Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: hétf. dec. 11, 2017 6:42 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Következő
Hogyan lesz valaki istenhivő 
Szerző Üzenet
Kiemelt Listatag

Hozzászólás Re: Hogyan lesz valaki istenhivő
Saci írta:
Pld. A megtérés és újjászületés egyenlő-e a teljesen átadott élettel , amely termi a Lélek gyümölcsét,--- vagy növekedés által történik ?

Üdv
Saci

Kedves Saci!

A megtérés és újjászületés az egyszeri,és egy adott pillanatban történt esemény.Tehát az újjászületés nem növekedés által történik.Vagyis az újjászületés egy pillanat műve.Esetleg míg valaki eljut ódáig,hogy elege kezd lenni magából,fájnak a bűnei,és változtatni szeretne a helyzetén,ez persze lehet egy hosszabb folyamat.De mikor eljut ódáig,hogy kész Isten mellett döntenie,megvallja elrontott életét,azt kész el is hagyni,Isten bocsánatát kéri,és hiszi is,hogy Isten az Úr Jézusban minden bűnét megbocsátotta.Tehát mikor mindezt hittel elfogadja,hogy Jézus Krisztus helyette halt meg,és hallható szóval be hívja Őt a szívébe,akkor megtörténik a csoda,mit a Biblia újjászületésnek nevez,vagy megtérésnek.A megtérést vagy újjászületést ha egy szóval jellemeznénk,akkor ez lenne:uralom átadás.És ezzel válaszoltam is kérdésed első felére.Vagyis a megtérés és újjászületés egyenlő lehet a teljesen átadott élettel,az uralomátadással.
Eddig én voltam az úr az életemben,ahogy mondják,a "magam ura",mostantól viszont Jézus lett az Úr az életemben.Ennek viszont egyszer el kell hangoznia a mi szánból hallható szóval.Önként át kell adnunk az életünk felett az uralmat Jézusnak.De minden felett.

Joó Sándor református nagyon szépen kifejtette,hogy mennyire mindent átkel adnunk Jézusnak.Tőle idéznék most"Mindent,amire azt szoktam mondani,hogy az enyém.Nos tehát tényleg mindent:az egészségemet,erőmet,munkámat,időmet,terveimet,képességeimet,gondolataimat,akaratomat,érzéseimet,a jogaimat,a kötelességemet,házamat,pénzemet,családomat.Tehát mindenre,amire azelőtt azt mondtam:enyém,most azt írom rá:Övé,vagyis Jézusé.Arról van szó,hogy egyetlen perce ne legyen az időnknek,egyetlen olyan darabkája az erőnknek,egyetlen olyan sóhaja a lelkünknek,gondolatainknak,ami ne Jézusé lenne.

Amikor tehát mindez ennyire valóságosan megtört egy ember életében,akkor újjászületett,és az újjászületést kell követnie a megszentelődésnek,ami viszont már tényleg egy növekedés.

A megtérés és újjászületés az egy egyszeri esemény,a megszentelődés pedig az életünk végéig tartó folyamat.Ide tartozik az is,amit Te írtál,a lélek gyümölcse.Vagyis az újjászületett ember termi a lélek gyümölcsit.
Cseri Kálmán református lelkipásztortól idéznék most:"Mit tanít a Biblia? Ennek a summája, amit az Efézusi levélben így ír Pál apostol: "Kegyelemből van üdvösségetek a hit által." Vagyis azzal kezdődik, hogy Isten üdvösséget készített, teljesen nélkülünk. Ezt az Ő kegyelméből adja, azt én a hitemmel tudom komolyan venni és elfogadni. Kegyelemből van üdvösségetek a hit által. Aztán elmondja még egyszer más szavakkal, hogy félreérthetetlen legyen: "És ez nem tőletek van. Isten ajándéka ez. Nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék." (Ef 2,8-10.). A cselekedeteknek is fontos szerepük van a hívő életében: "Isten alkotása vagyunk, ki jó cselekedetekre teremtett minket, hogy azokat elvégezzük, amiket Ő elkészített a számunkra." Még azt is Ő készíti el. Nem nekem kell keresni, hogy cselekedjek ma is három jót, és akkor jó leszek Istennél. Az el van készítve nekem. Miután az üdvösséget hitemmel elfogadtam, egyszerre észreveszem, hogy mi-mindent készített el a számomra. Ezek személyre szabott jó cselekedetek. És aközben jövök rá arra, hogy ajándék, hogy ezt a jót cselekedhetem. Nem én adok ajándékot Istennek. Ő adott egy nagy ajándékot, az üdvösséget, és ad ráadás ajándékot, hogy utána nem gazemberségekkel töltöm el ezt a rövid életet, hanem olyan jó cselekedetekkel, amiket Ő készített el a számomra...az alap az üdvösség, amit ajándékba kapunk és hittel tudunk elfogadni. Ezért mi semmit nem tettünk. Isten elkészítette és kínálja. Aki azt önmagára nézve is szükségesnek és érvényesnek tartja, az elfogadja. Ez a hit. Ezután jönnek a cselekedetek, amiket szintén Isten készített el az Őt szeretőknek, mert a megkapott ajándékért való hála indít arra, hogy az Isten által elkészített jó cselekedeteket szívesen és örömmel végezzem. Ez a Bibliának a tanítása. Amit Isten tett, az az alap, az üdvösség, amit Ő kegyelemből kínál.(Cseri Kálmán:Szabadító Isten)

Tehát miután megtért,újjászületett valaki,cselekszi azokat a jó cselekedeteket,amiket Isten elkészitett a számára,termi tehát a "gyümölcsöket".A másik dolog pedig az,hogy miután valaki kegyelmet kapott,nagyon hálás Jézusnak,és minden vágya,hogy tegye és cselekedje is Jézus akaratát.De ez már egy hosszabb folyamat,míg "kiábrázólik bennünk a Krisztus".

Remélem tudtam segíteni. :)

Üdvözlettel:Károly

szomb. jan. 14, 2012 8:31 pm
Profil E-mail küldése
Kiemelt Listatag

Kedves Saci!

Köszönöm,és nagyon örülök felkérésednek.Természetesen fogok továbbra is írni,és hamarosan válaszolok első kérdésedre,hogy az "újjászületés egyenlő-e a teljesen átadott élettel."

Üdv:Károly

csüt. jan. 12, 2012 1:10 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Károly írta:
Kedves Saci!

Köszönöm hogy elolvastad a bizonyságtételemet :)

Kívánom,hogy Téged is áldjon meg az Úr!

Szeretettel:Károly

---Örülök a válaszodnak.
Nem volna kedved, indíttatásod,- sőt: küldetésed arra, hogy továbbra is irogass ebbe a szegény kis elhagyatott fórumba ?
Lehetne megvitatni keresztyén tantételeket, vagy fogalmakat.-

Pld. A megtérés és újjászületés egyenlő-e a teljesen átadott élettel , amely termi a Lélek gyümölcsét,--- vagy növekedés által történik ?

Üdv
Saci

kedd jan. 10, 2012 1:26 am
Kiemelt Listatag

Kedves Saci!

Köszönöm hogy elolvastad a bizonyságtételemet :)

Kívánom,hogy Téged is áldjon meg az Úr!

Szeretettel:Károly

hétf. jan. 09, 2012 1:07 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Kedves Károly !

Bizonyságtételed nagyon meggyőző. Köszönjük, köszönöm.
Az Úr áldjon és őrízzen meg mindvégig!

Szeretettel
Saci

hétf. jan. 09, 2012 12:38 am
Kiemelt Listatag

Szeretném elmondani, hogy miként éltem a világban, hogyan lettem vallásos, és ebből a vallásosságból hogyan jutottam élő hitre, és közösségre az Úr Jézussal.

Nem hívő családban nőttem fel,és gyermek koromtól egészen 23 éves koromig végig kísérte életemet az okkultizmus sok formája. Ezek között szerepelt a horoszkóp, jóslás, keleti vallások tisztelete és gyakorlása.Így hittem a lélekvándorlásban, gyakoroltam az autogén tréninget, meditációt, és több alkalommal részt vettem szellemidézésen. Szerettem a horror és fantasztikus filmeket, újságokat, könyveket, és a rock zenét.

De sok más bűn is szerepet kapott az életemben. Sokat hazudtam, csúfolódtam, paráználkodtam, és sok mindent és mindenkit bálványoztam.
Bíztam testem és lelkem épségében, a magam jóságában, és hittem abban, hogy jól irányítom az életem. Szabadnak éreztem magam a világban. Sokat jártam discokba és hasonló szórakozó helyekre. Ezeken az alkalmakon mindig rengeteget ittam.
Nagyon álmodozó típus voltam. Nagy terveim voltak, hogy leszek egyszer valaki, akire az emberek majd felnéznek.Hatalmas önbizalmam volt. Hittem abban, hogy mindent jól csinálok. Életem viszont egyre üresebb lett,és ráadásul tele lettem félelmekkel és szorongásokkal.

1997-ben mikor 23 éves lettem jött az első nagy fordulat az életemben. Egy betegségtől való félelem és rettegés miatt keresni kezdtem Istent. Elkezdtem Bibliát olvasni, és Cseri Kálmán igehirdetéseket hallgatni. Az egyik ilyen igehirdetés meghallgatása után megvallottam a bűneim, és átadtam az életem az Úr Jézusnak. Kidobáltam a más vallásokról,misztikus dolgokról és a bálványaimról szóló könyveim és újságaim.Ezt követően pedig naponta olvastam a Bibliát,rendszeresen imádkoztam,és gyakran hallgattam és olvastam igehirdetéseket illetve hitmélyítő könyveket.De rendszeresen jártam Istentiszteletre is,miután 1998-ban megkeresztelkedtem és konfirmáltam a helyi református gyülekezetben.

A félelmeim és szorongásaim viszont ezek után is megmaradtak,mert nem szakítottam minden bűnömmel,hanem tovább folytattam azokat.A legnagyobb bálványaim, a testépítő sport, a disco zene, és a betegségektől való félelem továbbra is meghatározó részei maradtak az életemnek.Jól jellemezte életemet Isten Igéje:
"félték ugyan az Urat,de tisztelték bálványaikat is."(2 Királyok 17,41)
Viszont "Senki sem szolgálhat két úrnak"(Mt 6,24)-mondja Jézus.
Ezért nem volt igazi közösségem és élő kapcsolatom Jézussal,mert Őt nem lehet fél szívvel követni,csak egészen és minden áron.
Ennek okán maradt a békétlen és örömtelen vallásos élet.

Mindez sajnos odáig vezetett, hogy 2004-ben újra disco-ba járni, és inni kezdtem.
2008-ban újból kapcsolatot létesítettem,majd együtt is éltem egy fiatalkori barátnőmmel. 2009-ben pedig egy karizmatikus vallást gyakorló személlyel voltam párkapcsolatban és közösségben.Közben újabb és újabb bálványok jelentek meg az életemben, amikbe rengeteg időt, pénzt és energiát fektettem.

Isten viszont nem hagyott végleg eltévelyedni,és kiemelt tévutaimból.Így az Ő mentő szeretetének munkája, hogy 2006-ban befejeztem a discozást és azzal együtt az italozást.2010-ben pedig elhagytam két legnagyobb bálványomat, a disco zenét, és a testépítő sportot.De párkapcsolataimat sem engedte elmélyülni, kihozott azokból, és megajándékozott az igazi társsal, Tőle rendelt feleségemmel.

Továbbá szintén az Úr nem hagyott eltévelyedni hamis vallási mozgalmakban.Mint amilyen a Pünkösdi, Adventista, Jehova Tanúi, karizmatikus és más hasonló felekezetek.Valamint ezek előfutáraiban sem,akik az előző századokban hirdették a tökéletes megszentelődést és a szentlélekkeresztséget.

Valami viszont még mindig hiányzott. Bár mindennap imádkoztam, Bibliát olvastam, jártam gyülekezetbe,és bálványaimat is elhagytam,mégis hiány volt a szívemben.És hogy mi hiányzott, arra egy Joó Sándor igehirdetésben kaptam választ:"Tudod, mikor látod meg igazán Krisztust? Akkor, ha annak a nagypénteki magvetésnek a gyümölcsei benned is érni kezdenek, s megteremnek! Annak a szent magvetésnek a legelső gyümölcse a bűnbocsánat. Amikor valaki térden állva bemutatkozik az Úrnak, a bűnbocsánat fölszabadító erejében válik először valósággá, realitássá számára az élő Jézus Krisztus! Itt kezdődik a Jézussal való személyes megismerkedés, amikor azt mondja az előtte térdeplő embernek: „Megbocsáttattak néked a te bűneid!”

Ez hiányzott igazán, és ezt nem éltem át 1997-ben és utána sem, hogy valósággá váljék az én számomra is:Megbocsáttattak a bűneim! És ebből a bocsánatból hála fakadjon a szívemben: Jézus Krisztus megváltott és megbocsátott. Én hálából Vele akarok élni!

Mert a bűnbocsánat komolyan vételének és teljes elfogadásának hiánya folyamatos bizonytalanságot és félelmet keltett bennem.Ezért nem voltam bizonyos az üdvösségemben és az örök életemben sem.
Ezt követően szintén egy Joó Sándor igehirdetésben olvastam az alábbiakat: "Valljátok meg azért egymásnak bűneiteket"(Jak 5,16)Ezért szerettem volna elmúlt életem minden engedetlenségét és bűnét Isten elé vinni és megvallani egy tanú előtt.Ennek okán felkerestem Horváth Géza református lelkipásztort Pasaréten.
Ott valóban megvallottam mindent és letettem az Úr Jézus kezébe. Kértem, hogy bocsásson meg, mert hiszem, hogy egyedül Ő szenvedte el az én halálos ítéletemet, és egyedül az Ő áldozatáért kaphatok bocsánatot, amit kész vagyok feltétel nélkül elfogadni. Majd kértem hogy Ő uralkodjon a továbbiakban bennem, mert én Vele akarom eltölteni földi életem hátra lévő részét, és az örökkévalóságot.

Miután mindezt megvallottam Horváth Géza arra kért, hogy tépjem össze a kezemben
lévő írást a bűneimről, mert a következő ének jutott az eszébe:

"Az írás széjjel tépve, szabad vagyok szabad!
Tudom, hogy megvevél Te, Meggyőztél ím magad!"

Ezek után már nem maradt kétség a szívemben, tudtam, és tudom most is, hogy Jézus Krisztus megváltott és megbocsátott. Ő az én Gazdám, és én Hozzá tartozom. Örök élettel ajándékozott meg, amiért nem szűnök meg Neki hálát adni.

Végül pedig szeretnék arról szólni,hogy mindezért egyedül az Istené a dicsőség!
Nem az én döntésem,akaratom,cselekedetem,bűnvallásom vagy megtérésem következménye hogy üdvözültem,mert mindent Isten tett meg az üdvösségemért. Egyedül és kizárólagosan Jézus Krisztus helyettes és tökéletes áldozatának,valamint Isten kiválasztásának és kegyelmének ajándéka hogy újjászülettem.

"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék."(Ef 2,8-9)

A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Károly kedd ápr. 02, 2013 10:55 pm-kor.

vas. jan. 08, 2012 4:34 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Idézet:
Kívülről való segítség

"...meg is segítlek..." (Ézs 41,10).

A tegnapi ígéret kezeskedett az erőről mindahhoz, amit tennünk kell; a mai segítséget ígér olyan esetekre, amikor képtelenek vagyunk egyedül cselekedni.
Az Úr megígéri: "megsegítlek".
A belső erőt külső segítség is támogatja.
Küzdelmünkben szövetségeseket állíthat mellénk az Isten, ha úgy látja jónak; de még ha nem is küldene mellénk emberi segítséget, Ő maga biztos mellettünk lesz, és ez még jobb.
"Fenséges szövetségesünk" támogatása többet jelent, mint a halandók légióinak segítsége.

Az Úr segítsége a megfelelő időben érkezik: "mindig biztos segítség a nyomorúságban" (Zsolt 46,2).
Segítsége igen bölcs: pontosan tudja, kinek milyen segítségre van éppen most szüksége.
Segítsége hathatós ott is, ahol az emberi segítség hiábavaló.
Segítsége több, mint segítség, mert elhordozza minden terhünket, és gondoskodik minden szükségletünkről.
"Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nékem?!" (Zsolt 56,5).

Mivel segítségét már bebizonyította, számítsunk rá bátran most és a jövőben is.
Imádkozzunk így: "Uram, légy segítségül nekem",
és megtapasztaljuk, hogy "a Szent Szellem is segít
a mi erőtlenségünkön" (Róma 8,26).
Ezért mikor így várakozunk: "Tekintetem a hegyek felé emelem:
Segítségem az Úrtól jön" (Zsolt 121,1-2), nemsokára már ezt énekelhetjük:
"Uram, te megsegítettél"

C.H.Spurgeon - Isten ígéreteinek tárháza

pén. jan. 06, 2012 11:42 pm
Platinum Listatag

Idézet:

EREDMÉNYES IMÁDKOZÁS

"Ha eredményesen akarsz imádkozni, nem szabad, hogy cselekedeteidre építs, hanem
Jézus nevére és érdemére támaszkodva kell jönnöd.
Úgy kell Istenhez közelednünk, mint akik Jézusban hiszünk.
Mi háttérbe húzódunk, Jézust előtérbe toljuk, és Jézus érdemét Isten elé tartjuk:
ezt jelenti a Jézus nevében imádkozás.

Gyakran hallottam: "Nem hallgatott meg Isten imádságomban, mert most nem vagyok rá méltó!" De vajon mikor leszel rá méltó? Soha! Nincs ember ezen a földkerekségen, aki méltán várhatna valamit Istentől. A legszentebb, a legjobb, a leghívőbb ember sem méltó erre. Egyedül az Úr Jézus méltó arra, hogy Istentől ajándékot kapjon. Amit ez ember Istentől kér, azt Isten először az Úr Jézusnak adja. Ezért kell az imádkozó embernek, Isten minden gyermekének az Úr Jézushoz fordulnia. Aki magát gyermeki hittel az Úr Jézus érdemébe helyezi, megkapja, amit imájában kér."

"Isten kész bennünket meghallgatni, de egy szóval sincs említés arról, hogy mikor és milyen körülmények között. Bízzuk tehát Istenre az időpontot és a körülményeket imádságaink meghallgatására vonatkozólag. Ezt egy pillanatra sem szabad szem elől tévesztenünk. Mi azonban erről nagyon hamar megfeledkezünk.
Szülők hosszú ideig imádkoznak gyermekeikért. Heteken, hónapokon, nem egyszer éveken át ostromolják az eget, de csak nem jön a meghallgatás. Erre beköszönt a kételkedés. Ilyen esetben, amikor kételyek gyötörnek, ezt kell mondanunk: "Isten kezében van a dolog, majd Ő elintézi, amikor jónak látja, és ahogyan neki tetszik." Örömmel imádkozhatunk szeretteinkért, de ezt a három pontot mindig szem előtt kell tartanunk:

1. vajon egyedül Isten dicsőségét keressük-e, amikor imádkozunk;
2. Jézus nevében terjesztjük-e elő kéréseinket;
3. hiszünk-e Isten hatalmában és készségében, hogy imádságainkat meghallgatja? Ha eddig eljutottunk, akkor
4. imádkozzunk csak bátran tovább, amíg meghallgatásra nem találunk, ha még oly soká kellene is várnunk."

"Ha azonban imameghallgatásokat tapasztaltok, véssétek jól emlékezetetekbe. Ez növeli hálánkat Isten iránt, összekapcsol bennünket szeretetben mennyei Atyánkkal. Megtanuljuk, hogy minden gondunkat Őrá vessük, hogy a szenvedések közepette csendben legyünk, és segítségére várakozzunk. A hitetlenek előbb-utóbb észreveszik rajtunk, hogy igazi, hű Barátunk van a mennyben. Meglátják, hogy nem emberekre támaszkodunk, hanem az Úrban bízunk. Feltűnik majd nekik, hogy a bajban is milyen bizodalmunk és vigaszunk van. És ez arra serkenti őket, hogy ők is adják magukat az Úrnak."

/Részlet, Müller György: Az igazi hit és imádság/

pén. dec. 30, 2011 10:17 pm
Platinum Listatag

Idézet:

ÁDVENTI BESZÉLGETÉS

"Múltkor valaki az mondta, hogy elege van a vallásos szövegből, ne jöjjek neki ezzel, mert békességre van szüksége, megvigasztalódna az édesanyja halála miatt, és nem bánná azt sem, ha megszűnne a bosszúvágya azokkal szemben, akik kirúgták a munkahelyéről - elsorolta mindazt, amit Jézus ígért nekünk.

Mondtam neki, hogy neked Jézusra van szükséged, mert ő nem pirulákkal és nyugtatókkal ad békességet, hanem valódi vigasztalást nyújt.

Pál apostol azt mondja, hogy tele vagyok vigasztalódással, minden nyomorúságunk ellenére csordultig vagyok örömmel.

Ez nem egy agyalágyult embernek a lázálma, hanem valóság, amit átélt.
A Jézussal való lelki közösségben mindezt megkapta.

Tulajdonképpen erre vágyik mindenki, csak nem nevezzük nevén és sokszor el sem hiszik az emberek."

Cseri Kálmán ny.ref.lelkész

kedd dec. 20, 2011 1:29 am
Platinum Listatag

ingola írta:
Ha korábban megtudom, hogy beteg vagy, imádkozhattam volna érted...

Talán még most sem késő! :-)

Ingola

--Bizony, nem késő ! :)

-Amikor nem voltál "beteg", akkor is imádkoztam érted. :)

pén. dec. 09, 2011 1:50 pm
Gyémánt Listatag

Ha korábban megtudom, hogy beteg vagy, imádkozhattam volna érted...

Talán még most sem késő! :-)

Ingola

pén. dec. 09, 2011 1:42 pm
Platinum Listatag

ingola írta:
Kedves Saci!

Amit nem értek, hogy egy ember (jelen esetben Chambers) hogyan döntheti el, hogy Isten(!) mit tehet?

"Isten csak Krisztus keresztje által bocsáthatja meg a bűnt és helyezhet vissza minket kegyelmébe, más mód nincs rá!"

:shock:

Ingola

Kedves Ingola!

Chambers -szerintem- a Biblia alapján ÁLLÍTJA ezt.- Akkor meg, csak IGAZAT AD ISTENNEK ! :)

Üdv
Saci

(3 hét kórház,- eü.problémák,- csak ma találtam meg soraidat! :) )

csüt. dec. 08, 2011 1:03 am
Gyémánt Listatag

Kedves Saci!

Az idézet lényegében rendben van, egyetértek vele Jézus szavai szerint:
"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam." (Jn 14,6.)

Amit nem értek, hogy egy ember (jelen esetben Chambers) hogyan döntheti el, hogy Isten(!) mit tehet?

"Isten csak Krisztus keresztje által bocsáthatja meg a bűnt és helyezhet vissza minket kegyelmébe, más mód nincs rá!"

:shock:

Ingola

hétf. nov. 21, 2011 1:11 pm
Platinum Listatag

Idézet:

ISTEN BOCSÁNATA

"Akiben van..., a bűnök bocsánata..." (Ef 1,7).

Őrizkedj attól a kellemes elképzeléstől, hogy Isten mint kedves és szerető Atya, persze, hogy megbocsát nekünk.

Az Újszövetségben sehol nincs helye az ilyen gondolkozásnak.

Isten egyetlen alapon bocsáthat meg nekünk: Krisztus keresztjének borzalmas tragédiája alapján.

Más indokot keresni a bűnbocsánatra öntudatlan istenkáromlás.

Isten csak Krisztus keresztje által bocsáthatja meg a bűnt és helyezhet vissza minket kegyelmébe, más mód nincs rá!

Oswald Chambers

vas. nov. 20, 2011 11:13 pm
Platinum Listatag

Idézet:
TÖRJ ÖSSZE ENGEM, URAM !

„Szeretném, ha tudnátok,hogy egy igehirdető vagy keresztyén szerző gyakran több mindenről is ír, mint amennyit maga megtapasztalt. S – talán csak jóval később válik valósággá az, amiről korábban már írt vagy beszélt !”

Ugyanebben az értelemben írta Pál apostol a következőket:

„Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már a célnál volnék, de igyeksem, hogy meg is ragadjam: mert engem is megragadott a Krisztus Jézus.” Fil 3,12

Az Úr szorongat engem, hogy ezeket a dolgokat megírjam. Az igazság túl magasztos és túl sürgető ahhoz, hogy ne írjak róla, csak azért, mert még nem volt alkalmam megtapasztalni.

Amilyen mértékben még nem éltem át a leírottakat, szívem leghőbb vágya, hogy megéljem azokat.

William MacDonald

kedd nov. 15, 2011 12:52 am
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Következő