Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 6:22 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Hogyan lesz valaki istenhivő 
Szerző Üzenet
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
De nehogy azt hidd, hogy a katolikus kritériumoknak megfelel :)

Látom, a következő mondatból: Magyarság ősi nagy szellemiségei szólítanak benneteket! Az efféle újpogányságból a katolicizmus sem kér. Pár éve a győri megyéspüspök kelt ki az ellen, hogy egyesek a nemzeti identitásukat úgy vélik megélhetőnek, ha az ősmagyar vallás egyes elemeit próbálják feléleszteni, ami idegen a kereszténységtől.
A minap láttam közelről a Szabadság téren felállított kettőskeresztet, amelyre valaki valamiféle természetvallás képi jelrendszeréhez tartozó rajzokat (nap, hold, stb.) tartalmazó papírlapot ragasztott. :?

la Mer írta:
De megjegyzem, azért van némi igazsága... Csak kellően kritikus szemmel kell olvasni...

Értem én persze, hogy mi ellen hadakozik az írás szezője ezzel a nyilván akaratlanul viccfigurává alakított "Jézussal".

szer. jan. 03, 2007 4:38 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
http://deta.atw.hu/

Jaj, ne.... Mindent azért ne!

"Jézus üzenete a magyaroknak 2006 szeptemberében.........Magyarok Nagyasszonya, Mária, királynőtök figyelmeztet benneteket! Ébredjetek, magyarok Nemzete! .........Magyarság ősi nagy szellemiségei szólítanak benneteket! ........................Ez nem az Én akaratom, és az Én Anyámé sem! ..........................Ez az Én népem, és Anyám országa!"

A mi Megváltónk nem ez.

szer. jan. 03, 2007 12:52 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
Vagy ő volt a szervező... ;)

Ez kizárható a lehetőségek közül. Ha megugrasztja a többséget, nem lesz elég perselypénz. :lol:

szomb. okt. 21, 2006 6:49 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
la Mer írta:
És mégegy szépséghibája van a történetnek... Hogy miért olyan biztos, hogy a pont lelkész ott marad?

Lehet hogy ő volt süket. De miért ne lehetne akár a lelkész is megtért, hívő ember? Nem biztos, de lehet... :)

szomb. okt. 21, 2006 2:17 pm
Profil E-mail küldése
Hozzászólás 
A gyártók legtöbbjében nem szabad bízni. Nézd meg a reklámokat - lelkiismeretlenül hazudnak. Nem megbízható az, akinek az az egyetlen célja, hogy megvedd a termékét, mert ő ebből él meg. Ez a veszély kevésbé áll fenn a tisztességes kistermelőknél, nagyon fennál a multinacionális cégeknél, és a fizetett papság is erről szól.

szomb. ápr. 29, 2006 9:05 am
Hozzászólás 
Nem kell szó szerint követendő példának venni Jézust, csak el kell őt fogadni. Nem kell olyan tökéletesnek lennetek, miként a ti mennyei atyátok tökéletes. Hogy is lehetnétek azok, hisz csak egy életetek van, a több élet az tévtanítás (és egyébként is fárasztó meg hosszadalmas), hogy lennétek képesek bármit is magatoktól csinálni, ti bűnös nyomoroncok?! Ismételjétek utánam: "bűnös nyomoroncok vagyunk, és megyünk a kolomp után"!
Aztán még ott van az az elem is, amit pl. a torokfájás elleni gyógyszerek reklámjaiban szoktak használni: érzékletesen bemutatják a szenvedéseket, szúrós, tüskés kis bigyuszokkal, vagy vicsorgó, villával szúrkáló szörnyecskékkel jelenítik meg a torokfájást, és szenvedve köhögő, a fájdalomtól eltorzult arcú embereket mutatnak (pokoli kínok). Aztán persze megmutatják az egyszerű és könnyű, gyors megoldást a problémára - a saját terméküket.

szomb. ápr. 29, 2006 8:58 am
Hozzászólás 
Csak itt, csak most, csak Neked!

Kell az örök élet? A helyes úton akarsz járni? Térj meg! Lépj be az egyházba! Legyél hívő! Csak annyit kell tenned, hogy elfogadod az ingyen üdvösséget, amit nem neked kell fáradságos és hosszadalmas munkával megszerezned, hiszen ahhoz te úgyis kevés vagy. Minden el lesz intézve, helyetted más oldotta meg a problémádat! Univerzális, kényelmes, illatos, hatékony megoldás! Csak tőlünk! Ez az egyetlen módszer! Más mosószerek nem tűntetik el a foltot!

szomb. ápr. 29, 2006 8:56 am
Hozzászólás 
A hindu világ nagy része sem volt képes megérteni és befogadni, belsővé tenni Buddha tanításait, a zsidóság nagy része sem volt képes ugyanerre, mikor eljött a "várva várt" messiás, és vajon a mostani keresztény világ képes lenne-e felismerni a Nagy Tanítót? Vajon mit tanítana, ha eljönne?

vas. ápr. 16, 2006 5:38 pm

Hozzászólás Isenhivő ?
Vannak létező dolgok, de megfoghatatlan az események irányitója. Van aki a Sorsnak, van aki Istennek tudja be ezen befolyásolást. Egy biztos. Mindenkinek van "rendeltetése" amit e Földön vagy az életben végre kell hajtania. A megmérettetés akként történik, hogy van ereje a jót választani, vagy a rosszra hajlik. A kisértés nagy. A rosz cselekvés könnyedén, a jó, lemondással jár. A jutalom az új életben adatik. Minden bűn megtoroltatik, a jó jutalmát nyeri. Ez Isteni igazságszolgáltatás! Nem kell kinevetni, félvállról venni, mert a büntetés kemény! A megbocsájtás ténye csak emberi vizió! Az ember nem oldhatja fel magát a bűnei alól, ha Istenre hivatkozik, akkor sem. VISSZA ÚT NINCS !!!!!!!!!!

vas. feb. 19, 2006 8:38 pm
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
...a legbiztosabb út a halálba és örök kárhozatba.
De Isten ennél sokkal jobban szeret minden embert! ő minden embernek megismerteti magát.
Az ateizmus igazából nem Isten tagadása, hanem Isten helyett istenné tenni az embert. Ebből lesz Isten tagadása, mely tulajdonképpen lázadás Isten ellen.

kedd nov. 15, 2005 11:07 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Ezüst Listatag

Hozzászólás 
Válaszaitokat olvasván szükségesnek áltom, hogy Isten Nevét ismerjük meg. Az én Istenem, Ábrahám, Izsák és Jákób Istene, az Örökkévaló Isten.
A Teremtő Isten minden ember megismerheti, hisz teremtményei csodálatosak és szépek. Minden természeti vallás alapja a teremtés, és a teremtmények.
A Mindenható Istent valamennyien megtapasztalhatjuk, Aki sokszor csodálatos és rendkívüli módon lép be életünkbe, és látható módon igazgatja a világot.
Isten Szeretete tehát, ami Istenre mutat: hogy Őt elfogadjuk.
A Szabadító Jézus által.
Az Örökkévaló Isten pedig miközben teremt újat, megmutatja hatalmát, már az uralkodó Isten, aki tőlünk odaadó engedelmességet kér, hogy megáldhasson igéreteivel.
E felsorolás lényegét sokan nem ismerik, vagyis nem ismerik az Örökkévaló Istent.
Elfogadják a Teremtőt a Világ Urának, naponta csodálják, remélik, sőt olykor zsarolják Istentől a megtapasztalásokat, csodákat...
Ők, akik eljutottak a Mindenhatóig, de nem találkoztak Az Örökkévaló Úrral.
Ilyenek a vallásos keresztények, kiknek vannak megtapasztalásai.Jézust elfogadták, de Krisztus uralmát még nem.
Az Örökkévaló Istent csak Krisztusban lehet megismerni, Krisztus uralmát szabad akaratunkból elfogadva:mert Övé minden hatalom,- mennyen és Földön.
Őáltala van egyedül örök életünk.
Ahoz, hogy valaki eljusson teljes Isten-hitre, a Szentháromság Isten teljes működését kell lefogadnia, és Isten minden nevét ismernie kell.

