Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 4:08 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Pozitív gondolatok a Biblia szellemében. 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Pozitív gondolatok a Biblia szellemében.
Idézet:

ELJUTOTTÁL-E MÁR A "MIUTÁN"-HOZ?

"Azután eltávolította Isten Jóbról a csapást, miután imádkozott az ő barátaiért"
(Jób 42,10).

Sehol sem található az Újszövetségben panaszos, maga körül forgó, beteges imádság, amely mindenáron bizonygatni igyekszik, hogy "nekem van igazam".

Maga az a tény, hogy igazolni próbálom magam Isten előtt, mutatja, hogy a váltság ellen lázadozom: "Uram, megtisztítom a szívemet, ha meghallgatsz; becsületesen élek, ha megsegítesz."

Én nem tudok rendbe jönni Istennel, nem tudom az életemet tökéletessé tenni: csak akkor jöhetek rendbe Istennel, ha az Úr Jézus Krisztus váltságát ingyen ajándékként elfogadom.

Elég alázatos vagyok-e, hogy elfogadjam?

Oswald Chambers

csüt. jún. 21, 2012 12:18 am
Platinum Listatag

Idézet:

"Isten első dolga, hogy szellemi nagytakarítást végez bennünk; ez után már a lehetősége sem marad meg annak, hogy büszke legyen az ember.

Azóta én sem találok olyan embert, aki miatt kétségbe kellene esnem, miután felismertem, hogy én mi lennék Isten kegyelme nélkül."

O.Chambers

vas. jún. 17, 2012 10:47 pm
Platinum Listatag

Idézet:

"Aki a másik embert elítéli, az tévedhet,
aki megbocsát neki, az sohasem téved."

(Heinrich Waggerl)

pén. jún. 15, 2012 1:05 am
Platinum Listatag

Idézet:

A különös ajtó

Szabó István püspök azt mondta, csak az „léphet ki", aki megnyitja a különös ajtót.

Az emberi szívhez ugyanis csak belül van kilincs, azt kívülről senki nem nyithatja meg.

Ahhoz azonban, hogy feltárulhasson az ajtó, egy lépést hátra kell lépnünk,

ez pedig az alázatot tanítja meg nekünk – magyarázta.
--

A püspök arra is figyelmeztetett, hogy „a bűn mindenkit gyűlöl, aki elindul Isten felé".

Fekete Zsuzsa
"börtön-imanap" riportból

csüt. jún. 14, 2012 12:24 am
Platinum Listatag

.

Kegyelmi élmény, - vagy hit ?

A Biblia mintha nem is ismerné ezt a kifejezést: élmény, és valóban nagy testi hatása van. - Eleve ezért a szópárért kaptam fel a fejemet, hogy így beszélnek róla egyesek: "kegyelmi élmény".-- Úgy gondolom, karizmatikus eredetű.

Egy igét találtam, ami alátámasztja, hogy a kegyelem kifejezés az isteni szellem kategóriába tartozik, tehát nem kapcsolható a szív érzelmi állapotához.--

Pál mondja, hogy megbízatása az "Isten kegyelmének evangéliumáról" való bizonyságtételre szól. -

Az Isten kegyelme tehát NEM ÉLMÉNY, hanem EVANGÉLIUM! -

Érzelmi vonalon nem hozzáférhető,- hanem csak a hit által.

Az viszont igaz, ha részem van benne az újjászületés által, az egy feledhetetlen szívbeli örömöt és az üdvbizonyosság boldogságát jelenti számomra.

szomb. jún. 09, 2012 12:33 am
Platinum Listatag

Idézet:

Valóságos megtérés

"„Ott majd visszagondoltok arra, hogyan éltetek,
és mi mindent tettetek:
hogyan tettétek magatokat tisztátalanokká.
Akkor megundorodtok magatoktól,
olyan sok gonoszságot követtetek el" (Ez 20,43).

Úgy érezzük, kemény a szívünk?

Csak a vér által kapott bocsánat és a meg nem érdemelt kegyelem elfogadása tudja kőszivünket megolvasztani.

