Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: pén. szept. 22, 2017 7:46 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Csodák, jelek, véletlenek 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás 
varjú írta:
...megnyugtatlak, hogy nekem is vannak olyan tapasztalataim, amelyeknek nincsen ésszerű magyarázata, érthetetlenek, illetve olyanok, amelyekre azt szokás mondani: véletlen.

Na akkor itt van egy kis "véletlen", a Kabucsnyik. Keresztnevét soha nem hallottam mert mindenki csak így hívta.
A Motorolánál dolgoztam 1968-tól 1975-ig, mint kutatómárnök, a kutatóosztályon. Ez az emberfajta nem dolgozik fegyelmezetten. Illetve nem is várják el tőle, addig amíg szellemileg termékeny és a vállalatnak hasznot hoz. Nekem akkorában éppen az volt a faksznim, hogy éjjel szerettem dolgozni, úgy délután 4-től reggel 3-ig a nagy csendben. Persze nem egész éven át, csak akkor amikor érdekes/nehéz projektem volt. Sokszor ebben az órjási épületben, ahol nappal 2500 ember dolgozott csak én dolgoztam egyedül, meg persze az éjjeli őrök, akikkel természetesen közelebbről is megismertük egymást. Ilyen éjjeli őr volt a Kabucsnyik is. Körbe kellett járniuk az épületen belűl előírt útvonalat, ahol állomások voltak, a falon egy kulcs amivel tekertek egyet a náluk levő papírtekercses órán, igazolva ezzel hogy a kulcshelyeket tényleg végigjárták. A mi osztályunk bejáratánál is volt egy ilyen falikulcs. Nekik nem is kellet bejönni az osztályra, csak végigmenni a külső folyosón. Néha, ha látták a tejüveg ablakon át, hogy ég a villany, akkor a mi belsőfolyosónkon mentek végig a kijárati ajtóig, hogy megkérdezzék jól vagyok-e és minden rendben van ? Ha nem is jöttek mindég be, a léptükről is megismertem őket, ahogy kívűl végigsétáltak. Különösen a Kabucsnikot. 50-55 körüli ember volt. Azt hiszem valami gutaütésből gyógyulhatott ki mert a baloldali szeme kicsit kancsal volt, baloldali szájaszélét kicsit húzta beszéd közben és a bal lábát is. Ráadásul vasaltsarku csizmát hordott rendszeresen, és a sántítással együtt határozottan jellegzetes, könnyen felismerhető jelenslg volt. Mint új őr, az első napján nagyon megijesztettük egymást. Én egy messzebbi folyosón mentem a kávé-automatához amikor egy mellékajtóban egymásba szaladtunk. Ő azt hitte egyedül van az épületben, én meg soha nem láttam ezt a notredámi toronyőrt. Azért valahogy kimagyarázkodtunk egymásnak. Aztán összebarátkoztunk késöbb, de elhatározta, hogy tovább ijesztget. Tipikusan, amikor ő volt szolgálatban, lehetett hallani a kulcs-zajokat, aztán nem kint ment végig, hanem a mi belső folyosónkon, ahol végig kellet mennie vagy 16 iroda mellet, 8 jobbra, 8 balra, amig elért az enyémhez, ahol mindég nyitva volt az ajtó. Azt hitte nem tudom, hogy jön, aztán oldalról mindég bedugta fejét az ajtón, mire föl én mindég udvariasan megijedtem, megkérdezte "Are you all right sir ?" (Jól van uram ?). Ez így ment több hónapon át. Néha kicsit elbeszélgettünk.

Aztán egyszer hallom a jellegzetes hangokat. Kulcszaj, sántító vasaltcsizma. Éjjel 2-óra van. Jön végig a belső folyosón, a hangról hallom, hogy már éppen dugná be a fejét az ajtófélfánál. Hát nem dugja. Várok gondolom ez egy új figura. Ő is vár de néha megzörren nála egy két kulcs. De jópofa! Aztán megelégeltem, hogy mit hülyéskedik itt. Odamentem az ajtóhoz nagy suttyomban, s gondoltam majd én ijesztem meg az ajtófélfánál. Én ijedtem meg, mert a túloldalon nem volt senki. Végig akartam menni a folyosón és bekukucskálni az üres irodákba, de hirtelen olyan északisarki hideg csapott meg, hogy majd meg dermedtem. Pedig csak augusztus vége volt. Pánikban, felkaptam a zakóm és irány le az 5.-ik emeletről. Gondoltam, majd lent az őrpultnál megvárom a Kabucsnyikot hogy engedjen ki, mert amikor ők körbejárnak nincs senki a pultnál , és a főkapu is zárva van. Legnagyobb megrökönyödésemre egy másik őr, egy fiatalember, ül ott. Őt is ismertem már régóta. Fel lehettem kicsit dúlva, mert kérdezi: mi bajod van. Mondom valaki van az 5-ik emeleten, aszt hittem a Kabucsnyik. Azt mondja lehetetlen mert ma a Kabucsnyik szabadnapos. Akkor engedj ki gyorsan, és nézz utána ki van fenn. Ahogy indulok a parkolóba, még látom, hogy lódul neki fölfelé a mozgólépcsőn is felfelé szaladva.
Hazaérve, ettem valamit, és lepihentem. Gondoltam túl sokat dolgoztam és kimerült az agyam. Aludtam egyet. Reggel marhaságnak könyvelve el az egészet.

Másnap megyek be dolgozni. úgy délután 4-óra körül. Ugyanaz a fiatalember az ügyeletes mint tegnap. Csak köszönést intve neki, már indultam is volna fölfelé. Utánamszól, hogy Emery, gyere ide egy kicsit. Kérdem, mi van? Azt mondja, hogy az őrségi irodában tudta meg délfelé, hogy a Kabucsnyik szabadnapján, tegnap, kiment szórakozni, kicsit túl sokat ivott és kb. éjjel 1/2-2 -kor szivszélhűdésben szörnyethalt. Na, gondoltam, fenegyerek ez az öreg, ilyen apróság nem zavarja meg. Lám, bejött azért dolgozni !!! Én meg haza mentem már este 10-kor. Aztán csak nappal dolgoztam egy jó pár hónapig.

Jóéjszakát ! :shock: Imre

csüt. nov. 10, 2005 3:37 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Ákos elég erőssen meghatározó jelenség a megmagyarázhatatlan események sorozataiban... :shock:

csüt. nov. 10, 2005 12:27 am
Profil E-mail küldése
Gyémánt Listatag

Hozzászólás 
Kedves la Mer, mielőtt elkönyvelnél magadban olyannak, mint aki mindennel kapcsolatban szkeptikus, aminek nincs nyoma a Szentírásban, megnyugtatlak, hogy nekem is vannak olyan tapasztalataim, amelyeknek nincsen ésszerű magyarázata, érthetetlenek, illetve olyanok, amelyekre azt szokás mondani: véletlen.

szer. nov. 09, 2005 9:50 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Egy jóbarátommal néztük a Passió című filmet; neki el kellett mennie mi előtt vége lett volna a filmnek, így leállítottam, abban a pillanatban amikor azt mondta Mária "valaki állítsa meg".
spooky

kedd nov. 08, 2005 1:30 am
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Hozzászólás 
Soha nem hittem el azt, hogy valakinek látomása legyen... halucináció, álom, nagyotmondás...
elég rossz érzés látni azt ami nincs is ott, és tudod hogy nem lehet ott velem már megtörtént egyszer

kedd nov. 08, 2005 1:26 am
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3