Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: pén. júl. 28, 2017 3:54 pm

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Pozitív gondolatok a Biblia szellemében. 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Pozitív gondolatok a Biblia szellemében.
.

Idézet:
Carl Eichhorn mondta:
"A megszentelődés az Ige szerint soha és
sehol sem a mi munkánk. Isten kegyelme
formálja és viszi ezt véghez.

Nem mi öljük meg az óembert -
az Úr Jézus feszítette őt a keresztre.

Ha terhes és szeretnénk szabadulni tőle,
akkor bízzuk rá magunkat az
értünk megfeszített Megváltóra."

-Hívő keresztyének között is vita témája lehet, ha "rámutatunk" a másik ember nagyon is hivalkodó bűnére...
Örök kísértés, hogy "más szemében a szálkát, a magáéban a gerendát" se látja meg valaki.-

Ha a magunk bűneivel küszködünk is,- mindkét esetben nagy vígasztalás és bíztatás,- ne a bűnnel harcoljunk, hanem meneküljünk a Megváltónkhoz, AKI képes MEGSZABADÍTANI.
"Nagyobb Isten kegyelme minden mi bűnünknél."

hétf. feb. 14, 2011 11:08 pm
Platinum Listatag

.

Idézet:
GYERMEKEINK MÁR BIZTONSÁGBAN VANNAK?

"...vizet árasztok a szomjas földre, patakokat a szárazra. Szellememet árasztom utódaidra, áldásomat sarjadékaidra" (Ézs 44,3).

Gyermekeinkben természet szerint nincs még Isten Szelleme, amint azt tapasztaljuk is.
Sok mindent látunk bennük, ami aggodalomba ejt jövőjük felől, és ez szorongó imádságra késztet.
Ha fiúnk rossz útra tér, komolyan könyörgünk érte, hogy ne hagyja őt Isten elveszni, vezesse a helyes útra.
Jobban szeretnénk, ha lányunk is inkább alázatos szívű hívő lenne, mint divatos kis királynő.
Ez az igevers bátorítson komoly reménységre bennünket, hiszen bátorítás az előtte levő vers is:
"Ne félj szolgám, Jákób", és ez oszlassa el félelmünket.

Az Úr az Ő Szellemét ígéri, bőséggel és erővel árasztja ránk, és nyomában valóságos és örökkévaló áldás terem. Ezen isteni áradat nyomán fejlődnek gyermekeink, míg "Egyik ezt mondja majd: én az Úré vagyok! A másik Jákób nevére hivatkozik" (44,5).

Olyan ígéret ez, melyet számon kell kérnünk az Úrtól. Időről időre határozottan könyörögnünk kell gyermekeinkért.
Mi nem tudunk új szívet adni nekik, de a Szent Szellem igen, és Ő szívesen meghallgatja ezt a kérésünket.
A mennyei Atya örömest veszi az apák és anyák imáját.
Vannak még szeretteink a bárkán kívül?
Ne nyugodjunk addig, amíg velünk együtt nincsenek biztonságban, az Úr tulajdon kezében.

C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

szomb. feb. 12, 2011 2:38 am
Platinum Listatag

.
Idézet:
"A szívből jövő bűnvallás megkönnyebbít,
az alázatos hit pedig megvigasztal.
Tedd meg ezt, és meglátod, minden rendbe fog jönni."

C.H.Spurgeon

kedd feb. 08, 2011 1:02 am
Platinum Listatag

.
Idézet:
"Az ima bekapcsolódás a nagy adóállomásba,
erőnyerés felülről. Erőt nyerünk általa.
Magát Isten Szentlelkét,
mint erőt, dynamist, dinamikát."

Gyökössy Endre

pén. feb. 04, 2011 2:46 pm
Platinum Listatag

.

Idézet:
Imádkoznom kell a másikért, hogy
legyen olyan, amilyennek Isten szeretné látni.

Gyökössy Endre

kedd feb. 01, 2011 9:17 pm
Platinum Listatag

.

Idézet:
"Bölcsességünk abban van, hogy az Úrra nézünk és nem civódunk az emberekkel."

C.H.Spurgeon

hétf. jan. 31, 2011 10:11 pm
Platinum Listatag

Idézet:
VALÓSÁGOS MEGTÉRÉS

"Ott majd visszagondoltok arra, hogyan éltetek, és mi mindent tettetek: hogyan tettétek magatokat tisztátalanokká. Akkor megundorodtok magatoktól, olyan sok gonoszságot követtetek el" (Ez 20,43).

Ha az Úr elfogadott minket és megajándékozott kegyelmével, békességével és biztonságával, ez arra indít, hogy kegyelmes Istenünkkel szemben elkövetett minden mulasztásunkat és bűnünket bánjuk meg.
Ez a megbánás olyan értékes, mint a tiszta gyémánt, és ezt úgy ígéri Isten népének, mint az üdvösség legszentségesebb gyümölcsét.
Ő, aki elfogadja a bűnbánatunkat, ad megbánást is, mégpedig nem mint keserű pirulát, hanem mint mézízű mannát, amellyel népét táplálta.
Csak a vér által kapott bocsánat és a meg nem érdemelt kegyelem elfogadása tudja kőszívünket megolvasztani.
Úgy érezzük, kemény a szívünk?
Gondoljunk arra, micsoda szeretet van az új szövetségben, és akkor el fogjuk hagyni a bűnt, megbánjuk és megutáljuk azt, sőt megutáljuk önmagunkat is, mert ilyen végtelen szeretet ellen vétkeztünk.
Járuljunk ilyen bűnbánó szívvel Istenhez, és kérjük Öt, segítsen tettünkre emlékezni, azt megbánni, elsiratni és abból hozzátérni. Ó, milyen örvendetes, ha szent szomorúság marja a szívünket! Milyen nagy megkönnyebülést jelent a könnyek áradata!

pén. jan. 28, 2011 1:05 am
Platinum Listatag

Idézet:
ISTEN ELLENSÉGEI TÉRDET HAJTANAK

"Majd megtudják az egyiptomiak, hogy én vagyok az Úr" (2Móz 7,5).

A hitetlen világ nehezen tanítható.
Egyiptom nem ismeri az élő Urat, ezért mer bálványokat felállítani,
sőt még azt is meg merészeli kérdezni:
"Kicsoda az Úr?"
De az Úr megtöri a gőgös szívűeket, akár akarják, akár nem.
Mikor ítélete mennydörög fejük felett, és elsötétíti egüket,
elpusztítja termésüket, megöli fiaikat, akkor megsejtenek
valamit Isten hatalmából.
Ezután is lesznek mindig olyan események a földön, amelyek
térdre kényszerítik majd a hitetlenkedőket.
Ezért ne háborodjunk fel káromlásaikon, mert az Úrnak
gondja van arra, hogy nevének dicsőséget szerezzen.
Ő ezt nagy hatalommal meg is teszi.

Ó, bárcsak ilyen meggyőző erő kísérné a Szent Szellem által
az evangélium hirdetését szerte a világon, míg minden nép meg nem hajlik Krisztus nevére, és Urának nem nevezi Őt!

szomb. jan. 22, 2011 9:49 pm
Platinum Listatag

Idézet:
"Nagyon fontos a sorrend : előbb kell lennie a hitnek, csak azután tapasztalhatom meg a csodát.
Jézus szava:
"Legyen a ti hitetek szerint."

Gyökössy Endre

csüt. jan. 20, 2011 8:41 pm
Platinum Listatag

Idézet:
"Egy tény igazságtartalma független arról, hogy elhiszed-e, vagy sem.

Idézet:
...sehogy se tetszett nekem, amikor láttam, hogy az emberek csak tantételeket fogadtak be anélkül, hogy megismerték volna Jézus Krisztust, vagy saját megváltásuk szükségességét."

John Bunyan

kedd jan. 18, 2011 9:16 pm
Platinum Listatag

SZERESS MÉGIS Gyökössy Endre (folyt)

"Az idő kulcsa a szeretet !"

Arra van időm, amit szeretek. - Annak a számára van időm, akit szeretek.- Higgyétek el, olyan igaz ez, mint a kétszerkettő!

Nem azt kérem tőled, hogy legyen több időd Isten igéjére. Hogy legyen több időd és többször menj el Isten házába. Nem ezt mondom. A kérés gyökerére teszem az újjam: Szeresd jobban Jézus Krisztust !
Aki jobban szereti Őt, annak több ideje van Krisztus számára. Ezért kérdezi Jézus Pétertől a nagy tagadás után: "Szeretsz-e engem?"
Mi jobbat kívánhatnék neked évkezdetre, mint hogy tudd kiölelni a neked szánt órát a végtelen időből, mint Isten drága adományát? - Ezt szeretettel, boldogan használd fel, mindig egészen azt téve, amit éppen akkor kell!
Hogy valóban ki tudd venni a személytelen időből a személyes időt - ezt tanítja nekünk a mi Urunk Jézus Krisztus.- Ő egészen oda-áldozta életét és személyessé tudta tenni egész idejét, és egészen szeretett- a kereszthalálig.

Ha szeretnénk Őt "teljes szívünkből, teljes lelkünkből, teljes elménkből, és minden erőnkből,"- több személyes időnk lenne Ő reá és a körülöttünk élőkre.- Ettől lenne boldogabb ez a világ körülöttünk is.

vas. jan. 16, 2011 12:58 am
Platinum Listatag

ingola írta:
Továbbá, Atyámfiai, a mik csak igazak, a mik csak tisztességesek, a mik csak igazságosak, a mik csak tiszták, a mik csak kedvesek, a mik csak jó hírûek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekrõl gondolkodjatok. (Fil 4,8.)

Én ezt úgy értelmezem, hogy a jót vegyük észre, keressük meg a körülöttünk lévő világban, a rosszban is!
Ingola

-Köszönöm, hogy beidézted az igét,- ez a lényeg! - Hát persze, ez a bibliai pozitív gondolkodás ! - Érdemes "gondolkodni" rajtuk: "igaz, tisztességes, igazságos, tiszta, kedves, jóhírű,- erény, dícséret."
Sokszor olvastam ezt az igét korábban is,- de amikor rájöttem, hogy ezt "pozitív" gondolkodásnak lehet nevezni,- nagyon örültem, lehetett hivatkozni,- hogy a Bibliában is van ilyen.

-Egyetértek az értelmezéseddel,- bár én mélyebbre ástam, mivel hamar rájöttem, hogy magától erre nem nagyon képes az ember. Általában azon akadunk fenn, ami az igazság érzetünket bántja, tehát általánosságban: a rossz dolgokon.-
-Akkor kezdett világosodni bennem, hogy is lehetne eljutni ahhoz a társadalmi mondás valóságához, hogy "minden rosszban van valami jó",-- amikor egy igehirdetésben Róma 8,28-ról hallottam: "Akik Istent szeretik, azoknak MINDEN a javukra van." - Nagy bajban, megpróbáltatásban erre ráállni, hogy Isten kezéből véve ezt a rosszat, -hiszem- hogy a javamat szolgálja nagyon nagy áldás!

-Hát még akkor, amikor meg is tapasztalhatjuk, hogy ez IGAZ ! Nagy öröm! Reményiknek van egy aranyos verse: A szőnyeg visszája.
"A világ Isten szőtte szőnyeg,
Mi csak visszáját látjuk itt,
És néha - legszebb perceinkben -
A színéből is -- valamit."

-Sokszor segített, hogy a nagyon sötét dolgokban; - igazat, tisztát, erényt is lássak - HITBEN !

-Hosszúra nyúltam, a "Szeress mégis"-t legközelebb folytatom. Ez a mégis erről szól.

Üdv
Saci

szer. jan. 12, 2011 11:55 pm
Gyémánt Listatag

Saci írta:
-Egy családtagom nagy dícséreteket zengett nekem a pozitív gondolatok fontosságáról és jótékony hatásáról. - Igazat adtam neki, - de amikor hívott az éppen aktuális agykontroll ezen témájú előadására,- mosolyogva elutasítottam, mert nekem "jobb", "biztosabb", "eredményesebb" forrásom van.- A Biblia Fil.4,4-10 alapján

Agykontrollon még nem jártam, de a cégem révén részt vettem már néhány személyiségfejlesztő tréningen. Ezek kétségtelenül felrázzák az embert, mert olyasmiket mondanak, amiket egyszerűen kellemes hallani: "Ne hagyjad, hogy mások határozzanak a sorsod felől! Te vedd a kezedbe a saját életed irányítását! stb." - de a valóság az, hogy ez inkább a gátlástalan, törtető típusú embereknél működik - és általában rövid ideig. Az átlagember döntési szabadságfoka minimális; kb. addig tart, hogy "elköltözöm-e egy másik lakásba, keresek- e másik munkahelyet, illetve milyen szakma tanulását javasolom a gyermekemnek? (Ha ezt túllépik - és gyakran túllépik - annak súlyos következményei szoktak lenni.)

A pozitív gondolkodás lényegét Pál az általad idézett igeszakaszban ennél sokkal célravezetőbben fogalmazta meg:

Továbbá, Atyámfiai, a mik csak igazak, a mik csak tisztességesek, a mik csak igazságosak, a mik csak tiszták, a mik csak kedvesek, a mik csak jó hírûek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekrõl gondolkodjatok. (Fil 4,8.)

Én ezt úgy értelmezem, hogy a jót vegyük észre, keressük meg a körülöttünk lévő világban, a rosszban is! És ha zavar is valakinek a cigifüstje az utcán, akkor is inkább azt vegyük észre, hogy a csikket viszont elnyomja, és a szemtesbe teszi - mert jobban megbecsüli Isten szépnek teremtett világát annál, mintsemhogy szemeteléssel elcsúfítaná. :)

Ingola

kedd jan. 11, 2011 10:35 am
Platinum Listatag

"SZERESS MÉGIS !"
Gyökössy Endre: Gondolatok, az író meglátásai, bátorításai, tanácsai

Az idő kulcsa a szeretet

-Szeretném elmondani, hogyan lehet a kronoszból, a tőlünk független, személytelenül hömpölygő időből kairoszt, azaz minőségi, személyes, tőlünk függő, általunk megragadott, felhasználható időt "csinálni."

1)Mindig azt tedd, amit az adott időben éppen tenned kell és ne mást!
Jézus mondta: "Vigyázzatok,éberek legyetek, mert nem tudjátok, mikor jön el az az idő (a kairosz)". (Mk 13,33) Az az idő, amit éppen meg kell ragadnunk!
-Jézus tudja és ezt meg is mondja -tanítványainak - neked is, ha kapcsolatban vagy vele! A szíved mélyén érzed, ihletszerűen.

-Aki mást tesz,- eltiporja az idő. Ezért van oly sok letiport ember az életben.
-Aki kevesebbet tesz, mint amit tennie kellene, -szomorú ember.
-Aki többet tesz, mint amennyit tennie kellene, - az fáradt és kimerült ember lesz.
-De aki megragadja a saját idejét; aki Isten Szentlelke által kiragadja az objektív időből a szubjektív időt; a személytelen hömpölygő időből a maga személyes idejét,-- az boldog lesz.

Folyt.2) rész

kedd jan. 11, 2011 5:04 am
Platinum Listatag

Hozzászólás Pozitív gondolatok a Biblia szellemében.
-Egy családtagom nagy dícséreteket zengett nekem a pozitív gondolatok fontosságáról és jótékony hatásáról. - Igazat adtam neki, - de amikor hívott az éppen aktuális agykontroll ezen témájú előadására,- mosolyogva elutasítottam, mert nekem "jobb", "biztosabb", "eredményesebb" forrásom van.- A Biblia Fil.4,4-10 alapján

üdv
Saci

kedd jan. 11, 2011 4:07 am
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8