kedd okt. 18, 2005 3:47 pm
Site Admin

Hozzászólás Hogyan lesz valaki istenhivő
© la Mer ma 15:04 | Válasz | #26

Kedves Péter, nagyon érdekes dolgokról írtál, én is ismertem embereket, akik ilyen energia-megtapasztalással és masszázzsal foglalkoztak, és nagyon esküsznek rá. És a buddhizmusról is van egy eléggé homályos képem. De véleményem szerint ezek nem vallások, hanem az energia-bűvészkedés egy technológia, illetve a buddhizmus egy világlátás. Nem sok közük van Istenhez. Úgy hallottam, hogy japánok például csak öreg korukra lesznek buddhisták, sőt, közben meg is tartják rendes vallásukat is!
Az ember sokmindent megismerhet, de csak egy bizonyos mértékig. A teljes megismeréshez egyet kell érteni vele, hinni kell benne. Egyszerre pedig csak egy dologban lehet hinni. Innen is származott a kérdésem: ha én hiszek a nirvánában, mert az eléggé hihető elképzelés, akkor hogyan higgyek az "örök életben" is? Persze csak úgy, ha a kettő teljesen ugyanaz. Különben csak néprajzkutatás szintjén maradhatnék.
Tehát választani kell. Szerintem teljesen mindegy, hogy mit, amíg az irányzat célja és módszerei nem ellentétesek az elképzeléseimmel.
Akkor már csak az a kérdés marad, hogy minek mi a célja.

© la Mer 2005. szept. 13. 14:29 | Válasz | #25

Kedves Imre, a pszichiáterek ilyen tulajdonságaival nagyjából én is tisztában voltam, de érdekes volt, amit írtál, ilyen szép tényekkel alátámasztva sokkal jobban néz ki :)
Mégis rájuk bízzuk mostanában az emberek szellemi-lelki megítélését, az a hivatalos, autentikus, amit ők mondanak. Nem érdekes?

balogh péter ma 11:46 | Válasz | #24
Kedves LaMer. Az aug. 01-i válaszom folytatnám, ahol az örök élet kontra nirvana témáját feszegetted.Ott kérdezted, hol van az örök élet,ill. le tudom-e vezetni a bibliából szavaimat.A bibliai értelmezés szerinti örök élet szerintem fikció, ill.szavaim nem tudom eme könyvből levezetni.Nem forgatom a bibliát, mert keresztény sem vagyok.Amit gyakorlok, az az energia-megtapasztalás, mivel ezt tanulom bő 9 éve, masszázs,ill.egyéb módon.Valamint Boldogasszonnyal, aki nem azonos Máriával, vagyok kapcsolatban, így kezdem látni mi is mozgatta az István előtti mah-garokat.Meg a buddhizmusról van egy kicsi megtapasztalásom, pont kellő elméleti tudással, mert ott gyakorlás a lényeg, nem a szájhasználat.A nirvana mint olyan, az energia-megmaradás törvényszerűségei szerint értelmezhető.Van egy léted vhol, vmennyi ideig, majd megszületsz, leélsz egy emberöltőnyi életet, és a végén eszerint leszel megmázsálva, és örök menny/pokol lesz jutalmad. Ehhez hit kell. Nekem nincs hitem.Buddha mikor megvilágosodott, azt mondta: Én tudom. Nem hiszi, tudja. Arról meg az a véleményem, hogy kinek milyen vallás vagy rendszer való, hogy drogériába sem úgy megyünk, hogy az összes polc összes gyógyfüvét belegeljük, hanem a sok polcon lévő fű közül nekünk csak 3-ra van szükségünk.Tehát pl. a buddhizmus az önálló, érett, nem nyájszellemű, független, erős embereknek való.Nem jó mindenkinek. A tá'tos hagyomány energia-körei a tudóknak való, akik képességeikkel és ezzel azonos szintű ismeretanyagukkal, ego nélkül, az örök égi törvények szellemében fonják a Világ-tojás energia-szövétnekét.A kereszténység a csapatjátékos embereknek való, bár itt is megvan az erőslelkűek útja, a gnosztikus, istennel egyedül kapcsolatot teremtő út, ugyanúgy, mint a muzlimok közt a szufiké. A muzlim úttal az a baj ma már, hogy nézzük meg mikor és hol alakult ki Mohamed által? A 600-as évek multikultirális Medinájában, ahol azért kellett azt a rengeteg szabályozást bevezetni, hogy ne lépjenek a többi más hitet gyakorlók lábujjaira. Ma viszont 2005-öt írunk, és a Föld nem Medina.Viszont nagyon jó kapaszkodó az ottani ökológiai, és szociológiai viszonyok szerint élő emberek számára a muzlim hit.A buddhhizmusról még annyit, hogy az nem vallás, hanem módszertan, nem pszichológiai tréning, bár van viselkedés- és szemléletjavító hatása.A pszichológia ahol végetér, ott kezdődik a buddhizmus, mert az ép lelkű emberrel foglalkozik.Elmebetegnek pl.nem ajánlott meditálnia.Ez egy több, mint 2550 éve működő, kipróbált módszertani gyűjtemény, amit ha úgy csinál az ember, ahogy azok,akiknek több tudása, tapasztalata és megvalósítása van átadják neki, akkor garantált eredményeket ér el.Erről többet buddhista honlapokon tudhatsz meg, pl a www.buddhizmusma.hu, vagy a www.diamondway.org címeken, ahol az ezzel foglalkozó szangha-k, azaz meditálók összessége, elérhető.Pesten is van központ. A tá'tos hagyomány még ennél is öregebb. Az élet energia. Az élet-Fény.Mivé lennénk a "Szent Fotoszintézis" nélkül, ugye? Az energia-terünket mi döntjük el, hogy fény- vagy árnyék-természetünkkel töltjük meg.Ezekről bővebben a www.fenyistallo.pokol.hu weblapomon olvashatsz.Kívánok neked rövid keresést, és gazdag kiteljesedést Útkeresésedhez, és jó Egész-séget hozzá.Nap fénye teljességet!Balogh Péter
Válasz 'la Mer' üzenetére (#16)

© Olah Imre J. tegnap 03:40 | Válasz | #23
Kedves Gabi (LaMer)!

Nem tudom hallottad-e már ezt a közmondást:

A bolondok között az okos a bolond.

Már máshol megállapítottuk (Te meg én), hogy szeretjük a logikus gondolkodást. Ezt szemelőtt tartva kézenfekvő, hogy az idegbetegek között a normális az idegbeteg. Szóval nyugodtan fütyülj az egészre. Pszichiáterek véleményére is szintén fütyűlhetsz. Inkább szeretnélek látni vígan fütyörészni mint méteres mély gödröket ásni.
1961-től 68-ig éltem Chicagotól kb. 50 km.-re fekvő St. Charles kisvárosban (cc. 18 000 lakos). Ott dolgoztam egy vállalatnál mint fiatal gépészmérnök.
Az ilyen kisvárosban nincs sok szórakozási lehetőség, így hát aki nem akart esténként TV-t nézni vagy rádiót hallgatni az kiment a helybeli bárba egy-két vagy több italra, ahol néha érdekes emberekkel találkozhatott. Lévén 25-év körüli, én is törzsvendég voltam. Volt a környéken, egy elszigetelt parkban egy nagyobb pszichiáterképző intézet, alap és felső fokon. Ott sokan bentlakók voltak ,de a városban is laktak többen. Természetesen hétvégeken tele volt velük a mi meghitt bárunk. Itt ismertem meg igazán ezt az emberfajtát. Józanan leűl melléd, bemutetkozás stb. Elkezd pszichoanalozálni. Két-három ital után már kitárja a lelkét, összes problemájával együtt, és azon veszed észre magad hogy te vagy a pszichiáter, és ő fekszik a díványon, te analizálod, akár tetszik akár nem. Ez így ment pár évig, végre megtanultam, hogy ezeknek mind valami rejtett lelki baja van (legtöbbször latens lezbiánus, homoszexuális, Odifusz komplexü, saját magába vagy anyjába szerelmes sztb.)Éppen azért akar más emberek lelki problemáival foglalkozni, hogy sajátját megoldja. Érdekes még hogy alpafokon sokan lemorzsolódtak, csak a legfurábbak vitték a felsőbb kiképzésig.

Remélem hasznosat írtam. Szia: Imre

Válasz 'la Mer' üzenetére (#21)

Zoltán tegnap 01:29 | Válasz | #22
...az attól függ, hogy hívő-e a pszichiáter... :-))
Válasz 'la Mer' üzenetére (#21)

© la Mer 2005. szept. 09. 09:42 | Válasz | #21
Sajnos én az az ember vagyok, aki semmit nem hisz el, amíg nem látta. Ezért szoktam néha érdekes dolgokat látni ;) Csak olyan ez, hogy ha másoknak elmesélem, akkor ők mindig ki tudják magyarázni valami racionális érveléssel...

Tegnap pl. azt mondták nekem, amikor elmeséltem a döntésemet: biztos az az baj, hogy ...
Szóval idegbeteg lennék? Mit mondanak egy hívő emberről a pszichiáterek? :)

© Olah Imre J. 2005. szept. 09. 02:55 | Válasz | #20
Kedves Szabolcs!
Bosszant, hogy elrontottam a megszólítást.Elnézést kérek.
Imre
Válasz 'Olah Imre J.' üzenetére (#19)

© Olah Imre J. 2005. szept. 09. 02:52 | Válasz | #19
Kedves szabolcs!
Eddig még nem vettem részt e rovatban, de ezt is rendszeresen olvasom.
A Magam részéről nagyon köszönöm ezt az érdekes és értékes hozzászólást. Sokat lehet tanulni belőle.

Álddás, békesség: O.Imre
Válasz 'Fábry Szabolcs' üzenetére (#18)

Fábry Szabolcs 2005. szept. 08. 23:11 | Válasz | #18
laMernek (is):
Szerintem az örök életet, a hitet nem is lehet pusztán csak érteni. Jézus, amikor a Mennyei Országról beszél (értsd: nem az égben lévő ország, hanem a Mennyei Atya országa - valahol egy másik dimenzióban), akkor soha nem konkrétumokat mond, hanem hasonlatokat, példázatokat. Azaz
úgy beszél róla, hogy "olyan mint". Mert nem lehet emberi eszközökkel leírni.
Ez az, amiről Pál úgy ír, hogy "tükör által, homályosan". Azaz a maga teljességében titok. Az ember egyet tehet: vagy elhiszi a teljes megértés nélkül, vagy nem. Bizonyíték maga Jézus. Élt, tanított, csodákat tett, vállalta a halált majd feltámadt. Az egész élete arról szól, arra bizonyíték, hogy mindaz, amit hirdet: van, létező. Tehát Ő és a kijelentése (Ige) az egyetlen forrás, ami a tükör. Engedi, hogy lássunk belőle valamit, de "csak" homályosan.
Néha elgondolkozom, hogy a Feltámadás hogy "néz ki". Mi van azokkal, akik már meghaltak hitben? Azóta várják a Feltámadást? Aztán eszembe jut a bibliai gondolat: az Istennek olyan ezer esztendő, mint egy pillanat. Azaz Ő az időnek is ura. Vagyis a Feltámadás az Ő síkjában már megtörtént, a meghaltak már megélték - mi még nem. Párhuzamosan fut a két világ. Ez a földi és a kezdetektől létező Mennyei Ország.
Miért írtam ezt le? Mert laMer leírta, hogy ebből is, abból is megért ezt vagy azt. Próbáltam a lehető legracionálisabban megfogalmazni azt, ami ésszel nem, legfeljebb okoskodással "érthető" meg.
A lényeg, hogy azért válok hívővé, mert miért ne hinném el Krisztusnak, hogy mindaz, amit mondott, igaz?!? Még akkor is, ha nem mindent mondott el ill. mindaz, amit elmondott, nem érthető meg a maga teljességében pusztán az ész segítségével.
Hát kinek higgyen az ember, ha már Jézusnak sem hisz pusztán a maga hitelességéért?!?
Úgy érzem visszanézve 34 évemet, hogy előbb kell hinnem a Biblia Istenében, mert amikor hiszek "csak úgy" a hitelességéért, azután kezdem megérteni azt a képes beszédet, azokat a példázatokat és magát az Írást logikusan. És ez nagyszerű dolog, mert az ember egyre inkább kezd az érzelmi sík után az értelmével is hinni (a hit amúgy is egyszerre 3 dolog:
bizalom /azaz érzelem/,
engedelmesség /azaz cselekvés/
és ismeret /azaz TUDÁS, Istenismeret/.

Szerintem ezt nem lehet innen-onnan összeszedni aztán pusztán az emberi ésszel teljességében megérteni, hiszen Jézus arról beszél, hogy kizárólag Ő a forrás (ebben elég radikális).
Persze működhet ez másként is: előbb az értelem kezd el dolgozni (felnőttkori megtérők gyakori esete) és kezdi összerakni a hitet, aztán "kapcsolódik be" a hitbe a pusztán ésszel nem megérthető dolgok (örök élet, feltámadás stb.).

A lényeg, hogy az ember felismerje: van egy pont, ahol pusztán "megértéssel", emberi (határos, korlátolt) gondolkozással a hitből mindent nem lehet feldolgozni/befogadni. Hiszen ha be lehetne pusztán az emberi értelemmel mindent fogadni, ami Istenhit, akkor az már nem lenne Isten-hit - mert Isten semmivel nem lenne több, mint az ember ill, amit az ember elképzelni, kiokoskodni bír. Tehát az ember is képes lenne istent "gyártani". Ezért tiltja többekközt a Biblia az Isten-faragást. Azt mi nem tudjuk ill. az csak olyan lehet, amit mi tudunk.

Az Úr annyit mutat meg, ami nekünk elég ahhoz, hogy elhiggyük: Ő van, Ő olyan, mint amit magából megmutat az Igében és a testet öltött Igében ("az Ige testté lett"), vagyis Krisztusban. Ezért nem, ezért sem pusztán emberi alkotás a Biblia, az egyház stb. Mögötte ott a többlet-ihlet, többlet-akarat, helyrerakó erő, kiegyenesítő: azaz maga a Szentlélek.

Pető Kata 2005. aug. 10. 16:22 | Válasz | #17
Marosvásárhelyen születtem és nöttem fel. Ott kereszteltek meg és oda jártam temploma, ott konfirmáltam. Csiha Kálmán volt a lelkipásztorunk. Nekünk kamasz "gyerekeknek" a következőt mondta: "Ha szerelmi csalódás ér vagy nagy bánat, akkor (itt) belül fáj a lelked. Ha van lelked, akkor el tudod képzelni, hogy nincs Szentlélek?"

© la Mer 2005. aug. 01. 22:49 | Válasz | #16
Ez így egy kicsit ködös nekem... Egyszerű ember vagyok, egy miatyánkot még meg tudok tanulni, esetleg meg tudom látni az Istent/energia-mintázatot, esetleg beszélgetek is vele, azazhogy ő beszélget magával rajtam keresztül.
De nem értem, hol itt az örök élet?
És azt sem értem, hogy az elméleted levezethető-e a Bibliából. (nem mintha ettől bármi is függne, úgyse olvastam, és IMHO bármi levezethető belőle... csak reformátusok szoktak ilyesmire hivatkozni)
Válasz 'balogh péter' üzenetére (#15)

balogh péter 2005. aug. 01. 16:59 | Válasz | #15
Van némi tapasztalatom a viláegyetem energiatermészetéről, és amennyi információm jelenleg van, két eltérő megközelítési módról van szó.Mármint az örök élet ill nirvana. Aki nem jutott el az unio mistica, vagy a megvilágosodás állapotába, az újjászületik.Ez tény. Az energia nem vész el, csak átalakul, és a Földön való feladataink közé tartozik, hogy innen érjük el a valódi kozmo-polita állapotot, akinek joga és állapota van elhagyni a bolygót. Ehhez sok feltétel kell.Eleve a megértésünk korlátozott, mivel nem vagyunk az Abszolút-állapotunkban. Második korlátként pedig nevet adunk annak az erőnek, ami szerintünk igazgatja a Világegyetemet.Allah, Jahve, Isten ezek csak nevek, amik helyett arra kellene koncentrálni hogy mit jelentenek ezek az energia-mintázatok, amiket a fentebbi nevekkel illetnek.Ahhoz meg valós energetikai megtapasztalások kellenek.A kapának fogalma sincs a műholdas adásokról.Tiszta szív, dogmamentes fej, világos ismeretanyag a tér és anyag szerkezetéről és áldás minden létező lényegiségétől az, amire törekedni érdemes.Nap fénye teljességet.Balogh Péter
Válasz 'la Mer' üzenetére (#14)

© la Mer 2005. júl. 15. 10:30 | Válasz | #14
> Véleményem szerint keresztyén embernek eszébe sem jutna a nirvánán gondolkodni.
Én nem vagyok 100% kereszt(y)én(y). Összevissza olvasgattam mindent, és ami logikusnak tűnt, azt elhittem. Úgyhogy most itt állok egyedül a világnézetemmel megfürödve, nincs senki, akivel teljesen egyet tudnék érteni. De szerencsére nekem egyelőre nem tiltja a vallásom, hogy ahogy Isten jónak látja, hitemet megváltoztassam.
Talán egyszer majd azt fogom látni, hogy Isten ateistának szeretne tudni... :(

Nem lehet, hogy az örök élet és a nirvána ugyanaz?
Az örök élet sem élet a szó fizikai értelmében, és a nirvána sem a teljes megszűnés?
Válasz 'H.Zsuzsanna' üzenetére (#13)

H.Zsuzsanna 2005. júl. 14. 20:50 | Válasz | #13
Kedves ©la Mer!
Szerintem pont olyan, mintha azt kérdezted volna: melyik jobb, a minden vagy a semmi? Véleményem szerint keresztyén embernek eszébe sem jutna a nirvánán gondolkodni.
Megérteni nem, csak elfogadni tudom, hogy vannak olyan emberek, akik a nemlétet és az affelé vezető (céltalan) utat választják.
Válasz 'la Mer' üzenetére (#11)

Bikádi László 2005. júl. 14. 16:59 | Válasz | #12
Én az örök életet válsztom.
Számomra a semmi, menekülésnek tűnik a létezés elől...
Bár lehet, hogy tévedek.. :-)
Válasz 'la Mer' üzenetére (#11)

© la Mer 2005. júl. 14. 14:22 | Válasz | #11
Vajon mi a jobb, az örök élet vagy a nirvána?

© la Mer 2005. júl. 07. 13:11 | Válasz | #10
Már hogyne tudná... Ha az ember túlontúl is racionális, legfeljebb kénytelen álmában megismerkedni Vele. (...Nappal még azt hinné, hogy halucinál, és beszedne rá valami bogyót :) Velem is ez történt. Egyszer csak láttam, hogy az a sok sületlenség, amit addig meséltek nekem, az tényleg úgy van, csak ha most én elmesélném, akkor ugyanolyan sületlenségnek látszana, amilyennek én láttam addig.
Szóval rájöttem, hogy attól, hogy valami természetfölötti, még lehet racionális. Sőt, miért ne lehetne az is a természet része, csak definició kérdése. Csak eddig nem kutatták tudományos igénnyel, és nem mint tudományt tanították az iskolában.

Csak azt nem tudom, hogy én most csak megtaláltam az istenkeresést vagy tényleg Istent találtam meg? Esetleg valaki mást... De hogy intelligenciában fölöttem áll, képes kapcsolatba lépni velem, és nincsen fizikai teste, annyit tudhatok róla.

Az ateistáknak egyszerűen nincs rá szükségük. Vagy nem is ateisták, csak mások előtt nem merik bevallani. Én is ateista vagyok IRL.

Már csak az a kérdésem, hogy hogy lesz valaki vallásos? Mennyivel több az, mint egy egyszerű istenhívés? Akkor mindent el kell hinnie, amit a vallás tanít, vagy szabad kételkedni dolgokban? (Naná hogy szabad, az ember nem parancsolhat a racionalitásának...)
És egy gyülekezet tagjai mind ugyanabban hisznek? Mekkora lehet az eltérés, hogy még összetartozzanak?
Válasz 'Hartayné Kelemen Éva' üzenetére (#9)

Hartayné Kelemen Éva 2005. júl. 07. 11:21 | Válasz | #9
La Mer!
Az úgy van, hogy az ember nem is tudja, mikor találkozik Vele. Egyszercsak megtörténik. Vagy úgy van, ahogy egy kedvenc regényemben mondják a főszereplőről, mikor meghal, és a lelkész jelentkezik, hogy eltemetné. A halott lánya ezt mondja: de hiszen anyám nem hitt istenben. Mire a lelkész: nem számít, viszont Isten hitt őbenne.
Nem minden lehet racionális az ember életében, a természet felettinek is helye van
Válasz 'la Mer' üzenetére (#7)

Bikádi László 2005. júl. 07. 09:56 | Válasz | #8
Ady gyönyörűen fogalmazza ezt meg:
"Mikor elhagytak,
Mikor a lelkem roskadozva vittem,
Csöndesen és váratlanul
Átölelt az Isten."
Én úgy tapasztaltam, hogy mi keressük Istent, de Ő az aki végül is megkeres minket, belépve az életünkbe.
Ezért vannak ateisták: Akik nem keresik őt, azokat többnyire ő sem keresi... (azért vannak kivételek, de, hogy kinek mutatkozik meg az csak az Ő akaratán múlik)

© la Mer 2005. jún. 30. 15:28 | Válasz | #7
Tényleg, hogy is?
Én pl. szeretnék az lenni... Csak nemtom hogy köll, me' nem jártam hittanra és nem mondták el, hogy ez hogy megy...
Igaz, hogy azóta többször találkoztam személyesen a Góréval, de azt még nem sikerült kitalálnom, hogy mi a kapcsolat közte és az egyházak között...
És különben is, az ember oda van láncolva a munkahelyéhez, ugrál a fején a gyerek, ki ér rá templomba menni, ha a "sokasodással" van elfoglalva, főleg ha nő az illető. Még a férfiak rövidebb idő alatt megússzák a sokasodás-témát (és persze övék a munka kellemesebb része ;)

Bikádi László 2005. jún. 21. 09:00 | Válasz | #6
Kedves a_x! Nem hibáztatlak kétkedésedért -, végül is aki nem találkozott Istennel, vagy az Ő keze munkájával az nem is állíthatja, biztosan, hogy létezik. Ennek ellenére épp úgy sajnállak Téged amiért nem történt ez meg veled, mint ahogy te nyilatkozol lenézően a hívőkről. Számomra egyszerűen vak vagy, és ezért inkább sajnállak, semhogy vitába szállnék veled. Egy vaknak nehéz elmagagyarázni a szineket... :-)
Azért légy nyugodt, mi ezzel a fogyatékosságoddal együtt is szeretünk Téged!

a_x 2005. jún. 21. 06:44 | Válasz | #5
Kedves Éva!
Ez teljesen természetes. Roppant nagy lelki tehernek, sőt lelki terrorrnak vannak kitéve a fogvatartottak. Nem csoda, ha összeomlanak, és valami irracionális dologban keresnek menedéket.
Válasz 'Hartayné Kelemen Éva' üzenetére (#4)

Hartayné Kelemen Éva 2005. jún. 20. 09:54 | Válasz | #4
Tegnapelőtt láttam egy videót börtönpasztorizációról. Ott vagy 30-an vallottak arról, hogy lettek hívővé. Rabok meséltek más elítélteknek, hogy fogta kézen őket az Úr. Megrendítő volt.

Pontes 2005. jún. 20. 07:09 | Válasz | #3
Ákossal olvastam egy interjút, hogy nála ez egy folyamat eredménye volt. Hasonlóan éltem meg én is. Szerintem az apostolok, különösen Péter és Tamás esete igazolja ezt, útja is egy hoszabb folyamat.
De létezik a katartikus megtérés is, amire Pál a legautentikusabb példa a Bibliában. De szerintem ez a ritkább. Hiszen Isten egyszerre hat az értelemre és az érzelmekre. Ezért az ember természetes, hogy lasabban "áll át" lelkileg, szellemileg.

H.Zsuzsanna 2005. jún. 19. 19:31 | Válasz | #2
Lehet, hogy kérdésem furcsának tűnik, de személy szerint lényegesnek tartom, pláne jelen világunkban, ahol annyi keresztény és nem keresztény vallás közül válogathatunk ill. ahol virágzásnak indultak a különféle agymosáson alapuló közösségek (gondolom nem kell példát mondanom).

H.Zsuzsanna 2005. jún. 19. 19:10 | Válasz | #1
Miként lesz valakiből istenhívő ember?
Mik azok a külső, vagy belső tényezők, impulzusok melyek hatására hívőkké lettünk/leszünk?. Szüleink belénk beszélték, valaki "megtérített" minket, hallottunk egy prédikációt vagy egyszer csak kezünk ügyébe akadt a Biblia?

kedd szept. 13, 2005 12:49 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33