Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 8:32 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
A hívő elbukhat-e véglegesen? 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: A hívő elbukhat-e véglegesen?
Idézet:

--FÉLELEMMEL ÉS RETTEGÉSSEL VIGYÉTEK VÉGHEZ
ÜDVÖSSÉGETEKET

1Kor 2,1
Én is, amikor megérkeztem hozzátok, testvéreim, nem úgy érkeztem, mint aki ékesszólás vagy bölcsesség fölényével hirdeti nektek az Isten bizonyságtételét.

1Kor 2,2
Mert úgy határoztam, hogy nem tudok közöttetek másról, csak Jézus Krisztusról, róla is mint a megfeszítettről.

1Kor 2,3
És én erőtlenség, félelem és nagy rettegés között jelentem meg nálatok.

1Kor 2,4
Beszédem és igehirdetésem sem az emberi bölcsesség megejtő szavaival hangzott hozzátok, hanem a Lélek bizonyító erejével;

1Kor 2,5
hogy hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Isten erején nyugodjék.

1Kor 2,6
A tökéletesek között azonban mi is bölcsességet szólunk, de nem e világnak, sem e világ múlandó fejedelmeinek bölcsességét,

1Kor 2,7
hanem Isten titkos bölcsességét szóljuk, azt az elrejtett bölcsességet, amelyet az Isten öröktől fogva elrendelt a mi dicsőségünkre.

1Kor 2,8
Ezt e világ fejedelmei közül senki sem ismerte fel, mert ha felismerték volna, a dicsőség Urát nem feszítették volna meg.

1Kor 2,9
Hanem hirdetjük, amint meg van írva: "Amit szem nem látott, fül nem hallott, és ember szíve meg sem sejtett", azt készítette el az Isten az őt szeretőknek.

1Kor 2,10
Nekünk pedig kinyilatkoztatta Isten a Lélek által; mert a Lélek mindent megvizsgál, még Isten mélységeit is.

1Kor 2,11
Mert ki ismerheti meg az emberek közül azt, ami az emberben van? Egyedül az emberi lélek, amely benne lakik. Ugyanígy azt sem ismerheti senki, ami Istenben van, csak Isten Lelke.

1Kor 2,12
Mi pedig nem a világ lelkét kaptuk, hanem az Istenből való Lelket, hogy megismerjük mindazt, amit Isten ajándékozott nekünk.

1Kor 2,13
Ezeket hirdetjük is, de nem emberi bölcsességből tanult szavakkal, hanem a Lélektől jött tanítással, a lelki dolgokat a lelki embereknek magyarázva.

hétf. máj. 16, 2011 1:46 am
Platinum Listatag

ingola írta:
Az idézett gondolat nagyon tartalmas, és egyet is értek vele.

Mégis, eszembe jut róla egy Shakespeare-nek tulajdonított idézet:

"Minden fájdalom elviselhető, ameddig másnak fáj."

Ingola

--Erről nekem meg Cyrano jut eszembe: "Magam kigúnyolom, ha kell, de hogy más tegye, azt nem tűröm el."

--Az O.Chambers idézet azonban egészen MÁSRÓL szól. :)

Saci

szer. máj. 11, 2011 10:36 pm
Gyémánt Listatag

Az idézett gondolat nagyon tartalmas, és egyet is értek vele.

Mégis, eszembe jut róla egy Shakespeare-nek tulajdonított idézet:

"Minden fájdalom elviselhető, ameddig másnak fáj."

Ingola

szer. máj. 11, 2011 1:55 pm
Platinum Listatag

Idézet:
A hit nem ünnepélyes érzés, hanem erős, életképes bizalom, amely arra a tényre épít, hogy Isten a tökéletes szeretet. Most nem láthatod Őt, nem értheted, mit tesz, de ismered Őt.

Hajótörés ott következik be, ahol nincs meg az a belső egyensúly, amely arra az örök igazságra épült, hogy Isten szent szeretet.A hit az életed hősies bevetése az Istenbe való teljes bizalomba.

O.Chambers

hétf. máj. 09, 2011 3:48 am
Kiemelt Listatag

Hozzászólás A hívő elbukhat-e véglegesen?
A Bibliában olvashatunk különbségekről-a jutalmat illetően. 1 Korinthus 3:13-15 "
Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül" Bocsánat,ha már erről volt szó a Fórumon! Testvéri tisztelettel:Zsotza

Net-naplóm: http://zsotza.blogspot.com

Segítség a misszióban Jehova Tanúi felé: http://szabadjt.szabadszo.hu , http://szabadjehovatanui.gportal.hu

csüt. júl. 30, 2009 8:53 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Gyémánt Listatag

varjú írta:
pegazus írta:
De ettől még az az állítás is igaz,hogy az igaz hit feltétele a jó cselekedet,vagyis a gyümölcse a hitünknek,ami ha nincs akkor hitünk sincs.

Egyetértek, mivel innen kezdve a vitánk nem hitbéli, hanem nyelvi vagy inkább logikai, hiszen mindketten azt mondjuk a Jakab-levél nyomán, hogy a hit cselekedet nélkül holt dolog. Csak én nem tudom felfogni, miként lehet valami egyszerre feltétel (előzmény) és gyümölcs (következmény).

Szerintem itt egyszerűen elírásról van szó, kedves Varjú.:-)

szer. jan. 21, 2009 1:26 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
De ettől még az az állítás is igaz,hogy az igaz hit feltétele a jó cselekedet,vagyis a gyümölcse a hitünknek,ami ha nincs akkor hitünk sincs.

Egyetértek, mivel innen kezdve a vitánk nem hitbéli, hanem nyelvi vagy inkább logikai, hiszen mindketten azt mondjuk a Jakab-levél nyomán, hogy a hit cselekedet nélkül holt dolog. Csak én nem tudom felfogni, miként lehet valami egyszerre feltétel (előzmény) és gyümölcs (következmény).

kedd jan. 20, 2009 4:56 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:

pegazus írta:
...az igaz hit feltétele a jó cselekedet...

Szerintem meg a kegyelem. (Aminek szintén van saját jelentése!)

Igen igaz.mint ahogy az is igaz ,hogy a jó cselekdetek feltétele nem az igaz hit,hanem a kegyelem.

Ami természetes,mivel mindennek Isten kegyelme az alapja.

Ez az alap,ezzel pedig gondolom minden hívő tisztában is van.

És igen kegyelemből van a hitünk a jó cselekedeteink és az üdvözülésünk is.

kedd jan. 20, 2009 4:30 pm
Gyémánt Listatag

ingola írta:
Nekik írta, de nem (csak) róluk...

... és sajnos már nem tudjuk megkérdezni tőle, gondolt-e az evangéliummal önhibájukon kívül nem találkozókra. Vagy egyetért-e a római Hittani Kongregáció álláspontjával, amely korrekt módon és igazságosan viszonyul a jószándékú ateistákhoz is, nem tagadva meg tőlük az üdvözülés lehetőségét. :)

kedd jan. 20, 2009 4:18 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

varjú írta:
Azért nem mindegy, hogy kiknek írja Pál ezt: "Mindeneknek, a kik Rómában vagytok, Isten szerelmeseinek, hivatalos szenteknek" - tehát hívőknek, akiket meg is különböztet a nem hívőktől. ("Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között," - vagyis a "rossz hívők" miatt nem lesznek hívőkké a pogányok.)

Nekik írta, de nem (csak) róluk...

kedd jan. 20, 2009 3:56 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
...Te különválasztod a cselekedetet a hittől...

Csak annyiban, amennyiben két külön fogalmat külön is kell választani. Mivel mindegyiknek saját jelentése van, nem cserélhetők fel egymással.

pegazus írta:
...az igaz hit feltétele a jó cselekedet...