Gondoljunk arra, micsoda szeretet van az új szövetségben, és akkor a bűnt, megbánjuk és megutáljuk azt, sőt megutáljuk önmagunkat is, mert ilyen végtelen szeretet ellen vétkeztünk.

Járuljunk ilyen bűnbánó szívvel Istenhez, és kérjük Öt, segítsen tettünkre emlékezni, azt megbánni, elsiratni és abból hozzátérni. Ó, milyen örvendetes, ha szent szomorúság marja a szívünket! Milyen nagy megkönnyebbülést jelent a könnyek áradata!

Urunk, üss sziklaszívünkre, vagy szólj kőszivünkhöz, és fakassz életet adó vizet belőle!

C. H. Spurgeon

csüt. jún. 07, 2012 3:32 am
Platinum Listatag

Idézet:

"Panaszkodni annyit jelent,
mint Jézust megtagadni."
D. Trudel

"A lelkiismeretet nem nyugtatja meg semmiféle cselekedet,
csak a hit, amikor megbizonyosodik arról, hogy Isten
kiengesztelődött Krisztusért."
Luther Márton

"Mai napi hálaadásunk a
holnapi áldásunk záloga."

Basilea Schlink

hétf. jún. 04, 2012 10:07 pm
Platinum Listatag

.

„A mester kezének érintése"

(Feljegyezte Ungár Aladár, egy rádiós konferencián elhangzott bizonyságtételből. Monte Carlo, 1962.)

A legszebb történet, amit ott hallottam, ez volt:

Az árverésen egy ócska hegedű került kalapács alá. Kikiáltási ára (átszámítva) 300 Ft volt. Nagy vontatottan ment fel az ára 1000 Ft-ra.

Akkor előlépett egy idős férfi és engedelmet kért, hogy játszhasson rajta. Keze érintésére csodálatos dallamok törtek fel az ócska hegedűből. Mindenki elbűvölten hallgatta. Valaki azonnal tízezret kínált a régi hangszerért. Végül is százezerért kelt el.

Így van ez velünk is. Hogyha életünket egészen átadjuk Krisztusnak, a Mesternek, s keze érintheti azt, végtelenül értékessé lesz az. Egész életünk értéke azon múlik, hogy azt magunknak tartjuk-e meg, vagy pedig átadjuk Istennek, mások szolgálatára.

Csak ez a különbség,

- de milyen nagy különbség!”

vas. jún. 03, 2012 12:46 am
Platinum Listatag

Idézet:

A bizalom örömet ad

„Benne van szívünk öröme, mert szent nevében bízunk" (Zsolt 33,21)

A hit gyökeréből nő ki a szívbéli öröm virága. Talán nem támad bennünk azonnal öröm, de megjön a maga idejében. Ha szomorúak vagyunk, de az Úrban bízunk, egyszer csak eljön az idő, és Ő úgy felel bizalmunkra, hogy hitünket megjutalmazza, mi pedig örvendezni tudunk az Úrban. A kétkedés csak szomorúságot nemz, de a bizalomból tartós öröm lesz.

A zsoltáros itt kifejezett meggyőződése tulajdonképpen egy ígéret, amelyet a bizalommal kinyújtott kezünkbe tesz az Úr. Bárcsak megbecsülnénk! Ha e pillanatban nem is örvendezünk, hamarosan örvendezni fogunk. Ez olyan bizonyos, mint ahogy Dávid Istene a mi Istenünk is.

Gondolkodjunk csak el az Úr szent nevén, hogy még jobban tudjunk bízni benne, és bizonyosabb legyen az örömünk. Az Úr szent, igaz, kegyelmes, hűséges és megváltozhatatlan. Bízhatunk az ilyen Istenben. Ő bölcs, mindenható és mindenütt jelenvaló; támaszkodjunk rá örömmel! Tegyük ezt azonnal és fenntartás nélkül.

Jahve-Jire - az Úr gondoskodik rólunk (1Móz 22,14), Jahve-Salom - az Úr békességet ad (Bír 6,24), Jahve-Cidkénu - az Úr a mi igazságunk (Jer 23,6; 33,16), Jahve-Sammá - az Úr mindvégig közel van (Ez 48,35) és Jahve-Nisszi - az Úr az én hadijelvényem (az Úrban van a győzelem - 2Móz 17,15).

Akik ismerik a Te nevedet, bíznak és majd örvendeznek Benned, ó Uram!

C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

szer. máj. 09, 2012 10:28 pm
Platinum Listatag

Idézet:

Isten véghezviszi művét

"Az Úr javamra dönti el ügyemet" (Zsolt 138,8)

Isten, aki elkezdte, el is végzi a munkát, amelyet lelkemben elindított.
Az Úr törődik minden velem kapcsolatos dologgal.
Figyeli, ami bennem jó, de nem tökéletes, megtartja és tökéletessé teszi azt.
Milyen vigasztaló ez, mert magamtól nem tudnám tökéletességre vinni a kegyelem művét.

Efelől egészen bizonyos vagyok, hiszen mindennap vétkezem, és idáig is csak az Úr segítségével tudtam fejlődni.
Ha az Úr elhagyna, minden korábbi tapasztalatom semmivé lenne és elvesznék.
De az Úr ezután is megáld.
Tökéletesíti hitemet, szeretetemet, jellememet, életművemet. Mindezt azért, mert Ő elkezdte a munkát bennem.

Isten adta belém a tökéletesség utáni vágyat.
Ő segítette bizonyos mértékig már el is érni azt.
Ő soha nem hagy semmit félbe, ez teljesen idegen lenne dicsőséges lényétől.

Tudja, hogyan vigye véghez kegyelmes szándékát, és noha saját bűnös természetem szövetkezik a világgal és az ördöggel, hogy munkáját hátráltassa, én mégsem kételkedem ígérete beteljesülésében.
Be fogja végezni munkáját bennem, és mindörökké dicsérhetem majd Őt.

Uram, add, hogy dicsőséges munkád ma is egy kicsit előbbre haladhasson bennem.

pén. ápr. 27, 2012 11:38 pm
Platinum Listatag

Idézet:

Hit által, nem érzések által

"Az igaz ember pedig hitből fog élni" (Róm 1,17).

Tudok hinni és hiszek is az Úr Istenben, és ez a hit életben tart. Szeretném, ha azok közé számláltatnék, akik igazságban éltek, de ha tökéletes is volnék mindenben, akkor sem próbálnék meg a saját igazságomra alapozva élni.

Az Úr Jézus váltságművére támaszkodom. Csakis és egyedül az Őbelé vetett hit által élek. Ha képes volnék tűzre adni testemet az Úr Jézusért, akkor sem a magam bátorságában és állhatatosságában bíznék, hanem egyedül hit által élnék.

Hitben élni sokkal biztonságosabb és boldogabb dolog, mint érzéseinkre vagy cselekedeteinkre támaszkodni. A szőlővesszőnek jobb a szőlőtőkén, mintha attól elszakadva élne. Nagyszerű és szent dolog az Úr Jézushoz ragaszkodva élni, mindent Belőle meríteni. Ha a legigazabb ember számára is ez az élet egyetlen lehetősége, mennyivel inkább az nekem, szegény bűnösnek!

Uram, én Benned hiszek. Benned bízom. Mi más jelentheti számomra az életet? Csak az, hogy Benned bízom. Tudom, hogy ez így van, ezért Benned akarok maradni mindvégig.

pén. ápr. 20, 2012 11:21 pm
Platinum Listatag

Idézet:

A SZELLEM MUNKÁLTA LEGYŐZHETETLENSÉG

"Vegyétek fel magatokra az én igámat és tanuljátok meg tőlem" (Mt 11,29).

"Akit szeret az Úr, megdorgálja" (Zsid 12,6). Milyen szánalmas is panaszkodásunk! Az Úr éppen most kezd minket arra a helyre vezetni, ahol közösségben lehetünk vele, mi pedig nyögünk és sopánkodunk: "Ó, Uram, hadd legyek én is csak olyan, mint a többi ember!"

Jézus arra kér, hogy vegyük magunkra az iga egyik végét. "Az én igám gyönyörűséges és az én terhem könnyű." Jöjjetek csak mellettem, hadd húzzuk együtt. Azonosítottad-e már magad így az Úr Jézussal? Ha igen, akkor majd hálát adsz Istennek érte, hogy keze rád nehezedett. "Erőt ad a megfáradottnak és az erőtelen erejét megsokasítja!" (Ézs 40,29).

Isten jön és kiragad érzelgősségünkből, panaszkodásunk pedig magasztaló és diadalénekké változik. Isten erejét csak akkor ismerhetjük meg, ha magunkra vesszük Jézus igáját és tanulunk tőle.

"Az Úrban való öröm a ti erősségtek!" (Neh 8,10). Honnan veszik örömüket a szentek? Ha egyik-másik szent életét nem ismernénk jól, azt mondanánk: "Ó, neki semmi hordoznivalója nincs!"

Lebbentsd fel a fátylat.

Éppen az, hogy Isten békessége, világossága és öröme ott van, bizonyítja, hogy a teher is ott van.

Az a teher, amit Isten rak ránk, kisajtolja a szőlőszemeket és kicsordul belőlük a bor.

A legtöbben csak a bort látják.

Sem földi hatalom, sem a pokol hatalma nem győzheti le Isten Szellemét az ember szellemében; az belső legyőzhetetlenség.

Ha még jajgatás és siránkozás van benned, könyörtelenül vess véget neki! Kétségkívül bűn Isten ereje birtokában gyengének lenni.

Oswald Chambers "Krisztus mindenekfelett" c. könyvéből

szomb. ápr. 14, 2012 11:27 pm
Platinum Listatag

Idézet:

Többé meg nem emlékezik

"Mert megbocsátom bűneiket, és nem gondolok többé vétkeikre" (Jer 31,34).

Amikor megismerjük az Urat, elnyerjük bűneink bocsánatát. Úgy ismerjük meg Őt, mint a kegyelem Istenét, aki nem tekint vétkeinkre. Micsoda boldog felfedezés ez!

Mennyire Istenhez méltó megfogalmazás: Az Úr megígéri, hogy bűneinkről többé meg nem emlékezik. Hát elfelejtheti Isten azokat? Azt mondja, igen, és Ő komolyan gondolja azt, amit mond. Úgy tekint ránk, mintha soha nem vétkeztünk volna.

A nagy engesztelő áldozat olyannyira eltörölte minden bűnünket, hogy azok Isten előtt már nem léteznek.

A hívő Krisztusban van, és Isten ugyanúgy elfogadja, mint Ádámot, amikor még ártatlan volt. Sőt, míg Ádámnak csak emberi ártatlansága volt, a hívő Isten igazságába öltözik.

Az Úr nem emlékezik meg bűneinkről, tehát nem büntet meg értük, és irántunk való szeretete sem csökken miattuk. A kifizetett adósság már nem adósság. Így törli el az Úr népének a vétkeit is.

Ha szomorkodunk is bűneink és mulasztásaink miatt - és ez kötelességünk, amíg csak élünk - egyben örvendezünk is, mert Isten soha nem fogja bűneinket felróni nekünk. Ez a kegyelem meggyűlölteti velünk a bűnt. Isten ingyen bűnbocsánata arra indít, hogy soha többé meg ne szomorítsuk Őt engedetlenségünkkel.

csüt. ápr. 12, 2012 11:27 pm
Platinum Listatag

Idézet:

BELSŐ HASONLÓSÁG ISTENHEZ

"Mert ha az Ő halálának hasonlatossága szerint vele eggyé lettünk,bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk" (Róm 6,5).

Feltámadtam vele? Annak a bizonyítéka, hogy valóban megfeszíttettem Krisztussal, az,
ha határozottan hasonlítok hozzá.

Ha megkapom Jézus Szent Szellemét, Ő újra rendbe hozza személyes életemet Istennel.

Feltámadása által pedig Jézus hatalmat kapott arra, hogy isteni életet ajándékozzon nekem
és ettől kezdve az én tapasztalati életemnek az Ő élete alapjára kell felépülnie.

Már most elnyerhetem Jézus feltámadott életét és ez szent életben mutatkozik meg bennem.

Pál apostolnak minden írásán átvonul az a gondolat, hogy ha
megtörtént az a döntés, hogy eggyé lettem Jézussal a halálban, akkor Jézus feltámadt élete át meg áthatja emberi természetemet. Isten Fia életét élni ebben a halandó testben csak mindenható erő által lehetséges.

A Szent Szellemet nem lehet csupán vendégként befogadni, Ő átjár mindent.

Amikor egyszer eldöntöttem, hogy "óemberem", azaz a bűn öröksége mindenestől azonossá váljék Jézus halálával, akkor a Szent Szellem eláraszt engem, és mindenről Ő gondoskodik. Az én dolgom csak az, hogy a világosságban járjak és engedelmeskedjem az Ő kijelentéseinek.

Amikor már valóban döntöttem a bűnt illetően, akkor könnyű a valóságban is számolni azzal, hogy meghaltam a bűnnek, azért, mert Jézus életét megtalálom magamban.

Mint ahogyan csak egyféle ember van, úgy szentség is csak egyféle lehet: Jézus Krisztus szentsége, én pedig az Ő szentségét kapom ajándékba. Isten belém oltja Fiának szentségét és így szellemi szempontból új világrendbe tartozom.

szer. ápr. 11, 2012 4:10 pm
Platinum Listatag

Idézet:

AZ Ő HALÁLTUSÁJA ÉS A MI TANÍTVÁNYSÁGUNK

"Akkor elment Jézus velük egy helyre, amelyet Gecsemánénak hívtak és mondta tanítványainak:
...maradjatok itt és vigyázzatok énvelem" (Mt 26,36-38).

Sohasem mérhetjük fel a Gecsemánéban lejátszódott halálos küzdelem mélységeit, de legalább ne értsük félre.

Isten és ember halálos harca ez egy személyben szemtől szemben a bűnnel.

Semmit sem ismerünk a Gecsemánéból személyes tapasztalás útján.

Gecsemáné és Golgota egyedülállóak: nekünk az életre nyitnak kaput.

Nem a kereszthaláltól félt Jézus a Gecsemánéban: a legnyomatékosabban hangsúlyozta, hogymeghalni jött erre a világra.

A Gecsemánéban attól félt, hogy mint ember Fia nem tudja befejezni művét. Mint Isten Fia befejezhette - a Sátán nem nyúlhatott hozzá -, de a Sátán támadása arra irányult, hogy csak mint elszigetelt valaki jusson át a halálon. Ez azt jelentette volna, hogy nem lehetett volna Megváltó.

Olvasd el ennek a harcnak a leírását a kísértés történetének fényében: "Akkor eltávozott tőle az ördög egy időre" (Lk 4,13). Gecsemánéban a Sátán visszatért, de újra vereséget szenvedett. Gecsemánéban a Sátán végső támadást indított Urunk ellen, mint ember Fia ellen.

A Gecsemáné halálos harca Isten Fiának haláltusája világmegváltói rendeltetésének betöltésére. Azért leplezi le, hogy világosan lássuk, mekkora árat fizetett Ő azért, hogy mi Isten fiaivá lehessünk.

Az Ő halálküzdelme teszi lehetővé a mi megváltatásunkat. Krisztus keresztje az ember Fiának diadala.

Nemcsak annak a jele, hogy győzött az Úr, hanem hogy az emberi nemzetség megmentése érdekében győzött. Most már minden emberi lény odajuthat Isten színe elé, azért, mert az ember Fia megvívta a haláltusát.

csüt. ápr. 05, 2012 10:39 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő