Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: csüt. nov. 23, 2017 8:28 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Az Ima 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Az Ima
Az Istenbe vetett bizalomról jut eszembe az az eset,amikor az egyik fórumban szóba került a
"SzentLélek káromlása",és az egyik fórumozó azt mondta,miután halotta más véleményét erről,hogy erre most nem tud mit mondani,de majd megkérdezi valakitől aki biztossan ért hozzá.

"Érdekes",hogy a legkézenfekvöbb megoldás,az,hogy közvetlenül Istentől kérdezze meg,az eszébe sem jutott,számára sokkal természetesebb volt bízni egy másik ember válaszában,mint elhinni azt,hogy Isten a kérdésére választ adhat közvetlenül is.

Ezért is fontos,hogy az imáink olyanok legyenek amelyek növelik a bizalmunkat Isten iránt,hogy ha kérdésünk van,akkor ne egy másik embertől kérdezzük azt meg inkább,hanem teljes természetességgel,magától Istentől.

szomb. márc. 07, 2009 2:19 pm
Platinum Listatag

Efraim írta:
Nekem is az imáimban a saját elzárkózottságom feloldásáért lenne jó imádkozni, hogy nyissa meg a szívemet, dugja a fülembe az újját és kenje meg nyálával a nyelvemet.

Igen :)

Ezt én is hasonlóan látom.

Ezért leginkább azt szoktam kérni Istentől,hogy az ima során tanítson meg Őt elfogadni és szeretni,és,hogy az imámat Ő irányitsa és ne én,legyen az Ő akarata szerint.

És igen ez egy folyamat ahol az ember Istenbe vetett bizalma folyamatossan növekszik ,még akkor is ha vannak idönként hullámvölgyek.

pén. márc. 06, 2009 2:17 pm
Platinum Listatag

Igen az ima legfontosabb feladata a bünös ember számára,az Istenbe vetett bizalomnak a helyreállítása és annak a megerősítése,hisz ez a hit alapja.

Minnél nagyob egy ember bizodalma Istenben,annál nagyobb a hite.

Az ember lelke számára az ima,olyan mint a fizikai teste számára a lélegzetvétel.

Ha nem lélegzik akkor meghal a test,ha nem imádkozik akkor halottá válik a lelke.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pegazus pén. márc. 06, 2009 11:38 pm-kor.

pén. márc. 06, 2009 2:07 pm
Kiemelt Listatag

Nem tudom la Mer, talán.
Szerintem Ádám és Éva története a bizalom megromlásáról is szól, és arról, hogy az ember csak magában kezd megbízni,saját törvényalkotójává válik, pedig van egy abszolút Törvényhozó az életében,az Isten.
Amikor szeretném átadni az életemet Jézusnak, akkor is bizalommal kell forduljak hozzá, mint amikor Jézus a siketnémát meggyógyította.A beteg is bizalommal fordult hozzá, hitt és megoldotta az elzárkózottságától.Nekem is az imáimban a saját elzárkózottságom feloldásáért lenne jó imádkozni, hogy nyissa meg a szívemet, dugja a fülembe az újját és kenje meg nyálával a nyelvemet.

Örülök, hogy segíthetett az ima :)

szer. márc. 04, 2009 1:47 pm
Profil E-mail küldése Honlap
Kiemelt Listatag

Beszéltetek az ima típusáról,hogy milyen lehet.Gyermeki kérő ima,lehet amikor csendben ülünk, figyelünk, és hallani akarunk...(kontemplatív),felnőtt aggódó és az Isten akaratával egyesült imáját is említettétek.
Az imádkozó felől szeretném megközelíteni az imát.Ki is imádkozik és a lelki élet melyik állomásán áll éppen és így milyen az imája?
A tisztuló ember,hogyan közelíthet Istenhez,milyen az imaélete?
Ki(k) a tisztuló ember(ek)? Az élet megtörte őket és mégis lehet olyan pillanat amikor Istenhez emelik szívüket.Ekkor lehet elhangzik tőlük: "ki tudja, hátha mégis van, jobb ötletem úgysincs"/la Mer/ így gondolkodva imádkozhatnak.
A kiábrándultság vezérli,a megtörtség ezért lehet,hogy imájára jellemző az őszinteség,vagy lehet éppen az ellenkezője maga előtt is palástolni akarja a bűnt,az elesettségét.Ekkor egy ősbizalmatlanság lehet benne, mindenki és minden iránt.A bizalmat szükséges helyreállítani ,ebben kell segíteni neki.A megfontolás,az észérvekkel való segítés a felismertetés szükséges,hogy elvezessük Istenhez.
Van-e mellette ember aki a megfontolás útjára vezeti felismerteti vele,hogy élete zsákutcába ért és van kiút?
Voltál már ilyen állapotban?Ki és mi segített,hogy elindulj?Hogyan tudunk segíteni a másikon,hogy megnyíljon és az imát is segítségül hívja ?

szer. márc. 04, 2009 9:29 am
Profil E-mail küldése Honlap
Platinum Listatag

Hozzászólás Az Ima
Sok féle ima létezik.

Az egyik a gyermek imája aki kér.

A másik a felnötté aki aggódik.

A harmadik az emberé aki Hazatért

szomb. feb. 07, 2009 5:19 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ]