Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a www.Istentisztelet.net fórumán

Pontos idő: szer. szept. 20, 2017 6:48 am

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Olaszliszka után - Hogyan tovább ? 
Szerző Üzenet
Platinum Listatag

Hozzászólás Re: Olaszliszka után - Hogyan tovább ?
pegazus írta:
Ha van olyan Ige ,amely arra utal,hogy a megtérést törvények által hatékonyan elő lehet segíteni,akkor azt idézd be.

Egyébként meg sajnálom,hogy átáltál a másik oldalra,és már jobban hiszel a törvények erejében,mint az elfogadot kegyelemében.

Én továbra is jobban hiszek a kegyelem erejében és abban,hogy nem attól válik az ember jobbá,és nem azért nem követ el bűnt,mert jók a törvények,hanem azért mert megtért és a megszentekődés hatására,már egyre kevésbé vágyik arra,hogy bűnt kövessen el,vagyis a bűn rabságából nem a törvények szabadítják meg az embert hanem maga Isten.

Én úgy tudom, hogy a megváltást egyrészt Isten Szentlelke, másrészt Jézus tanításának átélése, követése adja számunkra, mely kettő együttesen szükséges a megváltásunkhoz. Tehát Jézus életének és tanításainak követése is szükséges számunkra, melyet az evangéliumok alapján tehetünk sajátunkké.

Ilyen értelemben a megváltásunk nem csak a Szentlélek által történik, hanem az evangéliumban leírtak (parancsolatok, tanítások, példázatok, általában Jézus törvényei) megismerése, sajátunkká tétele által történik.

Nem tudom, hogy ezzel segítettem-e, ezen vitatkoztatok-e?

vas. márc. 22, 2009 5:09 pm
Platinum Listatag

Varjú,eddig sem az érdekelt,hogy hány ember tartja hitelesnek azt amit mondok és bizom benne,hogy ezután sem az alapján fogok megszólalni.

Addig amig a lelkemben Isten ad bizonyosságot arról amit mondok,addig van értelme megszólalnom.

De hamár inkább az alapján szólok,hogy az emberek szemében népszerübb legyek,akkor már méltatlanná váltam arra,hogy
Isten megszólalhasson általam,pont úgy ahogy minden hívő által megszólal,akkor amikor Reá hallgatnak.

vas. márc. 22, 2009 9:52 am
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
És ezért nem gondolom,hogy a romák olyanok,mint egy két éves gyermek láncfürésszel akit a magyar szülőknek kell rendre tanítani,és azt sem,hogy a romák a magyarság túszejtői akiket ezért likvidálni kell.

Majd ha az efféle csúsztatásokkal felhagysz, lehet hitele annak, amit mondasz. Addig viszont a szövegeid nem egyebek, mint hamis szenteskedések.

szomb. márc. 21, 2009 11:31 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

varjú írta:

Nem la Mer beszél fére, hanem - már megbocsáss - te. Vagy tényleg nem érted, vagy nem akarod érteni, miről va nszó. Azért megpróbálom én is...

Ne fáradj,eddig is inkább Istenre hallgattam és ezután is inkább reá fogok.

És ezért nem gondolom,hogy a romák olyanok,mint egy két éves gyermek láncfürésszel akit a magyar szülőknek kell rendre tanítani,és azt sem,hogy a romák a magyarság túszejtői akiket ezért likvidálni kell.

Azt viszont gondolom,mint amit az általam idézett lelkész is,hogy a roma-magyar konfliktust az tuddja egyedül megoldani,ha mind a romák,mind a magyarok megtérnek,mert Istenben az ellentétek megszünnek.

Ezért a hívők egy valamit tehetnek,és pedig azt,hogy Arra mutatnak Akinél a kegyelem és Aki egyedül képes az ember bűnös természetét megváltoztatni.

szomb. márc. 21, 2009 10:16 pm
Platinum Listatag

la Mer írta:

Mindössze egy szelíd példát hoznék neked: te vajon mit tennél akkor, ha látnád, hogy a 2 éves gyereked fog a kezében egy működő láncfűrészt, és épp a bútorokat készül felaprítani a szobádban, mert ez olyan vicces dolognak tűnik neki?

1. Átmennél a békés szobába és elkezdenél érte imádkozni?
2. Elmagyaráznád neki a láncfűrész kapcsolási rajzát, a bútorok eszmei és valós értékét, előállításának bonyadalmait, és szelíd szóval próbálnál a lelkére beszélni?
3. Megfognád őt, és kikapnád a kezéből a veszélyes szerszámot, esetleg a nyomaték kedvéért 2-3-at a fenekére is csapnál?
4. Üvölteni kezdenél vele mint az állat, és soha többé nem engednéd a lakásodba, mert ez maga az ördög?
5. ... stb...

Kedves Gabi

Távol áll tőlen,hogy egy több gyermekes gyakorló kismamával vitába száljak a gyermekneveléssel kapcsolatban.

Azt viszont Istennek hála,pontossan tudom,hogy mi okozza az emberben a bűnre való hajlamot és azt is,hogy Ki az aki ezt a hajlamot megtuddja szüntetni.

A feladatom az volt,hogy ezt leírjam,a többi már nem rám tartozik.

A sorsáért és a döntéseiért mindanki maga felel.

szomb. márc. 21, 2009 9:26 pm
Platinum Listatag

la Mer írta:
Cavintont nem felejtettem el bevenni, azaz nem beszélek félre.

És arra még emlékszel,hogy mire szeded a Cavintont :D

szomb. márc. 21, 2009 9:08 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
Gabi megkérnélek,hogy ne beszélj félre :) .............................Sajnos a keresztények egy része ma is jobban hisz abban,hogy majd egy karizmatikus emberi vezető tesz rendet törvények által,mint abban,hogy Isten a megtért embereken keresztül teremt egy jobb és szebb világot az által,hogy az emberek önként maguktól válasszák a jót és nem törvények kényszerítő hatására.

Nem la Mer beszél fére, hanem - már megbocsáss - te. Vagy tényleg nem érted, vagy nem akarod érteni, miről va nszó. Azért megpróbálom én is...

Előre bocsátom a következőket:

Szentnek tartom Isten törvényeit, ezért tiszteletben tartom a parancsolatot, hogy "ne ölj", továbbá egyetértek veled abban, hogy attól lesz jobb a világ, ha minél több ember tér meg és akar Istennel járni.

De...

ha - mondjuk - egy túszdrámánál intézkedésre jogosult személy vagyok, és nincs jobb megoldásom ártatlan emberek életének megmentésére, mint a túszejtő likvidálása, hát gondolkodás nélkül szétlövetem egy mesterlövésszel. Ha pedig ehelyett elvonulok imádkozni abból kiindulva, hogy talán megtér a túszejtő, aki viszont ehelyett lemészárolja a túszokat, akkor nem istenes ember vagyok, hanem egy bigott hülye, aki ráadásul ezzel a bigottságával még közveszélyes is, amiért a társadalomnak védekeznie kell ellene.

szomb. márc. 21, 2009 9:00 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Gabi megkérnélek,hogy ne beszélj félre :)

Ha van olyan Ige ,amely arra utal,hogy a megtérést törvények által hatékonyan elő lehet segíteni,akkor azt idézd be.

Egyébként meg sajnálom,hogy átáltál a másik oldalra,és már jobban hiszel a törvények erejében,mint az elfogadot kegyelemében.

Én továbra is jobban hiszek a kegyelem erejében és abban,hogy nem attól válik az ember jobbá,és nem azért nem követ el bűnt,mert jók a törvények,hanem azért mert megtért és a megszentekődés hatására,már egyre kevésbé vágyik arra,hogy bűnt kövessen el,vagyis a bűn rabságából nem a törvények szabadítják meg az embert hanem maga Isten.

Azt pedig,hogy a törvények által mennyire lehet a bűnt elnyomni jól mutatja annak a zsidónépnek a története,akik semmivel sem voltak erkölcsösebbek Jézus korában,mint a több istenhívő rómaiak.

És,hogy miért választották inkább Barabást a rablót mint Jézust.

A válasz egyszerű,mert ők is inkább hittek a hatalom erejében ,mint a szeretetében.

