Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: hétf. nov. 20, 2017 8:13 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Következő
Hogyan lesz valaki istenhivő 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Hogyan lesz valaki istenhivő
Károly írta:
Ha erre
kattintva nem indul el a felvétel,akkor majd feltöltöm egy másik lejátszó oldalra.

--Nekem nem nyilt meg,- talán feltölthetnéd egy másik oldalra. :)

pén. jún. 08, 2012 4:24 pm
Kiemelt Listatag

Saci írta:

Nagyon jó a kiegészítésed.- Sajnos a Boruss előadást nem tudtam megnyitni... Nem nyílt ki a videó felvétel...

Ez nem videó felvétel,csak hanganyag.Mikor megnyílik az oldal,akkor megjelenik egy fekete sáv,azon szerepel többek között Alföldy neve,ez alatt van a fehér színű play gomb.Ha erre
kattintva nem indul el a felvétel,akkor majd feltöltöm egy másik lejátszó oldalra.

csüt. jún. 07, 2012 9:17 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Károly írta:
Kedves Saci!

Örültem hozzászólásodhoz.Sajnos elég nagy az eltévelyedés.Engedj meg kérlek egy-két linket
a témával kapcsolatban.

Az elsőn egy előadás hallható,amit Alföldy-Boruss Dezső református lelkipásztor mondott el.
A címe:Mi választ el bennünket a karizmatikusoktól?

http://w380.wrzuta.pl/audio/2iNaCzJ5jx7/alfoldy-boruss-dezso-mi-valaszt-el-bennunket-a-karizmatikusoktol

A másik link pedig írások,bizonyságtételek olvashatok.A címe:DICSŐÍTÉS ROCKZENÉVEL???

http://www.parokia.hu/lap/f-e-n-y-s-u-g-a-r/ujsag/cikk/mutat/4303/?i=657

Kedves Károly!

Nagyon jó a kiegészítésed.- Sajnos a Boruss előadást nem tudtam megnyitni... Nem nyílt ki a videó felvétel...

A parokia-cikk nagyon hasznos és jó,- ajánlom mindenkinek!

csüt. jún. 07, 2012 7:52 pm
Kiemelt Listatag

Kedves Saci!

Örültem hozzászólásodhoz.Sajnos elég nagy az eltévelyedés.Engedj meg kérlek egy-két linket
a témával kapcsolatban.

Az elsőn egy előadás hallható,amit Alföldy-Boruss Dezső református lelkipásztor mondott el.
A címe:Mi választ el bennünket a karizmatikusoktól?

http://w380.wrzuta.pl/audio/2iNaCzJ5jx7/alfoldy-boruss-dezso-mi-valaszt-el-bennunket-a-karizmatikusoktol

A másik link pedig írások,bizonyságtételek olvashatok.A címe:DICSŐÍTÉS ROCKZENÉVEL???

http://www.parokia.hu/lap/f-e-n-y-s-u-g-a-r/ujsag/cikk/mutat/4303/?i=657

csüt. jún. 07, 2012 6:22 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

.

Egy jelenlevő lelkésznő élménybeszámolója, a Reménység Fesztivál első napjáról : (részlet)

->"És ahogyan ott álltam középen és két oldalról egyre csak ment a tömeg előre, remegni kezdtem.
Lúdbőrös lett a karom.
Éreztem a Lélek áradását és elsírtam magam.
Ez egy leírhatatlan, megfoghatatlan, szavakba nem önthető érzés volt.
Köszönetet mondtam Istennek, hogy ennyien vannak azok, akik az Ő hívó szavára az Ő útjára tértek és csak azt hajtogattam magamban, hogy „Dicsőség legyen Istennek és Jézus Krisztusnak”! "-
-------

-Nagyon vegyes hatást tett rám ez a beszámoló,- de leginkább az a meglátásom:
Ez egy karizmatikus-vallásos élmény volt a lelkésznő -és talán mindenki részére. -
Különösen is, akik előre mentek...

Előbbre írta, hogy csodálatos hangulat volt már a kezdetén is,
itt pedig kiemeli, hogy "szavakba nem önthető érzés volt."

--A karizmatikus mozgalom jellemzője: a hangulat- és élmény-érzés... (feldobottság, ami ujjongásba, stb. törhet ki.)

Nem a "rajongás Lelke" ez ? (Nem is tudom, hogyan helyes,- kis betűs lélek, vagy nagybetűs Lélek ez, hiszen a psziché tartományába tartozik...?)

-Mindezt azért kérdezem, mert az "erő, a szeretet és a józanság Lelke" -től nem lesz lúdbőrös az ember karja.

szer. jún. 06, 2012 1:36 am
Platinum Listatag

Idézet:

"Azt mondod: meg akarom érteni a hittitkokat,
hogy higgyek.

Én azt mondom: higgy, hogy megérthess.

A megértés a hit jutalma.

Ezért ne keress megértést, hogy higgyél,
hanem higgy, hogy mindent megérthess." :idea: :)

Augusztinusz

hétf. jún. 04, 2012 10:16 pm
Platinum Listatag

Idézet:

Csak Istent féljed!

„Ezért bizakodva mondjuk: "Velem van az Úr, nem félek, ember mit árthat nekem?" (Zsid 13,6).

Mivel Isten soha el nem hagy, sem el nem távozik tőlünk, legyünk elégedettek azzal, amink van. Mivel az Úr a miénk, sohasem maradunk barát, kincs és otthon nélkül.
Töltsön el ez a bizonyosság azzal az érzéssel, hogy nem élünk az emberektől való függőségben. Mivel ilyen nagy pártfogónk van, nem kell alázatoskodnunk embertársaink előtt.
Legyünk bátrak a szólásra, és ne féljünk az ellenérvektől.

Aki Istent féli, annak senki és semmi mástól nem kell félnie.

Olyan mély tiszteletet kell éreznünk az élő Úr iránt, hogy még a legvadabb fenyegetés se váltson ki belőlünk nagyobb hatást, mint a szél zúgása. Az emberek ma sem árthatnak nekünk többet, mint abban a korban, amikor az apostol ezt az igeverset leírta. A kínpad és máglya már nincs divatban, senkit sem égetnek meg a hitéért.

A tévtanítók gúnyolódásán és dühösködésén pedig ne csodálkozzunk, hiszen e világ emberei nem szerethetik a tiszta mennyei tanítást. Mit tegyünk tehát? Tűrjük el a világ haragját, nem árthat az nekünk.

Isten a segítségünk, legyünk bátrak, és ha a világ dühöng, ám tegye, mi nem félünk tőle!

C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

pén. máj. 11, 2012 10:44 pm
Platinum Listatag

Idézet:

NAPI ÁHÍTAT

Az áldás feltétele

"Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem - mondja a Seregek Ura. Meglátjátok, hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőségesen áldást árasztok rátok" (Mal 3,10).

Sokan úgy olvassák ezt az ígéretet, hogy nem veszik észre a megígért áldás feltételét. Nem számíthatunk rá, hogy megnyíljék az ég és áradjon az áldás, amíg nem adjuk meg azt, ami Istennek és az Ő ügyének jár. Minden szent célra jutna bőségesen pénz, ha minden hitvalló keresztyén befizetné a maga részét.

Sokan azért szegények, mert meglopják Istent. Számos gyülekezet azért küszködik hiába a Szent Szellem vezetéséért, mert engedi, hogy a gyülekezet vezetői szükséget lássanak. Ha nem gondoskodunk Isten szolgáinak evilági szükségleteiről, ne csodálkozzunk, ha szegényes a szolgálatuk által nyert szellemi eledel. Amikor a missziói vállalkozások koldusszegények, és üres pénztárak hátráltatják az Úrért való munkát, miként várhatjuk a megtértek seregét?

Gondolkozz csak! Mit is adtam az utóbbi időben? Nem voltam szűkmarkú Istenemmel szemben? Fösvény a Megváltóm iránt? Ez tűrhetetlen! Adjuk oda az Úrnak a tizedet, ami Őt megilleti: a szegények segítésére, Isten ügye támogatására, és akkor meglátjuk majd, hogy az Ő ereje és áldása bőségesen szétárad köztünk.

kedd ápr. 24, 2012 8:15 pm
Platinum Listatag

Idézet:

Minden megszentelődik

"Azon a napon a lovak csengettyűin is ez lesz: Az Úr szent tulajdona!." (Zak 14.20).

Boldog az a nap, amelyen minden szentté lesz. Még a lovak csengettyűi is az Urat dicsőítik. Ez a nap számomra már elérkezett.

Mindent Istennek szentelek? Ruhám, amelyet fölveszek, majd levetek, Krisztusnak, az én Uramnak igazságára kell emlékeztessen. Munkámat úgy kell végeznem, mint aki az Úrnak szolgál.

Bárcsak válna a mai napon a ruhám papi köntössé, ételem szentséggé, házam templommá, asztalom oltárrá, beszédem tömjénné, én magam pedig pappá! Uram, teljesítsd kérésemet és add, hogy körülöttem semmi ne legyen közönséges, tisztátalan!

Hitben számíthatok is erre!
Ha hiszem ezt, az Úr segít, hogy így is legyen.

Mivel én magam az Úré vagyok, az Úr leltárba veszi mindenemet, hiszen mindenem az Övé; én pedig ezt azzal akarom bebizonyítani, hogy ennek tudatában használom dolgaimat a nap folyamán. Szeretném, ha reggeltől estig boldogan és szent rendben folyna életem összes dolga. Csengőim csöngjenek - miért ne csöngenének? Még a lovaimon is csengettyűk legyenek - ugyan, kinek van több joga, hogy zengedezzen, mint a hívőknek? De csengőim, zeném, vidámságom mind-mind szent kell legyen, és azt kell hirdesse: "Az Úr szent tulajdona!"

kedd ápr. 17, 2012 12:15 am
Platinum Listatag

Idézet:

Szoros közösség

"Akkor nem tanítja többé egyik ember a másikat, ember az embertársát arra, hogy ismerje meg az Urat, mert mindenki ismerni fog engem, kicsinyek és nagyok - így szól az Úr" (Jer 31,34).

Bizony sok mindent nem ismerünk, de az Urat igen. Ma ezt az ígéretet tapasztaljuk meg, és ez nem is csekély ígéret. Közülünk még a legkisebb hívő is ismeri Istent a Jézus Krisztusban. Bár nem annyira, mint szeretnénk, de mégis igazán ismerjük Őt. Nemcsak a róla szóló tanítást, hanem Őt magát is.

Ő a mi Atyánk és barátunk. Személyesen ismerjük Őt. Elmondhatjuk: "Én Uram és én Istenem!" Meghitt kapcsolatban állunk Istennel, és sok boldog időt töltünk szent jelenlétében. Nem vagyunk többé idegenek a számára, mert az Úr titka közöttünk lakik.

Ez több, mint amire a természet taníthat minket.

Nem test és vér jelentette ki nekünk Istent.
Krisztus Jézus jelentette ki Őt nekünk, amikor befogadtuk a szívünkbe. Ha tehát az Úr maga ismertette meg magát velünk, nem ez minden üdvözítő ismeret forrása? Istent ismerni azt jelenti: örök életünk van.

Mihelyt Istennel közösségbe kerülünk, megkapjuk azt a bizonyosságot, hogy új életre elevenedtünk meg. Ó, én lelkem, örvendezz ennek a felismerésnek, és áldjad Istent egész napon át.

szer. ápr. 11, 2012 4:20 pm
Platinum Listatag

Idézet:
AZ Ő FELTÁMADÁSÁNAK RENDELTETÉSE

"Avagy nem ezeket kellett-e szenvednie a Krisztusnak és úgy menni be az ő dicsőségébe?" (Lk 24,26)

Urunk keresztje a kapu az Ő életébe: feltámadása azt jelenti, hogy most már hatalma van átadni nekem az Ő életét.
Ha újjászülettem felülről, a feltámadott Úrtól elnyerem az Ő igazi életét.

Urunk feltámadásának az a rendeltetése, hogy "sok fiat vezet dicsőségre" (Zsid 2,10). Rendeltetésének betöltése adja neki azt a jogot, hogy minket Isten fiaivá tegyen.
Az Ő feltámadása azt jelenti nekünk, hogy minket is az Ő feltámadt életébe emel be, nem hagy meg régi életünkben. Jön egy nap, amikor majd a mi testünk is hasonlóvá lesz az Ő dicsőséges testéhez, de már most megismerhetjük az Ő feltámadásának erejét és járhatunk új életben.
"Hogy megismerjem Őt és az Ő feltámadásának erejét" (Fil 3,10).

"...amiként te hatalmat adtál neki minden testen, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket néki adtál" (Jn 17,2). Az örök élet tapasztalati elnevezése: "Szent Szellem", aki itt és most az emberekben munkálkodik.
A Szent Szellem az az isteni személy, aki növekvő hatalommal tapasztalattá teszi nekünk a váltságot.

Hála legyen Istennek azért a dicső és felséges valóságért, hogy a Szent Szellem ki tudja formálni bennünk Jézus Krisztus igazi természetét, ha engedünk neki.

Oswald Chambers "Krisztus mindenekfelett" c. könyvéből

hétf. ápr. 09, 2012 5:27 pm
Platinum Listatag

Idézet:

SZEMÉLYES JELLEM ÁLTAL LÁTUNK

"Jöjj fel ide és megmutatom neked, amiknek
meg kell lennie" (Jel 4,1).

A felemelő lelkiállapot csak a jellem felemelő magatartásából származhat.
Ha az általad ismert legmagasabb mérték szerint élsz, Isten folyton mondja majd neked: "Barátom, jöjj még feljebb!"

A kísértésben az aranyszabály: "Menj még feljebb!" Amikor magasabbra jutsz, más kísértésekkel és más jellegzetességekkel kell szembenézned. Sátán az emelkedéssel csalogat a kísértésbe; Isten is felfelé hív, de a hatás merőben más. Amikor az ördög visz magasabb helyre, akkor a szentségről való elképzelésedet olyan magasra csigázza fel, hogy azt test és vér el nem viselheti. Szellemi akrobatamutatvány ez, próbálsz egyensúlyban maradni és nem mersz moccanni sem. -

De amikor Isten emel fel kegyelméből mennyei magasságokba, ott nem kell hegycsúcsokra kapaszkodnod, hanem nagy fennsíkot találsz, ahol szabadon mozoghatsz.

Szellemi életed történetében hasonlítsd össze ezt az elmúlt hetet az elmúlt évnek ugyanezzel a hetével és lásd meg, miként hívott Isten magasabbra.
Mindannyiunkat elvitt oda, ahonnan magasabbról látunk.
Az Isten adta igazságnak ne legyen olyan pontja, amit nyomban meg ne valósítanál az életedben.
Tégy így és maradj meg annak a világosságában!

A kegyelemben való növekedést nem az méri le, hogy nem mentél hátrafelé, hanem hogy van-e bepillantásod abba: szellemileg hol tartasz. Hallottad, amint Isten így szólt: "Jöjj még feljebb!" - de nem te magadért, hanem hogy jellemedbe beletekinthess.

"Eltitkoljam-e Ábrahámtól, amit tenni akarok?" (1Móz 18,17). Istennek el kell rejtenie előlünk, amit tenni szándékozik mindaddig, amíg jellemünkben el nem jutunk arra a helyre, ahol ezt ki tudja jelenteni nekünk.

kedd márc. 27, 2012 10:41 pm
Platinum Listatag

Idézet:

TEST SZERINT GONDOLKOZOM?

"Mert amikor irigykedés, versengés és visszavonás van köztetek, vajon nem testiek vagytok-e?" (1Kor 3,3)

A természeti ember mit sem tud a testiségről. A test a Szellem ellen törekedik, aki az újjászületéskor tért be hozzánk, a Szellem pedig a test ellen harcol. Ez idézi elő a test szerinti gondolkozást. "Szellem szerint járjatok" - mondja Pál - "és a test kívánságát véghez ne vigyétek" (Gal 5,16), így eltűnik majd a testi gondolkozás.

Vajon te kis dolgok miatt is hamar elszomorodsz és összeférhetetlen vagy? "Ó, a keresztyén ember soha nem ilyen." De Pál apostol azt mondja, hogy igenis ilyen, és ezeket a dolgokat kapcsolatba hozza a testies gondolkozással.
Van-e a Bibliában olyan igazság, amely nyomban felingerel? Ez is bizonyítja, hogy még testi vagy. Ha a megszentelődés végbement benned, akkor nyoma sincs többé ennek a gondolkozásnak.

Ha Isten Szelleme felfed benned valami helytelent, nem azt kívánja tőled, hogy hozd rendbe, hanem hogy fogadd el a világosságot, és majd Ő rendbe hozza.

A világosság gyermeke nyomban bevallja bűnét és leplezetlenül áll Isten színe elé; a sötétség gyermeke ellenben így szól: "Ó, ki tudok magyarázkodni!" Amikor betör a fény és meggyőződsz igazságtalanságodról, légy a világosság gyermeke, valld be és Isten majd elbánik azzal, ami rossz.
Ha véded magad, azzal csak azt bizonyítod, hogy a sötétség gyermeke vagy.

Mi a bizonyítéka annak, hogy megszűntél testiesen gondolkozni? Ne ámítsd magad: amikor megszűnik testies gondolkozásod, ez az elképzelhető legkézzelfoghatóbb dolog. Isten majd gondoskodik róla, hogy végtelen lehetőségeid legyenek kegyelme csodájának kipróbálására.

A gyakorlati kipróbálás az egyetlen bizonyíték. Akkor majd így szólsz: "Bámulatos! Ha ez azelőtt történt volna, neheztelés támadt volna bennem!" A földön te leszel a legjobban csodálkozó ember mindannak láttán, amit Isten belső életedben elvégzett.

szomb. márc. 24, 2012 1:22 am
Platinum Listatag

Idézet:

AZ ISTENNEL VALÓ BARÁTSÁG

"Eltitkoljam-e Ábrahámtól, amit tenni akarok?" (1Móz 18,17)

Örömei: Ez a fejezet az Istennel való igazi barátság örömét fejezi ki, mint ahogyan néha imádság közben megérezzük jelenlétét. Ha olyan szoros kapcsolatban vagy Istennel, hogy már nem is kell kérned, mutassa meg akaratát neked, akkor ez azt jelenti, hogy közeledsz a hitből való élet iskolájának utolsó osztályához.

Amikor helyes viszonyban vagy Istennel, akkor felszabadultan, szabadságban és örömben élsz, mert te magad vagy Isten akarata, s józan eszednek minden döntése is az Ő akarata számodra, kivéve, ha Ő meg nem állít.

A vele való tökéletes, örömteli barátságban elhatározol dolgokat, és tudod, hogy ha elhatározásaid helytelenek, Ő mindig megállít. Amikor pedig Ő megállít, azonnal állj meg.

Nehézségei: Ábrahám miért szakította félbe imádságát? Nem volt még eléggé bizalmas viszonyban Istennel, hogy bátran tovább kitartson mindaddig, míg az Úr be nem teljesíti kérését; Istennel való kapcsolata még kívánnivalót hagyott hátra?

Valahányszor megakadunk imádkozás közben és így szólunk: "Nem tudom, talán mégsem Isten akarata ez", akkor tovább kell mennünk, mert még nem ismerjük Istent olyan közelről, mint Jézus ismerte és ahogyan szeretné, hogy ismerjük: "hogy egyek legyenek, mint mi" (Jn 17,11).

Gondolj legutóbbi imádságod kérésére:

Istennek vagy kívánságodnak adtad át magad?

Szellemi ajándékot akartál-e nyerni, vagy azt, hogy Istenhez kerülj?

"Tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle." Úgy imádkozz tovább, hogy Istent egyre jobban megismerjed.

"Gyönyörködjél az Úrban és megadja néked szíved kéréseit."

Mindig arra kérd Istent, hogy tökéletes egyetértésben maradhass vele.

szer. márc. 21, 2012 12:11 pm
Platinum Listatag

Idézet:

Az igazság megáll

"Az igaz ajak mindig állhatatos, a hazug nyelv pedig egy pillanatig sem az" (Péld 12,19).

Az igazság állandó. Kiállja a próbát. Az idő próbáját, de a szenvedések próbáját is.
Ha tehát az igazmondás miatt szenvednem kell, késznek kell lennem arra, hogy türelmesen várakozzam.
Ha hiszek Isten igazságában és ki is mondom azt, sok ellenállásba ütközhetem, de nem kell félnem. mert végül az igazság fog győzni.

Milyen szegényes a csalárdság ideig való győzelme! "A hazug nyelv egy pillanatig sem állhatatos." Rövid életű, mint a tiszavirág; minél nagyobbra nő, annál nyilvánvalóbb a pusztulása.
De számunkra mi lehetne méltóbb, mint megvallani és megvédeni ezt az igazságot, amely sohasem változik, amely az örök evangélium, és amelynek alapja a változhatatlan Isten igazsága.
Egy régi közmondás szerint "aki igazságot beszél, megszégyeníti az ördögöt".
Aki az Isten igazságát hirdeti, megszégyeníti a pokol minden ördögét, és lehetetlenné teszi a hazugságot sziszegő kígyó minden magvát.

Én lelkem, vigyázz, hogy mindig az igazság oldalán állj kicsiny és nagy dolgokban egyaránt; kiváltképpen pedig annak az oldalán, akinek kegyelme és igazsága eljött az emberek közé!

hétf. feb. 27, 2012 1:08 am
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Következő