Szerintem meg a kegyelem. (Aminek szintén van saját jelentése!)

kedd jan. 20, 2009 3:53 pm
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Azért nem mindegy, hogy kiknek írja Pál ezt: "Mindeneknek, a kik Rómában vagytok, Isten szerelmeseinek, hivatalos szenteknek" - tehát hívőknek, akiket meg is különböztet a nem hívőktől. ("Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között," - vagyis a "rossz hívők" miatt nem lesznek hívőkké a pogányok.)

kedd jan. 20, 2009 2:41 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:
pegazus írta:
Vajon ki lehet az igaz Isten szemében,az aki nagyszerűen elmondja,hogy mit kellene csinálni Isten szerint,de azt nem cselkeszi meg,vagy az aki megcselekszi azt.

A hit az hit, a cselekedet meg cselekedet.

Na itt a lényeg, Te különválasztod a cselekedetet a hittől míg a Biblia ezzel ellentétben párhuzamba állítja,vagyis nem válassza külön,mert az igaz hit feltétele a jó cselekedet,ahol nincs jó cselekdet ott viszont nincs hit,pontosabban azt a hitet halott hitnek szokás nevezni.

Ezért a hit és a cselekedet bizony egymástól nem választható külön.

Aki viszont megteszi annak a számára nem ugyan azt jelenti a hit fogalma,minta Biblia ihletőjének.

És ez nincs ellentétben azzal,hogy a hívő nem a cselekedeteinek hanem a hitének köszönheti az üdvözülést,mert a jó cselekedeteink nem tölünk hanem Istentől vannak ezért sincs okunk azokat érdemként magunknak titulálni,ha viszont halott a hitünk akkor Isten nem tud általunk jót cselekedni,ezért a hit és a jó cselekdet egymástól elválaszthatatlan.

kedd jan. 20, 2009 2:30 pm
Gyémánt Listatag

varjú írta:
pegazus írta:
Háááát :) nem is tudom,ha valaki hitetlenül pont annyira "jó"mint a hívő,akkor miért is lenne hendikepje :)

Mert az üdvözülés feltétele a hit.

Kedves Varjú, Pál ezt egy helyen megkérdőjelezi:

Mert nincsen Isten előtt személyválogatás.
Mert a kik törvény nélkül vétkeztek, törvény nélkül vesznek is el: és a kik a törvény alatt vétkeztek, törvény által ítéltetnek meg,
(Mert nem azok igazak Isten előtt, a kik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, a kik a törvényt betöltik.
Mert mikor a pogányok, a kiknek törvényök nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényök nem lévén, önmagoknak törvényök:
Mint a kik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívökbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretök és gondolataik, a melyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)
Azon a napon, melyen az Isten megítéli az emberek titkait az én evangyéliomom szerint a Jézus Krisztus által.
(Róm. 2,11-16.)

Én ezt az igét úgy értelmezem, hogy Isten kiterjeszti kegyelmét azokra is, akikhez önhibájukon kívül nem jutott el az evangélium, mégis megtartották a törvényt.

kedd jan. 20, 2009 2:10 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
Vajon ki lehet az igaz Isten szemében,az aki nagyszerűen elmondja,hogy mit kellene csinálni Isten szerint,de azt nem cselkeszi meg,vagy az aki megcselekszi azt.

A hit az hit, a cselekedet meg cselekedet. Tehet valaki jót embertársával, isteni parancsot teljesítvén azzal, miközben sem erről, sem magáról Istenről nem tud, nemhogy hinne benne.

Más kérdés, hogy - Jakab után szabadon - nehéz feltételezni Istenbe vetett hitet arról, aki nem cselekszik jót, hiszen ignorálja azt, ami Isten parancsol (pedig ismeri Istent meg a parancsolatot is).

kedd jan. 20, 2009 1:44 pm
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő