez az én fiam meghalt, és feltámadott; elveszett, és megtaláltatott. Kezdének azért vígadni.
25.
Az ő nagyobbik fia pedig a mezőn vala: és mikor hazajövén, közelgetett a házhoz, hallá a zenét és tánczot.
26.
És előszólítván egyet a szolgák közül, megtudakozá, mi dolog az?
27.
Az pedig monda néki: A te öcséd jött meg; és atyád levágatá a hízott tulkot, mivelhogy egészségben nyerte őt vissza.
28.
Erre ő megharaguvék, és nem akara bemenni. Az ő atyja annakokáért kimenvén, kérlelé őt.
29.
Ő pedig felelvén, monda atyjának: Ímé ennyi esztendőtől fogva szolgálok néked, és soha parancsolatodat át nem hágtam: és nékem soha nem adtál egy kecskefiat, hogy az én barátaimmal vígadjak.
30.
Mikor pedig ez a te fiad megjött, a ki paráznákkal emésztette föl a te vagyonodat, levágattad néki a hízott tulkot.
31.
Az pedig monda néki: Fiam, te mindenkor én velem vagy, és mindenem a tiéd!
32.
Vígadnod és örülnöd kellene hát, hogy ez a te testvéred meghalt, és feltámadott; és elveszett, és megtaláltatott.

Érdekelne,hogy szerinted Jézus miért mondta ezt a példabeszédet,és mit akart vele megtanítani a hallgatóságnak.

Szerintem, nem többet, mint a tékozló fiú, az ember, és az atya, az Isten kapcsolatát mutatja be ez a példázat! A hazatért, megtért ember Isten általi fogadtatását! A megtérés tehát nem földi intézmény, hanem a földi pályafutás befejeződése a mocsokból való hazatérés folyamata, nem egy ima, amit néha elmormol az ember!
Tökéletesen cáfolja ez a szimbolika a félelemkeltő bosszúálló Isten képét, pontosan az ellenkezősét bemutatva, aki nagy örömmel fogadja haza, az elveszett fiút a gyermeket, mint az asszony amikor megtalálja a dénárját, és nem megkorholja az elvesztés miatt, hanem örül!

És még egy fontos szempont, a fiú, az ember tapasztalat szerzésének missziója, amikor is az Atya nem tiltakozik, hogy a fiú elhagyja a szülői házat, hanem kiadja annak "vagyonát, ami nyilván nem pénz, vagy tárgyi eszköz"
És itt a vallások kezdenek összekapcsolódni, hiszen ez magyarázza azt a tételt miszerint mi magunk választjuk, hogy leszülessünk a földre "elhagyjuk a szülői házat" és tapasztalatokat gyűjtünk a teremtett világról, és azért kell többször leszületni, (reinkarnáció), mert nem gyűjtöttünk elég tapasztalatot, nem váltunk tökéletessé, nem alakult ki a példa szerinti alázat, nem született meg az Isten, az Atya nélküli lét mocskosságának felismerése ahhoz, hogy a bűntudatunk ellenére Atyánk szemébe tudjunk nézni, és alázattal azt mondani, Atyám egyedül nem megy, szükségem van a támogatásodra, a veled való közösségre!

De szülői házról lévén, kell legyen ott egy Anya is, csak valahogy az elzsidósítás miatt a nők szerepe teljesen háttérbe szorul, így azt a látszatot keltve, hogy csak egy Isten működik! Pedig az élet, az Anyától származik, az Atya a szellemiséget a tudást adja, és a kettő egyesülése szüli meg a lelket!

És mivel családokban és társadalmakban élünk, és az Istenpár, a maga hasonlatosságára, az ő "genetikai" állományukat örökölve teremtettünk, így bizonyosnak látom, hogy az egyisten ideája nem reális a többi tanítás tükrében!

Nagy téma egyébként maga a Teremtés, mint folyamat és mint logikai rendszer, mert sajnos keresztény körökben ezzel kapcsolatban igen csak nagy a hallgatás, és az egyik legfontosabb folyamat mibenlétéről, nincs, vagy nagyon hiányos a látásuk a keresztény felekezeteknek, és túlzottan tanítás sincsen erről! Pedig igen fontos lenne!

hétf. nov. 23, 2009 8:06 pm
Ezüst Listatag

pegazus írta:

Nem tudom, hogy ismered-e a photoshop programot? Ez egy a világ egyik legnépszerűbb pixelgrafikus képszerkesztő programja! Az a működésének a lényege, hogy egy -egy képet úgy lehet létrehozni vele, mintha celofán lapokra rajzolna az ember, nem egész képeket, hanem a képek egyes részeit! Ezt a program rétegkezelésnek nevezi! Tehát a kép végül úgy alakul ki, hogy a különböző rétegek egymásra fektetve "virtuálisan persze" adják az egészet! Így képzelem el egy adott rendszer különböző ideológiáit is! Vagyis koncepcionálisan, a Photoshop rétegkezelése, nem egyéb, mint a különböző ideológiák által kirajzolt teljes kép! Tehát a különbözőségek együtthatása adja az adott rendszer teljességét! Tehát ebből kiderül, hogy ezek nem különbségek, hanem egy adott rendszer részletei, amelyeket a híveik önmagukban egészként fogadnak el, és nem hajlandóak meg és belátni, hogy nem versenytársai, hanem kiegészítői egymásnak, mint Krisztus teljes egyházának részei, ahogyan az ember teste is sok különböző rész egységgé forrása, és a részek közötti együttműködés!

Egy másik példával szemléltetve!

Tanultam régebben harcművészetet, és sokféle ember nem egyszerre fejlődött, mert mindenkinek kicsit másmilyen volt a mozgáskordinációja, az idegrendszere, az intellektuális képességei, a tempó érzéke stb...

A jó oktató meglátta ezt, és mindenkit a neki megfelelő módon tanított, és azokat a gyakorlatokat erőltette inkább amelyek feküdtek neki, hogy abban legyen a legjobb ami ő lehet!

Ilyenek a kereszténység különböző irányzatai is! Kinek-kinek az lesz elfogadható, amelyben jobban tud érvényesülni, amiben kényelmesebben érzi magát!

Így lesz az egyik sportolóból, jó boxoló, jó birkózó stb..
De nem mondhatja egyiksem kizárólagosnak saját ismereteit egy nagyobb rendszer, a harc szempontjából! Mert a harcnak, a boksz is a bírkózás is a rúgások, lökések, karfeszítések, fegyverek is részei! Tehát a részek együttese, és azok egymásrahatása, egy rendszerré válása mutat a nagyobb összefüggésekre!

A kereszténység a vallások rendszerének, egy kis töredéke, és bizony létjogosultságát nem az határozza meg, hogy mennyi hívő vallja sajátjának, hanem, hogy az, azt vallók, mennyire tudnak érvényesülni benne a valóságban és mennyi a belemagyarázás!

Ahogyan sajnos sok olyan sport egyesület van, amelynek sok tagja van, de harciértékét tekintve eltörpül, a 4-5 fős pinceklubok hatékonyságától!

A világot, koncepciókban kell figyelni szerintem, és koncepciók koncepciójában! Ahogy egy koncepció mentén képes összekapcsolódni, a kereszténység, a demokrácia, a Photoshop és a harcművészet, úgy minden más is összekapcsolódik, minden mással egy adott koncepción belül!

Nem reális a vallások döbbenetesen nagy világán belül, a kereszténység egyik felekezetét kizárólagosnak tartani!

hétf. nov. 23, 2009 7:45 pm
Platinum Listatag

Mivel utaltál előzőleg a Tékozló fiú esetére ,így beszélgessünk,erről.

11.
Monda pedig: Egy embernek vala két fia;
12.
És monda az ifjabbik az ő atyjának: Atyám, add ki a vagyonból rám eső részt! És az megosztá köztök a vagyont.
13.
Nem sok nap mulva aztán a kisebbik fiú összeszedvén mindenét, messze vidékre költözék; és ott eltékozlá vagyonát, mivelhogy dobzódva élt.
14.
Minekutána pedig mindent elköltött, támada nagy éhség azon a vidéken, és ő kezde szükséget látni.
15.
Akkor elmenvén, hozzá szegődék annak a vidéknek egyik polgárához; és az elküldé őt az ő mezeire disznókat legeltetni.
16.
És kívánja vala megtölteni az ő gyomrát azzal a moslékkal, a mit a disznók ettek; és senki sem ád vala néki.
17.
Mikor aztán magába szállt, monda: Az én atyámnak mily sok bérese bővölködik kenyérben, én pedig éhen halok meg!
18.
Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és ezt mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened.
19.
És nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam; tégy engem olyanná, mint a te béreseid közül egy!
20.
És felkelvén, elméne az ő atyjához. Mikor pedig még távol volt, meglátá őt az ő atyja, és megesék rajta a szíve, és oda futván, a nyakába esék, és megcsókolgatá őt.
21.
És monda néki a fia: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened; és nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam!
22.
Az atyja pedig monda az ő szolgáinak: Hozzátok ki a legszebb ruhát, és adjátok fel rá; és húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábaira!
23.
És előhozván a hízott tulkot, vágjátok le, és együnk és vígadjunk.
24.
Mert ez az én fiam meghalt, és feltámadott; elveszett, és megtaláltatott. Kezdének azért vígadni.
25.
Az ő nagyobbik fia pedig a mezőn vala: és mikor hazajövén, közelgetett a házhoz, hallá a zenét és tánczot.
26.
És előszólítván egyet a szolgák közül, megtudakozá, mi dolog az?
27.
Az pedig monda néki: A te öcséd jött meg; és atyád levágatá a hízott tulkot, mivelhogy egészségben nyerte őt vissza.
28.
Erre ő megharaguvék, és nem akara bemenni. Az ő atyja annakokáért kimenvén, kérlelé őt.
29.
Ő pedig felelvén, monda atyjának: Ímé ennyi esztendőtől fogva szolgálok néked, és soha parancsolatodat át nem hágtam: és nékem soha nem adtál egy kecskefiat, hogy az én barátaimmal vígadjak.
30.
Mikor pedig ez a te fiad megjött, a ki paráznákkal emésztette föl a te vagyonodat, levágattad néki a hízott tulkot.
31.
Az pedig monda néki: Fiam, te mindenkor én velem vagy, és mindenem a tiéd!
32.
Vígadnod és örülnöd kellene hát, hogy ez a te testvéred meghalt, és feltámadott; és elveszett, és megtaláltatott.

Érdekelne,hogy szerinted Jézus miért mondta ezt a példabeszédet,és mit akart vele megtanítani a hallgatóságnak.

hétf. nov. 23, 2009 5:17 pm
Platinum Listatag

HajduM írta:

Nekem egy nagy problémám azokkal a vitatkozókkal, akik nem vitatkoznak, hogy elmondja mindenki, hogy nekem zavarosak az ismereteim, sokan elmondták már, de nem indokolták meg, és nem támasztották alá semmivel!

Tehát arra kérnélek téged is, hogy ellenérvekkel támaszd alá az állításodat! Tehát idézd fel, ami szerinted nem helyén való, és érvekkel cáfold meg!

Jó de ezt már megtettem :)

Leírtam,hogy az az állításod amit az mp3-as hozzáoszlásodban mondtál,hogy Isten teremtette a bűnt,az nem felel meg a keresztény tanításnak.

És mivel Te állítottad,hogy Isten teremtette a bűnt.így értelemszerűen neked kellene ezt egy konkrét Bibliai Igével igazolni.

És lehetőleg konkrétan idézd a Bibliából és ne csak utalj valamilyen Igére,mert így nehéz kitalálni,hogy konkrétan melyik Igére gondolsz.

Javaslom,pld azt a tematikát,hogy konkrétan beidézel szó szerint egy Bibliai Igét vagy példabeszédet és arról írsz véleményt.

hétf. nov. 23, 2009 5:12 pm
Gyémánt Listatag

HajduM írta:
Olyasmi ez mint egy demokratikus berendezkedésű állam, amelyben a pártok csak látszólag különböznek, valójában ugyan azt a demokratikus rendszert tartják fenn, ugyanannak a rendszernek az ismérveivel! Választani kell, oda lehet állni valamely ideológia mellé, vagy ellene egy másik mellé! De az ideológiák az adott rendszer "demokrácia keretein belül mozognak" Tehát a pártok létalapja, a konszenzuson és választáson alapuló metódus! Mondjuk ezért van ellenemre minden párt, függetlenül attól, hogy milyen oldalinak nevezi magát!

Ezért aztán a legüdvösebb megoldás betiltani az összeset (egy kivételével), és kötelezővé tenni a betiltó nézeteit mint egyedüli ideológiát, amivel ha szembehelyezkedik valaki, annak előbb szét kell verni a pofáját, majd átnevelő-, internáló-, koncentrációs táborba, gulagra, stb. kell szállítani, vagyis kiiktatni a társadalomból mint destruktív elemet. :?

hétf. nov. 23, 2009 4:21 pm
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő