Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: pén. szept. 22, 2017 7:44 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Következő
Hogyan lesz valaki istenhivő 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Az evangélium
.

-"HOGYAN LESZ VALAKI ISTENHIVŐ?"

-Ha olvassa Isten igéjét,
-komolyan veszi,
-igazat ad Istennek
-enged Isten Szentlelke munkájának.-

-Ehhez nagy segitséget nyújt a BIBLIAISMERET.- Ebből nyujtok át egy
csokkorra valót.

-PÁL EVANGÉLIUMA.- William R.Newell

-Az isteni igazságnak két nagy kijelentője vagy feltárója létezik a
Bibliában: MÓZES az Ószövetségben és
- PÁL az Újszövetségben.

-Nem Krisztus-e a nagy tanító? - kérdezheti valaki. Bizonyos értelemben
ez igaz; a valóságban azonban Krisztus sokkal inkább az a Személy,

akiről a Szentírásban tanítanak, mint az aki az evangéliumokban tanit.-

-A TÖRVÉNY és a PRÓFÉTÁK e l ő r e mutatnak KRISZTUSRA;
-a levelek VISSZAmutatnak Őreá;
-a Jelenések könyve pedig MÁSODIK ELJÖVETELÉRE és az ezzel kapcsola-
tos dolgokra mutat.

-A négy evangélium arról beszél, hogy jelentette ki Isten Krisztust az em-
ber számára és az ember hogyan vetette el a MEGVÁLTÓT.

-A BIBLIA TÉMÁJA TEHÁT MAGA KRISZTUS.-

-Mózes a törvényben Isten szentségét jelenti ki, és a t ö r v é n y segit-
ségével az emberi bűnt, valamint az ember teljes reménytelenségét és te-
hetetlenségét leplezi le.

-Pál nagy leveleiben úgy mutatja be Krisztust, mint
bölcsességünket,
megigazulásunkat,
szentségünket,
váltságunkat, AKI MINDEN MINDENEKBEN.-

(folyt.)

vas. okt. 12, 2008 11:09 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Az örvendezés pedig szerintem nagyon is réteg-kifejezés...
Persze, aki ilyen környezetbe született bele, annak nem feltűnő annyira...

Az örvend ige Magyarországon csakugyan visszaszorult a köznyelvből, Székelyföldön viszont általában ma is ezt használják az örül szó helyett. "- Hát én úgy örvendtem, hogy azt el nem lehet mondani!" Vagy: "- Örvendett erősen..."

vas. máj. 04, 2008 1:38 pm
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Hogy mondják mai, hétköznapi, nem középkori szóval, hogy "könyörülni", "örvendezni", stb...?

Csak sajnálattal tudok nézni arra, akinek az "örvendezni" szó mára már nem mond semmit (úgymond' középkori). Igaz, hogy összemosódik sokszor a "bulizással", a "kocsmázással", de alapvetően - hadd említsek konkrét példákat - aki már látta saját gyermekét megszületni, vagy tartotta kezében szerettének újszülöttjét...vagy aki élete nagy próbatételeit sikerrel állta és teljesítette...nos nem hiszem, hogy neki magyarázatra szorulna az örvendezés (ami nem csupán öröm).

A "könyörülettel" kapcsolatban egész más a helyzet: az, hogy valóban sokszor semmit nem mond, és kiveszőben van a hétköznapi használata, abból is kiderül, hogy Ingola a legjobb szándéka ellenére is félreérti :-) :

Ingola írta:
Könyörülni (irgalmazni) = megkegyelmezni, megbocsátani, nem megbüntetni valakit, aki rászolgált a büntetésre.

A könyörület nem kegyelem, de a kegyelem egyfajta könyörület. A samaritánus megkönyörült az összevert emberen, de nem megkegyelmezett neki. Az édesapa megkönyörült a tékozló fián, ezért megkegyelmezett neki.

Egy szó, int száz: jogos la Mer felvetése, hogy a kikopó kifejezéseket érthetően kell tovább adnunk, különben csak falra hányt borsó lesz a leglelkesebb igehirdetésből is.

Példaképp hadd említsem azt az esetet, amikor két magyar buszsoförrel beszélgettem Olaszországban egyik hittestvéremmel a hitről. Nos testvérem lelkesen próbálta meggyőzni őket, hogy azért jó hinni, mert odaát "Isten boldogító színe-látása vár minket". Hm... Vajon mennyit értett meg ebből a két buszsoför együttesen? Nem mintha lebecsülném bárki értelmi képességét is, de ez a kifejezés még nekem is magas labda volt...és őszintén szólva nem is azért lettem hívő, hogy (ad abszurdum szó szerint véve és kihegyezve) Istent boldogan bámuljam egy örökkévalóságon át.

Jó felvetés és igazi kihívás!

Üdv:
Nyika

csüt. ápr. 24, 2008 9:44 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Pénteken nagyon kemény vita kiséretében váltam el a főnökömtől. Megterhelte az egész hétvégémet az a meddő, hiábavaló, és legfőképp téves akaratoskodás, amellyel tévedés (=hazugság) kimondására akart rábírni.

Vasárnap kaptam elég igét, és a belőle származó kellő imádságos erőt ahhoz, hogy a hadakozást az Úrra hagyjam, és én harc helyett végezzem nyugodtan a munkámat. Azt, amiért szerintem a fizetésemet kapom.

És hétfőn reggel, amikor bementem, nem volt bent a főnök - végre lehetett nyugodt, alkotó tevékenységet is folytatni. Elmúlt dél, mire előkerült valami megbeszélésről.
És közben felhívott egy munkatársam, aki megerősített, hogy nekem van igazam, és ezt meg fogja írni a főnökömnek is. Meg is írta neki.
És amikor délután előkerült a főnököm, bűbájos volt. Engedte, hogy elvégezzem a nagyon sürgős munkámat, nem tartott fel az értelmetlen táblázatainak kitöltésével. Ilyet magától sohasem tett korábban...

Az Úr meghallgatta a kérésünket. Azért beszélek többes számban, mert valaki más is imádkozott azért, hogy így legyen. És én nagyon, nagyon hálás vagyok neki azért a meghallgattatott imádságért.

Áldja meg őt az Úr mind a két kezével!

Ingola

hétf. feb. 18, 2008 11:29 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta
Idézet:
A megkegyelmezni szerintem olyan 17. századi kifejezés lehet...
Megbocsátani sem szokás mostanság...

Valami nem stimmel ezekkel a szavakkal... Nem találom a hétköznapi megfelelőjét... De lehet, hogy azért van, mert nem csak a nyelvből kopott ki a dolog, hanem a gyakori esemélyek közül is... így nincs is szükség arra a szóra, ami ezt jelenti. De van helyette: megúszni, elsumákolni... ilyesmi... (???)

És ha én egyszerűen elmesélem kedves Testvérem, hogy énnekem mekkora élmény volt amikor bocsánatot kértem, és Te utána viszonoztad?... Az egy Krisztus-kiáradás volt. Arra nem érdemes szavakat keresni. Sokkal jobb volt megélni.

A megtapasztalás úgy kezdődik, hogy én bocsánatot kérek, ha valakivel békétlenségem van.
És akkortól fogva közénk erőszakolja magát Krisztus a maga békességével és örömével. Nincsen olyan erő, amellyel ki lehetne Őt onnan tuszkolni. :)

Ingola

kedd jan. 22, 2008 12:10 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Örvendezni lehet például azon, hogy vannak még, akiknek a szókincsében megtalálható ez a szó, ugyanakkor könyörületesen kell bánni azokkal a szerencsétlenekkel, akik bár esetleg diplomások, szókészletük legfeljebb a bizonyos szakkifejezésekkel gazdagabb egy elemi iskolát végzett emberéénél. :)

hétf. jan. 21, 2008 11:48 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Könyörülni (irgalmazni) = megkegyelmezni, megbocsátani, nem megbüntetni valakit, aki rászolgált a büntetésre.

Örvendezni = örülni valaminek, átélni a vidámságot valami jó dolog kapcsán

:)

hétf. jan. 21, 2008 8:08 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Énnekem az a nagy gondom, hogy hiába vagyok bármikor képes tudatosítani magamban, hogy mennyire nagyon a tenyerén hordoz a Jóisten, a szeretetéből származó örömöt csak ritkán élem át. Időnként nagyon egyedül érzem magamat, és olyankor még imádkozni sem tudok. Szavakat mondok ugyan, de azok nem jutnak célba. Valami azt súgja, hogy a legtöbben így vagyunk evvel. A megtérés, a valódi hitélmények átélése kétségtelenül elkötelez minket egy életre Isten mellett, de a legnagyobb hitű embereknek is vannak negatív fázisaik. Elég megrázó, de ha már eszembe jutott, ide is leírom Jézus szavait: "Én Istenem, én Istenem miért hagyál el engemet?"...

Arra gondoltam, hogy ha egyszer még Jézus is elcsüggedt, akkor talán ez az emberlét velejárója, és nem feltétlenül a silány, eleve elrendelten reménytelen hitetlenségemből származik.

Tényleg! Hát Jézus még az elanyátlanodásunkat, a csüggedésünket is elszenvedte a keresztfán! Ezt is elhordozta helyettünk....:)
Most már tudok imádkozni!:) Azt kértem, hogy vegye le rólam ezt a magányosságot, és meghallgatta!! :)

Most nagyon jókedvem lett!!!!

pén. jan. 04, 2008 7:49 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Bizonyos vagyok benne, hogy halálom után lelkem örök életre jut. Emberi észjárással ezt a meggyőződést nevezhetjük tudásnak is.

Isten észjárásáról viszont csak annyit tudok, hogy nem az emberi logika mentén működik. Ő vajon mit tud az én halálom utáni sorsomról?

Ingola

csüt. dec. 20, 2007 10:04 am
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
ingola írta:
...Aztán 10 oldallal később megkaptam, hogy .....

Így jár, aki éjjel egykor - ahelyett, hogy aludnék - prédikációkat olvasgat. :wink:

csüt. dec. 20, 2007 8:44 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Tegnap hajnalban egykor felébredtem, és nem tudván visszaaludni, elolvastam Sípos Ete Álmos egyik evangélizációját (Széles út, keskeny út).

Mit mondjak, kaptam a képemre rendesen. Előbb azt, hogy aki a keskeny útra akar lépni, annak keresztül kell mennie a szoros kapun, és azon nem fér át a "korona" - az ember vélt hatalma, teljesítménye, tudása, egyátalán, bármiféle önös büszkeségünk. Igaz. Próbáljunk meg szerények lenni, hiszen mindent, a jókat is kegyelemből kaptuk.
Aztán 10 oldallal később megkaptam, hogy a széles úton járó ember onnan ismerszik meg, hogy előszeretettel kezdi a mondatait azzal a szóval, hogy "szerintem..."

Szerintem az az ember is így kezdi a mondatait, aki nem érzi magát a tökéletes tudás letéteményesének. Szerintem ugyanis azt Isten nem osztotta le nekünk. Egyébként komolyan sokra tartom Sípos nagytiszteletű urat...

Munkából hazafelé azután László prédikációját hallgattam az autóban, és ő is megerősítette, hogy bizony, nem mindenkinek kész a helye, csak a kiválasztottaknak. És a kimaradottak közül vannak szép számmal templomjáró emberek is...

Szerintem már odakészítették a fát a szurkos üst alá a számomra, már csak arra várnak, hogy kezükbe kapjanak.
Szerintem addig még megpróbálok néhány embert idefenn megetetni, megitatni, felruházni. Szerintem még imádkozom is néhányat (tudom, kedves varjú, megyek a kamrácskámba... :wink: )

Most pedig megyek a párocskámhoz a konyhába. Szereti, ha este vele beszélgetek, és nem a gépet verem. :)

szer. dec. 19, 2007 6:18 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
Egyébként szeretem olvasgatni a filozofikus hajlamú írókat, pl. Márait is (különösen hogy olyan trendi manapság :)

Ez tetszett. :)

hétf. dec. 17, 2007 2:55 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Hm... Varjú mester, most nagyon felnézek Rád, hogy ennyivel okosabb és bölcsebb vagy Hamvas Bélánál, aki csak ökörségeket és butaságokat írt ebben a könyvében. :)

Kedves la Mer, eszedbe ne jusson felnézni rám, mert sem okosabb, sem bölcsebb nem vagyok Hamvas Bélánál (és Nálad sem), csupán eléggé pimasz vagyok ahhoz, hogy véleményt merjek formálni akár egy Hamvas Béla-szerű szellemi nagyság gondolatáról, ami - mivel az ember tökéletlenségéből következően teljesítménye sem egyenletes - bizony olykor-olykor elmarad szülője formátumától. :)

hétf. dec. 17, 2007 1:50 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Idézet:
Hm... Varjú mester, most nagyon felnézek Rád, hogy ennyivel okosabb és bölcsebb vagy Hamvas Bélánál, aki csak ökörségeket és butaságokat írt ebben a könyvében.

Az a helyzet, kedves la Mer, hogy Hamvas Béla stílusában kétségtelenül van valami irritáló. Minden mondata egy-egy kinyilatkoztatás, jóllehet pusztán a saját álláspontját fogalmazza meg. (Ettől persze még lehet igaza.)
Ahogy elkezdtem olvasni az esszéjét kicsit meg is ijedtem, mert Nietzsche ugyanilyen stílusban kötött bele minden, számomra fontos értékbe (Adalék a morál genealógiájához). 18 oldal elolvasása után olyan fejfájást kaptam pusztán attól, hogy kibogozzam, hol van elrejtve az érvelésének gyenge pontja, hogy le kellett tennem a könyvet...

hétf. dec. 17, 2007 12:54 pm
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Dr. Papp Lajos előadásából (Fót, 2007. november 24.)
(Elmondta, hogy az igazság mindenáron való diadalmas kiharcolásakor megtapasztalta: minden egyes győzelme után egyre kevesebb lett a barátja és több az ellensége. Amikor aztán az addig elhanyagolt családja is elhagyta, bekövetkezett a fordulat.)

„– Amikor elhagytak,
Mikor a lelkem roskadozva vittem,
Csöndesen és váratlanul
Átölelt az Isten.

- Akkor fogadalmat tettem, hogy soha más eszközzel nem élek, csak a szeretet eszközével. Akkor találtam rá Szent Ágoston egy gyönyörű mondatára, amely életemnek a vezérlő mondatává lett: „Semmi sem győz meg, csak az igazság; semmi sem ment meg, csak a szeretet.” Azóta minden, a legképtelenebb dolog is sikerül, amibe belefogok.”

(www.fotiref.com/home.html)

hétf. dec. 17, 2007 12:43 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Következő