Sajnos a keresztények egy része ma is jobban hisz abban,hogy majd egy karizmatikus emberi vezető tesz rendet törvények által,mint abban,hogy Isten a megtért embereken keresztül teremt egy jobb és szebb világot az által,hogy az emberek önként maguktól válasszák a jót és nem törvények kényszerítő hatására.

szomb. márc. 21, 2009 3:51 pm
Platinum Listatag

Kedves Gabi

Konkrétan mire gondolsz ami segítette a megtérést a zsidóságnál amiket Mózes úgy mond alkalmazott és ami hatásos is volt.

És ami pld. a romák esetében is segítené a megtérésüket.

pén. márc. 20, 2009 5:42 pm
Gyémánt Listatag

pegazus írta:
Persze van egy olyan oldal is amely a problémákra próbálja terelni a figyelmet, a megtérés és az Istennel való lelki kapcsolatot helyett.

Bár látnám, hogy a hivatalos politika a problémára tereli a figyelmet. Mert azt sem teszi jelenleg (illetve álproblémákat gyárt), a térítés pedig nem az ő kompetenciája. És a világi hatalom nem hagyhatja a megtérésre a probléma megoldását, hanem amolyan "piszkos" világi eszközökkel kell - akár erővel - rákényszerítenie arra maguktól nem hajlandó embereket, hogy a társadalmi egüttélés legalapvetőbb szabályaihoz alkalmazkodjanak.

csüt. márc. 19, 2009 9:52 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Gondolom az idézett lelkész hívő volt és ezért megértette a Jézusi üzenetet az evangélium hirdetésének az értelméről,és nem arra figyelt aki azt sugalja,hogy nincs értelme az embereket megtéríteni,mert a problémákat azok okozzák akik nem megtértek.

Persze van egy olyan oldal is amely a problémákra próbálja terelni a figyelmet, a megtérés és az Istennel való lelki kapcsolatot helyett.

Még jó,hogy a másik oldalon az Atya nem így gondolkodik,és nem azt mondta,hogy ugyan minek küldjem el a Fiút vagy a SzentLelket ,hisz úgy sem fog rá hallgatni minden ember,a problémákat pedig úgy is azok okozzák akik nem hallgatnak reá.

A kérdés továbbra is az az ember számára,hogy melyik oldalra hallgat és,hogy ki az Úr a szivében.

csüt. márc. 19, 2009 4:58 pm
Gyémánt Listatag

Idézet:
"Ahogy a pásztorunk fogalmazott : ez a megoldás a cigány-magyar kérdésre, meg kell térni mind a két félnak és aztán az Úrban kibékülnek az ellentétek."

Ez így nagyon szép, csak éppen nem a megtért magyarokkal és megtért cigányokkal van a baj (mondjuk: velem és egyik presbitertársammal, aki cigány, de általában sem), hanem azokkal, akik nem térnek meg. És ha a derék lelkipásztor nem számol azzal, hogy ők, a meg nem tértek és meg nem térők vannak (és lesznek ) többségben mondkét oldalon, akkor ezzel a szép gondolatával semmit sem tett hozzá a kérdéshez.

csüt. márc. 19, 2009 4:01 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

"Ahogy a pásztorunk fogalmazott : ez a megoldás a cigány-magyar kérdésre, meg kell térni mind a két félnak és aztán az Úrban kibékülnek az ellentétek.

Dicsősség ezért Istennek !"

A fenti idézet egy másik forumról származik,és mivel nagyon igaznak tartom,ezért bemásolom ide is.

csüt. márc. 19, 2009 3:45 pm
Gyémánt Listatag

rosta írta:
Ezelőtt a Varjú hozzászólása volt, amelyben a katolikusokat csepülte a változatosság kedvéért. Ehhez szóltam volna hozzá kicsit morcosan, de eltünt a hozzászólása.

Nem a katolikusokat. A hülyeséget.

vas. márc. 15, 2009 8:49 pm
Profil E-mail küldése
Platinum Listatag

Ezelőtt a Varjú hozzászólása volt, amelyben a katolikusokat csepülte a változatosság kedvéért. Ehhez szóltam volna hozzá kicsit morcosan, de eltünt a hozzászólása.

vas. márc. 15, 2009 7:57 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő